miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Pokuta za stěračem
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
paulburrn
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2012 22:01
Odpovědět 

Zdravím,

sice jsem to tu už několikrát četl, ale chci se ujistit, pokud mám za stěračem výzvu (neměl jsem parkovací lístek na placené zóně), městský strážník vyplnil že dle § 125c odst. 1 písm. b zák. č. 361/2000 sb., koukal jsem se na internet do zákonů a pokud jsem se koukal špatně, tak bych měl jed pod návykovými látkami..??

Postupovat mám tedy, že budu ignorovat lístek a případně odpovím na doručenou výzvu dle formuláře, bude to tím uzavřeno, nebo po mě budou chtít nějakou vyšší pokutu? Děkuji za rychlou odpověď.

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2012 22:09
Odpovědět 

Na 99% to je 125c/1k, zák. 361/2000 Sb. ... což je přestupek v dopravě (zákaz stání, zastavení apod.)

paulburrn
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2012 22:12
Odpovědět 

asi to tam špatně načmáral, co s tím teď? Neřeknu kdybych parkoval někde v centru, to si lístečky platím, ale tady kde sem parkoval za to platit nehodlám, je to opuštěný místo a placenou zónu tam mají jen aby víc rejžovali.

JirikSvabik
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2012 22:15
Odpovědět 

Záleží čistě jen na Tobě... zvaž to... většina těhle park. lístků má minimální vymahatelnost

paulburrn
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2012 22:21
Odpovědět 

co je to minimální vymahatelnost? de mi o to, že pokud se na to vykašlu, aby to nebylo ještě horší :-)

pan_x
Člen
# Zasláno: 2 Říj 2012 22:55
Odpovědět 

A ty jsi za stěračem našel nějaký papírek, nějakou výzvu? Pršelo, déšť papír rozmáčí, fouká vítr, může papír odnést, i ty děti neposedné mohou lecos sebrat... Osobně bych nějaký canc papíru za stěračem neřešil a počkal si, až případně příjde výzva poštou. Stále se bude jednat o ten stejný přestupek, se stejnou sazbou, no těžko říci, jestli to budeš mít horší. Jsou zde mezi námi tací strážníci, kteří závažnost přestupku a tím i míru postihu nevolí dle závažnosti a nebezpečnosti vlastního činu, nýbrž jen na základě toho, že se domnělý přestupce dostaví již na základě cancu nečitelně vyplněného papíru. Alespoň to tak říká, v reálu třeba sází pokutičky stejně jako ostatní, takže bych na nějakou výhru na základě dostavení se na výzvu za stěračem moc nespoléhal. I když, i kdyby ses dostavil, můžeš odmítnout podat vysvětlení.

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2012 18:40
Odpovědět 

pan_x
A jsme u toho.Dotycny vi ceho se dopustil a Ty mu radis: dest,vitr,deti... Tohle je "vyjebavani"...Jiste,ma sva prava.To maji i vrazi-bohuzel.On parkoval zdarma kde nemel,vi to,priznal to.a stejne mu to projde...Hezky den

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2012 18:43
Odpovědět 

125c/1k neni parkovani bez listku.Kdyz nezaplatis parkovne je to par.46/1 zak.200/1990 sb. o prestupcich-pokuta na miste do 1000kc.v realu tak 50-100kc.....

petrpetr
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2012 20:30
Odpovědět 

muže byt i ta 125 ne ? parkování v rozporu s cen.předpis nebo tak něco ne ?

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Říj 2012 20:45
Odpovědět 

petrpetr
Pokud jsi parkoval na placenem miste"bez listku"je to par.46 a ne 125...Pres to vlak nejede.Leda bys stal nekde,kde se ma platit a neplatil a zaroven jsi stal tak blbe,zes treba tvoril prekazku provozu.To by prichazel do uvahy par.125c/1k... a napr.zak.zastaveni je v blok.rizeni do 2000 a nezapl.park.poplatek do 1000.vzdy se resi ten zavaznejsi"precin"..vis nejpip kde a jak jsi stal,ne..?Dojdi tam a bud odmitni vypovidat anebo bud chlap a myslim,ze vic nez 100kc nezaplatis.mej se

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 8 Říj 2012 16:01
Odpovědět 

''anebo bud chlap'' - musim se smat... byt chlapem je prilezt se skolopenejma usima a napraskat sam sebe a zaplatit pokutu?

e policeman
Člen
# Zasláno: 8 Říj 2012 19:55
Odpovědět 

PetrVesely
Porusovat zakon tim,ze uzivam zdarma co je treba platit,je normalni zlodejina.Sorry.Ja parkovani platim.A pres to nejede vlak jak se rika.ale narod cesky je holt vychcany jak dira do snehu,bohuzel...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2012 08:29
Odpovědět 

e policeman ja se nebavim o tom, zda ty platis, nebo neplatis ale o tomto: ''anebo bud chlap'' - musim se smat... byt chlapem je prilezt se sklopenejma usima a napraskat sam sebe a zaplatit pokutu?

To ze neni kde paparkovat, neni vina tech ridicu ale mest a obci. Jsou nenazrane, a nevi co by za parkovani chteli a aby podporilo mesto takove to vypalne jeste na zbytek nist daji zakazy...
Ne tohle podle mne neni ostuda nekoho kdo nekde zastavi ale vycuranost mesta. A pak tam posilaji opicaky pro banany. A to je ten hlavni duvod.

e policeman
Člen
# Zasláno: 9 Říj 2012 18:53
Odpovědět 

PetrVesely
ATak teď jsi mi to fakt logicky vysvětlil.. To nic nemění na tom, že pokud nechci někde pakovat za daných podmínek tak tam neparkuju.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 10 Říj 2012 11:05
Odpovědět 

e policeman - ja tvuj postoj chapu, ty jsi ten, ktery kdyz nekdo naridi, ze mas mit do zitra zvon na krku, budes prvni kdo pobezi ulicema a budes delat beeeeeee beeeeee, radosti cinkat a vykrikovat jak j toe dobre.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 10 Říj 2012 17:29
Odpovědět 

PV pane bože už tady napiš něco konkrétního k nějaké debytě a nééééééééééééééé tady ty tvoje sra.....

Apache
Člen
# Zasláno: 12 Říj 2012 05:41
Odpovědět 

Vážený pane Veselý,
po přečtení vašich příspěvků konstatuji, že zde ničím smysluplným nepřispíváte, ale tyto stránky vám zcela evidentně slouží k ventilaci vlastní frustrace. Připadáte mi jako ten závislák, co si nutně potřebuje píchnout svoji dávku jedovatých blábolů a teprve poté co jste to těm strážníkům zde "nandal" se vám v žilách rozlévá pocit uspokojení a blaženosti....Zamyslete se nad mymi slovy a svým vlastním chováním. Je úsměvné jak takto veřejně prezentujete vlastní hloupost. Přeji vám pěkný den.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 12 Říj 2012 08:09
Odpovědět 

Apache - krasně jste popsal pocity, které vam musí být vlastní, kdyz je tak barvite popisujete.

Moje reakce na nekoho, kdo pro vlastni alibismus pouziva tupy vyklad zakona bez pouziti mozku, bude vzdy reakci ovce, ktera nekouka doleva ci doprava ale jde s becicim stadem.
Jelikoz se jedna o straznika/policistu/sympatizanta, je to plne k tematu fora. Pokud admin uzna ze neni, necht klidne smaze, nebo upozorni.

A kdyz mluvite o pocitech spokojenosti, ani nekdy je mam, a to kdyz hloupy a amatersky pristup strazniku zapricini napriklad nevymahatelnost pokuty jako jsem zde jiz nekolikrat popisoval.

A zaverem: Slusneho policajta/straznika si vazim a budu vazit VZDY, hlavne ve chvili kdy bude zasahovat proti tomu, co lidi trapi a ne jen lidi buzerovat. Posledni divadlo pred par dny, ma manesti strkanice romu a pankacu, nic dramatickeho ale pulka namesti to sledovala, po par minutach prijizdi auto MP a ja si rokam, ze jsou kluci dost rychli a ejhle! Vytahli z kufru boticky a zacali obouvat auto jedne pani co 'stala na chodniku'. U nas nejsou obrubniky ale silnice je ve stejne vysi jako chodnik a pani stala jednim kolem na tom 'obrubniku', verim ze vinou zenskeho couvani nez zamerne... Takze kluci v cernem zachranili svet pred touto nebezpecnou pani a jeli dal.

pan_x
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 00:15
Odpovědět 

E policemane, člověk snad může za povětrnostní podmínky, které vedou ke znehodnocení jakéhosi papírku za stěračem? Nebo za děti, které berou, co jim nepatří? Ignorace jakéhosi papírku za stěračem vskutku není vyjebávání. Tedy je, ale ne ze strany řidiče. Výzva k podání vysvětlení má mít jistou štábní kulturu, což rozmočený papír počmáraný nečitelným rukopisem rozhodně nesplňuje. V konkrétním případě parkování ve městech lze uvažovat o vyjebávání, ovšem ze strany měst. Město vybírá výpalné v podobě daně z nemovitosti, dostává peníz za obyvatele a odměňuje se jim zřízením parkovacích zón a nemožností zaparkovat bez nutnosti zaplatit další výpalné. Výstižně, byť poněkud expresivně, to vyjádřil Petr Veselý v příspěvku z 9. října.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2012 13:59
Odpovědět 

e policeman tak akmaráde čoveče v některých městech např KM a jiná dělají neuhrazení parkovného na 125c/1k 361/2000 a když se člověk hádá tak to postupují ná ODSA, jednu dobu to dělali i na tu vyhlášku města ale KPP jim to nechtěla udajně dělat. A když jsem pročítal tu361 tak se to dá dělat i na ni.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2012 08:16
Odpovědět 

petrpetr - kluci, delejte si to jak chcete, hlavne at se v ty praci neudelate :D I kdyz podle reakci nekterych to tak i vypada .

Destiny
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2013 22:55
Odpovědět 

Co přesně znamená "odmítnout podat vysvětlení"? V takových věcích jsem laik, nikdy jsem nic podobného neřešil, pokutu jsem dostal za nezaplacené parkování dle §125/1c (nejspíš, není to k přečtení..) ale nejsem vlastníkem vozidla a vím že dotyčný by takové věci nerad řešil. Díky

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2013 23:17
Odpovědět 

za okno se žádná pokuta nedává, to je pouze předvolání pro nepřítomného řidiče. Někdo ti tady poradí to ignorovat, ale skutečností je, že b se řidič měl dostavit a nějak se snažit věc vyřešit. V současné době můžeš odmítnout vpovídat (což je tvoje právo), ale pak řešení přestupku jde za majitelem, ted ta konečná pokuta.

Destiny
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2013 23:34
Odpovědět 

Jasný, špatně jsem to "pojmenoval". A co tak říkat, resp. na co se ptají a tak..? Aspoň malá příprava není na škodu.

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Čen 2013 07:30
Odpovědět 

základem všeho je zjistit přestupce, tedy řidiče, který špatně zaparkoval a vyřešit věc. Pokud se viník zjistí, tak je to od napomenutí po blokovou pokutu do 2000 Kč, bez bodů. Pokud se viník nezjistí, tak lze postihnout stejným způsobem majitele.
Je pravda, že spousta takových případů skončí v koši a nikdo se tím dál nezabývá, pokud se předvolaný řidič nedostaví...ale spoléhat se na to nedá.
Je tedy na tobě jak se rozhodneš...buď dělat mrtvého brouka a počkat až tě majitel vtahá za uši sám, nebo tam dojít. Pak máš na výběr se buď přiznat, nebo využít svého práva nevypovídat a pak je na MP jestli to budou dál řešit a tedy předvolávat majitele a následně třeba i oznamovat.

obycridic
Člen
# Zasláno: 24 Čen 2013 12:13 - Změnil/a: obycridic
Odpovědět 

Dobrý den,
stala se mi taková kuriozita. Zastavil sem na placku u silnice tak abych neprekazel a dostal sem od strazniků obecni policie papirek za sterac - stání na silnicni vegetaci. Dovoluji si podotknout že šlo o kus hliny kde ani naznakem nebyla jakakoliv vegetace. Kuriozni na tom ovsem je, že když sem k autu prisel, straznici tam jeste stali. Na můj dotaz proc mam pokutu za steracem mi řekli že je to pouze výzva k podání vysvětlení. Tak jsem poznamenal že je to snad to samé ne, na tož strážník odpověděl že teprve později by z toho mohla být pokuta - poté co jsme se chvíli dohadovali aby mě vysvětlili jaký přestupek jsem spáchal mě strážníci legitimovali a napsali si moje údaje. Po chvílích dohadování strážníci odjeli nicméně o pokutě nepadla ani zmínka. Je vůbec možné aby mě dále pokutovali přestože mi pokutu na místě neudělili ačkoli jsem s nima na místě mluvil a o věci diskutoval? Jaké další podaní vysvětlení by si představovali? A jakou pokutu mi mohou za toto stání na údajné zeleni která v tom místě kde jsem stál opravdu neni případně dát a jak bych se měl případně bránit? Zdá se mi to totiž dosti nesmyslné a nemyslím si že by se dalo dokázat že jsem na nějaké domělé zeleni stál. I kdyby existovali fotografie z místa, je prokazatelné, že o zeleň rozhodně nešlo. Zajímá mě také hlavně to že jsem s nimi již na místě údajný přestupek projednával a o pokutě nebyla žádná řeč a ani výše pokuty nebyla stanovena..

Ještě bych chtěl dodat, že nejsem majitelem vozidla - pouze řidič. Jak by se měl zachovat majitel, v případě že mu příjde dopis od policie? Musí tam on jít? Obec kde jsem parkoval je přes 30 km vzdálená.. Nebo stačí když podá vysvětlení písmně a uvede mě jako řidiče?
Děkuji

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 08:09
Odpovědět 

oby: není podstatné, zda stojíte na zeleni jako takové, ale jaký status má uvedený pozemek. Samozřejmě, že předvolání není žádná pokuta! Jestliže s Vámi na místě probrali věc, tak je to vyřízeno a není třeba se stresovat předem.

obycridic
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 11:28 - Změnil/a: obycridic
Odpovědět 

No, moc ste mi to nevysvětlil.. Krom toho jste na spoustu mých dotazů nezodpověděl..
Chcete tím snad říct že než někde zastavím mám hledat kolemjdoucího a ptát se jaký má pozemek na kterým stojím status? Přestože nestojím na trávě ale na místě, kde přede mnou evidemtně parkovalo už hromada jiných aut? Znovu připomínám že nešlo o trávník ani jinou zeleni podobnou plochu.. Jak tedy mám poznat že jde o zeleň pokud tam neroste ani pampeliška?
A prosím odpovězte i na ostatní otázky..
Děkuji

Samozřejmě, že předvolání není žádná pokuta! Jestliže s Vámi na místě probrali věc, tak je to vyřízeno a není třeba se stresovat předem.
Co tím je myšleno? Ano, mluvili se mnou, takže pokud by chtěli - měli mě dát pokutu rovnou ne? Neni to náhodou také jejich povinnost vzhledem ke skutečnosti že jsem na místě byl? Proč by mě měli tedy dál předvolávat a požadovat vysvětlení? A - pak - jak jsem psal - nejsem majitel, pouze řidič..

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 15:17
Odpovědět 

oby: žádná povinnost udělovat pokutu na místě není. Tím, že zjistili vaši totožnost a upozornili vás na přestupek, je dostačující pro vaši nápravu a věc se dál neřeší. Samozřejmě, že na místě nepoznáte jaký status má pozemek, ale můžete poznat zda se jedná o pozemní komunikaci, nebo ne. Vymlouvat se na druhé není vhodné, máte jistě svůj vlastní rozum ;)
Berte to tak, že vás upozornili na to, že neparkujete na parkovišti, ale na pozemku kde se nemá a vy se poučíte a už to příště neuděláte :) HOTOVO.

obycridic
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2013 06:04
Odpovědět 

Ano, z toho je krásně vidět jak to tady u nás v Kocourkově funguje :o)

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva plus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci