miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Správní řízení po odmítnutí výpovědi na služebně
Autor Zpráva
Junior
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 12:30
Odpovědět 


Zdravím přátelé,
stará známá ohraná písnička... Na sídlišti málo místa a tak muselo být přes jednu loňskou prosincovou noc auto (nepíšu mé, jelikož je v přepisu) zaparkováno ve dvoře, kde je obytná zóna a strážnici byli akční a vypisovali své náplně prupisek. S lístečkem za stěračem bylo naloženo tak jak má a po 3 měsících jsem se po výzvě dostavil těsně před koncem otevírací doby na služebnu a po poučení se odvolal na paragraf 11 / odst. 4 zákona č. 553/1991 Sb. o Obecní policii a odešel. Nečekaně mi ale přišel nyní dopis z magistrátu k prověření došlého oznámení o správním deliktu, kterého jsem se měl dopustit neznáním údajů o totožnosti osoby, které jsem přikázal nebo svěřil samostatné řízení vozidla.
Není mi známo, jakým způsobem k tomuto správnímu deliktu soudruh z MP přišel, když jsem se odvolával na celý odstavec 4. Chtěl bych se zeptat, jestli se nyní mám při správním řízení odvolat na paragraf 60 / odst. 1 zákona 200/1990 Sb. o přestupcích nebo pokusit se odkládat datum podání vysvětlení či nějaké jiné řešení Vás napadá?

Předem děkuji za všechny možné rady.

e policeman
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 12:33 - Změnil/a: e policeman
Odpovědět 


Junior
Vy jste komunista?

A přečetl jsi dobře, co jsi podepisoval?Nepřipsali tam něco ti zlí strážníci?Ne, vážně, četl jsi to?

Junior
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 16:20
Odpovědět 


Komunista nejsem :-)

S policií už pár zkušeností mám a tak jsem si samozřejmě celé podání vysvětlení nechal přečíst a před podepsáním ještě celé sám přečetl, očísloval stránky a podepsal.
Ještě se zpětně dívám na můj první příspěvek a zapoměl jsem dodat, že strážník se mě ptal na pár otázek, které poté zaprotokoloval. Ale otázky byly typu jak často používám auto, kdo z domácnosti má ŘP apod. Mé odpovědi byly jednoduché (ano / ne / nevím) nebo v případě, kdy se chtěl dopátrat osoby řidiče, odvolání na celý 4. odstavec paragrafu 11 zákona o obecní policii.

e policeman
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 17:33 - Změnil/a: e policeman
Odpovědět 


Junior
No jsetli Tys, člověče, se do toho nezamotal.Proč jsi prostě nevypovídal s odvoláním na §11 ?
Myslím tím nějakou odpověď "Nevím"

Junior
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 17:58
Odpovědět 


Nad tím jsem taky uvažoval, že bych se do toho zamotal, ale jsem si téměř jistý že ne a že jsem odpovídal (když už jsem odpovídal) tak jak jsem měl.
Je tedy možno se odvolat na magistrátu na paragraf 60 / odst. 1 zákona 200/1990 Sb. o přestupcích a čekat jak se situace vyvine dále?

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 19:00
Odpovědět 


junior: jestli jsi odpovídal ANO - NE a na otázku jestli jako majitel vozidla znáš údaje k určení totožnosti řidiče, kterému jsi svěřil vozidlo jsi odpověděl NE, tak to máš na tričku. Ale je tu možnost, že MP oznámila PODEZŘENÍ z přestupku a spr. orgán toto oznámení prověřuje...pak můžeš využít zase svého práva nevypovídat k osobě blízké

milancukrar
Člen
# Zasláno: 4 Kvě 2011 19:41
Odpovědět 


objasněte mě, prosím, (nepíšu mé, jelikož je v přepisu)
je v přepisu na koho????na Vás, nebo od Vás na někoho....
Jak na Vás přišli?

zřejmě jste uvedl, že nevíte kdo řídil, páč jinak by Vás nevolali.....

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 13:36
Odpovědět 


Junior:
56/2001 Sb.ZÁKON
ze dne 10. ledna 2001 o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o zmene zákona c.
168/1999 Sb., o pojištení odpovednosti za škodu zpusobenou provozem vozidla a o zmene nekterých
souvisejících zákonu (zákon o pojištení odpovednosti z provozu vozidla), ve znení zákona c.
307/1999 Sb.§ 12 Žádost o zápis zmen údaju v registru silnicních vozidel
(1) Žádost o zápis zmen údaju zapisovaných do registru silnicních vozidel jsou osoby
uvedené v § 11 povinny podat do 10 pracovních dnu od vzniku skutecnosti, která zakládá zmenu
zapisovaného údaje.
Takže pokud vozidlo není nepřepsané v uvedené době, tak jsi porušil zákon a jsi brán jako majitel vozidla stále ty. Pokuta do 50 000 Kč.
Takže být tebou, tak utíkám za tím komu jsi vozidlo prodal a za ucho ho dotáhnu k registraci.

Junior
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 14:39
Odpovědět 


tix0575: nejsem majitel, ale provozovatel, ale to na situaci nic nemění. Žádná taková ani podobná otázka určitě nezazněla a kdyby jo, tak bych věděl jak odpovědět. Vidím to tak, že se nakonec zase odvolám na tu osobu blízkou, jen mě v této chvíli zajímá, jestli se správně opírám o paragraf 60 / odst. 1 zákona 200/1990 Sb. o přestupcích. Ještě mě teď napadla další otázka, jestli se roční promlčecí lhůta počítá od toho špatného parkování v prosinci nebo začíná nová od toho podání vysvětlení v březnu.
milancukrar: je v přepisu z kamaráda na mou osobu, kamarádovi nic nepřišlo, psali rovnou mi, auto stálo před mým domem.
tix0575: Já jsem ten co auto kupoval, původní majitel je odhlášen a já jsem zapsán zatím jako provozovatel...

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 21:19
Odpovědět 


Junior: pokud jsi provozovatel tak máš povinnost v § 10 z.č. 361/2000 Provozovatel vozidla a osoba, které provozovatel svěřil vozidlo, s výjimkou, kdy provozovatelem vozidla je zpravodajská služba, jsou povinni na výzvu policie, krajského úřadu nebo obecního úřadu obce s rozšířenou působností sdělit skutečnosti potřebné k určení totožnosti řidiče vozidla podezřelého z porušení ustanovení tohoto zákona. Samozřejmě, že můžeš využít §60, ale mám takový dojem, že tě utočí na jinou nudli...a to na ten přepis. Promlčecí doba začíná běžet od doby spáchání přestupku.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 21:39
Odpovědět 


Juniore , koukněte do techničáku opět, jste napsán jako provozovatel? nebo je vozidlo odhlášeno převedeno na "Juniora?"
asi si pletete pojmy.
tixi, právní vztah k vozidlu se řídí jiným předpisem, nežli zápisem v technickém průkazu. Tam je jen evidence, nikoli vlastnický vztah.

není daná doba v zákoně, do kdy musí nový vlastník DOKONČIT změnu zápisu v techničáku, pokud tam je již zapsán v "polopřevodu"

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2011 22:21
Odpovědět 


milancukrar: nedělám evidenci vozidel, takže asi máš pravdu. Při registraci ovšem musíš prokázat nějakým způsobem, že máš právo s vozidlem nakládat. Asi by jsi těžko provedl přeregistraci bez souhlasu majitele.
Copak to je ten "polopřevod"? Jeden je odhlášen a druhý to nepřihlásil?? Jenže to ten druhý má právě učinit do 10 dnů...nebo ne??

antimp
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2011 00:25
Odpovědět 


Obecní strážníku, za současného stavu ti udělám během dne třeba sto přeregistrací bez fyzického souhlasu "majitele" a nikdo se ani neuprdne.

~CENSORED~

Junior
Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2011 10:34
Odpovědět 


milancukrar: mám před sebou velký techničák a přes původního vlastníka je razítko "ZRUŠENO" a na řádku "Vozidlo převedeno - odhlášeno (na koho, kam)" jsou mé údaje.

tix0575: odhlašovat vozidlo jsem byl s původním majitelem (kamarádem) a měli jsme sepsánou i kupní smlouvu.
Ten "polopřevod" právě nemá žádnou zákonou lhůtu na dokončení (jak píše i milancukrar) a tuto informaci mi sdělila i úřednice při přepisování.

Zatím teda děkuji všem za rady a za 3 týdny po návštěvě magistrátu dám vědět jak se situace vyvrbila dále. Budu se odvolávat na ten §60.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2011 06:14
Odpovědět 


Junior: to je sice možné,že to dotažení převodu není nijak stanoveno, ale pak se nemůžeš divit, že pak uhánějí toho, kdo tam je napsaný...je to přeci v tvém zájmu, aby vozidlo bylo regostrováno na skutečného majitele.
Když ale píšeš, že minulý majitel je zrušen a ty jsi tam uvedený jako současný majitel, tak nechápu o jaký "polopřevod" se má jednat.

antimp
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2011 08:29
Odpovědět 


Viděl jsi vůbec někdy "velký techničák" a jeho jednotlivé kolonky ? Říká ti vůbec něco pojem vlastnictví a jak se tento institut nabývá a eviduje?

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2011 15:06
Odpovědět 


antimp: zřejmě máš na mysli kolonky C.2.1 - vlastník a C.1.3 - provozovatel :D

antimp
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2011 19:31
Odpovědět 


A co tedy dokladuje vlastnictví z právního hlediska?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2011 21:13
Odpovědět 


tixi,
musíme rozdělit problémek. Právní majitelem je Junior, protože uzavřel kupní smlouvu s prodejcem. Klidně může být i ústní, jako když kupujete tašku na nákup.
Na evidenci je jen evidence vlastníků provozovatelů (nemusí to být tatáž osoba) . Nesmíte si plést registrování vozidla se změnou vlastníka. To jsou dva pojmy. Když je v techničáku uvedeno to co ocitoval Junior, tak je to v hantýrce polopřevod. Je to nahlášena změna majitele. Do 10 (14,15 dní, podle čeho to budeme porovnávat). Pak není žádná stanovená doba, do kdy musí nový vlastník nechat přepsat sebe z jedné kolonky do druhé....
OK?

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2011 13:19
Odpovědět 


milancukrar: smlouvu sice může uzavřít i ústně,ale to ho nezbavuje povinnosti vozidlo zaregistrovat. Ale chtěl bych vidět úředníka, který přeregistruje vlastníka na základě prohlášení o tom, že je majitelem vozu. Pak podle z.č. 40/64 občanského zákoníku odpovídá taky za škodu. Jde přeci pak jen o prokazování majetkových vztahů před soudem

antimp
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2011 00:00
Odpovědět 


Ty jsi opravdu obecní strážník bez špetky znalosti. Běž se zeptat zkušenějších na základě čeho zaregistruješ vozidlo. Věř, obecní strážníku, že když bych měl náladu, tak na tebe zaregistruji třeba 10 vozidel najednou a ty se ani neuprdneš, o ničem nebudeš vědět a vše bude dle zákona a prováděcích předpisů

~CENSORED~

milancukrar
Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2011 20:01
Odpovědět 


tixi, pokud dojdu na úřad a sdělím, přesněji vyplním formulář, kde uvede, že žádám o změnu majitele (registrace vozidla je něco jiného) a dodám jméno, příjmení, bydliště a r.č.
nevím proč by úředník nemohl zapsat změnu. Přesněji MUSí ZAPSAT ZMĚNU.

Junior
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2011 11:36
Odpovědět 


Tak situace je již nejspíš vyřešena. Na magistrátu, aniž bych byl poučen, na mě ženská hned vyhrkla, ať ji řeknu kde jsem byl, jestli v práci, ve škole nebo na dovolené a že to je vlastně jedno a nezáleží na tom a jestli osoba, které jsem vozidlo půjčil vlastní řidičák a že na tom zase nezáleží... Mojí reakci bylo že ji nebudu podepisovat to, co mi ona nadiktuje, načež všechno co si zatím napsala do počítače naštvaně smazala a zeptala se mě co bych k tomu teda řekl já, no tak jsem se odvolal na paragraf 60 / odst. 1 zákona 200/1990 Sb. o přestupcích a ženská se otočila, vzala si do ruky nějakou sbírku zákonů a začla si číst... Následovalo pár otázek, kde odpověď byla stále stejná a tak to tedy zoufale vzdala. Na mou připomínku k zaprotokolování neprovedení poučení z její strany mi bylo sděleno, že budu poučen před podepsáním, to jsem samozřejmě odmítl a tak mi řekla, ať si na ni podám stížnost, to jsem taky odmítl s tím, že jestli to tam nenapíše, tak já ji to nepodepíšu... Dopsáno, podepsáno, sděleno že o odložení se písemně neinformuje a nashledanou.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři děleno jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás forum software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci