miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Výzva za stěračem - stání na Aut.. zastávce
Autor Zpráva
fasok
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2011 16:38
Odpovědět 

Zdravím, rád bych dostal pár rad jak se zachovat v mé situaci .. žiji na sídlišti kde je katastrofální nedostatek park. míst-proto všeci stojíme okolo obrubníku krizovatek, a všude kde se dá- dnes 30.4. si strážnící nejspíš potřebovali vylepšit statistiky proto nas přijeli buzerovat a rozdali nám po papírku za sterac.. Já jsem byl mezi chudáky co nestáli dál jak 30m. před aut. zastávkou (řádne označenou svislou dopravní značkou) ...
Jenže nikdo z orgánů ani mestských kamer mě vidět při parkování nemohli .. Měštáci by si mě chytili rovnou,a kamery tu žadne nemáme :-)
Rád bych se tedy zeptal co mužu dělat.. abych se jaksi vyhnul pokutě. v lístku stojí že mým tímto jednáním bylo porušeno ustanovení č. 361/2000Sb, o provozu na p. komunikacích ..... bla bla naplnena skudková podstata přestupku podle (paragrafu 22 odts. 1 písmene E ) dostavit se do 5 ti dnů na služebnu MP..
Nejsem majitelem vozu.. majitelem je chudák matka ktera mi však auto "venovala" již před 5ti lety :)

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2011 16:49
Odpovědět 

fasok
Jen se zeptám: Jak má řidič autobusu na oné zastávce asi zastavit,když jej tam blokujete Vy a další "chudáci"?

fasok
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2011 17:03
Odpovědět 

V onom papírku za stěračem jsem měl vymeřeno že jsem stál 13m před zastávkou.. Chudáka řidiče mi je samozřejmě líto-za jeho 14čistého ješte když mu tam stojíme my bych se na to asi taky vykašlal.. ale já se ptám na možnosti řešení mého přestupku.. tak abych z toho vyvýzl bez uhony.
prosím tedy o odpovedi na Tuto otázku.. dík

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2011 17:33 - Změnil/a: e policeman
Odpovědět 

Obávám se, že podání vysvětlení bude muset učinit mamka jako majitel vozidla.A využije práva nevypovídat s tím,že ví kdo vozidlo v onen den řídil,ale nebude vypovídat.Hlavně ať neříká,že neví, kdo s vozidlem jezdí!

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2011 18:25
Odpovědět 

fasok: e policeman ti sice poradil jak z toho ven, ale na druhou stranu se pak můžeš dočkat toho, že ti to auto příště odtáhnou...

antimp
Člen
# Zasláno: 30 Dub 2011 20:18 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Canc papíru vyhoď do koše a o nic se nestarej. Tenhle papír nemá ani hodnotu hajzlpapíru

rodka
Člen
# Zasláno: 1 Kvě 2011 14:55
Odpovědět 

tix0575 : odtahnutí se může příšte stát ať už majitel vozu odmítne vypovídat nebo ne. Takže si myslím že Váš příspěvek je bezpřecmětný :D. A pokud by se opravdu stalo a vůz by byl odtažen, může se zase odmítnout vypovídat ale asi bude nutné zaplatit náklady na odtah :)

fasok
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2011 02:35
Odpovědět 

V našem městě odtahovka není - bohudík...
Ale k mohi matce-co když ta tam pujde a jako spravny poctivý občan (jakým ona je) na mě práskne že s tím autem jezdím já a asi jsem s ním zaparkoval blbě taky já...
Mě si pak předvolaj a ja jim řeknu že jsem pujčil auto osobě blízké ale odmítám proti ní vypovídat...
Je to reálné? nebo to ma jiny průběh když řekne matka že jsem to řídil já... pochybuji že zrovna ona odmítne vypovídat :((

antimp
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2011 07:38
Odpovědět 

Tak znova a i pro ty pomalejší . Canc papíru vyhodit do odpadů, protože větší hodnotu nemá.

fasok
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2011 12:22
Odpovědět 

Jistěže už je v koši- ale ptám se proto že maj SPZ auta a proto když se nedostavím - čekám že když to budou chtít řešit tak si budou muset pozvat přímo majitele- matku...
Proto me zajíma jestli by pak platila situace kterou jsem popisoval výše :)

pepa
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2011 22:53
Odpovědět 

Jednoduchý...... přišel jsem k autu za stěračem nic nebylo...tím to pro tebe končí... no a když si zavolají maminku..... maminka musí říct, že ví kdo vozidlo řídil ,ale jelikož to je blízký člen a svojí výpovědí by ho mohla poškodit tak nic neřekne a odvolá se na paragrav 11 :-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2011 07:58
Odpovědět 

pepa: jenže FASOK do toho matku tahat právě nechtěl...jinak s tebou souhlasím

Admin
Administrátor
# Zasláno: 3 Kvě 2011 09:52
Odpovědět 

Maminku si "zavolají" jak?

pepa
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2011 14:34
Odpovědět 

Admin : předpokládám, že by přišlo poštou nějaké lejstro aby maminka jakožto majitel vozu podala vysvětlení , nebo ne??

Admin
Administrátor
# Zasláno: 4 Kvě 2011 16:23
Odpovědět 

A poštou jak?

pepa
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 17:02
Odpovědět 

Admin : Předpokládal jsem, že podle SPZ by si zjistili majitele a na adresu majitele by poslali nějakej cár papíru... ale nevím nesetkal jsem se s tímhle....já osobně bych nikam nešel, zahodil lístek a vesele odjel. Když by mi něco přišlo, tak stejně nemaj nárok, takže to je fuk :-)

PS: No a když se teda podle lístečku nedostavíš, oni to dál neřešej?

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci