miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Měření rychlosti MP bez cedulí
Autor Zpráva
chali
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 13:56
Odpovědět 

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, nevím jestli to už bylo nebo ne,nenašel jsem výstižnou a chytrou odpoved...Jel jsem obci z kopce dolu rychlostí cca 65km/h přičemž mezi autama se vyřítila trojnožka a bylo asi po srande..Je jasný že mě to vzalo,jsem si toho vědom...Ale..u trojnožky stála dodávečka městké policie a nikde ani známka po cedulích měření rychlosti....Samozřejmě jsem nemohl nic vyfotit když tam žádné značky nebyli..Leda někde hozená v příkopě...Poradte jak se mám nyní zachovat...Chtít důkaz o umistíění cedulí?Nebo jak jste to kdy řešili..Moc Vám děkuji

antimp
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 14:11
Odpovědět 

V jaké obecní prdeli k tomuto incidentu došlo?

chali
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 14:36
Odpovědět 

Brno - Bosonohy...

antimp
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 17:15
Odpovědět 

Vyčkej času, nic neuspěchávej a uvidíš, co obecní kreténi budou zkoušet. Pokud dojde k lámání chleba, tak máš dost možností, jak je poslat do prdele a vyjít z této situace bez nějakých problémů

chali
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 21:59
Odpovědět 

jj myslím si že určitě neco dojde,samozřejme začátek obce,z kopce,ja jel jasně pod těch 70dobrždoval jsem ale pozde...určitě jim ten radar nestal tam na sucho..ale co...hlavne ted si uvedomuju,auto je napsany na matku...takže šel by paragrap XY že by řekla odmítat podat vysvetlení co by poškodilo mě či osobu blízkou nebo jak to zní??

antimp
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 22:15
Odpovědět 

Ano

chali
Člen
# Zasláno: 14 Led 2011 22:31
Odpovědět 

A tím by to haslo??Matce by nic nehrozilo??Oni maji prý pravo si osobu blízkou vyhledat ale jestli to doopravdy dělají tak nevím..někdo říka ne nekdo říka že jo..Případně i kdyby mě našli jako osobu blízkou hrozí mě vyší pokuta??Asi se ptam hloupe,je to hloupá otázka ale radši se ptam

e policeman
Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 00:08
Odpovědět 

chali
Ano.Je to hloupá otázka :-)

pan_x
Člen
# Zasláno: 16 Led 2011 23:00
Odpovědět 

chali: Prvně si nastuduj zákon 553/1991 O obecní policii, zaměř se na paragraf 11. Rovnou se poohlédni po zákonu 200/1990 O přestupcích, to kdyby tě měl řešit rovnou úřad, nikoliv MP. Pokud si předvolají matku a je jedno kdo, zda MP či úřad, ta ať poví pouze, že k tomuto nebude podávat vysvětlení, popřípadě i s odvoláním na příslušný zákon. Správně by měla být před podáním vysvětlení poučena, že toto vysvětlení může odmítnout podat. Žádné zamotávání se s osobou blízkou. Mrdky mediální a dopravní "experti" sice pořád masírují veřejnost výkřiky o "fintě" s osobou blízkou, no věz, že tak to v reálu nefunguje. Ale popojedem. Jakmile matka odmítne podat vysvětlení, měl by s ní být sepsán zápis a bude volná. Pozor na finty, ať jako poví, kdo řídil, že to musí atd. Zkrátka držet pysk. Je možné, že budou předvolány matce osoby blízké, byť nevěřím tomu, že by si takto ztěžovali výkon povolání. Byl-li bys předvolán i ty, použij stejnou formulku - nebudu podávat vysvětlení. Pak bude na nich, co budou mít v ruce - např. povedenou fotku z radaru, kde budeš jasně identifikovatelný. Pak by šlo pokračovat po linii měření rychlosti v rozporu s vyhláškou (chybějící cedule). K vyšší pokutě, co zmiňuješ v posledním příspěvku. Tobě by hrozila pořád ta stejná pokuta.

chali
Člen
# Zasláno: 25 Led 2011 17:27
Odpovědět 

Díky díky všem

usama
Člen
# Zasláno: 13 Úno 2011 21:50
Odpovědět 

Brno - Bosonohy...

Dvě varianty:
a) strážníci měří i zkušebně a aby nemuseli přestupky oznamovat, tak tam neloupnou značky a je to měření třeba pro BESIP a další opatření apod.

b) hodně řasto půjčují radary, pokud mají vlastní, i Policii ČR :-)

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci