miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Výzva k podání vysvětleni - přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2012 12:47
Odpovědět 

pokud se k té fotce nepřihlásíš, že jsi to ty, tak by ti to museli prokázat, což není jen tak jednoduché..tedy to odloží

alexisis
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2012 21:33
Odpovědět 

Super. moc děkjuji. Pak dám vědět ;)

faaam123
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2012 21:39
Odpovědět 

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat.Dnes mi přišlo z městského úřadu předvolání ohledně sjetých pneu záležitost se stala v červenci za mimořádné události, kdy nám bouchl plynový kotel a my jsme zavolali opraváře, ten si vzal 4 tisíce za opravu,ale já jsem musel mimořádně do bankomatu vybrat. Nechtěl jsem z autem vyjet, protože následující den jsem měl slíbené přezutí a měli se mi dovést pneumatiky, protože jsem na ně z finanční tísně neměl. Policie mě chytla a všimla si sjetých pneu. Blokovou pokutu jsem nedostal,ale nicméně jsem podepsal vyjádření a jen čekal, než se někdo ozve. Boužel teď mám strach, že přijdu o řidičák na rok, i když jsem nikdy žádný přestupek neměl a jezdím vždy vzorně. Na sjetýc pneu jsem jel mimo obec max. do 50 km za hodinu. Co mi hrozí ve správním řízení?Nebo dalo by se to něják vysvětlit, když se jednalo o mimořádnou událost?Děkuji za odpověď

alexisis
Člen
# Zasláno: 7 Lis 2012 09:21
Odpovědět 

Tak jo, byl jsem podat vysvetleni. Organ se ani nesnazil me poucit, to az behem reci. Nicmene, uvedl jsem, ze nebudu vypovidat s odkazem §12 odst. 3 zakon o policii. Organ na to, ze potrebuje at tam explicitne uvedum, ze se odvolavam na osobu blizkou. To jsem odmitl a nechal to v obecnem zneni. Pak jsem se zeptal, co s tim bude dal. Dostalo se mi ujisteni, ze "no co dal, bude to odlozeno". Jinak jednalo se o prekroceni rychlosti ve meste o vice jak 20Km/h. Kazdopadne ponauceni a priste uz jen pomalu.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2012 20:44
Odpovědět 

faaam, jakou mimořádnou událost myslíte?
Hrozí Vám: 5 bodů. Pokuta 5-10 tisíc, zákaz řízení 6měsíců a ž rok.

Pneumatiky byly sjeté, vy jste to věděl, přesto jste jel...

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2012 08:13
Odpovědět 

faaam: asi bude nejvíc záležet na zdokumentování přestupku. Pokud jste na místě podepsal, že jste věděl, že pneu jsou sjeté a užil jste vozidlo k jízdě, pak těžko něco řešit.

faaam123
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2012 11:53
Odpovědět 

Dobrý den
Děkuji za odpověď. Mohl jsem se vyjádřit tak jsem napsal, že jsem vyjel jen pro velice mimořádné důvody.Ale nejel jsem mimo obec 90 km ale jen 50 a nebylo napršeno bylo sucho. Nevím nikdy jsem s policii nic neřešil a teď mám obavy abych nepřišel o řidičák. Mohlo by mi hrozit, že bych na nějákou dobu o řidičák příšel? Pneumatiky byly sjeté a místy vylézal drát, týkalo se to zadních.Jenže v půlce pneumatiky byl ještě vzorek sjíždí se to velice nepravidelně. Nejnže to asi policie nezaznamenala. Jedná se mi spíše o řidičák než o peníze. Jaký postih bych za to mohl dostat?

e policeman
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2012 20:05
Odpovědět 

faaam123
Jet s "drátěnkou" může být sebevražda i při padesátce...Ano, prasknout za jízdz může i nová "guma" , ale u takto sjeté je to mnohem pravděpodobnější.Přesněji skoro jisté..

faaam123
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2012 08:25
Odpovědět 

