miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / jízda na červenou trochu jinak...
Autor Zpráva
komar
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2010 13:15 - Změnil/a: komar
Odpovědět 

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s mojí situací...
Nedávno jsem jel naším firemním autem přes Prahu na jednání a na Vypichu se mi podařilo projet křižovatku na červenou, ale nebylo to klasické projetí.
Na semaforu se rozsvítila červená a já jako první auto ve druhém pruhu z leva jsem jako řádný řidič zastavil.
Vedle mě v prvním levém pruhu se postavila nějaká slečna s SUVčkem. Já jsem přemýšlel o práci a pak jsem viděl zkrz její auto, že se rozsvitila zelená a ona vyrazila. No a jak jsem byl roztěkanej, tak jsem vyrazil taky a až po vjezdu do křižovatky jsem si uvědomil, že ta zelená byla pouze pro odbočení do leva. No mě už nezbylo nic, než křižovatku opatrně projet. Teď se chci zeptat, byl jsem předvolán k vysvětlení a zřejmě mi hrozí 2500,- a 5 Bodů, ale podle definice přestupkového zákona se jedná o - nezastavení vozidla na signál, který přikazuje řidiči zastavit vozidlo, nebo nezastavení vozidla na pokyn„Stůj" daný při řízení provozu na pozemních komunikacích osobou právněnou k řízení tohoto provozu
Já jsme na křižovatce zastavil, samozřejmě uznávám, že to byla moje chyba a budu ochoten zaplatit i pokutu, nicméně bych nerad přišel o 5 bodů.
Myslíte si, že je reálná šance, to nějakým způsobem ustát?
Předpokládám, že na fotce bude vidět i kolona stojících aut v mém pruhu, což je jasné, že jsme tam původně stál, a určitě tam bude i to auto (SUV), které se rozjelo na zelenou do leva. Tudíž by mělo být zřejmé, že jsem na hranici křižovatky musel zastavit.
Předem děkuji za jakékoliv rady

osobne
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2010 19:02
Odpovědět 

Zastavit vozidlo musíš ale na celou tu dobu, co svítí červená, ne že ho zastavíš a pak zase rozjedeš, to si pleteš s dopravní značkou "Stop, dej přednost v jízdě".

komar
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2010 20:18
Odpovědět 

To samozřejmě máte pravdu a svojí vinu přiznávám, ale jedná se mi o počet bodů, který bych měl dostat. Podle doslovné ciitace přestupkového zákona, jsem dle mého soudu nenaplnil, protože jsem zastavil a dotaz zněl, zda si myslíte, že je to takto obhájitelné.
znovu podotýkám, že jsem ochoten zaplatit pokutu, ale těch bodů mi přijde líto :-(

tix0575
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2010 22:39
Odpovědět 

komar: pokud nejsi nějaký chronický přestupce,tak si z bodů zas tak moc nedělej..za rok ti 4 body zmizí :) a pořád ti jich dost zbývá

komar
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2010 09:19
Odpovědět 

tak už mi přišla výzva k sepsání zápisu o podání vysvětlení, kluci jsou rychlý :-((
Myslel jsem si, že to pujde přesunout k nám, ale je to od MP Prahy a ještě budu muset jet 250km, holt za blbost se platí.
to:tix0575 chronický přestupce snad nejsem, za 13 let to bude první pokuta

Psal jsem to sem z toho důvdou, jestli někdo nemá zkušenosti s podobnou situací...
btw: průjezd křižovatkou od rozsvícení červené jsem měl po skoro 45 vteřinách :-(

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2010 09:34
Odpovědět 

komar: v tvém případě bych se z jednání omluvil a počkal dalšího vývoje..určitě bych nejel 250 km do Prahy. Ty jsi provozovatelem vozidla, nebo už si tvoji totožnost zjistili u firmy jako řidiče?

komar
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2010 12:51
Odpovědět 

Firma mě naprášila :-(
Máme GPSku s čipem pro každého řidiče.

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2010 15:44
Odpovědět 

komar: kdo tě předvolává?MP,PČR, nebo správní orgán??

petrpetr
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2010 22:04
Odpovědět 

Tak se mi to nějak nezdá banda MP má odpověd a nej nej nej PV mlčí ???

antimp
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2010 08:35
Odpovědět 

Pro tuto situaci bych řešení měl ale nebudu ho zde zvěřejňovat. Dotyčnému dám jen jednu radu - použij nejbližšího advokáta, který je v této oblasti trochu schopný.

komar
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2010 17:55 - Změnil/a: komar
Odpovědět 

to tix0575: Předvolává mě Městská policie Praha
to petrpetr: nerozumím otázce
to antimp: pokud mi chceš poslat řešení, tak prosím na tento email: komarice@centrum.cz (jak jsem uváděl výše, do Prahy to mám cca 250km, řešit to přes právníka, kterýho budu platit a k tomu min. 4 "výlety" do Prahy s tím, že si budu muset brát dovolenou (MP úřaduje pouze v pracovní dny)), tak to se opravdu nevyplatí :-(

tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2010 19:36
Odpovědět 

komar: tak buď zatím v klidu, slušně se omluv,že nepřijedeš a uvidíš co se bude dít dál...máš přeci na předvolání i poučení ;)

dayvi
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2010 07:47
Odpovědět 

tix0575
Zdravím,
mám podobný problé. Za 1,227 s na červenou na Vipichu-ale s tachografem v autě.Zatím přišlo předvolání k podání vysvětlení majitali auta-šefovi ,aby udal kdo jel. Je to od Městské policie Praha. Je nějaké řešení za 5 bodů ? Díky za radu,spěchá.....td22@atlas.cz

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Srp 2010 18:47
Odpovědět 

dayvi: míč je na straně majitele vozidla..ten se musí rozhodnout co jim odepíše ;) Buď označí řidiče, který s vozidlem jel v danou dobu (což má vědět) nebo ne a pak má na triku přestupek sám ... že by si chtěl za tebe lhát a hrát to na osobu blízku...i to je možné :)

Mirek Grygar
Člen
# Zasláno: 19 Zář 2010 21:33
Odpovědět 

Dobrý den,
doporučuji všem raději využít služeb profesionálů. Mně zachránili už vybodoaný řidičák. Koukněte na www.neplattepokuty.cz a třeba Vám to pomůže

traawa
Člen
# Zasláno: 10 Říj 2010 20:46
Odpovědět 

zdravím,
zítra mám jít na podání vysvětlení k přestupku projetí na červenou v čase 1,5 sek.
Chci se zeptat, pokud budu prokazatelně na fotografii já, jestli má cenu se odvolávat na již výjše zmíněný paragraf 7, odst. 4...předem moc děkuji spěchá!!!!

miccap
Člen
# Zasláno: 15 Říj 2010 16:36
Odpovědět 

Pokud se k tomu přiznáš a podáš vysvětlení proti sobě, tak se tučné pokutě a 5 bodíkům neubníš, i když to nebylo úmyslné projetí na červenou, zákon žádnou takovou formulaci nezná.

skywalker
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 16:48
Odpovědět 

Přátelé, včera se mi stala nepříjemná věc: už za tmy jsem jel v Praze ulicí Hvězdova u Arkád směrem ke křižovatce s ulicí Na Pankráci (která je řízena světly). Ještě cca 30m před touto křižovatkou je další, menší (s možností odbočit na parkoviště Arkády Pankrác), opět světelná, kterou jsem projel na červenou, víceméně z nedbalosti. Nevíte, zda je tato pod kontrolou kamer?

miccap
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2010 20:59
Odpovědět 

pod kontrolou kamer je kdejaký kout, kamery umístěné v místech, kde je ani nevidíš (střechy domů) jsou schpny snímat celkem velkou plochu, nicméně to se k tomuto případu úplně nevztahuje... pokud máš na mysli kamery umístěné přímo na konstrukci semaforů, jak tomu často na větších křižovatkách bývá, tak zde nejsou.

vinita
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2019 09:12
Odpovědět 

Introduce http://mcafeecom-mcafeecom.com in your PC with high class experts and best tech group. Simply ring us and we are prepared to help you till the last moment of establishment.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2019 09:09
Odpovědět 

Try which is incredibly simple to exhibit, download and recover. activate office 2016 with a product key Use of it is in addition principal and the client can get capacity with the utilization of it enough. Online Support&help elective is in like way open in all application which gives a moment rule.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2019 09:10
Odpovědět 

Norton game plan offers a cost based suite of antivirus things which give distinctive malware acknowledgment method. Customer can guarantee their devices by reliably sifting the PC with Norton antivirus. norton internet security plan against contamination suite uses disease definitions, suspicious lead, impersonating and the sandbox system to recognize diseases.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2019 12:04
Odpovědět 

Norton keeps your PC from infection contaminated messages and texts from spreading infections and malwares. https://symnorton.com/setup For establishment of norton arrangement experience the connection.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2019 12:05
Odpovědět 

Norton game plan offers a cost based suite of antivirus things which give distinctive malware acknowledgment method. Customer can guarantee their devices by reliably sifting the PC with Norton antivirus. norton plan against contamination suite uses disease definitions, https://symnorton.com suspicious lead, impersonating and the sandbox system to recognize diseases.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2019 12:18
Odpovědět 

In case customer needs to use the https://officesetup.uk.com on the web, by then open the web program you are using on your structure and visit office setup today.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2019 12:19
Odpovědět 

Download https://officecom-setup.uk.com with our assistance group without completing any work independent from anyone else.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2019 12:31 - Změnil/a: yashasvi07
Odpovědět 

To actuate Hulu Plus on your gadget, either utilize the on-screen console to enter your Hulu sign in data or go to https://plus-hulu.com and enter the gadget initiation code. Both of these strategies will enable you to utilize Hulu on any Hulu-upheld gadget.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2019 12:33
Odpovědět 

To activate Hulu Plus on your device, either use the on-screen keyboard to enter your Hulu log in information or go to https://plus-hulu.com/activate and enter the device activation code. Either of these methods will allow you to use Hulu on any Hulu-supported device.

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2019 12:58
Odpovědět 

Activate Roku.com/link, go to www.roku.com/link account enter Roku com link code displayed on Roku TV. My roku com link not working use new https://roku.com-link.uk.com

yashasvi07
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2019 13:02
Odpovědět 

Roku enables you to watch free and paid video content on your TV by means of the Internet. For Activating Roku, go to https://r-roku.com record enter Roku com connection code showed on Roku TV.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna plus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás PHP forum software miniBB™ © 2001-2019, Strážníci