miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Velký problém prosím o radu spěchá Help please
Autor Zpráva
lukyn112
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2011 21:58
Odpovědět 

Jel jsem ze školy po komunikaci na které po jedné straně stojí vozidla, takže díky tomu je komunikace užšší. Předemnou jelo vozidlo městské policie. Těsně před křižovatkou vozidlo městské policie zajelo ke kraji vypadalo to, že bude parkovat. Tak jsem kolem něj projel a v tu chvíli na mě zatroubil. Tak jsem zastavil stáhnul okénko a zeptal jsem se v čem je problém. Strážník mi řekl ať si zastavím o kousek dál na zastávce. Jinak před křižovatkou se nachází přechod. A tedy z čeho mě obvinil. Že jsem nedal přednost chodcí na přechodu a že jsem předjížděl na přechodu. nechal mě podepsat vysvětlení tak jsem mu tam napsal, že chodce jsem neviděl. Stavěli mě poprvé za 3 roky byl jsem z toho vyjukanej. A ve středu mám jít ke správnímu řízení. Dá se stím ještě něco dělat.?

pan_x
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2011 23:34
Odpovědět 

Záleží, co přesně jsi mu podepsal. Nejlepší by bylo napsat jen, že si nejsi vědom spáchání přestupku. I popis situace není právě nejpochopitelnější a nejpřesnější, ale budiž.

Pokud vozidlo MP zastavilo, nepředjížděl jsi, ale objížděl. Předjíždět se nesmí na přechodu pro chodce a bezprostředně před ním. "Bezprostředně" není nikterak specifikováno. Záleží tedy, zda vozidlo MP zastavilo či zastavovalo - pravý blinkr, najetí ke krajnici či jelo a pokud ano, v jaké vzdálenosti od přechodu jsi jej předjel.

Teď k chodci. Zákon číslo 361/2001 Sb. o silničním provozu říká v paragrafu 5 odstavec 1 písmeno h) toto: "Povinnosti řidiče... s výjimkou řidiče tramvaje umožnit chodci, který je na přechodu pro chodce nebo jej zřejmě hodlá použít, nerušené a bezpečné přejití vozovky; proto se musí řidič takového vozidla přibližovat k přechodu pro chodce takovou rychlostí, aby mohl zastavit vozidlo před přechodem pro chodce, a pokud je to nutné, je povinen před přechodem pro chodce zastavit vozidlo" a současně v paragrafu 54 odstavec 3: "... Chodec nesmí vstupovat na přechod pro chodce nebo na vozovku bezprostředně před blížícím se vozidlem. ...". Z toho plyne, že pokud onen chodec ještě nevstupoval na přechod či nebylo zřejmé, že by chtěl přejít, nemusíš mu dávat přednost.

Ty jsi ani nemusel a neměl zastavovat na troubení vozidla MP. Zákon jasně definuje způsoby zastavení vozidla a troubení kohokoliv, byť MP či PČR to rozhodně není.

U správního řízení trvej na tom, že si nejsi vědom spáchání přestupku (byť nevím, co jsi MP podepsal a zda tě vůbec poučili před podáním vysvětlení). Pokud ti přednesou argumenty použité MP - předjíždění na přechodu a nedání přednosti chodci, argumentuj objížděním, nikoliv předjížděním vozidla (pokud stálo) a na chodce použij citace zákona 361/2001, že nebyl na přechodu a nebylo zřejmé, že by přecházet chtěl. Předpokládám, že MP nemá v ruce žádné důkazy, žádnou dokumentaci, kterak se vše odehrálo, jen jejich tvrzení proti tvému.

lukyn112
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2011 23:50
Odpovědět 

To poučení od městské policie proběhlo tak, že mi dal do ruky kartičku ať si ji přečtu , ale já ho nepředjel hodil blinkr, jako že bude odbočovat nebo zastavovat a já jel podél něj ve svém pruhu. On začal troubit já zastavil ještě před přechodem on taky. A já se ho ptal co chce. Pak jsem mu do vysvětlení napsal, že jsem chodce neviděl.

Jinak připisuji přesné znění
Přestupků se obviněný dopustil tím, že dne 5.11.2010 okolo 13:10 hodin jako řidič motorového vozidlaa fiat....... neumožnil chodci na přechodu pro chodce v ulici.... v Pardubicích nerušené přejití vozovky, kdy nezastavil své vozidlo před přechodem pro chodce, ač na něm již byl chodec přecházející vozovku a dále předjížděl v tomto místě ( na přechodu pro chodce) služební vozidlo městské policie

A ještě pro zajímavost Dokument o správním řízení který mi přišel byl trochu politý kafem. špatné číslo popisné domu kde bydlím, a špatně napsaná ulice kde se přestupek stal místo Štrossova tam bylo Štrosova s jedním s

pan_x
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2011 01:22
Odpovědět 

Takže to bude asi toto místo, jízda od centra - http://www.mapy.cz/#mm=TtTcFP@x=136208440@y=135766 376@z=17

Píšeš, žes zastavil ještě před přechodem, čemuž odporuje vyjádření MP, kdy jsi neměl zastavit vozidlo před přechodem a současně jsi na tomto místě měl předjíždět. Mají MP za oknem auta kameru, která by děj natočila nebo gps se záznamem? Pokud ano a je to tak, jak píšeš, byl by záznam důkazem, že jsi nic neudělal. Pokud žádný záznam nemají, bude to tvrzení proti tvrzení. Můžeš jim tvrdit, že jsi se přestupku nedopustiul, že jsi objížděl stojící vozidlo nebo předjížděl pomalu jedoucí vozidlo při krajnici a manévr jsi dokončil v dostatečné vzdálensoti před přechodem a že jsi neviděl žádného chodce, který by měl v úmyslu použít přechod pro chodce (pokud jsi napsal jen "chodce jsem neviděl", což se dá vyložit jako žádný tam nebyl). Pak by mělo být na straně úřadu dokázat ti vinu pomocí důkazů. Mimochodem, byl ten chodec na přechodu nebo nebyl?

tix0575
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2011 13:14
Odpovědět 

lukyn112: já bych to viděl tak, jak to popisuje pan x s tím, že bych v případě nedostatků důkazů (video MP) požadoval na správním orgánu rekonstrukci, aby bylo jasné jak celá situace vypadala ve skutečnosti. Zřejmě MP ani nemá ztotožněného toho chodce, kterého jsi měl ohrozit! Pokud je to tak jak píšeš, tak když jsi zastavil před přechodem spolu s nimi, tak jsi tu přednost dal i když by to mělo být na jejich upozornění troubením. Pokud by měl být problém se zápisem na oznámení, tak bych to viděl jako na nezákoně získaný, protože tě nedovoleně zastavili a ty jsi ani poučení nemusel porozumět...

milancukrar
Člen
# Zasláno: 15 Úno 2011 17:43
Odpovědět 

Nemohl jste špatně vyhodnotit situaci: "vypadalo to, že bude parkovat"
on se vracel po objetí překážek na svou pravou stranu a zastavoval u přechodu, protože chodec........
Těsně před křižovatkou... a ještě přechod.....

Nebyl jsem ve Vašem autě, ale domnívám se z popisu tak jak jste ho napsal, že nepíšete pravdu o své nevině.

hmmm

kukyn123
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 17:30
Odpovědět 

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat,mám skútra a mám ho zaparkovaného v paneláku v chodbě.Vztahuje se na to nějaký paragraf nebo něco proč by to tam nemohlo být děkuji moc za kladné odpovědi

antimp
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 19:39
Odpovědět 

Domovní řád

volkswagen
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2011 09:57
Odpovědět 

Požární předpisy!!!! :-O

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci