miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Jak to chodí ve správním řízení?
Autor Zpráva
Fidoo800
Člen
# Zasláno: 31 Led 2011 08:48
Odpovědět 

Dobrý den, zkouším vysondovat jak to chodí u správního řízení na magistrátu, kam moje přestupky poslali z MP, s odkazem že jde o recidivní přestupky a že to řeší tam. Mám tam 3x překročení rychlosti do 20km a jednu 20km/h. Loni v létě jsem platil pokutu státní policii (to bude zřejmě ten druhý přestupek do páru). Mohou mi odebrat ŘP? přípradně napařit body za všechny přestupky? Nejsem žádný pirát silnic, myslím, že nejezdím nebezpečně a při 6000km/měsíc se prostě člověk někdy zapomene..... předem díky za zkušenosti.

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2011 09:07
Odpovědět 

Fidoo: jednak body se přidělují za přestupky průběžně jakmile se ho dopustíš a během doby se ti sčítají a odčítají podle tvého chování na silnici. Takže pokud šlo o bodovaný přestupek,tak body tam už dávno máš odečtené ze svého konta a nezáleží na tom, zda BP udělila MP, nebo PČR. Pokud jsi tedy překročil během posledního roku (ne kalendářního) rychlost v obci o více jak 20 km/h (na 50 musíš jet 73 km/h - počítá se tolerance 3 km/h) tak ti hrozí nejen pokuta dle z.č. 200/1990 Sb. § 22/1f3 2500 - 5000 Kč a zákaz činnosti od 1 do 6 měsíců.
Takže tě správní orgán předvolá, seznámí tě se skutkem a vydá rozhodnutí...

Fidoo800
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2011 09:33
Odpovědět 

tix0575 : Díky za poznámku. Já tomu tak rozumím, dohledal jsem si výši pokuty (plus1000,- za správní řízení) i body, které dostanu nejspíše v plné výši za všechny přestupky zpětně. Jeden vyřešený přestupek nad 20km tam mám z loňského dubna. Zbytek přestupků zatím nebyl řešen takže body zatím neodebrány. Pokud se tedy správní řízení neodehraje do dubna, mělo by dojít k navrácení bodů za první přestupek.... jestli to správně chápu. Pak už si to slíznu za ty nakumulované přestupky ....

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2011 13:09
Odpovědět 

Fidoo: buď přestupek byl projednán a dostal jsi pokutu a tedy i body fuč, nebo ještě nebyl a pak žádné body pryč nemáš a nemá se ti co vracet. pokud nebude vyřešen do roka,tak pak už projednat nejde...a bere se,že jsi se žádného nedopustil

miccap
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2011 10:10
Odpovědět 

Jedná se pouze o MP zdokumrntované přestupky, aniž by byly řešeny v blokovém řízení a MP tě ani nevyzvala k podání vysvětlení a řešení postupuje správnímu úřadu? Nebo byly přestupky MP projednány?

Fidoo800
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2011 12:02
Odpovědět 

MP si mě pozvala k podání vysvětlení a přestupky mi sdělili s tím, že tam je recidivní přestupek a že to tím pádem postupují na magistrát. Že si mě pozvou a projednají. Nicméně přestupky mi ukázal a na fotkách jsem byl já. což jsem i odsouhlasil. Jde o služební auto a když sem minule zkoušel osobu blízkou tak si chtěli zvát jednatele firmy. Takže sem ani nezapíral. Otázka je, zda mi v dubnu vrátí body (uplyne rok od prvního již projednaného přestupku), pokud by mě na magistrátu nestihli vyzvat z podání vysvětlení. Jestliže tam nemám žádný úbytek bodů od 8.dubna tak by měl systém vrátit body.

miccap
Člen
# Zasláno: 4 Úno 2011 11:12
Odpovědět 

Zkus to na prekluzi, až ti přijde výzva z magistrátu, tak se písemně omluv a požádaj o nový termín.

K fotkám si se vůbec neměl vyjadřovat. Máš vůz k soukromému užívání nebo ne? Pokud ano, firma odpoví na výzvu k podání vysvětlení, že zodpovědný za vozidlo jsi ty. Následně budeš vyzván k podání vysvětlení Ty a firma v tom už nefiguruje. ty jako fyzická osoba už osobu blízkou máš. Já sám jsem jí ale nikdy nepoužil, nikdy jsem se osobně nedostavil, vše řešil písemně, včetně podání vysvětlení, ve kterém jsem uvedl konkrétní osobu, která vůz řídila, včetně adresy do USA.

krisotek
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2011 01:18
Odpovědět 

Jsem rád, že již žiji v Německu. pročítám si tento web a nestačím se divit, co je všechno možný v ČR. Přál bych se dostal na správní úřad dopravní Kassel v Hesensku a zkoušet nějaký " Zapzarap" švindl , podvod to byste viděli jak s Vámi vyjedou.
Akorát bych už potřeboval novou českou klávesnici mi dosluhuje, takž přijedu do své rodné země, tak si jí musím pořídit, přeji pěkný den.

antimp
Člen
# Zasláno: 6 Úno 2011 13:44
Odpovědět 

Milý kokotku, raději sem nejezdi a žij si dál ve svém vysněném henleinovsku. Uděláš lépe.

Fidoo800
Člen
# Zasláno: 7 Úno 2011 09:25
Odpovědět 

krisotek: no moralista je přesně to co tady potřebujeme. Já myslim, že v každým státě využívají občané možnosti poskytnuté legislativou. Německo není vyjímkou. Přestupková oddělení "u vás" v německu máte také, že? Takže nejezdíte "vy němci" úplně podle předpisů, že? To že tady v ČR je již deset let existuje možnost uplatnit osobu blízkou je především díra z legislativě. Pokud by taková byla i v německém systému, spolehněte se že by ji občané německa také zhusta využili. Taky pěkný den
p.s. nutno poznamenat, že německý bodový systém je podstatně benevolentnější než ten český.

Fidoo800
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2011 11:32
Odpovědět 

p.s. nemáte někdo čerstvou informaci jak zhruba se daří pražskému magistrátu zvát hříšníky ke správnímu řízení? V jakých lhůtách?.... díky

josef107
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2011 22:13
Odpovědět 

Vydrž uvidíš sám- někdy maj tolik práce že to nestihaj a propadne to. Nebo pojedeš na služební cestu zam. tě omluví- pak můžeš být marod nebo na dovolené a rok uteče jako voda zatím můžeš na počítači študovat zákon o přestupcích a správní řízení. Je tam všechno nebo se zeptej na google.

shelby
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2011 03:20
Odpovědět 

josef107, ty jsi těžký kalibr

hlousis
Člen
# Zasláno: 29 Bře 2011 01:46
Odpovědět 

shelby : ve směs by to takle šlo ne?

Fidoo800
Člen
# Zasláno: 2 Dub 2011 22:48
Odpovědět 

Takže máme tady výsledek ...
pro všechny koumáky a "znalce" - pozvání ke projednání dorazilo za 2 měsíce.Písemná omluva na služební cestu nebyla uznána jako oprávněný důvod nepřítomnosti. Rozhodnuto v nepřítomnosti. Uložena pokuta a zákaz řízení na 2 měsíce. Protahovat řízení o déle než několik dní si nedovedu představit. To prostě nejde,.... servus

antimp
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2011 12:53
Odpovědět 

No a co? Tak si podáš odpor proti příkazu a lhůta běží dál. To je snad problém?
btw. Zjevně se v dané situaci neumíš vůbec orientovat a zbytečně teď pláčeš nad vývojem situace.

Fidoo800
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2011 21:36
Odpovědět 

antimp : áá pán je znalec. Jak dlouho trvá upracovat/zamítnout odvolání ..měsíc, dva? Vono na fórech je borec kde kdo že ano?

antimp
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2011 09:05
Odpovědět 

Ano, pán je znalec. Pokud jsi neschopný si zjistit ve svém vlastním zájmu podrobnosti k přestupkovému a následně ke správnímu řízení, pak je to jen tvoje chyba a nesmíš tady brečet. Ono všechno jde, jen malé děti se musí nosit.
btw. Můžeš vysvětli význam slova "upracovat" ?

Fidoo800
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2011 10:35
Odpovědět 

nevšiml jsem si že bych brečel - pouze jsem oznámil jak to chodí pro další kteří se dostanou do podobné situace. Já to beru vcelku s klidem - klidně mi mohli vyšít 9 bodů a tim pádem bych skončil. Z výše uvedené komunikace je navíc zjevné že prakticky nikdo neví jak to přesně chodí - nebo možná ti co to ví už nemají důvod chodit na tohle forum. Na oplátku mi prosím ty konkrétně vysvětli jak přesně lze za pomoci odvolání protáhnout řízení o 7měsíců. Upracovat je překlep - to by myslím šlo uhádnout

antimp
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2011 11:29
Odpovědět 

Tvoje chyba, že chodíš k obecním kreténům a ještě se hloupě poznáváš na nějaké fotce. Prvotní je u obecních debilů omluva z jednání, pak zase omluva. A pak, podle toho, kdo věc dále řeší - obecní kreténi nebo již správní orgán - nastupují další instituty dané správním řádem. Jelikož radu od právníka také nedostaneš zdarma, tak další postup tady nebudu zveřejňovat. Neměl jsi šetřit a mohl jsi mít vše v pohodě.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je devět děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci