miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Podání vysvětlení-rychlost-služební auto
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
petrko
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 21:41
Odpovědět 

Zdravím vás, umíte pls někdo poradit jak mám postupovat když jsem překročil rychlost o 20 v obci a auto je na firmu, pro kterou pracuji? Nechci udělat firmě problém..

chitos
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 21:57
Odpovědět 

Firma problém neuděláš protože jestli je firemní auto je tam kniha jízd s ménem dotyčného co v danou dobu jel s fozidlem

petrpetr
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 23:58
Odpovědět 

Už se to tady probýralo několikráte.
chitos: pokud má fa do 5 vozidel nemusí vest knihu jízd, spousta firem navíc dneská dá auto zaměstnanci i k osobnímu užívání,,záleží za jakých podmínek,,a pak už s ním nemusí jezdit jen on.

antimp
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 00:40
Odpovědět 

Tak ještě jednou. Pokud nějaký kretén uvádí něco o počtu aut, který určuje zda vést či nevést "knihu jízd", pak s tímto dementem nekomunikuj a neber na něj zřetel. Jinak je to zde již x-krát napsáno. Na nějaký pomocní účetní dokument nemá nikdo, vyjma FÚ, nárok. A pokud máš ve smlouvě se zaměstnavatelem uvedo, že vozidlo smíš využívat i pro soukromé účely, pak je vše O.K.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 06:35
Odpovědět 

No tak je to jak ti píši jen antiidiot ti to řekl odborněji a semtam proložil nadávkou.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 06:56
Odpovědět 

petrpetr - a tech 5 aut jsi vymyslel kde ty odborniku :D

petrpetr
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 14:13
Odpovědět 

Tak musíš občas sledovat i jiné zákony, jje tam samozřejme více podmínek pro splnění.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 15:06
Odpovědět 

petrpetr - pouc mne prosim, a pro splneni ceho ?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 17:15
Odpovědět 

Nejsi plátce DPH, máš méně jak 5 vozidel, nasmíš dávat do nákladů doklady za PHM, všechno to nevím nejsem ůčetní, tu si platím aby toto vše řešila.

antimp
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 18:56
Odpovědět 

Nejenže zdaleka nejsi účetní, ty nejsi nic, protože jsi jen pouhopouhý tupec. Nic víc, nic míň

petrpetr
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 20:20
Odpovědět 

HAHAHA pán je vzdělán i v účetnictvu no to je paráda, tady je to sám právník. Jen se divím že antiidiot a PV nesedí na ministerstvu a zahazují se tady.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 23:00
Odpovědět 

petrpetr - ale ty jsi nerikal nic o nakladech na PHM ale o vedeni knihy jizd, jinak i to co jsi napsal je podle mne kravina, ale jsem uz roky platce, tak se to mohlo zmenit.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 08:57
Odpovědět 

Tož kde sakra jsi..............chtěl jsi vědět za jakých podmínek nemusí podnikatel vést knihu jízd.A kravina je to teda jen podle tebe a možná antiidiota. Nevím přesně jestli to platí od letoška nebo lonska takže se to změnilo. Tak znovu pokud máš méně jak 5 vozidel,nejsi plátce DPH,nesmíš do nákladů dávat dokladyy za PHM....... tak nemáš dle finančního uřadu povinnost vést knihu jízd. Ověřeno a také vyzkoušeno. Dává se tam nějakej paušál na jedno auto mám dojem 5t.měsíčně. DP podáno a finančák vzal v poho.

antimp
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 11:09
Odpovědět 

Milá tupá lopato, pokud ti tohle řekla účetní, tak je - a řeknu to rovnou naplno - blbá jak vantroky, protože nezná ani novelu § 24 odst. 2 písm. k) bodu 4. ZDP. A jelikož ty jí věříš, tak tvoje inteligence a znalosti jsou na úplně stejné úrovni. Na podatelně FÚ je úplně jedno, co formulář obsahuje.
btw.Koukám, že u nás dostane živnostňák kdejaké hovado, co se podepíše 3-mi křížky

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 13:53
Odpovědět 

Raděj si k tomu tvému zákonu zjisti vše a pak se o něčem bav. No s takovou p i č jak si ty se vlastně ani bavyt nedá. A nikdo se nebavyl o podatelně FU tam bohudík DP nenosím.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 19:38
Odpovědět 

petrpetr - ty nekomu rikej, ze je vulgarni. Pokud jsi tu za slusneho a chytrejsiho, tak sem dej citaci zakona podle ktereho nemuze podnikatel, neplatce DPH, pokud ma mene nez 5 aut davat naklady za dopravne do nakladu...
Ja si taky myslim, ze to je kravina co rikas.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 20:11
Odpovědět 

Nikdo neřekl že nemůže klidně může to je normálka. Jen pokud chce a má meně jak těch 5 aut nemusí vést knihu jízd nedává do nákladů doklady za PHM vše jiné ano myčku olej atd atd. Dává se každý měsíc za každé auto 5000 paušál měsíčně. Nemám doma nijakej účetnickej zákon. Jen ti říkám, že to takfunguje už od lonska, je to novinka. A nehraju si zde na žádného slušnáka antiidiot je p i č a jenuráží kohokoli za cokoli. Tak jak on tak já. Jo a klidně si mysli že jeto kravina, mi je to ůplněšumák, důležité pro mě ježe to respektujeFU a pro mě je to výhodnější než dávat do nákladů doklady od PHM, as nemusím se srát s knihou jízd.

Zákonem č. 304/2009 Sb. byla v rámci tam obsažené novely zákona o dani z příjmů zcela nově zakotvena možnost aplikace paušálního výdaje na dopravu silničním motorovým vozidlem.

Pokud se daňový subjekt pro možnost uplatnění tohoto paušálního výdaje rozhodne, nemusí pro účely daně z příjmů vést evidenci, která by prokazovala jeho výdaje v souvislosti s provozem silničního motorového vozidla (tzv. kniha jízd). Uplatnění předmětného paušálního výdaje na dopravu je na volbě daňového subjektu.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 20:40
Odpovědět 

petrpetr - a kdo tedy napsal tohle:

petrpetr
Člen # Zasláno: 4 Bře 2010 17:15
Odpovědět Citát

Nejsi plátce DPH, máš méně jak 5 vozidel, nasmíš dávat do nákladů doklady za PHM

:D

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 20:43
Odpovědět 

To bylo bráno pokud nechceš vést tu knihu jízd tak jedna z podmínek je že nesmíš dávat do nákladů doklady PHM. Samozřejmě pokud ji vedeš tak tam ty lístky dáváš žejo.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 20:44
Odpovědět 

petrpetr - ty uz nevic, co mluvis... a pak tady vyvratis sam to co jsi tvrdil...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 20:47
Odpovědět 

Nic nevyvracím co jsem tvrdil, jenti vysvětluji co jsi NEPOBRAL TY jsi chtě podmínky za jakých nemusíš vést knihu jízd tak jsem ti je jmenoval. Nikdy jsem netvrdil, že nasmíš dávat PHM do nákladů. Nicméně máš tak ten zákon tak studuj. A i když to tobě připadá jako kravina bohu dík že FU ne a funguje to no a pro některé podnikatele dobře.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 21:26
Odpovědět 

petrpetr - ''TY jsi chtě podmínky za jakých nemusíš vést knihu jízd '' - co to je tya nesmzsl, na tohle jsem se te nikdz neptal. Ja ti rikal, kde jsi se docet o tech 5 autech

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 21:54
Odpovědět 

TAk tedka jsem našel v nějakém danovém poradci že musíš mít méně jak 4 auta. Tak se účetní zřejmě sekla. NIC to ale neměnína tom že ta kniha jízd být nemusí. Poprvé to platí za 2009.

A ještě tam třebas nesmíš dávat lístky za parkovné. Jen tak pro zajímavost.

Za počet aut se omlouvám já mám 3 a u mě to šlo tudíž mě ten počet až tak nezajímal, bylo pro mě důležité že tu knihu prostě nemusím víst a hotovo.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 05:09
Odpovědět 

petrpetr - samozrejme ze kniha jizd neplati,ale o tom rec nebyla.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 07:13
Odpovědět 

Aha takže jsme se vlastně bavili o kolotočoch že.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 08:56
Odpovědět 

petrpetr Jsi skutecne tak omezeny ?

etrpetr
Člen # Zasláno: 3 Bře 2010 23:58
Odpovědět Citát

Už se to tady probýralo několikráte.
chitos: pokud má fa do 5 vozidel nemusí vest knihu jízd,

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 06:56
Odpovědět Citát

petrpetr - a tech 5 aut jsi vymyslel kde ty odborniku :D

O CEM BYLA REC ? o tvem nesmyslu s 5 auty...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 13:27
Odpovědět 

No ono bohatě stačilo říct, pleteš se počet je méně jak 4 a n é5, a mohli jsme si klidně ušetřit celou tu šaškárnu. No ale to je asi pod tvou úroven že.A

Ono si možná taky celou dobu nevěděl o čem je řeč vůbec. Pak ti jen nahrálo, že jsem spletl počet aut a už jsi na koni.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 16:27
Odpovědět 

petrpetr - kazdemu, kdo si precte co jsem napsal je jasne, ze jsi tady honil machra, a ted se z toho snazis nejak vybruslit :)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 17:10
Odpovědět 

NO tak si to klidně mysli , já nic nehonil pouze jsem se spletl v počtu vozidel. Ale jak jsem psal nejsem účetní a auta mám 3 tak je mi to celkem šumák. Hlavní je že nevedu knihy jízd. A nevým z čeho potle tebe bruslím, z toho že jsem přiznal chybu ? To jen ty jsi neomylný a nikdy nepřiznáš chybu.

antimp
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 18:54
Odpovědět 

Prostě jsi tupec a nic jiného. Novela ZDP hovoří snad jasně u kolika vozidel smíš uplatňovat paušální výdaje, v jaké výši a navíc nedělá rozdíly mezi tím, zda jde o osobu registrovanou k DPH nebo ne. Kdybys alespoň uměl číst a hledat na webu, jenže ty jsi opravdu lopata bez znalostí. Takže ještě jednou - jsi totální blb a blbem zůstaneš.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest mínus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2023, Strážníci