miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Vysoké překročení rychlosti dle § 125c/1f) bod2 - nejake reseni?
Autor Zpráva
str123
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2012 23:50
Odpovědět 

Ahoj.
Stalo se, ze hlidka MP merila na vyjezdu z obce, trojnozka LTI 20/20 TruCam a stavila. V obci navic udajne platila Zona 40km/h, tedy bylo po korekci namereno o vice jak 40Km/h. Sankce je rovnou spravni rizeni, 5b, 5-10tis. Kc a zakaz rizeni na 1/2 roku az 1rok. Straznik me mj. pozadal o doklady OP, RP, TP a vratil se s vyplnenym formularem asi Oznameni o prestupku a poucil me, ze dle §11 nemusim vypovidat, vysvetlovat ani podepisovat. Obalka ze spravniho organu vecne a mistne prislusneho dorazila se Sdelenim o zahajeni rizeni dle §67 a §73 odst. 1 z.c. 200/1990 Sb., o prestupcich s narizenim ustniho jednani v dane veci dle §74 z.c. 200/1990 Sb. a §49 z.c. 500/2004 Sb., spravniho radu.

Mel by nekdo zkusenost a radu, jak z toho ven, anebo docilit preklasifikovani aspon na 125c/1f bod 3) tedy prekroceni o vice jak 20km/h?

Dekuji.
PS: Doposud byl muj bodovy stav = 0.
PPS: Stalo se v uvodu = nekomentuji detaily a okolnosti, ktere vedli k tomu, ze na vyjezdu z obce byla jiz "mimoobecni" rychlost.

str123
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2012 12:00
Odpovědět 

Tak je videt, ze je to zrejme vec "neresitelna" ... :o(

cudla
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2012 13:59 - Změnil/a: cudla
Odpovědět 

Ahoj, jediná možnost je oddalovat začátek správního řízení po dobu 1 roku. Musíš hlavně vyzvedávat poštu! Dopis je jinak doručen po 10 dnech takzvanou fikcí.Vyzvedávej tady až 9. den a odvolávej se poslední den(14. den od doručení), takto ušetříš minimálně skoro měsíc. Já měl štěstí že při 1. pokusu jsem měl předem zakoupenou dovolenou tudíž jsem požádal magistrát o nový termín správního řízení a poštou zaslal doklad o zaplacení. 2. termín mi přišla pozvánka 10 dní před propadnutím přestupku-to jsem si sehnal neschopenku(s vymyšleným kašlem a teplotou ti jí dá každý doktor) a ihned informoval o nemoci magistrát. Pamatuj, že každé odvolání má odkladný účinek a po roce je přestupek promlčen. Důležité je nesouhlasit s pokutou a odvolávat se-je to zdarma a můžeš jen vydělat. V Praze toho mají hodně, takže šance je vysoká, že na správní řízeni nedojde, horší to bude někde na vesnici kde toho tolik nemají, ale i tak můžeš požádat příslušný úřad o přeložení do místa svého bydliště-vše se pak protahuje a rok uteče jak voda. Mám s tím bohaté zkušenost a vždy bez trestu. Prostě to celé protahuj, držím ti palce.

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2012 12:08
Odpovědět 

přesně tak....pak se nediv, že uzákoní projednání přestupku do dvou let! Zákon akce a reakce!

cudla
Člen
# Zasláno: 12 Lis 2012 12:32 - Změnil/a: cudla
Odpovědět 

Ani kdyby měli 3 roky tak to nestihnou. Nakonec by se utopili v těch všech odvoláních a omluvách. Dávno by to protáhli na 2 roky, kdyby to k něčemu bylo. Mě chytli ve Francii na dálnici,když jsem jel 180km/h a měl jsem to za !!1500E!! a na místě mi sebrali papíry-domu musela řídit žena a já si ve Francii 2 roky nezařídím. Je to o zákonech té země, u nás jsou zákony na h@vn@ tak proč toho nevyužít ve svůj prospěch. Není to ojebávání, ale využití všech možných prostředků pro svůj prospěch. Jen blázen by se nebránil a nechal by si vzít u nás papíry. U nás na Pražském okruhu jsem jel 165km/h_ -__-po roce promlčeno a bez ztráty bodu. Pokuty jednoduše neplatím a vše ženu do správního řízení-pomáhám tím i ostatním. Minule chtěla Státní policie 200 kč za rozsvícené mlhovky-s pokutou jsem nesouhlasil a chtěl přetuspek nahlásit na magistrát, pustili mě s domluvou. neplatím nic, nemám v naší zkurvený zemi
jediný důvod.

str123
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2012 15:36
Odpovědět 

Ahoj. Diky Cudlo za doporuceni :o)
Ja jsem si obalku jiz vyzvedl, takze odkladani a odvolavani z me strany lze ted uz jen behem rizeni... na tuto metodu jsem si zkusil "najmout" pomocniky, tak si drzim palce, aby to fungovalo a "proslo" to.
Tos mel pekne nacasovany :o) Ono je pravda, ze v Praze toho jsou mraky a tak je dost realne, ze na tebe nedojde, nebo tesne pred vyprsenim. Moje situace vznikla sice "na okraji Prahy", ale jiz pod vesnici ve SC kraji, ktery to i resi.
Byt nejezdim vzdy podle predpisu, tak jsem byl ochoten za to i "prispet" do obecni kasy. Nicmene tento prestupek v tomto rozsahu nebyl muj zamer ani nutnost a muze za to kombinace faktoru vc. zrejme oblibeneho/jisteho mista pro mereni. Nicmene plati, ze kdo se rozhodne branit, zpravidla se ubrani, kdo uznava svou vinu automaticky, muze naletet v pripadech, kdy prokazani prestupku neni 100%. Napr. jsem se domnival, ze ukazani zaznamu pri prestupku je normalni veci a mam na ni pravo, ale v podstate jsme se vzdy setkal s tim, ze na to pravo nemam a jestli chci fotku videt, budu mit vyssi sazbu pokuty.

Dalsi veci je, ze kdo si tohle nezkusi, tak nema zadnou predstavu o svych pravech a je jednoduchou potravou a rychlyma prachama.
Bezne ridici znaji znacky a zakladni povinnosti spojene s provozem auta z autoskoly, kde se zakony a vyhlasky probiraly, ale jinak o zakonech a jejich zmenach normalne smrtelnik nic moc nevi. "Nikde" se to neuci a leda v tomto pripade se clovek trochu zorientuje, aby nemohl spravni organ vyuzit znameho, ze "neznalost neomlouva".
Je to dost pakarna, kdyz nam nasi zakonodarci porad neco meni jak v samotnych zakonech, tak v jejich cislech, same nalepky a prilepky i nesmysly, az je z toho vlastne naprosto neprehledna a neuzitecna vec, kterou se ale "musime" ridit.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2012 10:02
Odpovědět 

tix0575 - přesně tak....pak se nediv, že uzákoní projednání přestupku do dvou let! Zákon akce a reakce!

Ano, odvolavani na osobu blizkou prislo presne jako Zákon akce a reakce! na vychcanost radnic a zedniku v kostkovanych cepicich dojit za nesmyslne veci ridice, do te doby se to prakticky nedelo....

tix0575
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2012 17:48
Odpovědět 

co má co dělat s odkládáním projednání osoba blízká?? Tím, že se zahltí úřady, tak je logické, že bude snaha prolobbovat prodloužení lhůty

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2012 18:06
Odpovědět 

tix0575 co ma co spolecneho? No prece ten zakon akce a reakce...

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři mínus nula?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum script miniBB™ © 2001-2021, Strážníci