Netvrdím, že to bylo správné to vím, že určitě ne.Dneska už si na pneu dávám velký pozor ale spíše mě straší zda nemůžu za sjeté pneu přijít o řidičák.Ještě žádný postih jsem neměl hrozí mi, že o něj příjdu?

tix0575
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2012 09:26
Odpovědět 

pokud to bude posouzeno jako technicky nezpůsobilé vozidlo, tak je pokuta 5 000 - 10 000,- Kč a 5 bodů (§ 125c/1a1 z.č. 361/2000 Sb.)

faaam123
Člen
# Zasláno: 21 Lis 2012 19:26
Odpovědět 

Tak jsem se dneska zůčastnil správního řízení, dali mi postih 5 tisíc,5 bodů a zákaz řízení na 6 měsíců.Pneu bylo sjeté,ale spíše dle fotek vypadá, že ta jedna strana byla na tom o něco lépa a ta druhá na tom byla hůř. Je nějáká šance, že by kraj mohl snížit trest myslím konkrétně ten zákaz řízení?Bydlím na vesnici a autobusy tady skoro vůbec nejezdí. Z tohoto přestupku jsem se poučil. Byla by možnost, že by se neuvažovalo o sebrání řidičáku?bez řidičáku tady na vesnici nemůžu existovat. S pěněžní pokutou a penězma souhlasím, ale zdá se mi dost velký postih,, když mámm první postih a mám přijít o řidičák. Můžete mi poradit jak nepřijít o řidičák nebo jak se účině bránit?

goalkeeper
Člen
# Zasláno: 10 Led 2013 18:24
Odpovědět 

dobrý den,
chci se zeptat jestli se můžu odvolat pouze písemně na §11 odst. 4 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii . Přestupek byl spáchán v 400km vzáleném místě .

Smutny
Člen
# Zasláno: 20 Úno 2013 18:45 - Změnil/a: Smutny
Odpovědět 

Dobrý den
Prosím o radu,budeli někdo tak hodný.
12.12.2012 jsem v ostravě projel křižovatku na červenou - údajně. Já si osobně myslím, že jsem projel na zelenou a protože z protisměru vyrazilo vozidlo jak blázen, nechal jsem ho projet a zůstal chvíli stát v křižovatce. Spolujezdec mi také říká že jsem jel na zelenou.

pro info se jedná o křižovatku ulic Českobratrské a Sokolské

Nicméně mne pozvali k podání vysvětlení na magistrát v ostravě na 20.2.2013

Dnes jsem tam byl a mám smíšené pocity. Úřednice mi nepodala poučení o možnosti nepodat či odmítnout podat vysvětlení z mé stany a hned šla na věc.

Navrhovala mi stále řešení v e formě 1000 kč pokuty a bodů na místě. Já ji upozornil, ž e mi nepodala poučení. Na to mi řekla, že jsem ho dostal v předvolání (je tam na zadní staně A4 úplně na konci ... sem si ani nevšiml).
ukázala mi nějakou fotku kde jsem na ni já za volantem ... tedy údajně ... byla docela špatná a rozmazaná žřekl jsem že s e nepoznávám. Řekla kolegovi u vedlejšího stolu pojd s epodívat. přišel a ani on nevěděl, protože váhal , ale pak řekla koukni ten nos a oči a to handsfree a on říká "jo". Já na to handsfree nemám a nepotřebuji netelfonuju když řídím a ona tak jsou to vousy no ale jste to vy a já zase že s enepoznávám nebot na mně otočila monitor.
Následně jsem řekl že chci odmítnout podat vysvětlení v celé věci což mi umožňuje zákon.
Pokračovala dále stejnou nabídkou 1000 kč a body a to několikrát p o sobě po celou dobu 1:45 hodiny minimálně.
Pak začale říkat, že si vytáhne fotografie všech osob blízkých z registru, nakonec volala na magistrát města pod který patřím jestli ji pošlo foto z řidičáku mého. (ačkoli je stejné jako na občance kterou měla na stole).
Celou dobu jednání zdržovala hrabala se v papírech a stále nabízela 1000 kč a body a užívala věty typu "jsou to vaše peníze ne moje" j"je to pro vás lepší".
Po cca půlhodině mně odvedla do jiné místnosti s nápisem "kuchyňka" kde naproti kuchyňské linky a umyvadla a ledničky v rohu stál ještě jeden počítač , kde si začala prohlížet prý registr řidičů. Pak mi řekla že poslední přestupek jsem měl 23.6.2011 a stále opakovala nabídku 1000kč a body a argumentovala že si udělám školu bezpečné jízdy a že mi body vrátím atd.
Po asi 20 minutách jse se vrátili do kanclu kde mi zase opakovalo to samé a pořád a docela vyvíjela nepříjemný psychologický tlak na mne.
Pak jestli má teda psát zápis a já ano .
Do něj jsem chtěl uvést to že mi nebylo poskytnuto poučení o možnosti nevypovídat. Napsala pouze " nebylo poskytnutoto poučení"
Dále jsm chtěl napsat větu že omítám podat vysvětlení v celé věci s odkazem na paragraf 60 zákonu o přestupcích 200/1990 jako celek.
pořád se ptla "ale co konkrétně" já ji na to .... odmítám vypovídat jak mi dovoluje zákon a ona pořád "co konkrétně z toho zákona"
Dál sem neříkal nic, protože to celé vytiskal a dala mi k podpisu

Stálo tam
Odmíta podat vysvětlení a říci kdo řídil v době spáchání přestupku vozidlo Odvolává se na paragraf 60, aby neublížil sobě.
Nedostal poučení.

Toto jsem odmítl podepsat
Vzala si papír a dopsala na něj něco rukou a neukázala mi to.
Řekla pěkný den bude s vámi zahájeno správní řízení dostanete to poštou.

Já na to naschledanou a šel jsem

Udělal jsem něco zle nebo jsme snad vinen a budu idsouzen k trestu "smrti"

Děkuji
Petr

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 18:25
Odpovědět 

vzhledem k tomu, že pracovnice magistrátu byla zřejmě už správním orgánem a nepodařilo se dosáhnout přiznání dosti netradičním způsobem, tak předpokládám, že to tím skončilo a nebude se dál snažit pokoušet osud, aby pak neseděla na druhé straně jako obžalovaná.

Smutny
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 19:29 - Změnil/a: Smutny
Odpovědět 

Dobrý den tix0575
Děkuji za odpověď. Ale mohl by jste ji trochu rozšířit. Moc nevím co si pod tím představit ("byla již zřejmě správním orgánem") ,protože jsem člověk docela neznalý praktit našeho státu tak jsem dost z toho co jsem napsal v popisu mého podání vysvětlení vyděšený. Fakt moc špatný pocit z toho mám.
- uděllal jsem dobře odmítnutím podání vysvětení i?
- udělal jsem odbře když jsem nepodepsal protokol?
- bylo jednání úředníka vpořádku?
- je polorozmazané foto člověka v autě a auta uprstřed křižovatky důkaz?
- co bude dál?
Děkuji
Petr

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 22:46
Odpovědět 

1) v Vašeho podání nebylo úplně jasné, kdo Vás předvolal k podání vysvětlení a v jakém postavení jste byl, což je klíčové. Předpokládám tedy, že ten úřad (magistrát a jeho odbor dopravy) Vás předvolal k projednání přestupku, což je správní orgán.
2) Odmítnout podat vysvětlení můžete, což umožňuje zákon, pokud sobě, nebo osobě blízké hrozí trestní stíhání, či postih za přestupek, což je tento případ a máte být o tom před výslechem poučen. Ničemu to neodporuje, tedy lze to pokládat za dobrý krok.
3) Nikdo Vás nemůže donutit podepsat púrotokol, navíc pokud neobsahuje Vaši výpověď tak jak ji říkáte, pokud už něco říkáte. V první části se totiž uvede to co chcete sdělit a další pak vyslýchající může psát doplňující otázky a Vaše konkrétní odpovědi. Pokud chcete něco opravit, tak se to v protokolu udělat taky dá. Pře dpodpisem se protokol nechá přečíst a až pak se podepisuje. Pracovnice zřejmě nakonec napsala sama, že jste odmítl podepsat, což se rovná tomu, že to může hodit do koše.
4) Jednání v pořádku nebylo a bylo by to na stížnost, jen je otázka dokazování. V podstatě jste mohl kdykoliv odejít a nechat ji tam, protože jste nebyl omezen na osobní svobodě a ona neměla žádnou páku Vás k něčemu nutit.
5) fotka, pokud se nepoznáte sám (což nemusíte ;) ) je jako důkaz k ničemu a ani nějaký názor dalšího úředníka na tom nic nezmění. Navíc tento postup poznávání není ani přípustný, rekognice se provádí úplně jinak.
6) dál bude to, že úřednice spisu udělá pěknou složku, kterou strčí do šuplíku, Vy si budete nějaký čas dávat větší pozor na rychlost :)

Smutny
Člen
# Zasláno: 21 Úno 2013 23:17 - Změnil/a: Smutny
Odpovědět 

Dobrý den ještě jednou.
Jste moc hodný že mi odpovídáte na můj příspěvek a moc si toho vážím a děkuji.
ad1)
Ano jednalo se o předvolání k podání vysvětlení na magistrátě města referát dopravy (nemám ten předvolací papír u sebe, takže napíšu tady přesně zítra dopoledne až budu doma a budu moci do papíru - předvolání nakouknout)
ad6)
Nejednalo se o rychlost, ale semafor (a to ještě dle mne nenastalo, jsem si docela jist a lidé v autě si myslí totéž - ale to je jedno teď asi). Asi jste to přehlédl když píšešte ,že si mám dát pozor na rychlost, nebo jste se jen překlepl . Víte nejsem žádnej notorickej přestupce a toto je snad poprvé takovej průšvih a doufám naposled.
ad4)
Píšete, že to bylo na stížnost a asi máte i pravdu Tak by se lidé neměli chovat k nikomu. Jako i kdyby šlo nakonec o přestupek .... nejsem vrah nebo pedofil nebo válečný zločinec, aby se tak ke mně stavělo. Šoklo mně to a popravdě doteď mne to celé trápí i kvůli jiným lidem třeba, kteří toto podstoupí ... pro méně odolného nebo staršího je toto fakt pak asi zlé.

Děkuji moc

PŘIKLÁDÁM JAK JSEM PSAL VÝŠE (pro konkrétno) - Takto to bylo napsáno v dokumentu co jsem dostal:

VÝZVA

Magistrát města, odbor dopravně správních činností jako příslušný správní orgán podle ustanovení § 124 odst. 5 písm. J) zákona č.361/2000 Sb., Vás tímto ve smyslu ustanovení § 60 odst. 1 zákona č. 200/1990 vyzývá, abyste se dne xx.xx.xxxx dostavil do budovy magistrátu (adresa, č. dveří), a to za účelem podání nezbytného vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku .... (atd.)

Petr

tix0575
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2013 20:17
Odpovědět 

Smutny: Takže Vás předvolal správní orgán a nejen, že Vás měl seznámit s právy, ale taky s tím v jakém jste postavení, tedy svědek, nebo podezřelý a zda proti Vám je zahájeno přestupkové řízení a to před tím, než začne s výslechem, K tomu patří také poučení o tom, že můžete mít svého právního zástupce a ujištění, zda jste porozuměl veškerému pučení a zda nežádáte nějaké vysvětlení, zda využijete svého práva nevypovídat. Jelikož už jedno jednání před správním orgánem máte za sebou a nejsou jiné další skutečnosti, pro které by bylo možné zahájit správní řízení, tak věc bude odložena a tím to skončí.
ad 4) všechno má svůj čas a na každého jednou dojde. Jednoho krásného dne si to někdo nahraje a paní bude mít problém. Já osobně bych při prvním takovém pokusu o jednání sebral a odešel, neboť mne nikdo nemůže nutit snášet takové jednání....a rovnou bych se stavil u jejího nadřízeného. Řešit to se zpožděním několika dnů asi nemá význam.
ad 6) :D pravda, o rychlost se nejednalo, takže jsem to přehlédl. Většinou se zde řeší fotka z radaru ;)

Smutny
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2013 20:24 - Změnil/a: Smutny
Odpovědět 

Dobrý den tix0575
Děkuji znovu za reakci. Jste moc hodný. Sám jsem zvědav jak to dopadne. Na odchodu mi říkala že mi pošle vyrozumění o zahájení správním řízení nebo tak něco ... přesně už nevím přesná její slova.
Takže myslíte, že to dopadne jak píšete jo?
No jsem zvědav a budu zde informovat o tom co dál se stane.

Dostanu myslíte nějaké vyrozumění písemné od nich teď co bude dál?

Petr

tix0575
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2013 22:45
Odpovědět 

Smutny:Pokud by přeci jen chtěla zahájit správní řízení s Vámi, tak narazí na stejný problém a to jak prokázat, že jste vy přestupcem, když se k tomu nechcete přiznat a ani vypovídat. To by musela např. sehnat spolujezdce a ten to dosvědčit, že jste chyboval, což je asi nesmysl! ;) Takže by sice zahájila, ale pak to zase odložila, což je zbytečná práce a proto si myslím, že to rovnou odloží a bude klid. O tom Vás vyrozumívat nebude a Vy budete jen nějakou dobu nervozní. Pokud by něco přišlo, tak opět jen nějaké předvolání k podání vysvětlení (pokud by vyšly najevo nějaké nové skutečnosti) s tím, že bylo zahájeno spr. řízení proti Vám a pak nějaké rozhodnutí.
Podle mne bych byl v klidu neboť pravděpodobnost, že bude zahájeno, je mizivá. Doporučil bych však nějakou dobu sledovat zda nebyla doručena nějaká obsílka a vyzvedávat poštu.

Smutny
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2013 04:59 - Změnil/a: Smutny
Odpovědět 

Dobrý den tixi0575
Opět děkuji moc za reakci a názor a radu a všechno.
Co se pošty týče tak žiju jako normál člověk a pošta mi chodí normálně domu na trvalé bydliště, tedy žádný problém.
Nejsou povinní mi ozmámit že to je odloženo, nebo že to teda odkládají?
Nevíte jaké mají k tomuto lhůty ? Myslím časové.
Kdyby zahjíla správní řízení ... jak se zachovat?

Pěkný a úspěšný den přeji

tix0575
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2013 10:15
Odpovědět 

Smutny: Pokud by SPR zahájil řízení o přestupku proti Vám dle § 67 z.č. 200/1990 v lhůtě do 60 dnů, tak jste účastníkem řízení v pozici obviněného dle § 72. Pak dle § 73 máte právo se vyjádřit ke všem skutečnostem, seznámit se se spisem, uplatňovat opravné prostředky. K tomu nemůže být nijak donucován! Pokud by jste tedy byl obviněn, tak pak budete vyrozuměn o ukončení (zastavení, nebo rozhodnutí o vině a trestu). Pokud jste jen v pozici svědka, tak nikoliv.
Pokud by přeci jen něco chtěla zahájit, tak trvat na své předchozí výpovědi, tedy využít svého práva nevypovídat dle § 60/1 z.č. 200/1990 Sb., popř si vzít s sebou právního zástupce. Vzhledem k předchozímu jednání SPR bych ji upozornil, že veškeré jednání bude nahráváno.

Smutny
Člen
# Zasláno: 24 Úno 2013 12:21 - Změnil/a: Smutny
Odpovědět 

Dobrý den tixi0575
Tedy jestli rozumím mají od 20.2.2012 ... 60 dní lhůtu ...ano?
No uvidíme co bude dál Sám jsem zvědav. A budu informovat Vás i vlastně všechny jako účastníky fora, ať je prostě příklad z praxe.
Jsem sám zvědav jak to bude pokračovat. A před Vámi smekám jste asi hodně znalý muž. Mohu s eoptat? Vy pracujete v oboru ?

Pěkný den a víkend Petr

tix0575
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 09:38
Odpovědět 

Smutny: 60 dní mají od prvního úkonu, tedy od doby kdy se o přestupku dozvěděli, tedy od doby kdy jim bylo učiněno oznámení, což bude asi pár dní před 20.2.2013. Těch 60 dní je ovšem maximální délka, protože dle § 67/3 z.č. 200/1990 Sb. má zahájit bezodkladně, pokud věc neodložil, nebo nepostoupil jinému orgánu. Tedy nemá na nic čekat a konat ;)
V právu není nikdo dost znalý, protože tady se situace mění každým okamžikem a ne všechno musí být aktuální pravda :D Nejsem SPR. orgán a jistě by někdo fundovanější to vysvětlil ještě lépe. Ano, v současné době jsem ta "lopata co má sbírat psí hovna" :D jak zde někteří označují strážníky a před tím jsem byl u těch co mají pomáhat a chránit ...
Budu se těšit na výsledek Vaší kauzy.

Smutny
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 10:33 - Změnil/a: Smutny
Odpovědět 

Dobrý den
Jsem taky zvědav.
Jak myslíte, že to dopadne?
P.

PS:
mi přijde městká policie a ostatně i státní rozhodně přínosnější než kde jaký úředník
a ti co tu píšou také věci (o sběračích) jsou k zamyšlení .... vážné zamyšlení

tix0575
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 11:22
Odpovědět 

Smutny: dobrý den, Být Vámi jsem v klidu ;) Jak za Vámi zapadly dveře, tak to hodila do šuplíku a raději se věnovala nějakému lehčímu případu, neboť jak praví zákon ... pokud nezjistí skutečnosti odůvodňující zahájení řízení proti určité osobě, tak se věc odloží. Tím, že jste podal - nepodal vysvětlení, tak p. úřednice nemá z čeho "vařit" a proto může věc odložit, leda by se dozvěděla nějakou novinku. Tu ale v kanceláři asi těžko zjistí, že ;) Samozřejmě, že by mohla dělat pakárnu a předvolávat další osoby, ale proč by to dělala, když určitě i tak toho má nad hlavu a může se věnovat jiným případům, které se dají snáze dovést do zdárného konce. Je tu ovšem jisté procento možnosti, že se úřednice "kousne" a dá do toho veškerý svůj pracovní elán :D
Musíme se naučit s tím žít, že ne každému se zavděčíme a bude nám tleskat ;) Policie (obě) tu ovšem nejsou od toho, aby je lidi milovali, ale aby udržela vnitřní pořádek a prosazovala zákony ... smůla je, že ne všechny jsou vytvořeny inteligentně a pro všechny, no a někdy je aplikují i takoví, co se nenamáhají s přemýšlením ;) Takže nám zachovejte přízeň i nadále a šiřte tuto osvětu. Díky

Smutny
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 15:07
Odpovědět 

Zdravím
No jistě ... další průběh zde budu zaznamenávat a nakonec i výsledek.
Policii zachovám přízeň. S tím problém nemám ani náhodou. Dělá potřebnou práci a jako, že ne vždy je to jednoduché a že jako v každé profesi jsou i u ní důležitým faktorem lidé je mi jasné.

Takže dále tu budu uveřejňovat další skutečnosti k celé věci a nejen jí a budu rád za reakce.

P.

Smutny
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 19:24 - Změnil/a: Smutny
Odpovědět 

Dobrý den
Jen ze zvědavosti. Co to je ta rekognice?
A jak se může "kousnout" ?
P.

pan_x
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 21:05
Odpovědět 

Rekognicí se rozumí ztotožnění osoby pachatele, resp. ve vašem případě přestupce. Tedy určení, že se jedná o vás.

Smutny
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 22:02
Odpovědět 

Dobrý den
No ne o mne .... ptám se mimo tuto kauzu ... obecně co to je a jak se taková rekognice provádí? Je to z čiré zvědavosti. Prostě pro mne cizí výraz no.
Děkuji
P.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula plus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci