miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Projetí na červenou
Autor Zpráva
eStar
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2011 14:26
Odpovědět 

Kamerový systém ČB

Zdravím

Dnes sem v důsledku působení několika faktorů omylem přejel červenou, všiml jsem si jí až ve chvíli když jsem byl pod ní. V okolí nebyli policisté ani žádná další auta, nikoho sem tedy neohrozil. Zajímal by mě však váš názor. Hned jsem si našel mapu kamerového systému Českých Budějovic kde se událost stala. Přikládám jí i s kroužkem dotyčné křižovatky. Na křižovatce přímo kamera není ovšem je o několik desítek metrů jižně. Mám se bát nějakého postihu?

bobr
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2011 20:56
Odpovědět 

Buď rád, žes to přežil!

eStar
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2011 22:00
Odpovědět 

Už sem psal že tam žádné auto nebylo, což je právě asi ten problém, kdyby bylo svou hloupost bych si včas uvědomil. Nesnažím se tu vymlouvat, vím že to byla hrozná blbost a vím že si na to budu teď už dávat mnohem větší pozor. Ptal sem se jen jestli mám čekat nějaké následky.

bobr
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2011 16:34
Odpovědět 

Těžko říct. Pokud kamera zrovna koukala na tebe a pokud za kamerou seděl někdo, kdo to chtěl řešit, pošle to správnímu orgánu a ten tě vyrozumí. Buď v příkazním řízení, nebo tě pozvou k projednání přestupku. Pak počítej, že dostaneš od 2500 kč. výš a jestli jsi takovej přestupek udělal už během minulých 12 měsíců a byl jsi za něj řešenej, dostaneš zákaz řízení.. Ale můj názor je, že to projde a nikdo nic nebude řešit, páč nikdo nic nejspíš neviděl.

hlousis
Člen
# Zasláno: 29 Bře 2011 01:39
Odpovědět 

Myslím, že i kdyby za tou kamerou někdo seděl a chtěl ho řešit, tak nevidím sebemenší důvod proč by měl platit... těžko ta pouliční kamera bude mít tak dobré rozlišení aby viděla řidiči obličej, zjednodušeně osoba blízká a víc bych to neřešil, nehledě na to, že si ho stejně nikam předvolávat nebudou... Ale samozřejmě je to jen můj názor..

petrpetr
Člen
# Zasláno: 29 Bře 2011 08:25
Odpovědět 

hlousis Ta kamera má k... dobré rozlišení. A obličej tam vidíš jako foto na OP

vlak123
Člen
# Zasláno: 29 Bře 2011 16:09
Odpovědět 

petrpetr, to sice ma, ale ne ze zaznamu. Tedy by musel v tu danou chvili priblizit i oblicej, o cemz dost silne pochybuju. Ze zaznamu uz si rozhodne oblicej s autem nenazoomuje. Specialne jsem kvuli tomu volal do CB kamaradovi, co tam na jedne stycne pozici tykajici se techto kamer pracuje :-)
Takze bych nemel strach, na 95 procent nic, kdyby nahodou, tak viz hlousis.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 29 Bře 2011 17:12
Odpovědět 

vlak123. to jo jasně máš pravdu, na záznamu to může sice zvětšit ale kvalita nic moc. Uplně s tebou souhlas. Já jen že jsem viděl foto z kamer a pokud si auta všimne a přiblíží tak je foto super. že ale správní stejně nic nedokáže je věc druhá. Já odpovídal jen na to foto.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je osm mínus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci