miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Odtažení vozidla - výzva k podání vysvětlení
Autor Zpráva
Jabberwock
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2012 12:19
Odpovědět 

Ahoj všichni, obracím se na vás s prosbou o zasvěcenou radu. Stalo se mi toto: Včera kolem 19:30 (neděle večer) jsem zaparkoval na Karlínském náměstí v Praze. Na google streetview se mi podařilo najít záběr podobně stojícího vozidla na témže místě (viz Obr. 1 - červeně označené vozidlo).
Obr. 1
Ve 00:30, jsem ke svému znepokojení svoje auto nenašel na místě, kde jsem ho zaparkoval. Policista na lince 158 mě s bohorovným klidem informoval, že moje vozidlo bylo odtaženo. Po pravdě řečeno se mi nejdřív ulevilo, ale to jsem nevěděl co mě ještě čeká.
Auto bylo odtaženo na parkoviště Těšnov - cca 20 minut pěšky v dešti, takže jsem se na konfrontaci s chlápky co mi "zcizili" vozidlo začal celkem těšit. Čelist mi ovšem povadla a elán ze mě vyprchal, páč policista i hlídač parkoviště - což mimochodem policista není, ale je to zaměstnanec soukromé firmy! - byli zavření v celkem bytelné budce (každý ve své vlastní) a prohlásili, že dokud jim nezaplatím 1650,- kč tak mi auto nevydají, a že když jim ho tam nechám tak to bude za každý další den o 200,- kč dražší. No a že stěžovat si samozřejmě můžu poté co zaplatím, ale podle jejich zkušeností je to zbytečné. Takže jsem zaplatil a auto mi bylo vydáno.
Za stěračem jsem měl promočený lístek, který se mi ovšem podařilo usušit a zůstal čitelný (viz Obr. 2).
Obr. 2
Takže mi zjevně ještě zbývá dojít podat vysvětlení na služebnu a pravděpodobně ještě uhradit pokutu. Podle výzvy je jasně patrné, že přestupek je tento:
§27 (1) Řidič nesmí zastavit a stát
c) na přechodu pro chodce nebo na přejezdu pro cyklisty a ve vzdálenosti kratší než 5 m před nimi.

A teď moje otázka:
Jak postupovat, abych policii přiměl vrátit poplatek za odtah vozu, který zcela jasně nemohl být adekvátním řešením ze strany strážníka, který tohle celé spískal. Je mi jasné, že z toho parkování blíž než 5 m k přechodu se asi nevyzuju (i když i to je naprostá hovadina), ale ten odtah jim nedaruju. Totiž nerad bych...

Díky za jakýkoliv užitečný podnět.

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2012 13:11
Odpovědět 

Jabb: o odtahu rozhoduje strážník nebo policista na místě a to z důvodu, že vozidlo tvoří překážku silničního provozu, protože kdyby ji netvořilo, tak se vozidlo neodtahuje, ale instaluje se "bota" V tomto případě bych spor viděl docela jako prohraný, protože i kdyby jsi to chtěl nevléknut na osobu blízkou, tak odklizení se děje na náklady provozovatele.

Kdy může strážník nařídit odtah vozidla?

Strážník obecní (městské) policie rozhodne o odstranění vozidla (o odtahu) tvoří-li vozidlo překážku na pozemní komunikaci v souladu s ustanovením § 45 zákona 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích ve znění pozdějších předpisů. Odstranění vozidla z pozemní komunikace se provede na náklady jeho provozovatele. V § 2 písm.ee) citovaného zákona je definována překážka provozu na pozemních komunikacích jako vše co by mohlo ohrozit bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích, například náklad, materiál nebo jiné předměty, vozidlo ponechané na pozemní komunikaci nebo závady ve sjízdnosti pozemní komunikace.

Dále může nařídit odtah vozidla, které neoprávněně stojí na vyhrazeném parkovišti, vozidlo se odstraní na náklad jeho provozovatele.

O odtažení vozidla rozhoduje strážník na místě samém.

Jabberwock
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2012 14:44
Odpovědět 

Auto překážku netvořilo, skutečně jsem zaparkoval tak jako je to na fotce, maximálně to bylo trochu blíž přechodu, ale určitě jsem nestál na něm - nebyl totiž důvod ulice byla jinak zcela prázdná. Auta tam začínají parkovat až ráno, když jedou lidi do práce, to se tam pak zaparkovat nedá.
Dneska už to k nim asi nestihnu, ale zítra zajedu na tu jejich služebnu podívám se na záznam při odtahu a budu protestovat proti odtahu a budu chtít od nich náhradu. Tímhle způsobem teda městskou polici sponzorovat nechci.
Nikdy jsem podobnou situaci neřešil, tak neumím se strážníky vyjednávat, jsem na ně dost nasranej a bojím se, že se neudržím... :-(

zoufa
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2012 15:29
Odpovědět 

MP nesponzoruješ, možná město, ale spíše ještě firmu, která odtahuje.

Nejsem si zcela jistý, jestli víš, co je překážka sil.provozu. To jako neznamená, že postavíš někde auto a musí se přeskakovat, fakt ne.

Jabberwock
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2012 17:04
Odpovědět 

No to právě nevím a proto jsem zde kladl otázku. Existuje nějaké pravidlo podle kterého se určí které vozidlo už tvoří překážku kterou je nutno odtáhnout a které nikoliv. Nepolemizuji se zněním zákona, uznávám, že to bylo blíž než 5m. A ani se nehodlám vymlouvat na osobu blízkou. Tvrdím, že odtah kterej mě přišel na 1650,- je trošíčku kách. na to že auto stálo zaparkovaný jako každý jiný.

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2012 20:13
Odpovědět 

určitě bych nepoužil výmluvu typu: Proč zrovna já, když jsou i jiní! Překážkou zákon myslí: překážka provozu na pozemních komunikacích je vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost nebo plynulost provozu na pozemních komunikacích, například náklad, materiál nebo jiné předměty, vozidlo ponechané na pozemní komunikaci nebo závady ve sjízdnosti pozemní komunikace,
Tím, že jsi zaparkoval vozidlo v podlimitní vzdálenosti, tak jsi zhoršil rozhledové poměry pro řidiče i chodce a tedy jsi překážkou. Pravidlo pro určení překážky je jasné ... rozhoduje policista na místě. Mimo jiné to znamená, že pokud uvedeným úsekem v době tvého parkování neprojede hlídka policie, tak nemá kdo nařídit odtah. Kde není žalobce, není soudce! Jediná šance je v důkazních prostředcích, tedy jak kvalitně zdokumentovali přestupek. Ovšem je potřeba říci, že kdo dělá profesiálně odtahy, tak už má postupy vychytané a nějaký kiks je málo pravděpodobný.

Jabberwock
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2012 09:16
Odpovědět 

Achjo tak prosím ještě jednou. ANO TO AUTO STÁLO BLÍŽ NEŽ PĚT METRŮ K PŘECHODU A FOTOGRAFIE Z ODtAHU TO BEZPOCHYBY POTVRDÍ. Můj dotaz si myslím byl poměrně jasný - Je možný (případně jak) rozporovat nařízení k odtahu vozu jako neadekvátní řešení situace? Např. jako když zastřelíte utíkajícího zloděje.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 6 Lis 2012 11:02
Odpovědět 

Jabberwock: odtah v tomto případě opravdu není jak zpochybnit. Účtovaná částka je za úkony odtahu a uskladnění vozidla. Jediné, z čeho se můžete vyvléci, je pokuta. Tedy, že uvedete, že víte kdo vozidlo na místě ponechal, ale zároveň chcete odepřít podání vysvětlení (paragraf 11, odstavec 4 zákona č.553/1991 Sb., o obecní policii).

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2012 12:03
Odpovědět 

Jabb: nemůžeš zastřelit ani utíkajícího zloděje!!! Moc koukáš na TV ;)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2012 20:48
Odpovědět 

Jabb. uhradit sankci za přestupek.

FrankJScott
Člen
# Zasláno: 16 Led 2023 21:03
Odpovědět 

For the lady talking about forex pro, metatrader cryptocurrency, crypto buy sell, forex technical analysis strategies, forex brokers, coinex fees, I highly recommend this top rated crypto trading blog or coinrule best strategy, ninjatrader auto trading, forex trading simulator, metatrader account, 4x trading, best time to trade forex, and don't forget this updated crypto trading info not to mention bullish divergence rsi, coinrule strategy reddit, mt4 market, vide forex, prop firm ea, copykat autotrading system, as well as this awesome crypto trading url which is also great. Also, have a look at this high rated crypto trading advice alongside all tradersway, breakout indicator mt4, forex robot forex, metatrader 5 minimum deposit, trality bot strategy, trading binance bot, on top of this top crypto trading forum and don't forget bittrex crypto, buy shiba inu coin, binance us futures, binance exchange fees, oanda practice account, trading binance bot, as well as useful crypto trading advice which is also worth a look. I also suggest this recommended crypto trading url alongside all tradingview automated backtesting, fbs trading platform, best platform for day trading cryptocurrency, high low indicator mt4, metatrader cryptocurrency, automated trading companies, and don't forget this top rated crypto trading url not to mention pepperstone mt5, forex system, etoro scalping, best no deposit bonus forex, forex share price, swing trading forex, and don't forget awesome crypto trading site not to mention crypto options trading usa, forex trading journal, poloniex crypto exchange, etoro crypto leverage, automated stock trading bot, simple algorithmic trading strategies, which is also great. Finally, have a look at this excellent crypto trading blog with ig forex, best place to day trade crypto, binance automated trading reddit, tfs price action trading, crypto futures trading, robotic stock trading software, for good measure. Check more @ Excellent Salt Bath Info 5d0bf28

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva plus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community software miniBB™ © 2001-2023, Strážníci