miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Lísteček za stěračem
Autor Zpráva
sinure
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2008 07:55
Odpovědět 

Zaparkoval jsem firemní auto (vzhledem k nedostatku místa) jako asi dalších 15 řidičů na chodníku. Ráno jsem přišel k autu a lísteček za stěračem přesněji tento:
(odpoledne se pokusím doložit fotografii)
..
Městská policie Brno
Upozornění
Městská policie Brno Vás upozorňuje, že jste podezřelý z přestupku, který byl spáchán stáním néže uvedného vozidla v rozporu s ust. §22 (§45,47) zákona č.200/1990Sb. ve znění pozdějších předpisů
..
k projednání přestupku se dostavte do 5 prac. dnů na služebnu MP Brno. Současně Vás upozoňujeme, že pokud nebude přstupce MP Brno projednán, bude celá věc oznámena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

/ takže prosím co ted, mám tam jít, nebo tam vubec nechodit?
/ kolik je minimální a maximální pokuta za spatne parkování?

straznikMP
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2008 08:22
Odpovědět 

Nejmenší sazba je domluva, kterou se to ve většině měst řeší na poprvé. Nebo dostanete nějakou minimál. pokutu třeba 100, nebo 200. Nejvyší sazba je 2000 Kč. Pokud se budete vyhejbat, nemá to moc cenu. Vaše auto bude na blacklistu a příště to odskáčete za víc. Nebo někdo jinej, kdo bude auto zrovna řídit...Takže je to celkem zbytečný se vyhejbat...

krisotek
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2008 20:40
Odpovědět 

straznikMP
hmm zajívavé vy máte v Brně BLACKLIST ? Já myslel,že se to jmenuje CENTRÁLNÍ EVIDENCE PŘESTUPKŮ
Jo já myslel,že více přestupkůse řeší ve společném řízení. Vy v Brně asi máte stejně zajímavé metody
Na závěr......nic nemám proti městské policii a jsem zastáncem městské policie a přeju jí hodně úspěchů, ale co nesnáším NĚJAKÉ= BLACKLISTY to mně může vytočit.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2008 14:33 - Změnil/a: straznikMP
Odpovědět 

Tak krisotku....Za prvé nejsem z Brna a opravdu nevím, kde jste na to přišel !!!!!
A za druhé, nevidím na tom vůbec nic špatného, když se někdo několikrát vyhýbá projednávání přestupku, nebo podání vysvětlení proč ho nezařadit na blacklist a nebo ať se to jmenuje bůhví jak, to je přeci úplně jedno !!! Důležité je, že to např. pomůže pachatele nakonec odhalit.....ať vás to vytáčí, nebo ne.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2008 22:13
Odpovědět 

Jinak máme samozřejmě program na evidenci přestupků, blacklist je pouze něco navíc. Upozorňuji, že po dořešení této osoby je tato osoba opět z této listiny vymazána a má u nás pouze běžný záznam o přestupku. Pro vaší představu : když řidič (majitel) vozidla nereaguje na vypsané výzvy za stěračem a po čase ho řeší jiná hlídka už ví, že výzva se mine účinku a nasadí třeba TPZOV - protože toto vozidlo je na blacklistu......jednoduché že?

krisotek
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2008 15:27
Odpovědět 

straznikMP
Takže máte dvojí evidenci, no správně dle zákona by být neměla, tyhle černé knihy jsou akorát zaděláním na průšvih. Přeci v CEP - centrální evidenci přestupků je taky zanesený a pak stačí jenom udělat lustraci přes operační strředisko a hned se ví kolik toho má .
Takže mám mám chápat, kdo je u Vás na černé listině dostane botu ? Připadá mi to nelogické. Botu mohu dát kdykoliv,kde to netvoří překážku silničního provozu.. Ale je to vaše věc.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2008 18:44 - Změnil/a: straznikMP
Odpovědět 

Já už nevím jak vám to mám vysvětlit !!!!! To je prostě součástí programu, který užíváme a je to o to jednoduší, že když tam zadáváš SPZ, tak to na tebe vybafne, že je to problémové vozidlo, nebo člověk....
Který zákon prosím zakazuje vést několik evidencí....U MP co já vím můžete používat cokoli. A nebo taky nemusíte používat nic. Zákon o OP neřeší a nezná nějaký pojem CEP. Ještě, že to není CML (centrální mozek lidstva) jako v návštěvnících. Bohužel ve městě je tolik přestupků, že ani nemáme tolik TPZOV. a při pěší je teda taky nenosíme v baťohu...

krisotek
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 14:45
Odpovědět 

straznikMP
.....a v jakých městě tedy sloužíš, že máte tolik přestupků a nestíháte.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 15:59
Odpovědět 

V krajském, už jsem to tady psal. 110 000 obyvatel. Stačí ????

sinure
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 16:03
Odpovědět 

Takže pánové, abych to upřesnil...

Dnes, jsem se byl přeinformovat na služebně MP Brno. Ukazal jsem listeček, samozřejme jen poslední odstavec:

//
k projednání přestupku se dostavte do 5 prac. dnů na služebnu MP Brno. Současně Vás upozoňujeme, že pokud nebude přestupce MP Brno projednán, bude celá věc oznámena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.
//

..a bylo mi řečeno, že tento lísteček neprokazuje, že jsem vinen, ale že je to předvolání k PODÁNÍ VYSVĚTLENÍ, a následně dojde k řešení sankce za přestupek (prominutí - sankce). což jak jasně popisuje zákon, tuto pravomoc obecní policisté nemají.

Přeji pěkný den

milancukrar
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2008 17:02
Odpovědět 

sinure, jak by podle Vás měla městská postupovat? Je spáchán přestupek, řidič není znám, za stěrač se dá lístek, někdo dojde na strážnici a pak podle jednání se postupuje. Navrhněte lepší řešení!

sinure
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2008 18:13
Odpovědět 

Milancukrar:
1/ nechat toto na státní policii
2/ poupravit zákon aby toto mohla čini obecni policie
3/ kdyz uz to resi obecni policie, at si taky pockaji nez k tomu autu nekdo prijde..

milancukrar
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2008 20:39
Odpovědět 

sinure:
1/ nechat toto na státní policii*******to by se musela státní rozšířit a všichni by jsme museli připlatit na daních.
2/ poupravit zákon aby toto mohla čini obecni policie***** proč by to nemohla dělat teď?
3/ kdyz uz to resi obecni policie, at si taky pockaji nez k tomu autu nekdo prijde..******to je opravdu hloupost. Přeci nebude strážníky hodiny, nebo celá dny čekat, až někdo přijde. Cítete, že je to hloupé?

Ambermoon
Člen
# Zasláno: 23 Zář 2008 08:22
Odpovědět 

podle současné legislativy je bohužel faktem, že lístek za stěračem nemá žádnou právní hodnotu, obecně se občan lístkem nemusí vůbec zabývat viz. pojednání na domácí stránce, bohužel v našem malém kocourkově se stalo národním sportem prioritně se zabývat druhotnými věcmi a ty primární přehlížet, dle mého názoru právni podklad lístku za stěračem nebo nejasný výklad §11 zák. 553/91 není vůbec podstatný, smyslem zákona je postihnout protiprávní jednání, v tom případě se nebudu zabývat jeho nedokonalostí, ale jeho naplněním, tzn., že prioritou je řešení přestupku a účinné postižení pachatele, ostatní je podružné, kdo se odvolává na vše možné byť dle litery zákona jen aby se vyhnul postihu? přestupce, copak opravdu všichni mají tak pokřivenou páteř, že nejsou schopni postavit se čelem svému pochybení a přijmout zodpovědnost? místo toho poukazují na špatnou práci četníků jednajících mimo zákonná oprávnění, to mi připadá jako kdybych dal kameníkovi nekvalitní dláta a pak jej obviňoval ze špatné práce, navíc doba černých šerifů je už dávno pryč, podívejme se za hranice, v každé vyspělé zemi od nás na západ mají městské policie s pravomocemi, o kterých se našim četnikům ani nezdálo, snad se jim v tomto směru alespoň trochu přiblížíme, s dlouhodobého hlediska je zřejmé a nezvratné, že celorepubliková policie není a nebude ve stavu kdy by nahradila četníky, MP má prostě své nezastupitelné místo v dnešní moderní společnosti at se to někomu líbí nebo ne, neřešme proto nedostatky v zákonech,které jsou vizitkou jejich tvůrců, ale řešme sami sebe, je to především o nás, naší morálce a rovnosti našeho ducha...

pekarna
Člen
# Zasláno: 6 Led 2015 16:23
Odpovědět 

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci