miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Parkování před garáží
Autor Zpráva
baxbady
Člen
# Zasláno: 17 Dub 2013 10:21
Odpovědět 


Dobrý den,
byl mi odtažen vůz kvůli bránění ve výjezdu. Nějaká vrata přes chodník jsou, ale nejsou nijak označená a ani na silnici není žádná značka (ať už svislá nebo vodorovná). V zákoně č. 361/2000 Sb. §27 odst. N se píše, že se nesmí parkovat před vjezdem na pozemní komunikaci, ale nikde není definováno, co to je. Já se tedy ptám - musí být vjezd/výjezd nějak označen nebo v mém případě došlo k neoprávněnému odtažení?
Děkuji za odpověď.

zoufa
Člen
# Zasláno: 17 Dub 2013 12:30
Odpovědět 


Položme si otázku. Jak by to vypadalo, kdyby byl každý vjezd na pozem.kom. označen?

pan_x
Člen
# Zasláno: 17 Dub 2013 19:09
Odpovědět 


Baxbady, jelikož v zákoně o provozu na pozemních komunikacích není nikde definováno, co je to vjezd na pozemní komunikaci, pak bylo odtažení samozřejmě neoprávněné. Stejně tak můžete jezdit na pozemní komunikaci po straně, kterou vy uznáte za vhodnou. V zákoně je sice psáno, že se jezdí vpravo, ale už není nikde definováno, co je to vpravo.

tix0575
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 11:43
Odpovědět 


bax bady: ... nebo obraťte situaci: Vy máte garáž a někdo Vám před to zaparkoval vozidlo. Nápovědu můžete hledat v občanském zákoně :)

beachboy
Člen
# Zasláno: 18 Dub 2013 19:08 - Změnil/a: beachboy
Odpovědět 


- pan_x :
Pravidla provozu na pozemních komunikacích
Oddíl 1
Jízda vozidly
§ 11
Směr a způsob jízdy
(1) Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak.
Já bych jezdil tedy vpravo .

baxbady
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2013 09:21
Odpovědět 


Děkuji za vaše názory co by / kdyby, ale stále hledám odpověď na otázku, zda výjezd musí být označen.
Třeba na Praze 3 má každý druhý barák místo dveří vrata a ne všechny slouží pro auta. Proto je u těch používaných vyznačen zákaz stání přerušením modré zóny, příp. ještě značkou na vratech. (vím, že tyto home made značky nemají žádnou právní podporu, ale pro info poslouží).
Díky.

tix0575
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2013 11:45
Odpovědět 


žádná povinnost mít označený výjezd není

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je sedm mínus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci