miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Ujel jsem strážníkovi, když se snažil dát mi pokutu za parkování
Autor Zpráva
jerry
Člen
# Zasláno: 19 Říj 2012 16:45
Odpovědět 

Zdravím všechny,

doufám, že za to co teď napíšu mi nebude nikdo nadávat nebo podobně, vím, že jsem udělal chybu, ale teď Vás žádám o radu a ne o kárání.

Dnes jsem přicházel ke svému autu a vidím o dva vozy za mnou jak strážník uděluje jinému chudákovi pokutu za parkování. Ihned sedám do auta a chci odjet. Bohužel zrovna přede mnou se do Fabia snažila nacpat partička maldých lidí s obrovsým počtem zavazadel a ja mohl jen nečině přihlížet jak se milý zlatý strážník kvapně šine k mému autu. Byl jsem zoufalý a neskutečně rozčílený na ty děcka co mě blokovaly.
Každopádně strážník došel k autu vyzval mě, abych mu předložil doklady, já to odmítnul a řekl, že zrovna odjíždím a že jsem byl jen na skok v lékarně za rohem (což je mimochodem vážně pravda). Byl jsem opětovně vyzván k předložení dokladů, tak jsem se sápal po peněžence a v tom konečně Fabie přede mnou odjela. Já jsem strážníka, který se snažil mi blokovoat cestu objel a odjel. Na 99% má zapsanou mou spz a teď nějak nevím jak se k tomu postavit.
Asi počkat než přijde předvolání k podání vysvětlení je nejlepší volbou že? A jak potom postupovat? Ještě musím říct, že vozidlo je psané na mého příbuzného, takže předvolání patrně nepřijde na mé jméno.

Děkuji za rady, za každou jsem vděčný.

pan_x
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2012 00:50
Odpovědět 

Zapsal-li si strážník SPZ, resp. RZ vozidla a bude-li chtít tento incident řešit, pak jediná možnost je výzva k podání vysvětlení adresovaná provozovateli vozidla. Těžko ji může adresovat vám, když vaši identitu nezná. Je-li provozovatelem vozidla váš příbuzný charakteru osoby blízké, může odmítnout podat vysvětlení a pak bude na policii, jakým způsobem zjistí vaši identitu.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2012 00:55
Odpovědět 

takže kromě dopravního přestupku máš na krku ještě neuposlechnutí výzvy úřední osoby a můžeš se modlit, aby to nebyl i útok. Pokud byl sám a neměl např. osobní kameru k záznamu při zákroku, tak asi bude těžko prokazovat, že to bylo tak jak popíše, proto je dost velká šance, že to ani nijak řešit nebude. Takže čekat, zapálit modlitební svíčku a kát se. Můžeš si gratulovat, že nepoužil donucovací prostředky!!

pan_x
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2012 19:30
Odpovědět 

Jen tak ze zvědavosti, tixi0575, jaké donucovací prostředky a jak by mohl použít na ulici stojící strážník vůči řidiči vozidla, které ujíždí?

Tixi0575, proč nedokážete odpovědět na otázku z vedlejšího diskuzního vlákna, tedy jak byste řešil občana B, který parkuje na neoplocené zahradě občana A?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2012 20:06
Odpovědět 

třeba hriozbu služební zbraní když by na něj uvedený najížděl.

e policeman
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2012 21:01 - Změnil/a: e policeman
Odpovědět 

Proc to hrotit?Klicka spadne na kanarka jindy a s plnou paradou!Pokud ma dotycny cetnik dobrou pamet.A bude to zcela v ramci zakona a v "plne palbe".A klidne s usmevem :-) Mlyny melou pomalu,ale jiste.Hovorim ze skusenosti..A muze to byt pan_x petavesely nebo treba santaklaus...Nejde o to,ze stal kde nemel.Jde o to,ze nereagoval na vyzvu a ujel.Paklize by najizdel,lze i hrozit zbrani..

pan_x
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2012 21:58
Odpovědět 

Jerry píše, že objel a odjel, nikoliv, že najížděl.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 20 Říj 2012 23:07
Odpovědět 

tady se napíše věcí a ve skutečnosti to můž být zcela jinak nž pisatel uvádí

tix0575
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2012 00:06
Odpovědět 

pokud spolu mluvili, tak zřejmě měl satžené okénko, tedy lze použít navolňovací úder a páka na ruku, vytažení z vozu a pak už jenom poutání...třeba na zemi. To není žádný problém. Pro vděčné diváky na ukázkách IZS ukazujeme i proskakování psa oknem, zákus, druhý pes vytahuje pachatele ... ale to je spíše divadlo co dokáže pes ;) Hrozba střelnou zbraní by většinou postačovala. To je pro ty bojovnější...lopaty si to budou pamatovat a počkají v klidu na další příležitost :P

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2012 09:11
Odpovědět 

e policeman - ujet policajtovi, nebo straznikovi je blbost. A to ze dotycny dojel domu, a v klidu sipise nanetu je jen ukazka toho, jak jsou straznici na h***o. Dotycny straznik se nadale venoval vybirani pokut a nasazovani boticek, nez aby nekoho, kdo ujede od kontroli ujel nechal dukladne proverit, protoze pokud nekdo ujizdi pred policajtem/straznikem ma vetsinou zavaznejsi duvod nez pokutu za spatne parkovani, ale za to nejsou premie a krozi ze by taky mohl neco schytat, tak se na takoveho pachatele vykasle, a pokracuje v botickovani...

Holt straznik no...

e policeman
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2012 12:02
Odpovědět 

PetrVesely
Zajdi si k odborníkovi.Meleš pořád dokola ty samé hlouposti.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 21 Říj 2012 14:14
Odpovědět 

e policeman - chces snad tvrdit, ze mene podezrely je ten, kdo nechce predlozit doklady a ujede pred 'policajtem', nez ten kdo parkuje na placenem parkovisti bez listku?
Chces tvrdit, ze takovy clovek co ujede a neuposlechne pokynu 'policajta' nema byt okamzite stihan a proveren vcetne auta co veze? Jak je videt tak domu bez problemu dojel a straznik se venoval radeji pokutam za parkovani.

Presne tohel jsou momenty, kdy ukazujete, co jste zac. To ze to nazves hlouposti a nedostatkem argumentu mne posilas k 'odbornikovi' to nezachranis.

tix0575
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2012 10:41
Odpovědět 

PV: pokud to byla jednočlenná hlídka a navíc pěšky, tak o nějakém stíhání nemůže být ani řeč. Jinak MP nemá oprávnění prohlížet vozidla ohledně převážejících věcí.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2012 14:16
Odpovědět 

tix0575 - ano, to nema, ale dodnes jsem predpokladal ze ma i jednoclena hlidka minimalne pul mozku a vysilacku. Jak vidim, asi jsem to dost precenil...

pan_x
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2012 16:19
Odpovědět 

Ještě jste zapomněl, tixi0575, na nastříkání pepřáku do očí. No, a když se vrátíte zpět nohama na zem, tak si myslím, že i vám je jasné, že nic z toho by strážník nestihl při ujíždění jerryho použít. Jedině by takto "zaútočil" hned po první výzvě k předložení dokladů.

Vcelku neradostná představa, že tyto pravomoci, včetně nabité zbraně, byly svěřeny individuím, jako je třeba tix0575, která neznají zákony, ani zákon, kterým se řídí, neznají ani principy fungování obecní policie a ještě se svému tristnímu právnímu povědomí arogantně smějí.

e policeman
Člen
# Zasláno: 22 Říj 2012 20:57
Odpovědět 

pan_x
Pane X..pokud kdokoli nevyhovi vyzve k prokazani totoznosti,po predchozi marne vyzve jej spoutam "do kozelce"a muze si ztezovat kde chce!a ustojim to i v pripade nezaplaceneho park.poplatku.Neb komu neni rady....A pak muzete plakat,ze kvuli blbosti byla omezena prava obcana CR....

pan_x
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 01:19
Odpovědět 

Namísto zdůvodnění požadovaného prokázání se totožnosti, rovnou chmaty hmaty? Jak píšu výše – neradostná, až děsivá představa, jaká individua byla obdařena pravomocemi zasahovat do práv a svobod. E policemane, jste si jist, že byste to ustál? Se svými argumentačními (ne)schopnostmi? Kasáte se siláckými řečmi, ale odpovědět na jednoduché otázky nedokážete.

Byl jsem schopen akceptovat existenci obecní policie, ať jsem si myslel o strážnících cokoliv, nikdy jsem je nenazýval lopatami, zedníky a podobnými hanlivými výrazy, v koutku duše jsem i věřil, že jsou mezi nimi i normální lidé. Ale s každým dalším výplodem strážníků ve zdejším diskusním fóru chtě nechtě začínám vidět v každém strážníkovi tixe0575 nebo e policemana – arogantní individua s komplexem opitá obdařenou mocí, avšak bez znalosti zákonů, postrádající i selský rozum, bez schopnosti argumentace a odůvodnění svého jednání. Gratuluji pánové, jste vskutku vynikající vizitkou obecní policie a vytváříte perfektní obraz o strážnících.

tix0575
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 08:04
Odpovědět 

pan x: voda teče a řeči se vedou :) Na rozdíl od vás jsem jednoho takového řidiče donutil zastavit, který chtěl odjet bez prokázání totožnosti. Sice pak prudil, že půjde k doktorovi a jak to odskáčeme, ale do dneška na to nějak zapomněl ...
Opět překrucujete situaci .. pokud někoho vyzvu k prokázání totožnosti, tak mu to nezdůvodňuji...tak i znělo původní zadání. Jerry byl vyzván a to opakovaně a ujel. Nějaké zdůvodnění ani nežádal.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 09:23
Odpovědět 

e policeman - ty by jsi ho poutal do kozelce protoze to vidis jako dulezity ukon, prokazat totoznost ale jiny tvuj kolega tak zavaznou vec ze nekdo po zadosti prokazani totoznosti necha ridice v klidu ujet aniz by cokoli udelal pro jeho zastaveni/dopadeni a provereni duvodu proc ujel neudela nic a evidentne ridic dojel do mista bydliste a stale nic se nedeje...

Uz chapes proc ve vas lidi vidi sasky co je jejich prioritou vybrat jen pokuty ale kdyz skutecne o neco jde, tak se radeji otoci a jdou jinam? Presne tohle co popisuje zakladatel fora je typicka vec.

Podle mne melo okamzite dojit k povolani dalsi motohlidky a volana k soucinnosti PCR.
Nestalo se nic protoze on mohl mit v kufru treba jen unesenou osobu nebo zcizene veci ci drogy, kdezto na tom parkovisti bylo jeste 5 aut ktere nemela zaplacene parkovne!!!

pan_x
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 11:23 - Změnil/a: pan_x
Odpovědět 

Tixi0575, jak opět překrucuji situaci? Pokud jste dobře četl, pak musíte vědět, že zmínka o zdůvodňování padla ve směru k e policemanovi, nikoliv k vám a nikoliv s odkazem na původní zadání, tedy situaci popsanou jerrym. Tudíž k žádnému překrucování nedochází.

Mimochodem, tixi0575, na základě čeho tvrdíte na rozdíl od vás? Vy víte, jaká je má profese a co podnikám ve volném čase? Jinak gratuluji k zadržení diverzanta za volantem, jste hrdina, co svým činem suploval práci Policie ČR. No ještě by to chtělo doučit se zákony a principy fungování obecní policie, když už jste strážníkem.

koudak
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 12:33
Odpovědět 

pokud me zastaví PČR nebo MP tak k tomu má náký důvod, že jsem neco provedl. Tak pokud se z toho nyëvymluvím zaplatím a jedu. A mužu být nasranej akorát na sebe... Určitě bych neujížděl. A kdyby na vás zavolal druhou hlídku tak byste jí ujížděl též? A nakonec z hloupýho přestupku zbytečná akce. A pro nemylé důsledky.

e policeman
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 16:41
Odpovědět 

PetrVeselypan_x

Panove,nepreji Vam nic zleho.Presto,pokud budete nekdy potrebovat pomoc a bude to MP alespon podekujte ;-)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 23 Říj 2012 20:15
Odpovědět 

e policeman - ale ja nemam rozhodne problem s tim, kdyz nekdo pomuze a muze to byt klidne i MP takpodekovat, vetsinou pisi pochvalu po takovem pripadu na nadrizene, nebo tam zajdu osobne podekovat, kdyz nekdo dela dobre tak si to zaslouzi aby to nadrizeny vedel, ale delam to i v opacnych pripadech. Minule to stalo jak jsem psal strazniky myslim ctvrt nebo pul roku premii... Ted naposledy jsem psal na vedeni firmy kdyz jsem byl spokojen se sluzbami jejich prodavacu, a jmenoval jsem je konkretne. Jako podnikatel jsem taky rad, kdyz lide reknou co je fajn a nebo co se jim nezda.

Ale uprimne jako danovy poplatnik, kdyz ctu, ze misto snahy zastavit znacne podezrelou osobu, ktera po vyzvani predlozit doklady ujede, straznik radeji pokracuje v pokutovani na parkovisti a ani se nesnazi zjistit duvod proc dotycny ujel, nenahlasi to a neresi to, tak to je podle mne na vysvleceni z uniformy...

tix0575
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2012 14:47
Odpovědět 

PV: těžko soudit, když u toho člověk není, ale když to převedu na naše podmínky, tak jednak nemám komu volat, protože žádnou stálou službu nevedeme a i kdybych volal na pčr, tak jejich reakční doba je tak dlouhá, že i kdyby měli snahu s tím něco dělat, tak řidič má vousy po kolena. Nemají šanci ho chytit.

pan_x
Člen
# Zasláno: 24 Říj 2012 22:01
Odpovědět 

E policemane, strážníci jsou dospělí, svéprávní a svobodní jedinci. Práci u obecní policie si sami vybrali, věděli, co ta práce obnáší, popř. nesplňuje-li jejich očekávání, mohou odejít. Odměnou za tuto práci jim je stálý plat, který jim každý měsíc doputuje na účet. Nechápu tedy věčné stesky nad nevděčností této profese či dožadování se díku za svoji práci. Přesto věřte, e policemane, že mi nečiní žádný problém poděkovat, budu-li s poskytovanými službami spokojen, přestože jsou tyto služby pracovní náplní jedince, jemuž děkuji. Strážníky nevyjímaje.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2012 18:53
Odpovědět 

tix0575 - naopak, soudit lze velice snadno, jelikoz pachatel, ktery odmitl prokazat svou totoznost a ujel namisto toho straznikovi se tady bez problemu vybavuje na netu.
Zapsat si SPZ a zahlasit to PCR povazuji za zakladni vec co mel okamzite udelat.

Capu vsak, ze pohodlnejsi a pro jeho kapsu prinosnejsi bylo dal pokutovat to parkovani. To ze mohla v kufru byt treba spoutana nejaka osoba, to mu bylo zrejme fuk.

Ale zastavovat 'preventivne' auta, lustrovat lidem obcanky protoze se zdaji byt podobne hledane osobe to vam jde, ale kdyz skutecne nekdo vykazuje velice podezrele chovani tak ho nechate jet. NESKUTECNE!

jerry - hele jerry to ti fakt neprislo od nich ani predvolani nebo tak neco? Neze bych ti to pral, ne ze bych se tomu divil, ale jako danovy poplatnik nestacim zitrat...

e policeman
Člen
# Zasláno: 25 Říj 2012 19:02
Odpovědět 

pan_x
Přesně tak.Mně také nečiní problém poděkovat u zubaře za plombu do zubu, kterou si i zaplatím.Nebo řidiči autobusu, který mne veze.Prostě základní lidská slušnost, že ? :-)

Majk
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2012 23:25
Odpovědět 

O jaké úřední osobě se bavíš? O těch dementech s černobílou šacvhovnicí na čepici?

e policeman
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2012 19:39
Odpovědět 

Majk
Ty jsi fakt srandovni!Uredni osoba je opravdu i dement s sachovnici,ktery Ti dava pokuty za neustale nerespektovani zakona.Ano,je to dano zakonem,kdo je UO a kdo ne.To Te musi dost sr@t,ze..?;-)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2012 08:11
Odpovědět 

e policeman - jeho to mozna sere (priznam se ze mne v 90% taky protoze se pokutuji prkotiny a nepodstatne veci) ale zase podle toho zaveru se smajlikem to vypada, ze ty mas z toho pokutovani detinskou radost. Konecne mas moc, cele detstvi, cele dospivani cely zivot loser, a tak se dal k policajtum a ted vsem ukaze jak s nima zatoci...

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je devět mínus čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci