miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / listecek za steracem- vsechno po starem?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
japman
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2010 07:18
Odpovědět 

Dobry den, nasel jsem velmi uzitocne info na teto strance. Chci se zeptat jestli se v legislaive za posledni dobu nic nemenilo.
V pondeli jsem nasel listek za steracem, za spatne parkovani. Tak si jen chci pred navstevou Mestske policie overit, zda stale je vyuzitelny paragraf o osobe blizke. Dekuji.

proste to chi mat z krku, tak jsem tam chtel zajit, resp. staci poslat list, ktery tu uvadite, kde se doznam k vlastnictvi auta a zaroven odvolavam na paragraf o osobe blizke?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2010 08:04
Odpovědět 

Proč chcete vůbec někoho navštěvovat?

miccap
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2010 08:46 - Změnil/a: miccap
Odpovědět 

Jestli obecní policii chcete ulehčit práci, tak se klidně dostavte na "služebnu". Anebo počkejte až Vám přijde oficiální předvolání poštou (jehož interpretace není zcela jasná a názory na ní jsou dost odlišné (viz zde uvedené právní rozbory). Jestliže se pak dostavíte, nejste povinnen vypovídat proti sobě, anebo osobám (blízkým), jejichž újmu byste pocítil jako újmu vlastní . Ohledně tohoto Vašeho práva musíte být před podáním vysvětlení poučen. Následně stačí se na toto ustanovení odvolat. Nic víc. Jste povinen znát totožnost osoby, jíž jste vozidlo svěřil, nikoliv proti ní vypovídat. Za další osoba, jíž jste vozidlo svěřil nemusí se automaticky rovnat řidič-pachatel přestupku. I tato osoba mohla dál Vaše vozidlo bez Vašeho vědomí někomu svěřit. Ale to celé jen na okraj.

Hornet24
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2010 03:15
Odpovědět 

Dovolím se vmísit do této debaty, jelikož je asi nejblíže mému dotazu
V minulosti jsem několikrát navštívil služebnu v Praze 4 z důvodu parkování na sídlišti v blízkosti křižovatky (do 5 metrů dle pro mě neznámého paragrafu) ale nikoliv v místě označeném značkou V12c - zákaz zastavení. Na služebně jsem nebyl poučen o možnosti odepřít vysvětlení.
K dotazům:
1) Je místní úprava značkou V12c nadřazena či podřazena státnímu předpisu o zákazu parkování v křižovatce (5m)? Bylo mi řečeno, že značka V12c pouze zdůrazňuje zákaz zastavení, ale neblo mi vysvětleno, proč zdůrazňuje jen asi 2 metry... :D Mám za to, že místní úprava je nadřazená všeobecné, ale je to v tomto konkrétním případě pravda?
2) Při použití soby blízké mi byl předložen paragraf z vyhlášky kde stálo, že majitel musí vědět a sdělit, komu vozidlo zapůjčil a pokud neví je mu udělena pokuta v řádu tisíc peněz. Při použití argumentu, že vím, kdo vozidlo používal a že nejsem povinnen jim to sdělit mi bylo sděleno, proč se vlastně dostavuji já, když na lístečku za stěračem stálo, že se má dostavit osoba jež způsobila přestupek a že můžu být rád, že nedostanu pokutu za to, že jsem nesdělil, komu jsem vůz zapůjčil.
3) Jak postupovat, pokud nebudu na služebně poučen o právu odvolat se na osobu blízkou?
4) Jaký je další postup ze strany MP po odepření vysvětlení?
5) Po prostudování § 11 odst.7 by mě zajímala možnost náhrady nutných výdajů v případě předvolání a spáchání přestupku osobou blízkou

miccap
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2010 20:13
Odpovědět 

Odpovím jen na část dotazů.
Nevím jakým způsobem jste se odvolal na osobu blízkou, nicméně tento termín vůbec nemusíte vyslovit, pouze se odvolat na příslušné ustanovení a odepřít podání vysvětlení. Když se odvoláte na osobu blízkou, můžete být usvědčen z křivé výpovědi, pokud MP bude mít k dispozici kamerový záznam, ze kterého je patrné, že na místě jste zanechal vozidlo Vy.
Dle zákona jste skutečně povinnen znát totožnost osoby, které jste vozidlo svěřil, ale to automaticky neznamená, že přestupek nutně musela spáchat tatáž osoba. takže na dotaz typu, vy nevíte, kdo vozidlo v inkrominovanou dobu řídil (a zde se domnívám, že to skutečně vědět nemusíte, protože nejste děd vševěd a ani jste onu osbobu, které jste vozidlo svěřil nenenechal sledovat) odpovíte, vím komu jsem vozidlo svěřil, případně kdo řídil, ale dle výše zmíněného ustanovení využívám svého práve odepřít výpověď.
Lísteček za stěračem nesplňuje náležitosti výzvy k podání vysvětlení, takže je lepší se nikam sám dobrovolně nedostavovat, dokud nepřijde oficiální předvolání v obálce s pruhem. Argumenty typu, proč se dostavujete vy, když jste vozidlo neřídil nemají žádnou váhu, a na takto formulovaný dotaz bych odpověděl, že tedy zase jdu a ať si předvolají provozovatele a spánem bohem.
Pakliže využijete svého práva nevypovídat, je na MP nebo správním orgánu, aby si obstaral důkazy proti tomu, kdo přestupek spáchal, jinými zákonnými prostředky. pakliže takové důkazy nesežene, případ se odloží.

antimp
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2010 20:17
Odpovědět 

Usvědčen z křivé výpovědi? Bože, dej si pár facek a už raději nic nepiš. Takovouhle píčovinu nenapíše snad ani propadlík na střední škole

Blanka Hoffmannova
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2010 14:50
Odpovědět 

Dobrý den.
Měla jsem na okénku auta přilepen lísteček od městské policie, že jsem se dopustila přestupku dle par.22/1lZ200/1990 sb.- stání mimo parkoviště. Ulice je v centru města,
není označena žádnou dopravní značkou (např. zákaz stání, zastavení, či nějaká jiná zóna)
Stává tam denně mnoho aut, jsou tam obchody, restaurace,.... Já tam stávám každý den neb
v jednom obchodě pracuji. I majitel domu, ve kterém máme obchod, mě ujistil, že tady můžu
bez problémů stávat, že oni tam stojí pořád. Policie je tam na obhlídce skoro denně a až teď
se mi stalo toto. Vůbec nevím, co jsem porušila a co mě za to čeká?? Prosím, poraďte.
Děkuji Blanka H.

antimp
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2010 14:58
Odpovědět 

Vyhodit papír do koše, dál neřešit. Je to tu popsáno asi 100x.

Blanka Hoffmannova
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2010 15:21
Odpovědět 

Díky za odpověď.
To udělám, ale stále nevím, co jsem porušila....

antimp
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2010 17:00
Odpovědět 

Pravděpodobně je při vjezdu do centra Dz, která uvozuje celé centrum města jako zónu s možností stát jen na vyhražených parkovištích.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2010 21:29
Odpovědět 

Blanko, ale nemusí být dopravní značka a přesto je tam zákas zastavení (stání)

Musíte dodat přesné GPS přestupku, nebo znovu projít trasu, abyste (třeba) viděla značku, kterou jste překoukla.
Málokdy uloží policie sankci bez přestupku.

miccap
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2010 23:37 - Změnil/a: miccap
Odpovědět 

sankce zatím žádná uložena nebyla, žádný přestupek prokázán zatím nebyl:-)

rodka
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2010 17:05 - Změnil/a: rodka
Odpovědět 

Dobrý den, také jsem obdržel Výzvu pro nepřítomného pachatele přestupku za špatné parkování ( stání před přechodem), nicméně jelikož nejsem majitel a majitel vozu je rodinný příslušník, tak si myslím že i po právní stránce splňuji odvolání na osobu blízkou. Nicméně bych se chtěl zeptat, jestli jsou nějaké naležitosti, které výzva má obsahovat. Dočetl jsem se o nějakém razítku ale to na mé vyzvě není je zde pouze služební číslo a podpis. To samé se týká čísla výzvy, žádné zde není tak si myslím, že nemají ani kopii.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 08:13
Odpovědět 

Vyhodit, nechodit, číst ostatní příspěvky ;-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 17:53
Odpovědět 

VW: z tebe by byl výborný vojevůdce..něco na způsob Caesara... :D přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem :)

ale máš pravdu :)

kackackac2
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 16:36
Odpovědět 

Dobrý den,také jsem jednoho krásného dne našla za stěračem lísteček, jelikož jsem stála na místě pro invalidy, v místě mého bydliště. Sami to znáte jak to chodí večer s parkováním ve městě na sídlišti. Nikdy bych si netroufla stát na místě pro invalidy, kdybych však nevěděla, že za celou dobu co jsem tam bydlela (cca rok a půl) tam nikdy auto s příslušnou SPZ nestálo! Jen občas jiná auta. Tak jsem se jednoho večera vytočila a prostě tam zaparkovala. Samozřejmě že nějaký nenechavý důchodce to ráno viděl a zavolal měštáky. Pochopila bych to, kdyby dotyčný invalida chtěl na to místo zaparkovat a nemohl. Ale důchodci prostě čekají za oknem jako supi aby mohli někoho nabonzovat. Na lístku bylo, že se mám dostavit do 7 dnů na služebnu MP, ovšem kolonka pro datum zůstala nevyplněna a kolonka pro podpis strážníka taktéž! Tuto výzvu jsem tedy pokládala za neplatnou, jelikož mi ji tam mohl dát třeba Ferda Mravenec. Proto se chci zeptat:
1)Je výzva platná pokud chybí datum a podpis strážníka?

Jelikoz je auto psané na rodinného příslušníka, dnes mu přišel dopis s předvoláním.Prosím, jak mám v této situaci postupovat? Bojím se, že budu muset platit šílené peníze a přijdu o body, jen kvůli nějakému rejpavému důchodci a vsadím se,že kdybych se teď šla podívat na to místo "pro invalidy" tak tam žádný invalida nestojí ani dnes, ani zítra ani nikdy jindy!!!

Předem díky za rady

milancukrar
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 17:57
Odpovědět 

Kačko, přečtěte si ještě jednou text, který jste napsala.
"nějaký nenechavý důchodce"....kdyby dotyčný invalida chtěl na to místo zaparkova...prostě čekají za oknem jako supi...
z Vás plně čiší zloba na někoho za Váš hrubý přestupek, kde klidně můžete přijít o řidičák. Vy asi nemáte babičku že tak hnusně píšete o důchodcích?

Rada: předvolaný provozovatel vozidla oznámí, že ví kdo vozidlo řídil a v souladu s právním předpisem odmítá vypovídat.
Tečka, nic víc a jen mlčet.

antimp
Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 19:45
Odpovědět 

Přijít o řidičák? Skladníku, jak jsi na to přišel?

kackackac2
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2010 17:30
Odpovědět 

Mám babičku a samozřejmě ji mám moc ráda. Proti důchodcům osobně nic nemám a jednám s nimi s úctou. Často se bohužel setkávám s důchodci, kteří hledají problémy tam kde nejsou a já jako 23-ti letá slečna často pociťuji jejich negativitu jen proto že jsem mladá. Nicméně samozřejmě uznávám že jsem způsobila hrubý přestupek.

Dnes jsem tento problém vyřešila. Kousla jsem do kyselého jablka a šla na služebnu MP, kde jsem se přiznala, že jsem to byla já a že jsem si zřejmě značky nevšimla. Velmi přívětivý strážník mi dal na místě blokovou pokutu 200 Kč, body žádné, a ještě mi řekl že se můžu kdykoli dostavit kdybych měla nějaký problém. Takto jsem se osobně setkala s heslem: Pomáhat a chránit v pravém slova smyslu.
Moje rada tedy je, že lepší než to svádět na osobu blízkou, čímž by mohly vzniknout akorát dlouhé tahanice, přiznat se, dělat hodného až hloupého :-) ale musíte narazit na dobrého člověka a mít čistý rejstřík !!

milancukrar
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2010 20:20
Odpovědět 

Kačenko, chválím Vás a přeji hezké vánoce.

antimp
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2010 22:22
Odpovědět 

On snad obecní strážník přiděluje body? Jó, milá zlatá, doporučuji si zajít po novém roce pro výpis a hned uvidíte, jak byl obecní strážník pravdomluvný.
btw. Jaké svádění na osobu blízkou? Vy jste tedy opravdu dobře zmasírovaná dementními novináři a jejich slaboduchými slinty. A jak s tím souvisí "čistý rejstřík"?

~CENSORED~

pavlik12
Člen
# Zasláno: 16 Úno 2011 13:15
Odpovědět 

Jen bych doplnil, že se mi osvědčilo dorazit na služebnu cca 1-2 minuty před koncem pracovní doby.
Strážník, který "předvolánku" řešil tak neměl náladu zkoušet klasické fígle (skončil na "co kdyby tam přebíhalo dítě, je to u školy" ale po nulové reakci z mojí strany toho nechal), podání vysvětlení po poučení odepřeno a před měsícem uplynul rok. Nic dalšího nepřišlo.

vinoteque
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 08:28
Odpovědět 

antimp
hmmmm za IP 12 body? už nepij.....

kackackac2
pokud výzva nebyla vypsaná, přestupek měl být stornován....

antimp
Člen
# Zasláno: 17 Úno 2011 16:38 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Já někde píši o bodech ve vztahu k IP? Už to nehul, děvenko

vinoteque
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 08:58
Odpovědět 

antimp
Velmi přívětivý strážník mi dal na místě blokovou pokutu 200 Kč, body žádné

"hned uvidíte, jak byl obecní strážník pravdomluvný"

přemýšlíš někdy nad tím co píšeš?

antimp
Člen
# Zasláno: 18 Úno 2011 18:18
Odpovědět 

Děvenko,co ti na to říci? Třeba se ti rozsvítí a přestaneš se pokoušet citovat něco, co reálně neexistuje. Zkus si ještě jednou přečíst, čeho se autorka údajně dopustila, jaká sankce jí byla udělena a pak třeba přijdeš na to, jaká sankce jí měla být udělena. Napovím ti - lze řešit stání na "invalidech" ( našla za stěračem lísteček, jelikož jsem stála na místě pro invalidy )blokově? Zatím jsi totálně mimo.

~CENSORED~

vinoteque
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 08:00
Odpovědět 

jediný kdo je tu mimo jsi ty .... už jen tvé chaboduchaplné vyjadřování o něčem svědčí...
prosím tě otevři si 361 a 200 a začni konečně studovat a ne jen plkat kraviny.....

antimp
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2011 08:44
Odpovědět 

Zkus napsat vysvětlení vyýznamu slova "chaboduchaplné " už jen tvé chaboduchaplné vyjadřování o něčem svědčí...

e policeman
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2011 10:07
Odpovědět 

antimp
Při své dokonalosti bys měl vědět, že pokuty se UKLÁDAJÍ.Naopak UDĚLUJÍ se odměny,medaile apod.

aldaall
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2011 18:19
Odpovědět 

Dobrý den,mám prosbu měl jsem výzvu za stěračem kde byl Městskou policií zjíštěn přestupek IP 12 ,v místě mého bydliště jelikož mám na babičku ZTP kartu, parkuji na parkovišti tomu vyhrazeném,ale 2 místa tomu určena byla obsazena tak auto bylo zaparkováno vedle bohužel na placeném parkovišti od obce stejné ulici mého bydliště.Co mohu očekávat nebo mám dělat? (babička je v naši péči)Děkuji za odpovědi.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula plus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2014, Strážníci