miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / přečtěte si řádně zákon o obecní polici č.553/1991 Sb a novelu platnou od 1.7.2010
Autor Zpráva
josef107
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2011 21:51
Odpovědět 

Dobrý den. Chtěl bych všechny motoristy upozornit na novinky. Dne 7.9.2010 mě bylo v Ml.Boleslavi odtaženo vozidlo z parkoviště, kde mělo probíhat čištění. Odtaženo bylo 12 vozidel všichni zaplatili jen já jsem se postavil zvůli. Značky byly umístěny opožděně.Neměly předepsané rozměry. Jak jsem později zjistil stížností na MV odbor bezpečnostní politiky, oddělení obecné policie,zbraní a dopravního inženýrství- tak jsem dostal takovouto odpověď. Čtěte velice pozorně.
Obecní policie je orgánem obce zřizovaným a zrušovaným v její samostatné působnosti za účelem zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku.Podle § 2 písm.d zákonač. 553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů(dále jen "zákon o obecní policii")-kterýje specielním právním předoisem pro obecní policii, se tato pouze PODÍLÍ V ROZSAHU STANOVENÉM ZÁKONEM O OBECNÍ POLICII NEBO JINYM
ZÁKONEM( zákon o silničním provozu) NA DOHLEDU NA BEZPEČNOST A PLYNULOST PROVOZU na pozemních komunikacích.
Z platné právní úpravy vyplývá, že obecní policie není orgánem vykonávajícím státní správu na úseku místní či přechodné úpravy provozu na pozemních komunikacích. V této souvislosti tedy není vybavena ani žádnými oprávněními týkající se vyhodnocování
umístění dopravních značek ani jejich technickým provedením včetně posuzování/přeměřo
vání rozměrů instalovaných dopravních značek. Proto předmětná problematika ani není a nemůže být obsahem školení a výcviku k získání osvědčení MV.
Takže se nedejte jako já. Věc ještě není skončena . K dalšímu jednání jdu 10.3.2011 a to se bude úředdnice divit. Sami tu novelu asi neznají.
Městská policie může přiložit botičku ale jen za specifických podmínek. Ne nařídit odtah auta při čiištění parkovišt. Ulice je něco jiného. Tam se může vztahovat ten termím plynulost. Dám vědět jak to dopadlo a kdo mě vrátí peníze za odtah.
Přitom fa.Compag v MlBoleslavi roky dává špatné značky a pozdě MP si to fotí a stále to prochází. Nikdo s tím nechce nic dělat. Obrázky a protokoly mám.Dopravní odbor Města s tím také nic nedělá a firmě to trpí. Mějte se . Možná to někomu pomůže.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2011 07:50
Odpovědět 

josef 107: problém asi bude v tom, že značku blokového čištění umístí vlastník komunikace a ten pak taky nařídí případný odtah což se řídí zákonem č. 13/1997 Sb.. § 19/5,6...tak aby jsi pak nebyl zklamaný. MP tam bude figurovat jen jako asistenční služba, která provádí dokumentaci.

josef107
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2011 11:51
Odpovědět 

Nemá nárok tam být -přestupuje svoje kompetence- a proč teda nezakročí proti firmě , ale jen proti motoristům -pošli mejl a já ti pošlu celej elaborát z MV jsou toho 4 stránky.
Problém je v tom, že odtah nařídila MP a ta na to podle zákona nená v tomto případě nárok. Jen dát botičku. ale ta to čištění neřeší.Přečti si pořádně co MP může. Je novelizace
od 1.7.2010.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Bře 2011 15:03
Odpovědět 

josef107: pošli mi to na tix0575@seznam.cz...díky
Proč by měla MP zasahovat proti firmě? Firma najatá vlastníkem komunikaci zřejmě označila, že bude blokové čištění (doufám, že 7 dní předem...to ale MP nebude zkoumat) a vlastník pak může neřídit odtah...máš pravdu, že v podstatě tam MP nemá co dělat v případě odtahu, ale už tam může dokumentovat přestupek nerespektování dopravní značky, který předá k vyřízení odboru dopravy. MP by botičku sice mohla dát, ale to by ztrácelo smysl, protože by komunikaci nešlo uklidit...a tedy vlastník nařídí odtah.
Podle čeho soudíš, že to nařídila MP? Je to někde uvedeno?

josef107
Člen
# Zasláno: 12 Bře 2011 13:16
Odpovědět 

Mám papír -pozvání na MP pro opřestupek- když jsem se ohradil, že jsem se žáného přestupku nedopustil a zeptal se jestli strážnice zna zák. 361-vyhlášku 30/2001 a další normy tak mě chtěla vykázat z kanceláře. Pak mě nechtěla dát protoko, ani ten lístek kterej jsem měl za stěračem. Protože neznaj vlastní zák. jak a co dělat tak se zeptali na odboru dopravy- kde dostali lživou odpověd- pan Lilo také neznal legistativu ale jeho vyjádření brali jako svatý grál a tak to poslali do správního řízení. Kde jsem se dále ohrazoval ale nic nechtěla uznat. Prá na to má papíry - ale rozum neměla- nebo ji někdo navedl aby mě křísla- protože už jednou jsem s nima bojoval o řidičák terý mě nesprávným postupen sebrali na půl roku a ještě jsem musel zapl 3000,- pokutu a autoškolu. Odtah by podle zákona měla nařizovat státní policie ale ty na to serou neja čas.

Také chci všechny zájemce upozornit, že mě došel další elaborát z Min. Dopravy kde se vyjadřují k tomu §19ods. 5 zák. č.13/1997 Sb.
Jen ve zkratce. Správně mají být na vozovce umístěny zn. č B 29 zákaz stání( ne zastavení č.B 28) plus dodatková tabulka dokdy platí.- kdo chce další info at pošle meil. Nebudu to opisovat. zašlu.

hlousis
Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 00:18
Odpovědět 

master28@seznam.cz

Admin
Administrátor
# Zasláno: 14 Bře 2011 13:38
Odpovědět 

josef107: kontaktujte nás pomocí http://www.straznici.com/kontaktni-formular/
Bylo by možná zajímavé celou věc komplexně zpracovat a umístit na hlavním webu.

e policeman
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2011 20:54
Odpovědět 

Admin
A další od H.CH.Andersena také...

Nicméně, pokud je to pravda, jsem také pro zveřejnění.A to myslím zcela vážně!!

josef107
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2011 14:51
Odpovědět 

K tomu mohu uvést jednoduše. Praxe. Magistrát -odbor dopravy vystaví povolení na značky podle harmonogramu. Sám tam uvádí DZ č. 28(špatně) f. Comag-dá značky DZ 28ale špatných rozměrůa na špatných stojanech. MP vyfotí a za 7 dní případně vozidla nařizuje odtáhnout.není oprávněna)-MP sama neví co má dělat údajně ji nikdo neškolí viz odpověd z MV. Odešle dotaz na odbor dopravy-odkud dostane nepravdivou odpověd a na tomto základě věc oznámí do správního řízení. Zde úřednice také nezná tech. normy-požádá neoprávněně prac.dop. magistrátu -bez určení znalcem o vyjádření, které je nepravdivé a nevystihuje situaci. Pokračuje v řízení i přes moje námitky a její zjištění, že jsem v době přestupku neměl řidičák. Snaží se mě dokázat, že jsem s vozidlem odjel sám z místa odtahu přestože jsem uváděl, že jej odvezl bratr. A další a další.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Bře 2011 19:20
Odpovědět 

josef107: v té Boleslavi máte ale veselo.. ;)..jeden lepší jak druhý

josef107
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2011 17:44
Odpovědět 

Ani bych neřekl. Vůbec by mě nevadilo, kdybych něco provedl. Ale takto. Když potom zjistíš, že -OUO(odpovědná úřední osoba) nezná zákony-na všechno se jako musí ptát a pod. Připadáš si jako v kocourkově. Nejhorší je ale že si sama stěžuje, že spis už má přes 40 stran a že už to měla skončit. Nevím proč už to neudělala. Má se přece rozhodovat sama a né kdo jí co řekně nebo si přeje. Jenže se jim to nějak vymklo z rukou. Já chtěl jen at mě vrátěj ten poplatek za odtah, že do toho nebudu dál vrtat. A nakonec vyšly najevo další pochybení úřadu- jak MP tak dopravního odboru- kontrola také na obecním úřadě nic nezjistila a to prověřovala dvakrát. Tak co potom ta úřednice paní Kočí umí. Jen odepisovat, že je vše v pořádku a že to řádně přezkoumali.

antimp
Člen
# Zasláno: 21 Bře 2011 22:09
Odpovědět 

Ono si stačí přečíst 13-ku z 97-mého roku a není co dál řešit. Tam je to uvedeno již 14 let.

josef107
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 21:03
Odpovědět 

Antimpe ahoj. O tom se právě bavíme, že to tam v tom § 19 odst. 5 není. Ten mluví jen o povolení a zákazu stání. Musíš číst pořádně. Zákon jsem si přečetl celej několikrát, abych zjistil co kam pasuje ALE nic jsem vhodného nenašel a Min. Dopravy mě dalo za pravdu.
Odkazujou se tam na zák. č.12/97 Sb., a vyh. MV 99/1989 Sb. a ty hovoří jen o státní policii. Jinak ostatní bylo zrušeno nebo novelizováno. Jen študuj.

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 22:05
Odpovědět 

Ono v z.č. 13/97Sb. nic není? Chlapče, číst se nauč ty. Jsou tam uvedeny termíny, kdo vydává pokyn k odtahu, co a jak má být osazeno na komunikaci. Zkus to ještě jednou.
Polopatické vysvětlení - Dočasné omezení se osazuje týden předem přenosnou B29 s podtabulkou, která musí splňovat náležitosti dané prováděcím předpisem a obsahuje časový úsek omezení, pokyn k odtahu vydává pověřený pracovník vlastníka komunikace. A co potřebuješ dalšího?

josef107
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2011 18:59
Odpovědět 

Zdravím Antimp. Rád budu diskutovat, a nechám se poučit. Co nebo kdo je pověřený pracovník. Protože MP to ze zákona nesmí dělat a pracovníco dop. odboru na to kašlou. K odtahu by měli přivolat státní policii ale ta nemá zájem na takovýchto akcích. Takže to jako zbyde na MP a ta potom porušuje zákon.
Když do dočasné značení je špatné, je tam značka Č. 28 zÁKAZ ZASTAVENÍ S TABULKOU NA NEVYHOVUJÍCÍCH RÁMECH tak co potom. Ještě to dávají pozdě. Napiš meil a já to nějaké foto pošlu. Uvidíš sám.

e policeman
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2011 19:50
Odpovědět 

Každý DEBIL ví, že když se čistí ulice, musí být tato prázdná.Neb pokud není, nemůže býti řádně uklizena!Co k tomu třeba dodat?Nic....

Jistě,pokud o tom občan/řidič není zpraven dostatečně dopředu, nemůže se zařídit.Je-li však značka dostatečně velká a včas(alespoň týden dopředu) umístěna, nebudu se vymlouvat jako DEBIL .Pokud umím číst, jsem gramotný a tedy chápu co se ode mne čeká.V opačném případě jsem HŇUP!

petrpetr
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2011 20:53
Odpovědět 

Hnup je i ten kdo to tady porád mele dokola. přeci když tam nechám auto tak TS nevyčistí komunikaci a město platí čistící auto pro nic za nic. tudíž peníze nás poplatníků letí oknem ven.

e policeman
Člen
# Zasláno: 1 Dub 2011 21:31
Odpovědět 

petrpetr
Souhlas.A z praxe vím, že nejvíce nasr@ní na nevyčištěné ulice jsou zpravidla Ti, kteří tam sami vozidlo ponechají.Paradox.Nebo pravidlo?Chroničtí stěžovatelé...a chudáci,kterým je ubližováno...

Pozn: v malém městě - cca.17.000 obyvatel vyjde očista ulic na přibližně 1,5 mil. Kč.

josef107
Člen
# Zasláno: 3 Dub 2011 16:16
Odpovědět 

Dobrý den pánové. Nevím proč se tak rozčilujete. To čištění a věci okolo je dost velky byznys. A když na vás něco chtějí podle zákona, tak by se také podle zákona měli chovat. O čištění ulic vůbec nejde. U nás byla silnice docela čistá a listí na stromech. Jako se zametalo- aby se dodržel harmonogram ne uklidilo - potom ,když listí spadlo tak tam leželo do jara. Tak ted něco povídejte.

A k tomu kdo je nasranej tak já to nejsem. Já jsem chtěl jen vrátit prachy za odtah. Protože ho nařídila MP která na to nemá právo. A vylezlo z toho takovéto monstrum úředníka, že mi ted chce dát pokutu 25 000,- a na rok řidičák odevzdat. Tak to je normální. Za to že jsem upozornil na chyby f.Compag, MP, a dopravního odboru kteří si hrajou na ručičku.

Pro epoliceman. Představ si že jsem se nerozčiloval a když v naší ul. dělali cyklostezku a ještě měli čistit, a označení nebylo předpisové, tak jsem stejně nechal auto odvést za barák na jiné parkoviště. Protože nesnáším ve věku 67 roků rámus odjel jsem na týden pryč k bratovi a už bylo špatně. Auto odtažené a toto všechno vylezlo na povrch. Předtím
jsem to neřešil. Ale každému jde o pravdu a jestli se nechá neprávem okrádat tak jsme jen stádo beranů a ne svobodní lidé.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest plus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci