miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Parkování vedle přechodu
Autor Zpráva
mattycz
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2012 08:09
Odpovědět 

Dobrý den,

dnes jsem našel na služebním vozidle lísteček od MP - stání před přechodem.
Samozřejmě v místě příjezdu do obydlené části kde projede tak 1 auto za hodinu.
Stál jsem ovšem " vedle přechodu cca 50 cm " souběžně s ním. Ptám se je nějaká možnost jak se vyhnout postihu. Všude se píše o parkování " před přechodem " tím je zřejmě myšleno ve směru jízdy ne ? Samozřejmě jsem si vědom přestupku, ale kde mám tedy jinde zaparkovat. Volím tedy to nejmenší zlo abych nikde nepřekážel. Samozřejmě , že často v teplých dnech se přivalí obtloustlý soudruzi od MP do Nuslí , rozdají pár lístečků a jdou chrupkat. Nechci ty zmrdy podporovat, takže i té výchovné 200 stovky je mi líto.Poradíte děkuji.

zoufa
Člen
# Zasláno: 12 Zář 2012 16:56
Odpovědět 

Co chceš poradit? Nevypovídat? Tak jim nic neříkej ! Ať si zjistí kdo tam auto dal.

- někdo není líný se nažrat
-stát u přechodu je prasárna, většinou to odskáčou děti, které přes auto nevidí.

e policeman
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2012 12:53
Odpovědět 

mattycz
Ty si uvedomujes prestupek...To je hezke tak co vlastne chces tady...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2012 14:16
Odpovědět 

e policeman - chce se zeptat, jak muze pouzit ustavou nam dane pravo nevypovidat sami proti sobe. Vadi ti to?

e policeman
Člen
# Zasláno: 14 Zář 2012 23:55
Odpovědět 

PetrVesely
Nevadi.Ale kdyz si je vedom,necht pyka.Co je na tom nepochopitelneho?
Pokud si jsem vedom,ze jsem "neco" spachal,tak.nebudu "vul" a postavim se celem.Lidi holt zacinaji "picatet". :-(

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2012 12:41
Odpovědět 

e policeman - aha, takze podle fizla postavit se celem = jit praskat na sebe nebo na sve blizke. Podle mne, chces li vybirat pokuty, postav se na chodnik/silnici a hlidej chytej, pokutuj. Pokud nekoho nechytnes za ruku, mas smulu...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2012 12:54
Odpovědět 

AZ takovahle p..... si stoupnr před ten přechod a poběží tam něčí dítě které přejede auto tak rodiče první budou řvát jak je možné že tam tak to auto stálo. Včera jsem vedl dítě do školy a nějakej frajírek si klidně vjel do Zákazu, když jsem se na něj osočil tak mi ještě nadal že je bezpečnější si dítě dovézt až ke dveřím, no holt pro jeho parchantíka jo . Horší ten zbytek školy který v areálu žádné auto nečeká že. Jinak PV přemýšlíš fakt koko.....tsky. Počkej až ti bude hořet dům a skrze auta ti hasiči nepomůžou, nebo až půjdeš odhrnovat sníh u svého domu, který je hned za cedulý obec a on tam jel někdo jen 65 a zrovna tě srazil jako se tady stalo loni.Až poznáš na vlastní kůži jak jsou lidi arogantní třeba změníš názor.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 15 Zář 2012 20:10
Odpovědět 

petrpetr - pazkovano na a pred prechodem je PRASARNA a tam ma stat fizl a hlidat a davat flastry.... Ja jen rikam, ze nemuze cekat, ze se mu budou lidi sami udavat. Ale on bude radeji stat s lasedem u te cedule zacatek obce a buzerovat + 15 km/h a jezdim 25 let nevykladej mi neco o vlivu + 15 na rovny silnici za / pred obci...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2012 10:37
Odpovědět 

PV ja ti nic ani nechci vykládat, mě je uplně jedno jak si jezdíš to je jen tvůj problém. A až za tou cedulou někoho sejmeš nebo ě tam změří a zastaví tak je to jen a jen tvůj boj. Já jen pořád nechápu jakej je rozdíl mezo domem v centru a na kraji obce. Tudíž nechápu proč by jsi v centru měl jet pádo a o kus dál už ne. Ale jak říkám já jezdím 50 a MP ani PČR mi nevadí a co tady dokáže dopravka je fakt dost dobrý na tu nemá ani ta MP.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2012 19:10
Odpovědět 

petrpetr - asi si stale nerozumime ja rikam, ze je treba jezdit PODLE SITUACE, ne podle toho kde ourada postavi ceduli. Kdyz bude hned za ceduli obce sidliste, skola , detske hriste, pojedu mozna i 30 kdyz tam povede 4 proudova rovna prehledna silnice, pojedu asi o neco vic jak 50 a rozhodne se nebudu citit jako nekdo kdo dela neco spatneho. Problem je ze se meri prave v tech druhych pripadech.

e policeman
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2012 19:33
Odpovědět 

PetrVesely
Pokusim se takto: Zakon rika,ze v obci je povolena rychlost 50km/h.Jedno kde.Ty rikas,ze jezdis podle situace.Tvoje vec.Ale je to nemlich to same,kdyz budes soulozit s holcinou,ktera ma sice 14let,ale vypada na 16 a nevadi ji to.Zakon vsak toto zakazuje.Ano,nezvykle prirovnani,ale lze pouzit.V nekterych zemich se holky vdavaji v 10 a ve 14 maji dve deti.Zijeme v pravnim state nebo ne?Udelej neco,aby ouradove umistovali znacky tim.zpusobem a do mist,aby to bylo "rozumne" a nenavazej se do poldu.Ti jen vynucuji dodrzovani platnych zakonu(vyhlasek).A nepis neco o alibismu :-)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2012 20:05
Odpovědět 

e policeman - ne, takove prirovnani pouzit nelze. Stejne tak jako nelze pouzit srovnani treba ze se strilet smi dle zakona jen na strelnici a nevadilo by si tak trochu zastrilet v parku.... NE, tahle prirovnani NEJDOU pouzit. Styk se 14 letou ktera nema z toho rozum ji muze poskodit psychiku treba pozdeji nebo naporad.

A aby to pochopil treba i fizl, kdyz jede auto po prazdne 4 proudove silnici v prehlednem bezpecnem useku par set metru za ceduli obce treba 80 tak se nikomu nic NEDEJE narozdil v tebou uchylne pouzitem prikladu.

A to ze mam presvedcovat urednika aby posunul ceduli HRANICE OBCE jinam, asi ani nebudu komentovat, to muze napadnout jedine troubu.

A alibismus? No to je prave to fizlovske: a vite co vsechno se muze stat, jaka ohrozeni prinasi spatne parkovani a + 15 km/h za ceduli obce? Ja bych si pripadal jak sasek, kdyz bych tohle mel nekomu rikat...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 16 Zář 2012 20:11
Odpovědět 

PV ty jsi mimo.......jeho přirovnání je super.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 17 Zář 2012 17:46
Odpovědět 

petrpetr super se ti zdat muze, ale porad zustane prirovnanim nepouzitelnym a nesrovnatelnym...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2012 10:08
Odpovědět 

PV věc názoru. Ale jak říkám až poznáš na vlastní kůži uvidíme.

e policeman
Člen
# Zasláno: 18 Zář 2012 15:15
Odpovědět 

PetrVesely
Jestli chces zmenu,nebav se s ouradama,ale oslov zakonodarce,aby pozmenili zakon potazmo provadeci vyhlasky a upresnili podminky,kde a jakym zpusobem umistovat DZ.Moje uchylne prirovnani jsem pouzil zamerne.A pouzitelne je.Nemuzes nektery zakon respektovat a jiny ne.Nebo Ty jsi BUH a muzes davat vyjimky sobe samotnemu popr.ostatnim?!Domnivam se,ze nikoli.Budto jsme civilizovani a dodrzujeme zakon(spatny se muzeme pokusit zmenit)anebo jsme hovada a zakon nepotrebujeme.Necht postaci"pravo silnejsiho"jako v prirode.
Hezky den

mattycz
Člen
# Zasláno: 21 Zář 2012 13:02
Odpovědět 

zouvo přečti jsi pořádně co jsem napsal, niikdy bych nedal vozidlo před přechod na nejake frekventovane silnici

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Zář 2012 20:22
Odpovědět 

e policeman - ja radeji nez tebou zminovane dodrzovani spatnych zakonu volim zdravy ''selsky '' rozum... To je ale vec, kterou policajt ci straznik udelat samozrejme nemuze...

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 23 Zář 2012 08:20
Odpovědět 

PV - poopravil bych to malinko - pouze "selský rozum" jestli zdravý, o tom bych pochyboval... sorry

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Zář 2012 16:42
Odpovědět 

Jiriku, ty pokud ridis, jezdis podel ceho? Podle toho jak vypada situace pred tebou, nebo podle toho co ti dovoluji cedule?

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 23 Zář 2012 16:59
Odpovědět 

Podle ohledu na aktuální dopravní situaci a zároveň je třeba se snažit dodržovat i značky... a naférovku někdy ty cedule jsou zmatečné, s tím souhlasím... Jenže značky osazuje ve městě vždy příslušný úřad a s tím my jako civilisti nic nenaděláme.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2012 09:51
Odpovědět 

JirikSvabik - nebavim se o zmatecnosti znacek, ale o rychlosti V OBCI. Znacku zacatek a konec obce nemuze nikdo zamerne a zmatecne umistit, ta je na zacatku a konci obce.

e policeman
Člen
# Zasláno: 24 Zář 2012 13:44
Odpovědět 

PetrVesely
Co to je zacatek obce?Odpovim:nesouvisi s katastralnim uzemim.Tedy lze ji umistit s ohledem na mistni pomery a lze s ni i"sibovat".V souladu s predpisy samozrejme a rozhoduje o tom patricny urednik.Takze v urcirych mezich a s jistou "toleranci" lze umistit temer kdekoli.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 09:24
Odpovědět 

e policeman ''Takze v urcirych mezich a s jistou "toleranci" lze umistit temer kdekoli.'' ale ale... a o tom zda nesouvisi s katastrem to jsem netusil, nicmene tve zaverecne vyjadreni je k smichu. Muzes dat odkaz na nejake provadeci vyhlasky nebo neco podobneho tykajici se umistovani teto znacky?

e policeman
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 13:18
Odpovědět 

PetrVesely
S katastralnim uzemim zcela jiste nesouvisi.Napr.v Roznove p/R na vyjezdu smerem na Slovensko-silnice 1.tridy I/35, E442 chces-li je konec obce vyznacen DZ,ale pravomoc MP a tedy katastr obce konci az cca.po dalsich 250metrech.Neberu-li do uvahy smlouvu s obci D.Becva,ktera na Roznov katastralne navazuje.A zacatek one obce je vyznacen opet po nekolika stech metrech.Ty provadeci predpisy dohledam.
Hezky den.

Precti si Vyhl.c30/2001 par.13,odst.1,pism. t a u.
Podrobnosti resi TP – technické podmínky 65, dále 66, 100, 133, 169. Tyto „Zásady" TP 65 platí pro všechny druhy pozemních komunikací, byly schváleny Ministerstvem dopravy a platí od 1.12.2002.
Značka č. IS 12a se umísťuje zpravidla u začátku zastavěné oblasti přilehlé k pozemní komunikaci, případně až u místa, od kterého je nutno stanovit, aby platila pravidla provozu stanovená pro obec. Značka č. IS 12b ukončuje platnost IS 12a a umísťuje se zpravidla na úrovni IS 12a v opačném směru na výjezdu z obce.

Ale to jsi mohl, PV, najit i sam ne?Ja jsem preci jen obecni opicka zebrajici o banan ;)

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 21:51
Odpovědět 

e policeman: :-D ...jsi píchnul do vosího hnízda, počkej tu reakci od PV :-D

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 27 Zář 2012 09:01
Odpovědět 

e policeman - mohl, ale pozadal jsem. Nemusel jsi. Ale nasel jsi a ja ti za to dekuji.

e policeman
Člen
# Zasláno: 27 Zář 2012 10:04
Odpovědět 

PetrVesely
OK.Vpoho.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest plus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci