miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Zastavení na chodníku
Autor Zpráva
quint
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 11:49
Odpovědět 

Zdravím,
mám jeden takovvý dotaz. Existuje nějaký "legální" způsob, jak zastavit vozidlo na chodníku? Včera se mi neudělalo dobře (musel jsem urychleně na WC, znáte to :) ) a zastavil jsem na chodníku před domem, kde bydlím. Auto bylo na blikačkách a ničemu nepřekáželo. Pokud bych ho nechal podle předpisů na silnici, stala by se neprůjezdnou, neboť po ni jezdí autobusy v obou směrech. Parkovácí místa byla obsazena. Když jsem se po cca 18 minutách vrátil, byla na autě botka. Strážníci sice uznali, že by v téže situaci jednali stejně, nicméně o přispěvek na dovču si přesto řekli. Je zde nějaký legální způsob, kdy může rezident zastavit automobil na chodníku před svým bydlištěm třeba i z důvodu nakládání či vykládání ?

Díky moc

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:27
Odpovědět 

Ano je. Pokud je to nezbytně nutné, skočte si na Městský úřad, který může udělit jednorázové povolení. Opakuji. Musí to být nezbytně nutné a úřad to musí uznat. Za stanovený poplatek vám vystaví jednorázové povolení a vy můžete najet na chodník. Využívá se to převážně při stěhování a jiných nezbytných činnostech.

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:39
Odpovědět 

Ale neslintej si na vestu. Přečti si pořádně 361-ku a najdeš tam vymezení i pro tento případ.

quint
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:39
Odpovědět 

Tahle úprava je fakt na hlavu postavená. Lépe je tedy nechat auto blikat na silnici, kterou totálně zablokuje. Příště ho nechám kolmo ve vězdu do garáže. Tam se prý zastavit může, nicméně zase riskujete odtah, pokud tam někdo bude chtít zajet. Navíc žádný chodec neprojde.

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:44
Odpovědět 

Na vjezdu do garáže riskuješ odtah a ještě pokutu. Je to místo ležící mimo silnici a tam stát nesmíš. A pokud by někdo z té garáže chtěl vyjet, je to překážka v provozu na pozemních komunikacích a riskuješ odtah..

quint
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:47
Odpovědět 

Stát tam nesmím, ale můžu tam zastavit na dobu nezbytně nutnou. Za co pokutu?

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:47 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Vjezd do garáže je místo ležící mimo silnici a nesmí se tam stát? Ty jsi opravdu hodně velký obecní kretén

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 16:52
Odpovědět 

Antimpe, zalez do boudy a neštěkej.. Quinte, podívej se do vyhlášky. Všechno tam je. Můžeš dostat na místě až 2000 kč.. Jen tě na to upozorňuju, protože se ptáš.. Já tady neonanuju jako antimp.

Ani zastavit tam Quinte nemůžeš!.. Nesmíš tam zastavit a stát.

A antimpa neber vážně.. To je tady taková známá zapšklá figurka, kterou kdysi nevzali k měšťákům a on je od té doby nenávidí :-D.. Když si pročteš všechny fóra, tak uvidíš, že reaguje na všechno.. Ale je tu všem k smíchu a dávno ho tu už nikdo nebere vážně :-D

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:06
Odpovědět 

Copak, obecní blbe, do jaké vyhlášky?
btw. K obecním hovadům jsem neměl zapotřebí nikdy lézt.

quint
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:06
Odpovědět 

A může mi tedy někdo říci, kde můžu odstavit zastavit vozidlo, pokud se mi udělá špatně a podle zákona nemohu dále pokračovat?

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:14
Odpovědět 

Pokud se ti udělá špatně, můžeš zastavit prakticky všude, ale nesmíš tím ohrozit bespečnost provozu na pozemních komunikacích.. Abys nenechal auťák třeba uprostřed křižovatky. Ale stát se to taky může.. Potom ale je na dokazování před policií, nebo správním orgánem, že ti skutečně bylo blbě. Pokud tvoříš překážku, auťák by sis měl označit trojúhelníkem.. Takže papír od doktora, nebo zajistit svědky, že ti bylo blbě.. A ty antimpe zalez, nikdo to tvoje kvákání neposlouchá!.. Huš! :-D

quint
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:18
Odpovědět 

Takže v tomto případě ho mohu nechat i na chodníku.

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:18
Odpovědět 

Opravuji se.. Píše se "bezpečnost", a ne "bespečnost".. To by mi antimp omlátil o hlavu. Na tohle on tady číhá, blb :-D

Jasně.. V případě zdravotní indispozice ho můžeš nechat i na chodníku.. Ale musíš to u policie nebo u správního orgánu prokázat.. Je to kdo s koho :-)

antimp
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:21
Odpovědět 

Normálně si přečti zákon, najdi si ustanovení hovořící o "zastavení vozidla" a nenech si tady od obecních dementů nalhávat nějaké slinty

bobr
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 17:23
Odpovědět 

Antimp tady hraje na to, že tvé zastavení vozidla bude nezávislé na tvé vůli.. To bych netvrdil, ale jak již jsem řekl. Pokud budeš zdravotně indisponován, zastavit přeci musíš.

Třeba zastaví v krajní nouzi, ty hlavo skopová antimpe :-D

milancukrar
Člen
# Zasláno: 23 Bře 2011 21:45
Odpovědět 

zastavení a zastavení vozidla jsou dva různé pojmy.
Pokud Vás stihne náhlá nevolnost, klidně můžete zastavit vozidlo kde chcete, přesněji kde jste schopen ho zastavit. Třeba i v křižovatce.
Pokud necháte vozidlo na chodníku že jste šel jen nutně vypráznit střeva...tak vám to asi neprojde.

spěchal na WC a stopoval čas...18 minut...

quint
Člen
# Zasláno: 24 Bře 2011 17:39
Odpovědět 

Nevím jak Vaše, ale moje vozidlo je vybaveno dosti nepřehlédnutelnými hodinami přimo v zorném poli řidiče. Většinou vím naprosto přesně, kdy a kde vozidlo zanechám. Jedna zajímavá odpověď mi přišla přímo z MP Praha 2.

"Obecně je stání vozidel na chodníku zákonem zakázáno, pouze v případě označeného stání dopravní značkou. Předpokládám ale, že Váš dotaz je spíše cílen na míru tolerance strážníka k vozidlu stojícímu na chodníku z Vámi popsaných důvodů. Nouzové zastavení - tzn. složení či naložení většího nákladu, nastupování či vystupování zdravotně handicapovaných osob, to se domnívám jsou důvody pro jistou formu tolerance. Samozřejmě v případě, kdy je u vozidla někdo přítomen, kdy stání je opravdu jen na dobu nezbytně nutnou. Ve výše popsaných situacích se domnívám, že rozumně uvažující strážník může nějakým způsobem zohlednit a tolerovat tuto situaci.
Pokud ale dostane strážník oznámení o hodinu stojícím vozidle na chodníku, u vozidla nikdo nebude přítomen, není ani podle mě důvod cokoliv tolerovat."

S tímto naprosto souhlasím. Už před samotným nasazením botičky by měl strážník zjistit, kde má majitel vozidla trvalé bydliště. Proč by asi jinak "pakroval " před svým domem na blikačkách?

bobr
Člen
# Zasláno: 24 Bře 2011 18:51
Odpovědět 

Majitel vozidla nemusí být totožný s provozovatelem!.. A je nesmysl a nereálné, aby strážník zjišťoval trvalý pobyt provozovatele vozidla před každým nasazením botičky.. Výstražná světla používají (zneužívají) řidiči dost často, všude a za všech okolností.. Ale tím nemyslím vás.. Jestli se cítíte poškozen, braňte se, odvolávejte se, nedejte se!.. Alespoň já bych to tak udělal.. Ale pokud jste stál na chodníku neoprávněně, raději zaplaťte..
A ty, antimpe, teď chvíli šoupej nohama. Dospělí se baví!.. A nezlob. Nebo dostaneš na zadek :-D

tix0575
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2011 07:38
Odpovědět 

quint: můj názor je na to takový, že tam bude hrát roli hlavně ten čas...protože jak napsali...pokud byl nějaký problém (WC) tak se dá vyřešit v rozumné době v které MP ani nestačí zareagovat na stojící vozidlo, leda by tam kroužili jako supi. Pak k tomu ještě dokumentace, montáž...to všechno je nějaký čas.18 minut mi spíše přijde jako zácpa, než to druhé.. :D

quint
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2011 10:55
Odpovědět 

Z vlastní zkušenosti vím, jak jsou blikacky zneužívány. Je pravda, ze v poslední době krouží okolo dost často. Po tom, co jsme se lidsky dohodli, než jsem stačil zanést všechny doklady, uz botickovali za rohem dalšího. Je pravda, ze byla uz tma, takže oranžove blikající auta proste lákají. Jinak se straznikama byla domluva a v podstatě mi dali za pravdu, takže vse proběhlo ok. Jinak nemyslím si, ze v dnešní době je problém zjistit registraci vozidla. Je to úkon na několik minut.

bobr
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2011 18:09
Odpovědět 

Jenže provozovatele vozidla ti zjistí odbor dopravy na obci s rozšířenou působností a ti mají úřední hodiny do 15 max. do 17 hodin.. Od policie by tuhle informaci MěP chtít neměla.. Ale znovu opakuju. Není to její povinností.

shelby
Člen
# Zasláno: 26 Bře 2011 22:26
Odpovědět 

čili....závěr je takový, že zastavit na chodníku nesmí, ani kdyby mu bylo blbě? aby pak zas všichni v Praze nestáli na chodnících, že jim jen bylo blbě...

bobr
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2011 20:58
Odpovědět 

Jasně!.. Třeba kdyby dostal infarkt, tak je jeho povinností najít nejbližší parkoviště, zaplatit za něj a pak to s ním teprve může švihnout :-)

shelby
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2011 23:27
Odpovědět 

tak teď jsi zabil:D

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci