miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Přestupek za stání v protisměru
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
jasanek
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2008 20:39
Odpovědět 

Dobrý den, za stěračem jsem našel lísteček s předvoláním k MP za stání v protisměru, sice nechápu proč jenom na mém autě byl tento lísteček, když stejně parkovaly další auta, ale to už je věc druhá... K podání vysvětlení se mám dostavit do pěti dnů. Na lístečku je napsáno "FOCENO!" jak se mám zachovat? Co se stane, když na žádné předvolání nepůjdu? Auto není psáno na mě.
Děkuji za odpověď.

antimp
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2008 21:43
Odpovědět 

Nikam nechoďte, nestane se nic. Papír za stěračem odložte do koše.

miluna
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2008 21:46
Odpovědět 

hele jasánek, zachovej se jak chceš, místní MP fans ti udou radit abys tam šel nebo ............ doplň dle libosti a představivosti včetně černého kašle a neštovic. Já bych řekl, zmuchlat zahodit, neřešit. Pokud to někdo zkusí poslat do další instance k projednání, tak asi vyzvou majitele vozidla, tan se poté dostaví, slušně řekne že to nebyl on a ať si laskavě zjistí kdo tedy, no a s uvedenou fotkou ať si vytřou ...... doplň opět dle libosti.

e policeman
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2008 07:28
Odpovědět 

jasanek
Jojo dobrá rada nad zlato.....
Mají pravdu,co naplat.

qqq
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2008 09:38
Odpovědět 

Jo a hlavně tam řekněte doslova: S tou fotografií si vytřete prdel... to je velmi vhodné a samozřejmě slušené tady v Čechách.

miluna
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2008 09:46
Odpovědět 

alespoň ušetří příště obecní kase prostředky, neb vyfotit stojící automobil bez řidiče je stejně pošetilé, jako kdyby si kriminalista po vraždě vyfotil ležící nůž a obvinil na základě fotky starou Blažkovou.

antimp
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2008 10:04 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Dear........... pokud nikdo nikam nepůjde, tak nemusí nic říkat. Pochopíš to i ty nebo snad čekáš, až to dostaneš napsané v rozkazu od Íčka?

Citizen X
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2008 20:19
Odpovědět 

Mám takovej pocit, že za pět týdnů nebude psát o čem. Lístek za stěrač bude jasnej, stejně tak osoba blízká. Je to škoda, představa, že moje ženská špatně zaparkuje a já to budu někde vysvětlovat a pak budu stejně platit...
Tímto děkuji všem českým debílkům a ubožákům, kteří nejsou schopni uznat vlastní chybu např. u pitomýho parkování, a kvůli nimž se jinak rozumný institut osoby blízké nebude moci použít.

antimp
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2008 11:46
Odpovědět 

A copak se mění na "osobě blízké"?

~CENSORED~

cz42
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2008 11:55
Odpovědět 

Citizen X: Nic takového nezaniká, právo odepřít výpověď proti sobě nebo osobě blízké je dáno Listinou základních práv a svobod, právo odepřít podání vysvětlení podle §60 přestupkového zákona zůstává taky nedotčené. Jediná výraznější změna je v možnosti požadovat náklady na instalaci a odstranění TPZOV po provozovateli vozidla pokud nelze zjistit pachatele přestupku, ale jakmile provozovatel "uvede skutečnosti potřebné ke zjištění totožnosti řidiče" (netřeba rovnou ztotožňovat), je z obliga.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2008 19:02
Odpovědět 

Hele antimp, jde to napsat i slušně.

Jinak na osobu blízkou dojde, to je jen otázka času. A nebude to první právní norma, která by byla v rozporu s Ústavou či LZPS. Takovejch je...

cz42: já vím. A kvůli takovejm .......... jaký se tu občas prezentujou přistoupí k manipulačnímu poplatku i MP, které jej dosud neměly zavedený. Takže obyčejnej přestupce zaplatí pokutu a ještě man. poplatek. Opět můžeme poděkovat vychcánkům a ubožákům všeho druhu, který hledaj chyby všude kolem, jenom ne u sebe.

~CENSORED~

antimp
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2008 20:10
Odpovědět 

Manipulační poplatek za co?

~CENSORED~

Citizen X
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2008 15:50
Odpovědět 

Každej ví, co znamená manipulační poplatek v případě nasazení a sejmutí TPZOV. Jestli to antimp nevíš, tak je to tvůj problém.
A opakuju: i když s někým nesouhlasíš, dá se to napsat slušně.

Tímto s tebou končím a připojuji se ke kolektivní ignoraci tvé osoby.

~CENSORED~

qqq
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2008 08:56
Odpovědět 

K manipulačnímu poplatku: teď jenom čekám, až někdo prosadí, že
- přestupkem je jednání prvovozovatele vozidla, který připustí k řízení osobu, která páchá přestupky a ohodnotí to nejlépe 20tis. pokutou a 8 body.
- manipulační poplatek bude 5tis. V případě vypátrání a usvědčení pachatele se manipulační poplatek sníží na 300 Kč. :-)

To budou hned všichni spolupracovat :-))))

antimp
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2008 10:53
Odpovědět 

Koukám, že u některých darmožroutů už opět dochází k poruchám myšlení

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 30 Bře 2013 20:33 - Změnil/a: PetrVesely
Odpovědět 

Zdravim, obdrzel jsem pozvani na MP, jelikoz dle MP byl spachan tezky zlocin, a to STANI V PROTISMERU. Jde o slepou ulici, kde jsou po obou stranach rodinne domy a kde parkuji a projizdeji jen jejich majitele, takze to, ze tento cin, je zavrzenihodny a spolecensky nebezpecny jiste chapete a jelikoz je muj dum na leve strane te jednosmerky tak....

Straznik ma dle vyjadreni souseda fotografii vozidla (ve tme) a za steracem byl papirek jako pozvanka na sluzebnu k vysvetleni.

Pro strazniky mam snadne vysvetleni, kdyz jsem prijizdel domu neco po 19:00, tak se zene udelalo spatne, rychle jsem nouzove zastavil a doprovodil ji domu, kde jsem se ji musel nejakou dobu osetrovat a dohlizet na ni... V tu dobu musel tento čin straznik zdokumentovat.

Chapu aktivitu strazniku, jelikoz ted, v dobe kdy nikdo nepouzije odmitnuti vypovidat proti sobe nebo osobe blizke bez poplatku 2500 Kc je to jiste dosti lukrativni prochazet ulice a davat listecky za sterac, ale tady v nasi ulici skutecne nic nehrozilo. Jo kdyz by se tak dobre venovali zlodejum, kteri na spodnim parkovisti propichuji plastove nadrze a kradou z aut pohonne hmoty, ale to zase chapu, ze je namahave, zdlouhave, neprinasi pochvalu od sefa za vybrane pokuty a v neposledni rade se u toho da sliznout i nejaka po hube, coz u davani listecku pekne potaji, ve tme za stani v protismeru nehrozi.

Zde se zeptam, na co se mam jeste pripravit, kdyz budu vysvetlovat straznikum, ze se jednalo o nouzove stani?

Mate nejake rady co si mam pripravit nez tam pujdu? Jsem pojisten u DAS, muzu si vzit i pravnika ale myslim ze na tohle to nebude treba.

Tak co poradite?

Jo a kdy mohu vyzadovat ukazani tech fotografii? Az ve spravnim rizeni, nebo i pred podanim vysvetleni na obvodnim oddeleni MP?

e policeman
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 12:52
Odpovědět 

PetrVesely
Tak slepa nebo jednosmerka?Oboje nelze.Ty nas tahas za fusekli,ze? :-) Kazdopadne pokud je Vase ulice jednosmerna lze stat i v protismeru a nic jsi nespachal.Jedna-li se o slepou ulici muzes stat toliko vpravo ve smeru jizdy,coz jako zkuseny ridic proste vis.To je problem se otocit a stat spravne?Ocividne ano.Ale jak pises,zene bylo zle,to projde.Nebo vymyslis jinou bajku.Hezky den a pohodove Velikonoce!

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 13:42
Odpovědět 

když jsi pojištěn u DAS, tak co řešíš :D ty tě přeci vytáhnout z každého průseru ;)
Jinak se mi líbí pasáž ... proč chytáte mne, když můžete chytit někoho jiného :D :D To už je apríl?? :P

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 14:27
Odpovědět 

tix 0575 - "proč chytáte mne, když můžete chytit někoho jiného" - slysel jsi co se stalo v Jihlave? Asi ano, cekal by jsi ze tyden po tom, budou straznici alespon na oko ve meste hlidat nalevani alkoholu mladistvim na diskotekach, hlidkovat v noci ve meste a chytat nasilniky fetaky proste udrzovat ve meste bezpeci, a nebo ze po takove tragedii kdy se tady vrazdi 15 lete deti, vyhazuji z oken a pak hazi do popelnic, kdy se ted rodice boji deti poustet ven, budou svou cinnost smerovat na hledani aut stojicich sice spravnem miste, nikomu neprekakazejicich ale jen spatne otocenych?

Oprosti se od vseho a rekni co by jsi jako verejnost oc strazniku v takove dobe cekal?

A co by jsi prikazal byt velitel strazniku?

e policeman - promin je to slepa... opravil jsem to

e policeman
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 19:27
Odpovědět 

PetrVesely
Ok vpohode.Omlouvat se netreba :-)
Co se Jihlavy tyce, to je des a hruza.Mne jen udivuje, ze tady tvrdis, ze straznici fakt nedelaji nic jineho nez vyhledavaji spatne stojici vozidla.To je capina, sory.Ale jo, nejsem z Jihlavy, mozna to u Vas opravdu funguje takto blbe.(Mimochodem Vysocina je krasna, ve Vel.Mez. mam rodinu).
Hezky den

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 19:32
Odpovědět 

e policeman - bohuzel funguje:

řešené přestupky počet
§ 22 zákona 200/1990 Sb. - přestupky na úseku silničního provozu 38 489
§ 30 zákona 200/1990 Sb. - alkohol a jiné toxikomanie 195
§ 46 zákona 200/1990 Sb. - ostatní přestupky 1 856
§ 47 zákona 200/1990 Sb. - přestupky proti veřejnému pořádku 2 746
§ 49 zákona 200/1990 Sb. - přestupky proti občanskému soužití 338
§ 50 zákona 200/1990 Sb. - přestupky proti majetku 707
jiné přestupky 139

Staci porovnat cisla, co na to rikas?

e policeman
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 20:02
Odpovědět 

PetrVesely
Co kdyz to je take tim, ze proste ridicu, kteri nerespektuji predpisy je vice nez fetaku a alkoholiku?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 20:15 - Změnil/a: PetrVesely
Odpovědět 

e policeman - jeste pred chvilkou jsi tvrdil: "Mne jen udivuje, ze tady tvrdis, ze straznici fakt nedelaji nic jineho nez vyhledavaji spatne stojici vozidla.To je capina, sory." - a najednou to je tim ze je vic ridicu? Ona ta cisla spise vypadaji tak, ze pri stihani ricidu se jim obcas priplete do cesty nekdo kdo pacha nejaky jiny cin tak jej resit musi, ale jinak se soustreduji prave na ridice...

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 21:14
Odpovědět 

PV: a co když tenhle případ byl zrovna ten, že pátrali po možném pachateli v uvedené ulici a přitom narazili na špatně parkujícího...mají se otočit a dělat že nic neviděli? Myslíš, že nějaký tvůj všímavý soused by neupozornil velení s tím, že MP jezdí kolem a neřeší špatné parkování?
Já tvrdím, že MP má řešit všechno tak jak to přijde pod ruku. Na prvním místě je pocit bezpečí místních obyvatel a pak umravňování přespoláků :)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Bře 2013 21:57
Odpovědět 

Ma resit tak jak ji to prijde pod ruku? No to ukazuje jasne to cislo 38 489... ono se spatne hleda lumpy a vrahy kdyz je clovek stale zakempenej u pasti na ridice nebo u radaru...

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2013 16:51
Odpovědět 

kolik vrahů u vás po městě běhá, které má polapat MP?? Vy tam nemáte SKPV PČR?? Co asi by na to řekl vrah ... "Proč MP chytá vrahy, když to nemají v náplni práce a proč se raději nestarají, aby lidi měli kde parkovat? To si MP hraje na kriminálku LA?? " :P

Vzhledem k tomu, že dle zákona může na místě zadržet pachatele trestného činu kdokoliv, tak to jistě udělá i ten strážník.

Ale souhlasím s tebou v jednom a to, že vrah se hledá opravdu těžko!! Od doby Kaina totiž žádný další neměl na čele znamení, že je vrah...!! Někdy vraha nechytne ani kriminálka a to má k dispozici všechny nástroje.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2013 07:00
Odpovědět 

tix0575 - chces cnad naznacit, ze jedinym poslanim strazniku je davat boticky, protoze zlodej a vrah to nema na cele napsano? Opravdu to myslis vazne? na jihlavu dle statistiky pripadne vice jak 100 pokutovanych ridicu kazdy den! Propadne ti to jako pocet, ktery straznici odhali mimodek, pri provadeni toho co maji delat hlavne a to hlidani dodrzovani poradku a bezpecnosti v ulicich a nebo ti ta cisla pripadnou prave naopak... Tedy cilene odirani ridicu s obcasnym zachytel lumpa?

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2013 10:29
Odpovědět 

jak jsem psal a jak jsi jistě pozorně četl, tak MP má dělat tak jak věci přináší život. Takže prací MP není JENOM dávání botiček, stejně jako NENÍ chytání vrahů. Jihlavu neznám, tak nebudu soudit morální aspekty.

e policeman
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2013 10:55 - Změnil/a: e policeman
Odpovědět 

PetrVesely
Samosebou je"snazsi"zjistit a nasledne i pokutovat napr.zakaz stani nez zjistit vraha pred spachanim(nebo pri spachani)zlocinu.Malokdo vrazdi verejne a pochlubi se o svem umyslu predem!Tohle proste nemuzes srovnavat.Co se zlodeju tyce,situace asi takova:Krade v Albertu,je chycen a vyfasuje flastr(ktery nrezaplati),zbozi je vraceno do prodejny.To je vpohode.Jenze ten stejny krade behem dne jeste v Lidlu a Bille,ktera je naproti.Policie jej nechce,neb se nejedna o TC.Situace je naprd ne vinou strazniku a policistu.Spatny je system.To vsak neznamena,ze budu prehlizet prestupky v doprave!
POZN: zdaleka ne vsechny zakazy stani jsou hned sankcionovany.Jihlavu neznam,myslim nas mikroregion.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2013 11:22
Odpovědět 

panove vim ze jste se chytly slova vrazi, ale ja psal hlavne o trochu necem jinem:

"cekal by jsi ze tyden po tom, budou straznici alespon na oko ve meste hlidat nalevani alkoholu mladistvim na diskotekach, hlidkovat v noci ve meste a chytat nasilniky fetaky proste udrzovat ve meste bezpeci, a nebo ze po takove tragedii kdy se tady vrazdi 15 lete deti, vyhazuji z oken a pak hazi do popelnic, kdy se ted rodice boji deti poustet ven, budou svou cinnost smerovat na hledani aut stojicich sice spravnem miste, nikomu neprekakazejicich ale jen spatne otocenych? "

A udrzovat bezpeci ve meste se nasmerovanim vsech sil na vyber pokut za prestupky v doprave skutecne neda... Pokud by to tak nebylo vypadal a by ta statistika uplne jinak.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci