miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Snížený obrubník
Autor Zpráva
fila
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2010 21:57
Odpovědět 

Předem všechny zdravím. Dnes jsem parkoval v Žatci v ulici vedle Katastrálního úřadu a k mému překvapení mi asi po dvou hodinách volá naše sekretářka, že jí volala Městská policie a že si mám neprodleně auto přeparkovat. Nelenil jsem a vydal jsem se ihned k autu. Na skle u řidiče jsem měl nalepený lísteček s výzvou na vyřešení přestupku u tamníí Městské policie. Nemohu si pomoc , ale nikde žádná značka se zákazem stání a ani žluté značení na zemi není. A v ten moment jsem si všiml že vedle vchodových dveří do baráku je po domácku udělaná cedule a naní stojí " pozor výjezd ". Dostavil jsem se na podání vysvětlení a tam mi paní policistka začala vyhrožovat pokutou 2000 kč a ještě mne tam masírovala slovy , že mne klidně mohli dát odtáhnout , protože jsem bránil výjezdu z poza dvoukřídlých dveří. Tak jsem odvětil slovy že tam není žádné dopravní značení a ona na to že jakmile je snížený obrubník před dveřmi či vraty tak tam nemám co stát. Nevím co si mám myslet , ale nikde ve vyhlášce jsem to nenašel ( třeba hledám blbě ). Můžete mi prosím napsat paragraf nebo aspoň co si otom myslite. Díky :-( ps : pokutu jsem zaplatil , bylo to 200 kč ( o peníze ani tak nejde , ale jde mi o princip )

pan_x
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2010 22:44
Odpovědět 

Tu a tam se objevují zkazky o jedincích, co si nejsou vědomi spáchání přestupku či dokonce jsou si vědomi, že přestupek nespáchali, přesto pokutu zaplatí. Tak jako zvířátka jdou poslušně na porážku. Vždy mě zajímalo, proč tedy tu pokutu platili a tím přiznávali svoje provinění, jehož si ani nejsou vědomi. A hle, teď tu jeden takový je. Proto mi dovolte položit vám otázku - proč jste, probůh, tu pokutu platil? Až vám strážník MP poví, že máte skočit z okna, protože bla bla bla, tak z něj skočíte a pak se zlámanýma kostma budete tvrdit, že se vám to sice zdálo divný, co po vás chce, ale že vám ani tak nejde o ty kosti, jako o princip.

fila
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2010 09:41
Odpovědět 

Odpovím Vám tedy na Vaší otázku. Když přijdu na policii a paní policistka se předemnou ohání paragrafy a zákony tak nemám důvod jí nevěřit i když se mi to zdá divné. Je to totiž osoba , která dohlíží na dodržování zákonů ČR a trestá nebo poučuje dle jejich platného znění , a já nejsem právník. Zaplatil jsem z toho důvodu , že jsem z Ústí nad Labem a chtěl jsem mít vzniklou situaci co nejdříve za sebou a né abych se pak nedejbože musel vracet z Ústí do Žatce. Neni to zrovna kousek. Myslím si, že ani Vy nemáte takové znalosti zákonů , které by Vás nechali v této situaci chladným. Jak jsem psal jde mi o princip . Nevím totiž jestli pokuta byla v souladu s Českým zákonem ( prosím o radu někoho znalého ) . I teď po zaplacení pokuty se dá bránit.

tix0575
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2010 10:24
Odpovědět 

fila: pokud máš na bloku napsáno čeho jsi se dopustil, tak je tam i příslušný §§ podle kterého ti byla BP uložena. Není nic těžkého pak najít příslušný zákon a porovnat jestli to odpovídá skutkové podstatě přestupku a finančnímu ohodnocení. To, že ti paní policistka říkala, že můžeš dostat až 2000 Kč, tak to nebyla vyhrůžka, to byl fakt! V dopravě můžeš dostat BP 2000 Kč na místě.
Sice nevím, za co jsi dostal pokutu, ale obecně lze říci, že pokud bráníš ve výjezdu, tak tě může osoba, které bráníš, nechat odtáhnout na vlastní náklady a pak je z tebe vymáhat v občansko právním sporu.
Můj názor je, že parkování před vjezdem je prasečina. Tobě by se asi taky nelíbilo, kdyby ti někdo postavil auto před výjezd,že? ;)

fila
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2010 14:53
Odpovědět 

fix0575: díky za odpověď. To co jsi napsal je pravda . Ale pro svoji obhajobu musím říct, že vchod , který údajně slouží i jako vjezd vypadá jako klasické dvoukřídlé dveře do baráku . Před vchodem není žádná značka a ani žlutá čára. Obešel jsem si tuto ulici a u ostatních vjezdů mají na vozovce žlutou čáru a vjezdové dveře ,které vypadají spíše jako vrata .Když vidím někde garážová vrata , výjezdy z pozemků atd. tak si tam doopravdy auto nepostavím. K pokutovému bloku - paní policistka to napsala takovým způsobem , že tam já a ani lidé ,kterým jsem ho ukazoval nedokážeme nic přečíst.

tix0575
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2010 16:07
Odpovědět 

fila: paní policistka je pěkná filuta :D Trochu tě potrápím, protože sám jsi psal v prvním příspěvku, že tam je cedule POZOR VÝJEZD. Takže ruku na srdce...stačilo se rozhlédnout hned na první pokus :D Jinak mi připomínáš takové klasické hříšníky co máme u nás, kteří operují tím, že nikde není značka zákaz stání, ale zapomínají, že mají při stání ponechat volný jízdní pruh o šířce 3 m pro každý směr jízdy ;) ... tedy 6 m. Prostě to vychází ze zákona.

antimp
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2010 18:13
Odpovědět 

Nazývej věci správným jménem. Nebyla to paní policistka, ale pouhopouhá obecní šlápota.

pan_x
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2010 19:26
Odpovědět 

fila: Inu, právník nejsem, tudíž nemám absolutně perfektní přehled o zákonech, ale považuji za normální, znát alespoň právní základy z oblastí bežného života a své profese. A pokud si někde nejsem jistý v kramflecích, neřeším to v ten okamžik na místě, ale až poté, co nastuduji potřebné zákony či vyhledám radu povolanějších. Ne vždy to lze aplikovat, řešení přestupků ovšem ten případ není. Tím, že jste pokutu zaplatil, tím jste uznal svoji vinu, byť jste třeba žádný přestupek nespáchal. Po zaplacení pokuty se můžete akorát vypovídat z toho, jaké bezpráví se na vás událo, domáhání se zrušení pokuty sice možné je, ale je to běh na dlouhou překážkovou trať, kdy vynaložené náklady budou dozajista vyšší než zaplacených 200 Kč. Váš pohled na policisty mi vnouká podezření, že budete nenapravitelný idealista :-)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2010 22:49
Odpovědět 

přestupku jste se dopustil, to že se Vám nelíbí dvěře, (klasické dvoukřídlé dveře do baráku),
bránil jste vjezdu, klidně můžou odtáhnout, žlutá čára být nemusí, v zákoně je na to pamatováno.

fila
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2010 20:13
Odpovědět 

Díky všem za reakce.
tix0575: Když jsem parkoval cedule jsem si bohužel nevšiml. Čučím totiž po značkách , které jsou ve vyhlášce uvedeny . Čučet ještě na baráky , jestli si tam majitélé něco nenakreslí nebo nepřipíchnou mě doopravdy v tento den nenapadlo. Trošku jsem si pročítal vyhlášku a je v ní uvedeno , že se nesmí nikam dávat značení , které by připomínalo dopravní značky. "Pozor výjezd" je buď informativní nebo zákazová značka (asi ? ) , ale cedule na tomto baráku nemá parametry ani jedné. antimp : :-)
pan_x : idealista nejsem , ale věřte mi že pokutu jsem dostal podruhé v životě a to řídím 11 let. Bohužel v tom neumím chodit jako Vy. Ono co jste napsal dává smysl , ale když bych pokutu nezaplatil tak to dají k správnímu řízení a pak bych musel prokazovat , že jsem žádný přestupek neudělal. Buď by to vyšlo a žádnou pokutu bych nedostal a nebo by mi to mohli dle nálady a vyspání napálit klidně za 2000 kč. Tak mi teď řekněte , která varianta je lepší. Jistý jsem si nebyl a tak jsem raději zaplatil. Ale mohu Vám říct , že takhle nas....j jsem nebyl pěkně dlouho. milancukrar : napsal jste to hodně stručně :-) skoro jako by jste byl policista :-) Byl bych ale radši kdyby jste mi napsal, kde v zákoně to najdu. Diky Tak a teď Vám co si to tu čtete : V pátek jsem dostal pokutu a jak jsem psal víše,pokutový blok se nedal přečíst . Po postrčení tady od tix0575 jsem v sobotu zavolal na MP do Žatce a zeptal se podle jakého zákona jsem byl potrestán. Paní policistka (podle hlasu jiná než co mne pokutovala ) si vyjela můj případ a řekla že ať se nezlobím , ale že vůbec netuší . Řekla že nechápe proč mi byla pokuta udělena , ale že to podle nějaké vyhlášky být určitě musí protože se strážníci ( pochůzkáři ) u nich školí každé 3 roky . Po tomto hovoru jsem šel do kolen .

milancukrar
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2010 20:49
Odpovědět 

fila, nejsem policista ani strážník,
zákon 361/2000
řidič nesmí zastavit a stát........
......... nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci,
přeloženo, nesmíte přkážet nikomu ve výjezdu.
Zdůvodnění, chcete vyjet ze dvora, garáže, parkoviště atd......
žluté značení je doplněk ...

fila
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2010 21:03
Odpovědět 

milancukrar : diky moc

Tak jsem si to pročetl , ale ohledně sníženého obrubníku nic. Jak jsem psal víše , ta cedule není dle mého názoru podle vyhlášky a tudíž se jí nemusím řídit.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2010 21:58
Odpovědět 

ale proč řešíte snížený obrubník, to není potřeba, nebo se domníváte že musí být vždy snížený obrubník? nemusí!!
samozřejmě že cedule není podle vyhlášky (víte podle jaké by měla být?) ale to vůbec neřeší zdali tam (ne)smíte parkovat.
Zákon hovoří.....
neřiďte se cedulkou, neřidtě se obrubníkem, ale řidte se zákonem .

fila
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2010 22:08
Odpovědět 

Čirou náhodou při cigárku na bálkoně jsem si všiml, že u nás před panelákem je před vchodvými dveřmi také snížený obrubník a auta tam stojí každý den. Přitom to žádný vjezd není. Takže dle mého zkromného názoru je blbost se řídit obrubíky jak mi řekla paní policistka. Proto nejsem schopný určit kde vjezd je a kde není. Jestli je to doopravdy uvedeno někde v zákoně tak je to tedy pěkný bordel.

pan_x
Člen
# Zasláno: 29 Lis 2010 22:38
Odpovědět 

fila: ale když bych pokutu nezaplatil tak to dají k správnímu řízení a pak bych musel prokazovat , že jsem žádný přestupek neudělal
Opak je pravdou. Oni by museli dokazovat, že jste přestupek spáchal. No, berte to jako ponaučení pro příště, že ráno moudřejší večera.

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2010 08:48
Odpovědět 

fila: konečně jste došel k tomu správnému názoru :) Ano, je to tu bordel!! Snížený chodník před vchodem bude zřejmě kvůli vozíčkářům. Ohledně vypsání pokuty bych si stěžoval veliteli MP a třeba by to nějak stornovali...ale není to až tak košer

antimp
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2010 10:22
Odpovědět 

Ona se dá bloková pokuta "nějak stronovat"? To o sobě tvrdíš, že chceš dodržovat zákon?

~CENSORED~

fila
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2010 19:32
Odpovědět 

Díky za Vaše názory a rady . Přece něco jsem se dozvěděl .
O zanesení obrubníků ( jako značení ) ve vyhlášce vím sice pořád málo ( tedy skoro nic ) , ale příště si dám velký pozor kde parkuji.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2010 20:47
Odpovědět 

"O zanesení obrubníků" nic o tom nenajdete!! Proč stále píšete o obrubáku, to nijak nesouvisí se zákonem.

miluna
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2010 21:54
Odpovědět 

Tak, a jsme zase u toho. Ti kdož mají hlídat dodržování zákonů, to dělají tak podivně, že vypadají, jako bandité. No a nakonec křičí, že je mají lidé za hajzly, jak je to možné, když představují zákon? Odpověď je jednoduchá. Oni těmi hajzly opravdu jsou. Vydělali dvě kila, ale propálili si pověst u dalšího člověka.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2010 22:07
Odpovědět 

miluna, prosím, o kom čem to píšete? děkuji

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2010 23:06
Odpovědět 

antimp: víš o životě prd :P nebo myslíš, že když vypíšeš pokutu omylem,tak že s tím nejde nic dělat??...ale teď mne napadá, že ty jsi neomylný,takže něco takového ani nemůžeš připustit :D.. a kdyby jsi to četl celé, tak jsem psal, že to není košer...ale nechtěj po mně, abych ti vysvětloval význam slova košer :P

carom
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2010 01:07
Odpovědět 

-Praha 10-
Naprosto stejný případ, ve 3 ráno jsem zaparkoval na jediném volném místě v ulici a ráno auto nebylo na místě. Bylo odtaženo PČR a při mém podávání vysvětlení mi bylo příslušníkem PČR na mou argumentaci tím, že není vjezd nijak označen, sděleno, že tam je snížený obrubník, na základě čehož jsem se měl domnívat, že se jedná o vjezd.
Podotýkám, že tento "vjezd" je dokonale maskovaný ve formě plotu, který se podélně zasunuje za jiný plotový fragment. I za světla jsem měl problém detekovat, že se jedná o vjezd, policii pro odtažení stačil snížený obrubník, kterého si člověk běžně nevšimne. Policista na můj dotaz odpověděl, že zákon neupravuje podobu vyznačení vjezdu, že jsem se měl na základě sníženého obrubníku domívat, že to vjezd je, a pokud jsem jiného názoru, že to pošle do správního řízení, kde hrozí vyšší pokuta. Pokud chybu uznám, tak to budu mít bez pokuty (řešeno domluvou), že jsem už pokutu defacto zaplatil (odtah). Tak jsem samozřejmě souhlasil, než se tahat po soudech a riskovat, že tenhle legislativní bordel zase zvítězí nad normálním uvažováním.
Zajímala by mě reakce zkušeného právníka, zda by taková situace šla vůbec vyhrát.

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2010 16:20
Odpovědět 

carom: já bych řekl, že šance něco takového vyhrát je dost veliká ;)
a) odvolání se na osobu blízkou je jedna možnost. Takže pokuta by uhádat šla ;)
b) podle popisu bych hádal, že ani PČR neměla oprávnění nařídit odtah. V nejhorším případě by to mohl udělat majitel nemovitosti a následně u soudu vymáhat úhradu...ale to by záleželo na detailnějším prozkoumání situace

Pro zajímavost by neškodilo se podívat do schvalovací dokumentace ke komunikaci, kde by se dalo zjistit jak to tam doopravdy je

FrankJScott
Člen
# Zasláno: 16 Led 2023 21:05
Odpovědět 

To the guy talking about robinhood cryptocurrency fees, forex currency pairs list, expert advisor mt4, xm copy trade, royal q crypto, robot trading future binance, I highly suggest this great crypto trading advice or rsi divergence strategy, forex market open, kraken deposit fees, most successful forex traders, etoro crypto portfolio, forex leverage for beginners, not to mention this top rated crypto trading info as well as hycm broker, best app for crypto investing, amibroker automated trading, hfx brokers, digital currency trading, best trading platforms for crypto, as well as this updated crypto trading details which is also great. Also, have a look at this high rated crypto trading forum on top of currency pairs, iq option automated trading bot, forex trading journal, mt4 backtesting simulator, micro account forex, rsi hidden divergence indicator, alongside all this excellent crypto trading forum as well as forex trading websites, top 10 auto trading software, best automated stock trading platform, 0 spread forex broker, forex simulator free, commodity auto trading software, on top of recommended crypto trading url which is also worth a look. I also suggest this useful crypto trading info on top of poloniex fees, whitebit crypto, cobinhood exchange, macd and rsi divergence, best automated trading software 2020, automated stock trading, not to mention this great crypto trading blog as well as profitable automated trading system, tma rsi divergence indicator, automated trading management, auto trade td ameritrade, tradingview automated trading apps, cryptocurrency platforms, not to mention great crypto trading blog not to mention get free funded forex account, blockchain trading, cmc forex, auto buy and sell binance, best brokers for cryptocurrency, 5ers forex, which is also great. Finally, have a look at this top crypto trading url with mcx auto trading software, best brokerage for crypto, forex and cfd etoro, pamm account, canadian crypto exchanges, crypto futures trading us, for good measure. Check more @ New Crypto Trading Blog 6398cd8

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2023, Strážníci