miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Jízda na červenou
Autor Zpráva
Mailos
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2010 18:43
Odpovědět 

Ahoj,
Jelikož jsem tu nový ale stačil jsem i něco přečíst ale v něčem mám nepořádek tak bych to chtěl trochu objasnit.

1) Přišlo mi podání vysvětlení k přestupku, překročení rychlosti do 20KM/H + jízda na červenou od pevnýho radaru u silnice. Zaslal mi to Obecní úřad na popud MP. Radar není označen svislou značkou začátek a konec měření. Auto je firemní. Jde tato fotka označit jako nevěrohodná když radarem měřily rychlost a zároveň mě blejskly na červenou???

2) Jak je to s osobou blízkou a firemním autem?? 100% vlastník sem.

3) V praze na Maltézkém náměstí všude modrá zóna, při příjezdu z nebovidské jsou jen na zemi vidě modrý čáry ale není vidět značka že je tam zóna. Je to špatně označené nebo ne?

Děkuji za rady.

Miloš

antimp
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2010 23:02
Odpovědět 

1) ano
2) lze použít
3) ano

evik
Člen
# Zasláno: 2 Led 2011 20:15
Odpovědět 

Dobrý den,
minulý týden jsem projížděla Prahou a na Plzeňské ulici (Motol) jsem projela křižovatku na červenou.Musím říct, že skutečně nevědomky a neúmyslně.Potřebovala jsem odbočit a jelikož nejsem místní a neznám cestu spletla jsem se o jednu odbočku. Jak jsem to zjistila na poslední chvíli a lekla se přehlédla jsem semafor a zjistila to až na mě auto, které chtělo vjet do křižovatky zatroubilo. Klepala jsem se ještě po půl hodině.Nikdy jsem neměla žádný přestupek a když vidím jak se jezdilo okolo říkám si, že je to pech.Teď budu trnout hrůzou jestli je na té křižovatce kamera a jestli mi (tedy manželovi jelikož auto je na něho) něco přijde. Nevíte prosím někdo, zda je v tom místě kamera? Jela jsem na pravé straně z města směrem na Plzeň. Jedna světla jsou naproti tramvajové zastávce Motol, pak jsou ta pro mě osudná druhá světla těsně pod mostem na kterém je ulice Kukulova.
Moc děkuji
Eva

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Led 2011 09:59
Odpovědět 

evik: buď v klidu a počkej až něco přijde...nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko :)

evik
Člen
# Zasláno: 3 Led 2011 17:47
Odpovědět 

pro tix0575:
děkuji za povzbuzení, ale tobě se to řekne, opravdu jsem z toho rozhozená. Snažím se dodržovat a teď tohle. Nemám s tím žádné zkušenosti, jezdím hodně a platila jsem pouze jednou 100,- za zapomenutý techničák.......to je, tedy spíš BYL jediný můj přestupek. Představa, že se budu klepat třeba 3 měsíce v nejistotě je děsivá a co bude jestli tam t y kamery jsou ani raději nedomýšlím.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Led 2011 22:46
Odpovědět 

evik: i kdyby tam byly tak se nic neděje, protože z těch kamer totiž nikdo nevyčte kdo to auto řídil ;) Zbytek najdeš tady někde jinde jak se to dělá ;) Ztotožnění podle fotky prostě není jen tak ... Takže si dej kávičku a něco sladkého na upevnění nervů a buď v klidu

bmk
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2012 06:31
Odpovědět 

zdravím..mám dotaz..jsem řidič kamionu a před křižovatkou mě blikla oranžová, ale já už bych to nestihl zastavit a tak jsem asi dvě sekundy projel na červenou..zrovna tam stála státní policie a tento přestupek hlídali..a tak mi dali 1000 kč pokutu a prý 5 bodů..také mi říkali, že je to přestupek tzv hlídaný a že ted rok nesmím udělat to samé, jinak přijdu o řidičák...někde jsem ale četl, že nesmím udělat žádný přestupek, nejen zopakovat jízdu na červenou..jak to tedy ve skutečnosti je?? díky za info...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2012 07:56
Odpovědět 

nesmíš jet na červenou

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2012 11:12
Odpovědět 

jedná se o recidivu konkrétních přestupků a to dle § 125c/1f3,5,6,8,9 z.č. 361/2000 Sb. v období dvanácti po sobě jdoucích kalendářních měsíců ... tedy během roku nesmíte se dopustit těchto přestupků dvakrát a vícekrát, jinak dostanete zákaz činnosti. pokud se dopustíte jiného bodovaného přestupku, tak to má vliv jen na odečet bodů

pan_x
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2012 11:25
Odpovědět 

bmk: Asi dvě sekundy odpovídá při rychlosti 50 km/h dráze přibližně 28 metrů, před červenou svítí minimálně 2 sekundy oranžová, čímž se dostáváme na vzdálenost 55 metrů od křižovatky, kdy bylo zřejmé, že se ze zelené stane červená. Jako profesionální řidič bys měl znát své vozidlo a vědět, že nemá takový výkon, abys při rozsvícení oranžové akceleroval a křižovatkou projel, než se rozsvítí červená a na druhou stranu bys měl vědět, že brzdná dráha nákladní soupravy je delší než osobního vozidla a tomu přizpůsobit jízdu. Netvrď, že bys nebyl schopen na 55 metrech zastavit, kdybys začal brzdit po rozsvícení oranžové.

Clovek
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2012 03:49
Odpovědět 

Naprosto souhlasim s panem x v jeho poslednim prispevku...

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva plus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci