miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / kontrola dokladu
Autor Zpráva
Kym
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 00:50
Odpovědět 

Dobrý den,
minulý týden se mi stalo, že mě ve vlaku dva dny za sebou kontrolovala drážní policie (pokud se nepletu ve jméně) z celého vagonu jen mě.. když jsem to říkal známému tak řikal že se mu to stalo taky a že jeho kamarád byl dřív někde u kriminálky a že toto dělat nemohou.. chci se tedy zeptat abych měl jistotu.. mají právo kontrolovat jen jednoho člověka ? neni to diskriminace ? "ten se nám nelíbí tak ho zkontrolujem určitě po něm pátraj" můžu se nějak bránit ? Děkuji za odpovědi :)

pan_x
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 01:39
Odpovědět 

Policie ČR, "drážní policie" již nějaký ten pátek neexistuje.

Prokázání totožnosti, resp. případy, kdy je policista oprávněn požadovat prokázání totožnosti, řeší paragraf 63 odst. 2 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii ČR. Zejména písmenem l se toho dá zdůvodnit. Můžeš zkusit navázat kontakt a rozvinout diskuzi. Začni otázkou, z jakého důvodu požaduje prokázání totožnosti. Předpokládaná odpověď bude, že ti nemusí nic zdůvodňovat. Na to se můžeš odkázat na znění zákona o Policii ČR, kde jsou definovány podmínky, za kterých je policista oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti. V závislost na tom, na koho narazíš, můžeš mít o zpestření cesty postaráno.

zoufa
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 08:29
Odpovědět 

Jestli vypadáš jako " přítel z blízkého východu", tak se nediv. Nemáš zahalenou tvář? Nemáš na upnutém svetru obrys pistole? Nečouhá ti z baťůžku nějaký úd člověka? Nenosíš proužkované oblečení jako vězni? Nebo nedej Bože, nemáš kouli na řetězu u nohy ? :-)))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 10:31
Odpovědět 

zoufa - kdyz by mel burku tak se na nej neodvazi ani podivat prave z obavy narceni z rasizmu :)

Kym
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 13:41
Odpovědět 

pan_x - děkuji přečtu si to
zoufa - ne.. nejsem z blízkého východu a ani nic jiného co jste napsal :)) dokonce nepatřím ani do snědé menšiny.. jsem normální člověk jako každý jiný.. jen černě oblečen - metalista :))

zoufa
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 15:34
Odpovědět 

Že by proto? Sice metalista není pankáč ani rumun, ale třeba jste jim prostě podezřelej. Oblečte se příště do růžového a uvidíte. :-)

Kym
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 17:03
Odpovědět 

ale to je diskriminace ne ? :) nesměj kontrolovat lidi podle toho jak jsou oblečený,, kdybych měl na tváři vražednej nebo nervozní výraz nebo kdybych měl ruku na obličeji tak aby mě neviděli když procházej a já sledoval jestli už prošli tak neřeknu.. ale takle..

tix0575
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 22:18
Odpovědět 

diskriminace to není ;) je to jen nezákonné. Pokud se ničeho nedopouštíš, tak není důvod k prokazování totožnosti ... pokud nejsi podobný hledané osobě ;)

Kym
Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 23:41
Odpovědět 

dobře.. a jak se tedy bránit ? :) co jim na to všechno říct a jak argumentovat ? :)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 18 Říj 2012 07:55
Odpovědět 

tix0575 - samozrejme, vzdy ti takovouhle vec policajt 'zduvodni' tim, ze jsi mu pripadal podobny hledane osobe...

Kym
Člen
# Zasláno: 18 Říj 2012 17:57
Odpovědět 

pokud mu připadám podobný hledané osobě tak musí mít u sebe fotku té hledané osoby ? celkem by mě i zajímalo komu jsem podobnej :D :)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 18 Říj 2012 19:24
Odpovědět 

Kym no to rozhodne nemusi, a tech hledanejch bude tolik, ze nejakymu podobnej alespon trosku budes a kdyz ne, tak stejne reknou ze se mu to tak nejak zdalo. Tady asi fakt neni nejaka moznost jak se branit, a to rikam moc nerad :)

Kym
Člen
# Zasláno: 18 Říj 2012 19:37
Odpovědět 

Aha.. dobře... :)

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci