miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Špatně provedená dechová zkouška?
Autor Zpráva
Vico07
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2012 12:29
Odpovědět 

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat.V sobotu jsem byl v 16.00 zastaven hlídkou.Ráno jsem měl 4 piva ,ale dle kalkulačky už jsem měl být na nule.Nicméně jsem nadýchal 0,48 a následně 0,42 promile.Rozdíl je tedy větší než 10%.Ptal jsem se strážníku zda budu dýchat i potřetí, ale to mě už dýchnout nedali.Jak bude správní úřad postupovat?Odloží to z důvodu nesprávného odběru nebo to vezmou jako správný odběr?V případě že to vezmou jako správný odběr tak mě budou pak ještě odečítat 0,24 z měřené hodnoty a tudíž to bude jako že jsem měl do 0,3 promile?Děkuji za radu.
[

petrpetr
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2012 15:43
Odpovědět 

proč by ti něco odečítali, jel jsi autem ? pokud ano musejí předat PČR.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2012 15:47
Odpovědět 

No možná nemusejí, ale tady pokaždé když nydýcháš volají PČR, která ti veme zrovna ŘP.Těch 10 pr. je hodnota od výrobce drageru mám dojem a to tě nemusí brát na krev pokud souhlasíš. Když je větší odchylka mělo by být 3 měření nebo krev.

Vico07
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2012 19:42
Odpovědět 

Ano jel jsem autem.Jde me o to ze nebyl dodrzen postup.primo na strankach policie to je popsane.ze se musi udelat treti zkouska kdyz predchozi vysledky se lisi o vice jak deset procent.coz je muj pripad.prave proto se ptam zda se uz s tim nekdo setkal.Krev a ani nic jineho me pak uz nebrali.jde me tedy o to zda je vysledek mereni platny ,kdyz nedoslo ke tretimu mereni (krev,dech).(omlouvam se za diakritiku atd pisu z telefonu)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 27 Bře 2012 20:04
Odpovědět 

No ono jsou něco stránky PČR a jiný je postup MP, já se domnívám že měli předat PČR ta by ti ale zřejmě vzala i ten řidičák. PČR postupuje tak jak uvádí drager. Ale jak říkám tady MP zjistí podezření udělá dechovku zda jsi či ne a pak volají PČR a ta dělá tak jak ty píšeš 2 až tři dechovky a pokud se liší pořád tak krev.

Vico07
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2012 07:56
Odpovědět 

No tak teď jsem v tom zamotanej.Všechno mě dělali jedni a ty samý strážníci.Jde mě o to, když už se tak stalo že bych mohl aspoň hrát na to, že nebyla správně provedená zkouška.Dali mě dýchnout 2x a měření se lišilo o víc jak 10% tudíž mě měli dát dýchnout potřetí případně vzít na krev ne?Z měřené dechové zkouškay se pak dále odečítá 0,24 což je nějaká hodnota která je dána fiziologicky (tzn když někdo nadýchá 0,24 tak je to jako nula a automaticky se s nim správní řízení nevede)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2012 12:45
Odpovědět 

nic se neodečítá jen se prostě do 0.24 nebere jako alkohol a dál se nic neřeší. Správní orgán založí a hotovo. takže tebe čeká pokuta a odebrání řp, ale skusit to určitě můžeš a dost možná máš i šanci zřejmě to správně neprovedli.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2012 15:35
Odpovědět 

Jsou k tomu protokoly? Podepsal jste něco? Vyzval vás někdo k další zkoušce?

Vico07
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2012 15:49
Odpovědět 

Ne k další zkoušce jsem vyzván nebyl.Podepisoval jsem 2x papír z měření a pak ještě protokol "o zastavení" do kterého jsem napsal "Bez vyjádření".V něm bylo že jsem jel z domova a pak mě zastavily a víc už nevim jelikož jsem z toho byl úplně mimo.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2012 16:35
Odpovědět 

No tak tam asi není moc co řešit ne? Předpokládám, že jste jim ještě pověděl o tom ranním pití. Nějak si nedovedu představit jak z toho ven. Pokud tam tedy nebude nějaká procedurální chyba. A to už je na právníka.

Vico07
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2012 16:59
Odpovědět 

nějaká procedurální chyba. - to mám právě namysli, že byl rozdíl měření vetší než 10% .Vim že jsem idiot a spolehal jsem se na kalkulačku.o pití jsem jim řekl ale mam pocit že o tom v tom protokolu nebyla zmínka.( jela se mnou i manželka ktera nepila vůbec tak mohla řídit kdybych to já vůl tušil)

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest mínus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci