miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Silniční kontrola na parkovišti - v zaparkovaném autě s vypnutým motorem??
Autor Zpráva
xxxxx
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2011 18:25
Odpovědět 

Jel jsem za vozem mestske policie, oni dali blinkr do prava abych je předjel, tak sem je předjel odbočil na parkoviště zhas světla chcip motor vylez z auta za cca 4 vteřiny se přiřítili mestaci bez majaku předložte doklady od vozu, tak jim říkám proc bych to dělal když neřídím, a oni mi rekli ze me maj natočenýho jak sem na to parkoviště přijel a ze podle zakona jsem jim to poviny ukazat i kdyz neridim- pry novy zakon

-Nevíte někdo jestli ta jejich debilita za zrcátkem natáčí i když na displeji na středovym panelu je černo a u kamery nesvítí žádná dioda?

-mají právo provádět silniční kontrolu v případě že jsem vedle chcíplého zaparkovaného vozidla i kdyz me videli prijet ale nestavěli mě dle zákona?(nápis stop atd)?
Parkoviště není ani městké části.-koukal jsem do katastru.

-pokud to nahrávají a já na místě něco řeknu - bez předchozího pouceni o pravech, můžou to brát jako podani vysvetleni nebo takový záznam nemá váhu? Případně jakou.

Auto mělo na SPZ technickou do 11/2011 a oni si to overili prez pc a prej ze skoncila 26.11.2011

Prestupek se stal po pulnoci 29.11.2011 tedy 30.11.2011 ráno a ve 2 odpoledne sem si STK udělal -prošel sem bez problémů.

Do oznámení o prestupku jsem napsal vyjádření ze me kontrolovali pri zaparkovanem aute a ze sem neridil.Celou situaci majji pry natočenou.

-Je vyjadreni k prestupku podani vysvetleni?Nebo na tom nesejde pokud by to melo natocene opravdu?

Jak postupovat? Díky

Nikdy jsem neměl problém s policií čr ale s městskými stážníky je poslední dobou furt něco - čím to je?

xxxxx
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2011 22:22
Odpovědět 

Hrozi nakej postih kdyz jednanim nebyla ohrozena plynulost a bezpecnost silnicniho provozu???
Pokud sem udelal STK tak to znamena ze ani par hodin predem zadne nebezpeci nehrozilo. Je tak?

Z toho by plynulo zadnej postih.?Je tak?

Warlock
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2011 00:49
Odpovědět 

Dobrý den.

Předjel jste je a za 4 vteřiny se přiřítili. To mě pobavilo :). Ty majáky, no nevím k čemu, ale možná jste myslel, že jeli rychle, tedy více než je dovoleno. To se ale těžko prokazuje, resp. neprokazuje se to bez měření (platí pro všechny stejně).

- jestli debilita za zrcátkem natáčí, nevím
- provádět silniční kontrolu jako takovou NE (je otázkou, co si pod tímto pojmem ale představujete Vy
- před pořizováním videa či audia Vás nemusí předem upozornit (na rozdíl od stálých kamerových systémů)
- čí je parkoviště není v tu chvíli podstatné, pokud se jedná o součást pozemní komunikace určená všem bez rozdílu
- jsem přesvědčen, že Vaše vyjádření v oznámení je vysvětlením ve smyslu § 11, z. o OP
- do oznámení můžete napsat, co chcete
- i za předpokladu, že by Vás strážníci nepoučili o možnosti odepřít podání vysvětlení, myslím, že správní orgán by i tak zahrnul případné video do důkazních prostředků
- pokud někdo spáchá přestupek při řízení motor. vozidla, nezbaví se odpovědnosti tím, že z něho vystoupí
- pokud Vám TK skončila 26.11.2011, pak prostě skončila a vozidlo podle mne nemělo být užito k provozu na pozemních komunikacích po tomto datu (fakt, že jste následně TK prošel bez problémů by správní orgán mohl vzít jako plus pro Vás, alespoň v tom smyslu, že zmíněné vozidlo nebyla nějaká nebezpečná rozbuška), nicméně jsem přesvědčen, že ke spáchání přestupku došlo (otázku četnosti TK bych nerozebíral, neboť dle mého mínění je to jen tahání peněz z vlastníků vozidel)

Přestupek:
Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích řídí vozidlo, které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích, tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích (tady bych bral ale tento paragraf s rezervou, protože Vaše vozidlo nutně nemuselo a z toho co píšete, rozhodně bezprostředně nikoho neohrožovalo). Teď nevím, jestli by tedy správní orgán raději nepoužil § 125c, odst. 1, písm. k, zákona 361/2000 Sb., tedy stručně řečeno „jiným jednáním než které je uvedeno v písm. a až j" nesplní nebo poruší povinnost podle tohoto zákona

Sankce za přestupky najdete také v § 125c, zák. č. 361/2000 Sb. (tady je odkaz na tento zákon http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad /.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_numbe r1=361/2000&PC_8411_l=361/2000&PC_8411_ps=10&PC_84 11_text=P%C5%99estupky#10821 )

To je můj skromný názor, ale třeba se mýlím a to je lidské.

Co z toho plyne? TK si příště raději udělat o pár dní dříve. A na strážníky se nezlobte, přeci jen odhalili přestupek (nejspíš).

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2011 03:37
Odpovědět 

Taky to na mne zkouseli, zednici, prisel jsem k zaparkovanemu autu a oni jako ze ridicak a papiry od auta, tak jsem se jim vysmal od kdy na chozeni po chodniku potrebuju papiry od auta a ridicak. Oni posledni dobou zacinaji byt nejak kreativni a nervozni. Asi mozna proto, jak se jich lidi prestavaji bat a jak ztraci zbytky autority, respektu diky tomu jak jse samotni chovaji...

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Pro 2011 09:08
Odpovědět 

PV: trochu rozdílný případ..nemyslíš?? ;) Ale záleží na tom, jestli náhodou to auto nebylo zaparkované na chodníku :P

Majk
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2012 12:51
Odpovědět 

Lopaťáci nemají právo kontrolovat trechnický stav vozidla. Po techničáku jim nic není buzerantům.Jestli bych seděl v autě zaparkovaném na parkovišti ,tak bych se jim vysmál akorát. Svačím, jdu na WC a na vaše blbé kydy nemám čas. Stejně je zruší,protože je to banda s IQ -100

petrpetr
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2012 13:30
Odpovědět 

Po techníčáku né OTP však mají právo vidět.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci