miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Výzva k zápisu
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
PetrVesely
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2012 09:06
Odpovědět 

tix0575 - vzdyt ti celou dobu pisi, ze mas v ruce technicak se jmenem provozovatele, a snad vidis i SPZ podle ktere si provozovatele najdes. Takze pokud ti nkdo predlozi SVUJ OP, technicak od vozidla tak fofrem pozdravit, sundat botu, zasalutovat, podekovat a uhnout z cesty.

Ptam se ponekolikate: mas nejaky jiny duvod proc jak tvrdis vyse, botu ihned nesundas?

Jo a tim '.problém je asi v tom, že klíče od boty mám já :D' zvlaste s tim smajlikem opet ukazujes, jaci jste ubozaci a co se vam ve skutecnosti honi v hlavach za s***ky...

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2012 13:27
Odpovědět 

PV: sorry, já myslel, že jsi si v zákoně přečetl: Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla se odstraní bez zbytečných průtahů po projednání přestupku v blokovém řízení, po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala, po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby nebo po uhrazení nákladů provozovatelem podle odstavce 5.
...jak ty chápeš slovní spojení ! .. po uhrazení nákladů provozovatelem"?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2012 14:17
Odpovědět 

Jak to chapu, ze v dany okamzik bylo jasne naplneno: ''po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby'' rozhodne to neznamena ze budes cekat nez zastihnes provozovatele vozidla, ktery muze byt na trirocni pracovni ceste v zahranici...

A ted ty, jak to chapes?

uz_mne_to_nebavi
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2012 15:58
Odpovědět 

Kdyz se podivate na foto obecniho blba Alese Flidra z Desne (nick tix0575) tak vsem musi byt jasne, ze i ten jeho pes ma vyssi IQ.
http://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/pes-slouz i-straznikum20080703.html
http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/o brazem-mestska-policie-vzdelavala-skolaky/?aktuali taId=5742
kontakt
http://www.mujpes.cz/mujpes.php?id=1608&PHPSESSID= fnflrmlwzdgf

tix0575
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2012 10:06
Odpovědět 

:D přesně tak...řeš to s mým psem a uvidíme kdy ti to sundá

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2012 14:31
Odpovědět 

tix0575 jestli tak, jak se prezentujes tady, vystupujes i v praci, tak bych se nedivil, kdyz by jednou padla kosa na kamen. Mozna ti takove chovani prochazi, ale jednou se nebudes stacit divit... Ne ze bych ti to pral, ale bacha na to.

Ale Alesi, dobre. Pote, co tady ctu tve reakce mam pocit, ze by se dalo skutecne konstruktivneji debatovat se tvym psem, nez s tebou.

Ten link od ''uz_mne_to_nebavi '' mel byt asi tenhle ne?:

http://www.zkracovatko.cz/bolGUO
Ale do novin jsi to rekl prave naopak: Se strážníkem se dá diskutovat, řádně vycvičený pes diskusi nepřipustí," míní Aleš Flídr.

KRASNE CTENI:

''Podle jeho slov až devadesát procent obyvatel města volá nejdříve strážníky, jen zbylých pět procent Policii ČR. „Zdá se mi, že strážníci čím dál suplují státní policii. Ale musíme udržet bezpečnost ve svých městech a neumím si představit, že to umí Policie ČR," doplnil Horáček.''

Klucí uz je jasne, na co si hrajete, vzdyt vy se nestydite to uz napsat i verejne ze mate pocit, ze nikdo jiny vez vy vy jste obcany neochranili...

pan_x
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2012 15:58
Odpovědět 

Paragraf 17a, písm. 3 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii zní takto:

Technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla se odstraní bez zbytečných průtahů po projednání přestupku v blokovém řízení, po zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala, po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby nebo po uhrazení nákladů provozovatelem podle odstavce 5.

Tixi0575, znovu se táži - jak si vykládáte formulaci po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby, po čemž má být "botička" odstraněna?

Uhrazení nákladů provozovatelem není bezpodmínečně nutné k odstranění "botičky". Jestliže k odstraňování "botičky" přistupujete dle vašeho výroku, cituji: pokud zjistím přestupce, tak botu sundám, pokud ne, tak zjistím provozovatele a po uhrazení poplatku sundám, pak jednáte protiprávně.

Tixi0575, nezdráhejte se a odpovězte i na další předešlé nezodpovězené dotazy:
Jak se strážník dostane do kriminalistické evidence, co v ní hledá a co od ní očekává s ohledem na fakt, že provádí zjištění totožnosti? I kdyby se obecní policie nějakým způsobem dostala k ztotožněnému otisku prstu či vzorku DNA z databáze, jaké bude mít pro obecní policii uplatnění?

Ad ponechání vozidla na místě po zaplacení pokuty. Na základě čeho jste dospěl k závěru, že se jedná o další skutek a nejde o trvání sále jednoho a téhož skutku, když se vozidlo nehnulo z místa, tedy setrvává stále na jednom místě?

Jak budete řešit občana B parkujícího své vozidlo na neoplocené zahradě občana A?

tix0575
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 08:22
Odpovědět 

Milý Péťo ;) jelikož jsem u té firmy sloužil 14 let, tak znám její možnosti a místní problémy. proč myslíš, že se v současné době statisticky kriminalita dle pčr snižuje? Je to jejich 200% nasazením, nebo tím, že lidi už na to kašlou a ani nejdou problém oznámit? To je realita! Možná to u vás funguje jinak, ale tady holt ne. Nemám touhu si hrát na policajta, protože to jsem dělal se vším všudy a stačilo mi to. Teď spíše ocením, že se s člověkem mohu domluvit v klidu a pohodě a nehoní mne nějaký čárkový systém, který nemají u pčr ani přiznat. Jestli si přitom vybereš debatu se mnou, nebo s mým psem, to nechám na tobě ;)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 08:33
Odpovědět 

tix0575 - jeste se mi snaz naznacit, ze u MP nemate carkovy system, nebo obdobnou variantu ktera vede ke vztahu pocet pokut - vyse vyplaty.

Jinak proc neodpovis na jasne definovane otazky co ti pise pan_x ?

pan_x - obdivuji tvou systematicnost a preciznost. Ja toho zatim nejsem schopen, ale snazim se :)

Jsem zvedav, zda ti hrdina tix0575 odpovi, protoze zatim se evidentne k odpovedi nema.

tix0575
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 08:42
Odpovědět 

pan X: rozumím tomu tak jak je to napsané ;) až skončím všechny úkony, které mi dává zákon k zjištění totožnosti ..třeba svědecké výpovědi, kamerový záznam, lustrace v evidencích

- podsouváte mi něco co jsem netvrdil a to je, že k zjišťování totožnosti musí strážník do kriminalistických evidencí...ale pokud bych někoho předvedl na pčr ke zjištění totožnosti, tak oni tu možnost mají. Jako znalec zákonů by jste si mohl přečíst komentář k zákonu č.273/2008 Sb. § 63/1 na což se odkazují i u zákona č. 553/1991 Sb., autor Doc, JUDr Pavel Mates CSc

PV: jsme jenom malé chudé oddělení, které se na čárkový systém nezmohlo ... asi jsme vybrali dosud málo pokut při měření rychlosti za cedulí začátek obce :D

..a ty mi odpovíš čím to je, že se statisticky snižuje kriminalita?? ;) Že by se lidi chovali slušněji?? :P

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 08:49
Odpovědět 

tix0575 - Ja nepsal u vas na oddeleni, ja psal u vas na MP....

tix0575 - kriminalita se snizuje samozrejme papirove, ale jakou to mas souvislost s praci MP?

tix0575
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 08:52
Odpovědět 

PV: kolik si myslíš, že naše MP má oddělení?? Kriminalita s tím má souvislost takovou, že si dovolím tvrdit, že u nás lidi raději něco oznámí nám, než aby šli na pčr, protože nevěří, že jim pomůžou

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 09:16
Odpovědět 

tix0575 - aha, no to jsem ani necekal, ze mas pocit, ze kriminalita dle PCR klesa, protoze to hlasi lidi radeji MP... To mne celkem pobavilo.

A to ze za carky mate u MP (mimo vase oddeleni) od toho jsi radeji utekl vid

pan_x
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 13:17
Odpovědět 

Tixi0575, formulace ale zní po provedení úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby, nikoliv po provedení všech úkonů nezbytných ke zjištění totožnosti takové osoby. S ohledem na dřívější vaše výroky, byl bych ve vašem případě opatrný s tvrzením rozumím tomu tak jak je to napsané. Nemyslíte, že úkony nezbytné ke zjištění totožnosti osoby, která vozidlo na místě ponechala, jsou i otázky položené osobě, která požaduje odstranění "botičky", zda ponechala vozidlo na místě a neponechala-li, kdo jej tam ponechal? Čímž bude naplněna podmínka pro odstranění "botičky" a může se rozjet mašinérie ke zjištění přestupce. Svědecké výpovědi a lustrace v evidencích jsou naprostý nesmysl, snad jedině záznam z kamerového systému, existuje-li a je-li jeho kvalita dostačující k jasné identifikaci osoby, kterou ovšem musíte s někým ztotožnit.

Ad totožnost a kriminalistická evidence. Nic vám nepodsouvám, v souvislosti se zjišťováním totožnosti strážníky jste uvedl následující: V některých případech ale nestačí ani tyto doklady a je potřeba použít kriminalistické evidence. O předvádění na Policii ČR, jak nyní tvrdíte, nepadla jediná zmínka, vše bylo v rovině zjišťování totožnosti strážníkem, což jsem ve svém dotazu i zdůrazňoval. A proč jste tímto neargumentoval již při vaší první reakci na tento dotaz? Docent Mates je autorem mnoha komentářů, můžete zkusit dát odkaz či citovat? Snad to nebude v obdobném duchu, jako vaše zaručené stanovisko MV ČR k měření rychlosti "občanským zaměstnancem" obecní policie, ze kterého se nakonec vyklubalo stanovisko k jednotlivým kategoriím zaměstnanců obce zařazených do obecní policie, tedy stanovisko řešící zcela odlišnou problematiku.

Tixi0575, a co ty další dotazy?

tix0575
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 18:45
Odpovědět 

PV: věř nebo nevěř, ale my nepotřebujeme ke svému štěstí statistiky, počty udělených pokut, ale vím kolik jsme odchytli psů a kolik z nich skončilo v útulku. Taky mám přehled o tom, kolik MŠ a ZŠ chtělo ukázat co umí policejní pes a taky si ho pohladit. Přehledy o činnosti vedeme jen z nouze, protože nám to nařizuje zákon abychom to 1x ročně poslali na MV a tam měli co počítat a dělat chytré závěry.
Kriminalita podle pčr klesá, neboť nám to napsali do posudku k žádostem z grantového programu na prevenci kriminality.
Říká ti něco latentní kriminalita? Ta tě tak baví??

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 20:08
Odpovědět 

tix0575 - nezlob se ale chozeni po MS a ukazovani psa to myslis vazne ze to provadite v ramci pracovni doby MP? Prosim, rekni ze ne!

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci