miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Parkování 5m před hranicí křižovatky
Autor Zpráva
Skeptik
Člen
# Zasláno: 17 Čen 2011 09:54
Odpovědět 


Dobrý den, V příkazovém řízení mi byla uložena pokuta za přestupek proti par.27 odst 1 písmeno d. - za stání na křižovatce ve vzdálenosti kratší než 5 m. Moje vozidlo však stálo již za značkou Parkoviste reserve v místě kde běžně ostatní vozidla parkují. Na Praze 1 jsou zóny parkování pro rezidenty velice často vyznačeny tak, že předepsaná vzdálenost 5m od křižovatky není dodržena. Chtěl bych se zeptat jak odhadujete mou šanci po podání odporu proti rozhodnutí? Děkuji. Michal

milancukrar
Člen
# Zasláno: 20 Čen 2011 17:53
Odpovědět 


stál jste blíže jak 5 metrů?
podle toho se hajte a braňte...

pepa
Člen
# Zasláno: 23 Čen 2011 23:44
Odpovědět 


Vy jste teda zaplatil nebo jdete do správního řízení?

zviratko
Člen
# Zasláno: 10 Čec 2011 22:37
Odpovědět 


mistni uprava na prednost pred obecnou, pokud je tam jen znacka a za ni vic jak jedno misto tak hranice 5m plati, pokud je k tomu parkovani vyznaceny jeste vodorovne na silnici tak ma prednost pred hranici 5m a muze se parkovat na celym oznacenym miste...

Petrsudi
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2011 15:51
Odpovědět 


dobrý den,zastavil sem cca 3 metry před přechodem pro chodce(cca 5min.koupě cigaret)nebyla to křižovatka,ani tam nebyla zákozová značka,když sem se vrátil za oknem sem měl od strážnika lístek abych se dostavil na služebnu,kde mi bylo řečeno,že strážnik to sice nevyfotil,ale jen napsal že sem nedodržel vzdálenost 5 metrů od přechodu a dostal sem blok.pokutu podle §125c/1k ák.č 361/2000 500kč.když to není vyfocený strážnik může říkat že sem stal metr od přechodu a já mužu říct,že sem stal 5,5 metru-dostal sem takhle těch 500 pokutu oprávněne?děkuji

Admin
Administrátor
# Zasláno: 9 Říj 2011 18:55
Odpovědět 


A proč se vůbec někam dostavujete na základě nějakého cancu?

Exceptor
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2011 19:29
Odpovědět 


Zdravím, dostal jsem pokutu za stání v křizovatce (lístek za stěračem). Stál jsem rozhodně dále než 5m. V místě kde jsem stál je strana křižovatky tvaru T v opravdu velkém oblouku, já stál v tomto oblouku. Nevím, jestli 5m se bere od místa, kde se dvě cesty na sebe napojují, nebo jinak, ale od místa kde se cesty "dotýkají" jsem stál 15-20m. Strážník navrhuje pokutu 300 Kč (dle infa na lístku). Je tam uvedena i informace o čísle fotodokumentace. Pokud bych chtěl nesouhlasit, tak bych se tam musel dostavit osobně, jelikož je to ale více než 100km, tak by cesta tam a zpět vyšla dráž jak ta pokuta. Četl jsem zde, jak všichni radí lístek vyhodit a dál neřešit, ale kvůli té fotodokumentaci nevím. Nikdy jsem pokutu nedostal, tak nevím jak mám postupovat. Předem díky za rady.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2011 19:48
Odpovědět 


Exceptor - listek vyhodit a pak jim poslat informaci ze odmitate vypovidat. A tim je cela vec vyresena.

Exceptor
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2011 19:50
Odpovědět 


Děkuji za opravdu rychlou odpověď. Pokud lístek vyhodím, tak co se bude dít dále? Kdy jim sdělím že odmítám vypovídat? Co se pak stane když jim to řeknu? Moc se v tomto nevyznám, tak jsem za každou radu vděčný. Díky.

Petrsudi
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2011 19:55
Odpovědět 


a dá se teď nějak proti ty pokutě odvolat?ještě sem ji nezaplatil-mám jen složenku-dík

petrpetr
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2011 20:03
Odpovědět 


Exceptor, lístek klidně vyhod, nic nikam ale neposílej. Vydrž až jestli ti něco dojde nebo ne. Pokud nedojde tak pro tebe dobře, pokud dojde tak teprve napsat onu ohranou větu.

Petrsudi proti blokové pokutě senelze odvolat. Samozřejmě ale opravné prostředkyjsou.

Petrsudi
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2011 20:36
Odpovědět 


takže složenku zaplatit a pak se stěžovat že to bylo neoprávněne?chápu to dobře?

Exceptor
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2011 22:42
Odpovědět 


Dobrá lístek tedy vyhodím a budu čekat. Pokud něco dojde, tak to bude v obálce s pruhem nebo jak? Tu ohranou větu že odmítám vypovádat jim pak předpokládám pošlu písemně, myslím že něco jako mail v dnešní době nevedou. Tím to pak končí, nebo mi něco hrozí? Mám trochu obavu, nikdy jsem nic takového neřešil, tak bych něco nerad podcenil a pak kvůli blbým 3 stovkám platil daleko vyšší pokutu nebo přišel o body apod.
Omlouvám se za možná trochu blbé otázky a zároveň děkuji za odpovědi.

tix0575
Člen
# Zasláno: 10 Říj 2011 07:42
Odpovědět 


exceptor: pokud máš el. podpis, tak to můžeš poslat i mailem do datové schránky, kterou mají povině :)

Exceptor
Člen
# Zasláno: 10 Říj 2011 09:48
Odpovědět 


Dobrá, pokud něco dojde poštou, tak to budu řešit a pošlu jim to klasicky písemně (el. podpis nemám).
To že tam byla informace o fotodokumentaci nemůže ovlivnit nějak tento postup s výmluvou na paragraf 11 odst. 4?
Díky.

usama
Člen
# Zasláno: 13 Říj 2011 14:36
Odpovědět 


Naprosto souhlasím s předřečníky - předpisateli.

Pokud je někde umístěna dopravní značka parkoviště a vozidlo stojí za touto značkou, tak stojí legitimně, a klidně to může být i v křižovatce... místní úprava má přednost před obecnou.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula krát dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci