miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Podání "odporu" proti rozhodnutí, jak?
<< . 1 . 2 . 3 .
Autor Zpráva
tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2012 13:57
Odpovědět 

ale to je na úvaze správního orgánu a ty máš právo proti tomu rozhodnutí podat odpor a pak nastupuje klasické projednání, kde vyslechne i tebe a tvoje důkazy. To, že přijde příkaz a ty splníš jeho podmínky, tak dáváš najevo svůj souhlas s rozhodnutím a tedy pak není sporu o tom co tam napovídala. ;)

navi
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2012 17:04
Odpovědět 

Dobrý den, z krajského úřadu mi bylo zasláno rozhodnutí, proti rozhodnutí jsem podal odpor, krajský úřad si mě pozval k výpovědi, na zmíněné setkání jsem se dostavil. Krajský úřad po vyslechnutí svědků i mě své rozhodnutí potvrdil, a znovu mi toto poslal. Opět jsem podal odpor, a opět si mě pozvali k vysvětlení. I po tomto setkání mi krajský úřad potvrdil předcházející rozhodnutí s tím, že "Proti tomuto rozhodnutí se dle ustanovení paragrafu 91 odst. 1 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve zněnípozdějších předpisů, nelze dále odvolat." Znamená to, že se proti tomuto rozhodnutí nedá odvolat, a nezbývá mi, než se danému rozhodnutí podřídit? I když toto rozhodnutí je na základě ne prokázané viny, ale jen na základě toho, že se dotyčný orgán domnívá, že jsem daný přestupek spáchal já?

navi
Člen
# Zasláno: 21 Lis 2012 01:51 - Změnil/a: navi
Odpovědět 

Upřesnění přechozího dotazu: Přišel příkaz na zaplacení pokuty, já jej nesplnil a podal odpor. Příšlo nařízení o ústním jednání, kam jsem se řádně dostavil a snažil se vysvětlit situaci. Jednání bylo přeloženo s oddůvodněním, že je třeba vyslechnout svědky - strážníky. Při dalším jednání se neobjevilo nic nového, pouze se potvrdily předešlé výpovědi - to, že nikdo neviděl řidiče, který vozidlo parkoval, a že jsem s tímto mým vozidlem přijel, ale jako spolujezdec. Mé tvrzení bylo označeno jako "účelové" a vyměřená pokuta byla potvrzena na základě neprokazatelné doměnky, že jsem byl tím řidičem, který zmíněný přestupek spáchal. Jako "důkaz" bylo tvrzení, že pokud by tomu tak bylo, uvedl bych to již při zákroku strážníkú na místě. Námitku, že jsem toto uvedl, a že proto jsem nepodepsal protokol, který mě jako viníka uváděl a odmítl jsem z tohoto důvodu zaplatit pokutu, zřejmě za námitku na místě nepovažovali. Tak že pokutu opět potvrdili, s daným oddůvodněním a prý bez možnosti dalšího odvolání dle § 125c odst.1 písm.k) zákona č. 361/2000 Sb.
Já s tím nesouhlasím, proto se ptám, zdali je možnost se proti tomuto rozhodnutí odvolat, nebo jestli je pravda, že ne? Pokud ne, tak tohle všechno je jen fraška, kdy se chvilku hraje na spravedlnost, a končí to příkazem "drž zobák a plať, sice nemáme důkazy, ale rozhodli jsme se, že to je tak!!!" Zatím mi připadá, že to tak asi opravdu je a že co se tam stalo, není podstatné... Podstatné je to, že oni nařídí plať! a není proti tomu odvolání? :o)

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Lis 2012 09:34
Odpovědět 

můžeš to dát k správnímu soudu

monika
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2013 14:58
Odpovědět 

dobrý den, prosím mohl by mi někdo poradit co mám dělat, když jsem zvaná k přestupkovému řízení za přestupek, který spáchala má sestra mým jménem. tj. mou sestru asi před 2měsíci stavěla policejní hlídka,běžná silniční kontrola. a ona jelikož nikdy řidičák neměla jim řekla že si zapomněla doklady a nahlásila mé iniciály. navíc jí dělali test na alkohol a návykové látky, bohužel ten druhý byl pozitivní. navíc jí nedávno soud udělil podmínku na 2 roky. prosím poraďte někdo jak to nejlépe vyřešit a neposlat jí do vězení... děkuji

<< . 1 . 2 . 3 .
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři děleno jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci