miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Vysoké překročení rychlosti mimo obec
Autor Zpráva
Honza 93
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 09:57
Odpovědět 

Dobrý den,
vím, že toho bylo už hodně napsáno, ale včera mi došla výzva, abych se dostavil k objasnění skutečností pro odhalení přestupku a jeho pachatele.
Před 14 dny mne naměřila starší octavia, která měřila z protisměru, jel jsem na 90ce cca 140, jestli o 5 km více , či méně nevím. Hned první odbočku jsem zatočil , abych se vyhnul zastavení od policie.
Teď nevím co s tím, nevím jestli mají mojí fotku, i když pochybuji, že v takové rychlosti by byla čitelná.

Poradíte jak v tomto případě postupovat ?
Uznávám, že to byla má chyba, nechal jsem se unést pěknou rovnou silnicí. Bez řidičáku jsem nahranej.

Děkuji moc
Honza

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 11:17
Odpovědět 

Bezne rad poradim, nicmene ja ti nevim chlape, pokud neumis hledat a najit to co je na tommhle webu asi 1000x napsano, tak bude asi nejlepsi pockat co se bude dit.

Pokud radu tak so precti poradne forum a zamer se na slovni spojeni odmitnuti vypovedi.

Jo a 140 na 90 je fakt uz PRASARNA!

Honza 93
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 12:27
Odpovědět 

Hledal jsem, ale asi ne dostatečně, vždy jsem dohledal příspěvky ve spojení s tím, že dotyční byli na místě zastaveni. Du hledat. Omlouvám se.

Bohužel prasarna to je, to nemůžu nějak obhajovat.

Nasměroval by mne někdo na konkrétní paragraf , který se vztahuje na odmítnutí podání vysvětlení... Dík

pan_x
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 13:59
Odpovědět 

Přestupky v dopravě a jejich řešení je záležitostí Policie ČR, obceních policií a obecních, resp. městských úřadů. To máme zákony o Policii ČR, o obecní policii a o přestupcích. Všechny jsou dohledatelné na internetu, nalezení patřičné pasáže týkající se podání vysvětlení je chvilkovou záležitostí. Pro tento konkrétní případ, kdy vozidlo s radarem byla octavia, se lze omezit na zákon o Policii ČR, jelikož o měření rychlosti obecní policií se s určitostí nejednalo. Je to i přesto tak těžké dohledat si potřebné informace?

Pokud je to prasárna a uvědomuješ si neobhajitelnost svého činu, proč se ho dopouštíš? Jsi snad nesvéprávný? Někdo tě nutil jet rychlostí 140 km/h?

Osobně tuto rychlost taky občas dosáhnu na komunikacích, jež nejsou rychlostními ani dálnicemi. No děje se tak v místech a za podmínek, kdy i tato rychlost nemůže nikoho ohrozit či omezit a nepovažuji tedy své jednání za "prasárnu", rozuměj nemám z toho morální dilema.

Honza 93
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 14:30
Odpovědět 

Nutila mne k tomu překrásně rovná a volná silnice, prostě potěšení z jízdy a to nejspíše přesně na tomto úseku PČR ví. Výčitky mám jen kůli tomu, že bych měl pak velký problém co se týče řidičáku. Ohledně prasárny, tak to je vše úhel pohledu, ale dle zákona to tak prostě je. Otázkou je pak jestli v takovýchto situacích někoho člověk ohrozí, nebo ne.

Zákon je všude po netu , dohledal jsem ho, jen jsem si chtěl ujistit jestli je aktuální . viz paragraf 61, odst. 3, zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky.

Ještě dva dotazy :)

1. Je možné přesunou správní řízení do místa bydliště ? Jak v tomto případě postupovat ?
2. Je možná poslat vyjádření , viz .: právo nevypovídat a poslat ho doporučeně poštou ?

Díky

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 20:32
Odpovědět 

Honza 93 dobra, ucinil jsi pokani a vysvetleni rozumim.

Ja bych postupoval takto:

Poveril bych nekoho plnou moci aby za mne sel podat vysvetleni.
Nechal bych zjistit, co na mne maji, a jak vypada fotka.

Pokud bys na ni nebyl k poznani, odmitnout vypovidat s tim, ze VIS KDO RIDIL, ale vyuzivas prava nevypovidat. Pokud by jsi poznat byl, tak pak napis sem proberem to dal...

Chce to proste nejdriv vedet co na tebe maji...

Honza 93 pripadne mne divne odmitnout vypovidat, kdyz nevic K CEMU, jak to ctu na vyzve aby jsi se dostavil, nic takoveho neni...

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 21:49
Odpovědět 

"Pokud bys na ni nebyl k poznani, odmitnout vypovidat s tim, ze VIS KDO RIDIL, ale vyuzivas prava nevypovidat..."

- tohle je blbost, jelikož došlo k novele zákona a pokud předvolaný majitel vozu nesdělí, kdo řídil, komu vozidlo svěřil do užívání, jde on sám do správka a může být sankcionovaný. Tohle dřív nebylo, stačilo říct nevím, kdo řídil, i když jsem majitel, ale z důvodu výmluv na "osobu blízkou" tohle znovelizovali...
Postup (úspěšný) ohledně tohohle je malinko jiný...

pan_x
Člen
# Zasláno: 25 Zář 2012 22:58
Odpovědět 

Jiriku, pakliže je onou novelou zákona myšleno zavedení objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla, pak je třeba uvést, že tato novelizace má nabýt účinnosti až v roce 2013. Tudiž uvedený postup ve své podstatě není blbost. Co krutopřísní a krutospravedliví strážci zákona, už se těšíte na tuto novinku, která za málo peněz přinese hodně muziky a hlavně penízku do kasičky?

Honzo, definice pojmu "prasárna" je vskutku o úhlu pohledu. Pro mě to však rozhodně není pouhý fakt překročení rychlosti. S klidem v duši a bez výčitek svědomí pojedu vysoce přes 100 km/h po silnici, která není rychlostní ani dálnice, ale podmínky tuto rychlost dovolují, aniž bych kohokoliv omezoval či ohrožoval. Naopak považuji za prasárnu kupříkladu projet kolem dětí na vesnicky typické silničce rychlostí 50 km/h, byť dle zákona je tato rychlost v pořádku. Vnímání strážců zákona je ovšem při vymáhání dodržování zákonů poněkud odlišné...

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2012 00:55
Odpovědět 

pan_x: ...novela podle které se "jede" již několik měsíců je nějakou dobu už účinná, pokud se tedy oba bavíme o stejné záležitosti... Majitel vozidla je povinnen sdělit, kdo vozidlo řídil, komu ho svěřil, jinak sám jde do správního řízení... tohle ustanovení již účinnosti nabylo.

pan_x: ...jde o novelu 361/2000 Sb. ...podle schválené verze novely má "provozovatel vozidla zajistit, aby řidič vozidla dodržoval předpisy. Pokud by tak neučinil, mohl by být provozovatel obviněn ze spáchání deliktu s hrozbou pokuty až 10.000,-Kč, ovšem bez bodového trestu..."

pan_x
Člen
# Zasláno: 26 Zář 2012 10:13
Odpovědět 

Ano, oba se bavíme o stejné záležitosti. Ale když se dívám do zákona číslo 297/2011 Sb., kterým se mění zákon číslo 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a kterým je zavedena objektivní odpovědnost provozovatele vozidla, tak u účinnosti je uvedeno datum 19. ledna 2013. Odklad byl, pokud se nepletu, z důvodu časové synchronizace s ostatními členskými zeměmi v oblasti řidičských oprávnění, což je dalším obsahem výše zmíněné novely.

Ptám se tedy, kde se "jede" již několik měsíců dle této novely?

Dovolím si ještě jednu otázku mimo téma - JirikuSvabiku, vy jste strážník?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 27 Zář 2012 08:54
Odpovědět 

pan_x :
Honzo, definice pojmu "prasárna" je vskutku o úhlu pohledu. Pro mě to však rozhodně není pouhý fakt překročení rychlosti. S klidem v duši a bez výčitek svědomí pojedu vysoce přes 100 km/h po silnici, která není rychlostní ani dálnice, ale podmínky tuto rychlost dovolují, aniž bych kohokoliv omezoval či ohrožoval. Naopak považuji za prasárnu kupříkladu projet kolem dětí na vesnicky typické silničce rychlostí 50 km/h, byť dle zákona je tato rychlost v pořádku. Vnímání strážců zákona je ovšem při vymáhání dodržování zákonů poněkud odlišné...
-----------------------------
NAPROSTO PRESNE, ale vysvetluj to straznikum...

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Zář 2012 21:39
Odpovědět 

PetrVesely
Bez ohledu na to,ze jsem policajt(promin, straznik).Nikdy nejedu v "padesatce"100km/h uz jen proto,ze to zakon zakazuje.A v tom je mezi nami rozdil.A jsem na to HRDY!Na rozdil od Tebe,respektuji zakon takovy jaky je.Co se tyce mych osobnich nazoru jako "obcana" nemaji vliv na to,zda komukoli odepiram pravo napr.odeprit vypovidat ackoli vim,ze dotycny je notoricky prestupkar ci delikvent.Jako obcan muzu mit subjektivni nazor jakykoliv!Ve sluzbe nikomu prava neodpiram,i kdyz vim,ze dotycny je "prase".

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Říj 2012 14:44
Odpovědět 

e policeman - ''Nikdy nejedu v "padesatce"100km/h uz jen proto,ze to zakon zakazuje.A v tom je mezi nami rozdil.A jsem na to HRDY!'' - no rozdil dvou pohledu na vec. Ovce je rada ze dostava seno, nepremysli, nema vlastni nazor, nebrani se rada podrzi kdyz ji chteji ostrihat a jeste pekne poslusne zacinka zvoncem na krku kdyz ji holou pusti a rodistne zabeci. Nektere zvlast hloupe, jsou na to jeste hrde.

Zajimalo by mne co delas, kdyz se nekde opravuje cesta, silnicar da znacku s omezenim 20 km/h, zapomene dat jeji ukonceni a dalsi krziovatka je 20 km daleko. Verim, jedes tou 20 celou dobu a ze jsi na to jest hrdy :D

Honza 93
Člen
# Zasláno: 1 Říj 2012 16:57
Odpovědět 

Po delší odmlce zas píší :)

Řešil jsem to s právníkem a on říkal , abych napsal písemně omluvu + zároveň vysvětlení , že využívám práva nevypovídat. Aby tam někdo jel místo mne , tak to nikoho neseženu, kdo by to taky chtěl za mne podstupovat. Navíc fotka neni až tak směrodatná, tedy pokud se tam nepoznám, tak to nemůže být použito jako důkaz, tedy pokud si nepozvou někoho z rodiny.
Každopádně pošlu to tam písemně, pak počkám až to předají do správního řízení, počkám až mne vyzvou, napíši že chci přeložit řízení do místa bydliště ( Praha ) a pak se uvidí. Tam to jde vše pomalu a promlčecí lhůta je 1 rok od spáchání přestupku. Tím, že nebudu vypovídat, tak vlastně nelžu, případně si myslím, že mohu pak kdykoliv vypovědět, že jsem neřídil a hold zaplatim pokutu za to, že neznám totožnost řidiče.

Tento týden to tam pošlu, tak uvidíme.... ufff

pan_x
Člen
# Zasláno: 1 Říj 2012 18:48
Odpovědět 

JirikuSvabiku, kde se "jede" již několik měsíců podle novely, rozuměj kde se již několik měsíců "jede" se zavedenou objektivní odpovědností provozovatele vozidla?

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2012 01:12
Odpovědět 

honza 93: vrať se na začátek tohoto vlákna a přeskoč úvahy, kdo je tady větší blbec :D
Podle toho co jsi psal na úvod, tak je divné se odvolávat na to, že nebudeš proti sobě vypovídat, když (jak píše PV) nevíš k čemu!!! Tedy mohl bys být i svědkem a ten vypovídat má a to pravdivě ;) Pak je teprve potřeba si pořádně rozmyslet, co řekneš a zbytečně si nepodříznout větev pod sebou ...

Honza 93
Člen
# Zasláno: 3 Říj 2012 17:05
Odpovědět 

Já jsem tam volal , bylo mi řečeno, že byla mým vozidlem překročena rychlost na silnici ....

e policeman
Člen
# Zasláno: 3 Říj 2012 17:48
Odpovědět 

PetrVesely
Prosím, přečti si ještě jednou co jsem psal o jízdě v PADESÁTCE.Neblbni tady s fregatem, který zapomněl otocit značku..

goblin16
Člen
# Zasláno: 8 Led 2013 15:54
Odpovědět 

zdarec jsem sám řidič s povoláním a bavím se přitom na vaše komentáře já sám jezdím z kamionem 90km/h a když zednu do osobáku tak po dalnici klidně 200 a přez brno když spichám tak není problem i 150-170km/h jed a co má bejt tohle fakt miluju kdo toho moooc nemá odježděno a bude tady dělat chytrýho hele chape pokud to bylo v roce 2012 do 31.12.2012 ino to je dokonce posunutý až někam do ledna ale at máš jistotu do 31.12.2012 to je určitě použij osobu mě blízkou § 68 odst. 4 zák. č. 200/1990 Sb. i když tam si ty použij to pokud když ti přijde domu fotka a nebudeš musít se někam dostavit a jenom bude stačit k tomu napsat vyjadření tak to zepis na papir a pošli jim to tam a pokud se budeš muset dostavi tak řekneš že se omlouvýš ale že to bohužel nejsi ty že se jedná o rodinu a že využiváš svého prava a použiješ osobu mě blízkou.Mužu ti řict že já jsem za celou dobu co jezdím po republice tak jsem platil jedinou poktu jinak žadou kdyby jsi chtěl víc info tak napiš na e-mail fireblade.repsol@seznam.cz

zoufa
Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 10:53
Odpovědět 

Jestli jezdíte, tak jak píšete, tak potěš babi. Prase aby se v tom vyznalo.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři mínus jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci