miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Příkaz k uložení pokuty za rychlost z Magistrátu.
Autor Zpráva
stevep
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2011 18:03
Odpovědět 

Zdravím, prosím o radu. Svým automobilem psaným na mě, jako podnikající fyzickou osobu jsem překročil rychlost na Jižní spojce o rychlost vyšší než je povolená do 20 km/h. Byl jsem na MP, pokutu bych i zaplatil, ale chtěli 1000,- tak jsem uvedll, že na fotografii se nepoznávám /nejsem poznat/ a že nevím, kdo automobil řídil. Na institut osoby blízké jsem se neodvolal.
Tedka, cca po 3. týdnech mi přišel z magistrátu Příkaz o uložení pokuty na 2.000,- s odůvodněním, že jsem neznal jméno řidiče, páč jsem ho znát měl atp.
Zajímal by mě Váš názor. Zaplatit 2.000,- nebo proti příkazu odvolat. A odkázat na ev. osobu blízkou nebo jiného cizího st. příšlušníka ?
Díky moc za rady a zkušenosti

milancukrar
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2011 18:06
Odpovědět 

Zaplatit 2 000Kč, páč klidně můžete zaplatit až 10 000Kč.
Vy nevíte, že musíte vědět, kdo vozidlo řídil? (přesněji je to v zákoně 361)

stevep
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2011 18:22
Odpovědět 

Vím , že to tam je. Aa pokud bych uvedl, že automobil řídila osoba mě blízká.?

Admin
Administrátor
# Zasláno: 27 Kvě 2011 18:44
Odpovědět 

Pokud byste to uvedl rovnou, tak by se nestalo nic. Ale Vy jste již uvedl, že nevíte, kdo vozidlo řídil.

stevep
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2011 19:10
Odpovědět 

Mno to mi taky potom říkal ten MP........:-) Takže asi zaplatím a do budoucna budu chytřejší.
Jen taková blbá otázka mimo mísu: strhnou se mi za ten přestupek body?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2011 20:54
Odpovědět 

nestrhnou Vám body, ale program Eliška Vám přidělí dody jakmile obsluha poče napíše že jste porušil § 22/1f) 3.
překročení nejvyšší dovolené rychlosti stanovené
zákonem nebo dopravní značkou o 20 km/h a více v
obci nebo o 30 km/h a více mimo obec
3 body....ale nevím podrobnosti o kolik a kde jste porušil....

stevep
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2011 21:06
Odpovědět 

Tak to jsem úplně nepochopil.......

milancukrar
Člen
# Zasláno: 27 Kvě 2011 22:09
Odpovědět 

dostanete 3 body
OK?

antimp
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2011 10:29
Odpovědět 

Skladníku, skladníku, zase si cintáš na vestu. Dotyčný za svoji hloupost zaplatí v příkaze 2K a toť vše. Žádný bod za popsané jednání není. Zkus pochopit psaný text a pak se vyjadřuj.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2011 11:04
Odpovědět 

také se domnívám, že žádné body nedostane. On nedostal pokutu za rychlost, ale za to že neví kdo auto řídil

stevep
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2011 22:08
Odpovědět 

Ahjo, tak zaplatím a nebudu to dál řešit. Jen mě napadlo, pokud byuch už u MP uvedl, že jsem auto řídil já. Dostal bych sice 1.000,- pokutu a body by mě odečetli?

antimp
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2011 22:15
Odpovědět 

Přičetli

stevep
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2011 12:05
Odpovědět 

překlep....přičetli......?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2011 21:08
Odpovědět 

děkuji za upozornění na mou chybu

omlouvám se, opravdu jsem špatně pochopil text - přestupek.

Body Vám nebudou přiděleny žádné.

Audi
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2013 19:26
Odpovědět 

Také jsem řešil podobné věci. Hlavně parkovačky po Praze, pak mírné překročení rychlosti (do 20km) v noci ale na dálnici, nebo tunelech a spojce...Ročně okolo 25tis...Známý mi doporučil firmu ~CENSORED~, po lustraci jsem si zakoupil pojištění a od té doby jsem nezaplatil ani korunu. Řeší i body. Jsem u nich rok a 2 měsíce a tudíž mohu spočítat úsporu, která je hodně přes 20tis kč...
Ještě pro pořádek - v noci na prázdné dálnici jedu rychleji, naopak před školou v 8 ráno raději pojedu 40 než 50...

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva děleno jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci