miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Policie-kontrola dokladu- spravny postup?
Autor Zpráva
robocop
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2008 17:51
Odpovědět 

dnes me staveli na motorce policajti (asi to byli stati a ne meststi) no a chteli po me ridicak , technicak a doklad o pojisteni,
nebyl jsem si jist jestli jim musim doklad o pojisteni pri bezne kontrole dokladu ukazovat,
tak sem se policisty zeptal jestli ma pravo po me pozadovat abych jim pri kontrole dokladu predlozil i doklad o pojisteni a on mi odpovedel ze urcite ano, ze to oni musi kontrolovat.
tak ted nevim jak to je? ma pravo po me vyzadovat doklad o pojisteni?
rikam asi to byla statni policie a ne mestska.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2008 18:08
Odpovědět 

samozřejmě že ano, pokud se bavíme o zákonném pojištění
Chtělo by to zopakovat zákon.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2008 18:58
Odpovědět 

Doklad o sjednání pojištění může vyžadovat státní nikoliv městská policie. Jinou věcí je placení této pojistky, to by si měla kontrolovat samotná pojišťovna. Policie od vás nemůže vyžadovat doklad o zaplacení např. na rok 2008.

robocop
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2008 20:02
Odpovědět 

takze jo, uz chapu, statnakum to ukazat musim a mestakum ne

milancukrar
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2008 20:08
Odpovědět 

měšťáci to po vás NEBUDOU chtít.

osobne
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2008 10:30
Odpovědět 

No jsou i situace, kdy to po něm budou chtít, např. pokud při dopravní nehodě poškodí majetek města.

pepek
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2008 13:05 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Obecní zřízenci nemají nárok po někom při dopravní nehodě něco takového chtít, neboť jí ze zákona neřeší. Dear úchyle, zkuste jiný návrh

osobne
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2008 13:35
Odpovědět 

pepek: Nikdo tu nepíše, že MP řeší dopravní nehody, hošánku. Nauč se číst, až teprve poté by ti měli doma dovolit psát.

Píši, že např. při dopravní nehodě, při které je poškozen majetek města. (Např. řidič nabourá vozidlo MP). Viz § 8 odst. 3 zák. č. 168/1999 Sb.
:-):-):-)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2008 18:11
Odpovědět 

osobně, že jste hodně přemýšlel, jak to napsat, aby se co nejvíce lidí chytlo. Samozřejmě, že máte pravdu, že MP bude po mě požadovat doklad o uzavření zákonného pojištění......
Kdo neví, co v tom je skryto, prosím, nenadávejte mě. Je to opravdu tak.

osobne
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 14:23
Odpovědět 

milancukrar: Já si myslím, že se chytil pouze jeden. A to ten nejhloupější z celého tohoto fóra.
:-)))

milancukrar
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 14:49
Odpovědět 

osobně, mám si tipnout kdo to byl?

osobne
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 16:35
Odpovědět 

milancukrar: Raději ne, on to takhle sám od sebe nepochopí a kdybys mu to prozradil, tak tu zase začne každému nadávat do kreténů a úchylů.

pepek
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 17:28
Odpovědět 

Opravdu tomu oba věříte, že nějaký obecní zřízenec má konkrétně na tento doklad někdy nárok?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 17:55
Odpovědět 

osobně, je to tak.

Pepku bez nadávání a urážek, ano má někdy nárok. Vy to URČITĚ víte, ale momentálně Vás to nenapadlo. (Je to hádanka-chyták)

pepek
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 18:04
Odpovědět 

Tak si raději přečtěte přesnou dikci zákona a uvidíte, že nic není černobílé - takže chyták na druhou.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 19:30
Odpovědět 

já ale nepíši nic o černobílém. Vy rychle "chytnete" a urážíte.
Zkuste odpovědět, kdy po Vás MŮŽE chtít strážník doklad o pojištění?

pepek
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 20:16 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

ad 1 - Pardubicke, kde vidíte urážku? Vy už začínáte být jak růžový úchyl a slyšíte trávu růst tam, kde je jen samý beton.
ad 2 - nikdy. Zkuste si přečíst přesné znění zákona a pokud pochopíte, tak se nebudete takto zbytečně ptát. Oba základní zákony tímto se zaobírající hovoří rozdílně pro různé situace a vy jste se také chytil. Zapřemýšlejte o tom. Je to slovíčkaření, ale když už úchyl začal kopat jinému jámu, tak zapomenul, že nakonec do ní spadne sám (a vezme s sebou dalšího). Slovní spojení "bez zbytečného odkladu doložit poškozenému na jeho žádost údaje" ale vůbec neznamená "ukázat, předložit, nechat nahlédnout .....". Navíc se toto vztahuje ještě jen na speciální případy, kdy se komunikuje s poškozeným, což např. obecní zřízenec je jen ve velmi mizivém procentu případů. Zkuste odhadnout kdy? Takže doplním rčení růžové rozpolcené osobnosti - kapišto, hošánku?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 20:51
Odpovědět 

Pepku, s těmi urážkami to je tak, že vy jste přesvědčen, že neurážíte, a spoustu ostatních si myslí že urážíte. Já vás nebudu přesvědčovat a poučovat To je vaše právo se vyjadřovat tak jak se vyjadřujete.

cituji vás: "Opravdu tomu oba věříte, že nějaký obecní zřízenec má konkrétně na tento doklad někdy nárok?"
----odpovídám ano vím, kdy může po mě chtít doklad...

pepek
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 21:07
Odpovědět 

Tak je to jen a jen vaše chyba a neznalost, že mu ho (ten doklad, aby náhodou někteří dementi necítili dvojsmysl) ukážete. Zamyslete se nad tím.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2008 21:30
Odpovědět 

osobně,
že jste hodně přemýšlel, jak to napsat, aby se co nejvíce lidí chytlo. Samozřejmě, že máte pravdu, že MP bude po mě požadovat doklad o uzavření zákonného pojištění......
Kdo neví, co v tom je skryto, prosím, nenadávejte mě. Je to opravdu tak.

osobne
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 10:32
Odpovědět 

milancukrar: To máš marné, on to pepek stejně nedokáže pochopit. Nech ho spokojeně žít v nevědomosti, každý nemůže být chytrý, někdo musí být i hloupý.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 17:26
Odpovědět 

on není hloupý, jen vulgární. Ale časem na to přijde.

luvo
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 19:30
Odpovědět 

FOR: MILANCUKRAR a OSOBNE a hlavně pro PEPKA: Pepku jestli jsi nepochopil, že si pánové z tebe tak trochu vystřelili a ty jsi se brutálně chytil s úmyslem si zase co nejvíce kopnout do jedné z organizací, která tu je za účelem dohlížení na záležitosti místního pořádku :)....

FOR: MILANCUKRAR a OSOBNE: panové GRATULUJI :) a smekám služební čapku :)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2008 20:04
Odpovědět 

Děkuji za poklonu.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je pět plus jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2021, Strážníci