miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Zákaz vjezdu
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
lrrtm1
Člen
# Zasláno: 29 Dub 2013 11:25
Odpovědět 


Prosím o váš názor: Pokud je kousek za hranicí křižovatky zákaz vjezdu, já se v křižovatce otočím a zastavím v opačném směru (ještě před značkou), stojím v zákazu vjezdu? Je mojí povinností tušit, zda je značka zákaz vjezdu i z druhé strany? Kde pak zákaz končí? Hranou křižovatky, nebo na úrovni protější značky zákaz vjezdu?

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2013 01:31
Odpovědět 


pokud se jednalo o dopravní značku B 01, tak platí v obou směrech. Ano, je tvojí povinností nejen tušit, ale přímo VĚDĚT, že platí z obou stran. Vrať ŘP, když si neumíš ani najít význam DZ!

lrrtm1
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2013 10:14
Odpovědět 


tix0575: Tak pokud si tedy tykáme: Flame startovat umíš obstojně. Ale odpovědět na všechny otázky už ne. I tak dík ;-)

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2013 13:02
Odpovědět 


nezlob se na mne, ale tohle tě snad naučili v autoškole :P Takže pro tvoji lenost uvedu, že stojíš v zákazu vjezdu, protože jsi měl a mohl vědět, že je zde zákaz vjezdu i z druhé strany. Zákaz končí hranicí křižovatky :) spokojený?? ;) Doporučuji oprášit zákon 361/2000 Sb. a přečíst si těch pár ustanovení ... je to ta nejlevnější verze :)

pan_x
Člen
# Zasláno: 2 Kvě 2013 21:57
Odpovědět 


Tixi0575, vrať osvědčení, když si ani neumíš najít význam zákonů!

Víte tixi0575, ve vašem případě, kdy tu prokazujete neschopnost aplikace zákonů v praxi a neznalost fungování mechanismů obecní policie, byste měl být v podobných příkrých odsuzujících soudech zdrženlivý. Tixi0575, příslušná dopravní značka se sice jmenuje Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech), to ovšem ještě neznamená, že daná dopravní značka je umístěna i z druhé strany ulice/silnice. A už vůbec to neznamená, že platí i z druhé strany. Jestliže z druhé strany tato zákazová dopravní značka z jakéhokoliv důvodu chybí, tak z této strany vjezd zakázán není. Mimochodem, pokud byste chtěl odkazovat na nějaká ta ustanovení o dopravních značkách, pak raději zmiňujte vyhlášku č. 30/2001 Sb., kde jsou řešeny dopravní značky, jejich význam a platnost. V zákoně č. 361/2000 Sb. toho o dopravních značkách, jejich platnosti a významu moc k nalezení není.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Kvě 2013 11:40
Odpovědět 


to je pravda...stejně tam taky není nic o definici přestupku :D
PS: tazatel chtěl znát můj názor, tak ho ví :) Svůj názor ať si udělá sám.

pan_x
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 00:12
Odpovědět 


Předpokládám, že tazatel očekával fundovanou odpověď na své otázky, nikoliv emotivní výlevy obsahující navíc nesmysly, což je o to více zarážející, že tyto nesmysly vypouští strážník, který by měl problematiku provozu na pozemních komunikacích perfektně ovládat, když nad ním bdí, kontroluje jej a sankcionuje jeho porušení.

Tak tedy, lrrtm1, dopravní značení platí jen ve směru, v němž je umístěno. Platnost dopravních značek je ukončena vzdálenější hranicí nejbližší křižovatky, jestliže není ukončeno jinak již dříve. Výjimkou jsou značky typu Zóna či Zimní výbava. Na komunikaci nesmíte vjíždět, je-li osazena dopravní značkou Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech. Zda je tato dopravní značka i z druhé strany nemůžete s určitostí vědět, každopádně to lze předpokládat. Pokud je dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech umístěna na komunikaci až ve větší vzdálenosti od křižovatky, zákaz vjezdu samozřejmě platí až od místa umístění dopravní značky. Pokud na danou komunikaci není dopravním značením zakázáno odbočení, lze na tuto komunikaci vjet a pokračovat v jízdě až po místo umístění Zákazu vjezdu všech vozidel v obou směrech. Zde se logicky musí řidič otočit a vrátit se zpět ke křižovatce. Jinou možnost řidič nemá, neboť další jízdu po dané komunikaci mu zakazuje dopravní značka. A pak z logiky i plyne, že při zpáteční cestě neporušil zákaz vyjádřený dopravní značkou Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech, byť by tato dopravní značka byla osazena i z druhé strany komunikace, neboť jednak nevjel do míst za touto zákazovou značkou a jednak neměl jinou možnost, když další jízdu po dané komunikaci mu znemožňuje dopravní značení. Zastavit a stát smíte tam, kde to není zakázáno.

Jelikož pro strážníka tix0575 platí zákaz vjezdu dle jeho vyjádření všude, zajímalo by mě, jak by danou situaci řešil. Tedy - vjedu na komunikaci, po jisté vzdálenosti je umístěna dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech, proto se musím otočit a vrátit se ke křižovatce, popř. zastavím v úseku mezi křižovatkou a dopravní značkou. Jak byste, tixi0575, zdůvodnil, že jsem porušil zákaz vjezdu? Stání v zákazu vjezdu pomíjím, neboť nic takového neexistuje.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 08:04
Odpovědět 


vy jste někde viděl zákaz vjezdu uprostřed silnice? Myslím u pravého okraje cesty, nikoliv u dělící čáry :) Kdyby zákaz vjezdu nebyl myšlen z obou stran, tak by tam byla jiná dopravní značka ... a můžeme si udělat malý kvíz která :P Opravdu není nad fundované odpovědi, i já se rád přiučím, protože člověk se učí celý život :)

pan_x
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 18:27
Odpovědět 


Tixi0575, že vy jste něco neviděl, neznamená ještě, že to nemůže existovat. Ano, viděl jsem dopravní značku Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech umístěnou na komunikaci až v jisté vzdálenosti od křižovatky. A to nejednou a v různých situacích a není to nic výjimečného.

Když je myšlen zákaz vjezdu z obou stran, musí být i z obou stran dotčené komunikace umístěna dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech. Jestliže v jednom směru tato dopravní značka z jakéhokoliv důvodu chybí, z tohoto směru vjezd zakázán není, i kdyby z druhé strany bylo deset značek za sebou i vedle sebe. Netrváte snad stále na svém tvrzení, že dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech umístěná v jednom směru platí současně i pro opačný směr?

Zodpovězte svoji kvízovou otázku - jaká dopravní značka bude umístěna na komunikaci, když nebude myšlen zákaz vjezdu z obou stran? Kupříkladu při zákazu vjezdu do slepé ulice. Jaká tam bude dopravní značka? Vždyť se nejedná o zakázání vjezdu z obou stran, když slepá ulice druhý vjezd nemá, má jen jeden.

A rovněž povězte, jestliže to vůbec dokážete, jak byste řešil situaci, kterou jsem vykreslil v předchozím příspěvku: vjedu na komunikaci, po jisté vzdálenosti je umístěna dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech, proto se musím otočit a vrátit se ke křižovatce, popř. zastavím v úseku mezi křižovatkou a dopravní značkou. Jak byste zdůvodnil, že jsem porušil zákaz vjezdu? Stání v zákazu vjezdu pomíjím, neboť nic takového neexistuje.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 19:06
Odpovědět 


tak ještě specifikujte kde končí onen zákaz vzjezdu z druhé strany, který jste neviděl, protože osobně neznám konec zákazu vjezdu :) ale to, že jsem to nikde neviděl, neznamená, že to u vás nemáte :P

pan_x
Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 20:38
Odpovědět 


Tixi0575, jste vskutku retardovaný nebo to jen úspěšně předstíráte? Právě na to se vás ptám - jak byste řešil situaci, kdy je dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech umístěna na komunikaci až ve větší vzdálenosti od křižovatky a já pojedu v úseku mezi touto dopravní značkou a křižovatkou ve směru od této dopravní značky ke křižovatce? Jak byste zdůvodnil porušení zákazu vjezdu? Podotýkám, že dojedu po komunikaci až k dopravní značce Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech, kde se otočím a budu se vracet ke křižovatce.

pan_x
Člen
# Zasláno: 28 Kvě 2013 19:31
Odpovědět 


Tixi0575, pohleďte na ulici Školní mezi ulicí Nová a silnicí I/35 v Hustopečích nad Bečvou. Na straně přilehlé k silnici I/35 je komunikace osazena dopravní značkou Zákazu vjezdu všech vozidel v obou směrech:

obrázek 1 obrázek 2

Kdežto ze strany od ulice Nová dopravní značka není:

obrázek 3

Co vy na to? Když daným úsekem pojedu od ulice Nová, dopustím se přestupku? Dle vás dopravní značka Zákazu vjezdu všech vozidel v obou směrech platí pro oba směry. Když do daného úseku vjedu od ulice Nová, otočím se a budu se vracet ve směru od I/35 k ulici Nová, dopustil jsem se přestupku? Pojedu sice ve směru, ve kterém je komunikace osazena dopravní značkou Zákazu vjezdu všech vozidel v obou směrech, ale já do ulice vjel z druhé strany, kde taková dopravní značka osazena není. Jste strážník a takové situace byste měl umět řešit. Nuž?

tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Kvě 2013 01:12
Odpovědět 


původní situace ale bylo úplně jiná :P značky byly v obou směrech! Samozřejmě, že pokud je chybné značení, tak se nemohu dopustit přestupku

pan_x
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2013 00:30
Odpovědět 


Tixi0575, baví vás dělat ze sebe hlupáka? Budu vás citovat:

Pokud se jednalo o dopravní značku B 01, tak platí v obou směrech. Ano, je tvojí povinností nejen tušit, ale přímo VĚDĚT, že platí z obou stran.

Takže pro tvoji lenost uvedu, že stojíš v zákazu vjezdu, protože jsi měl a mohl vědět, že je zde zákaz vjezdu i z druhé strany. Zákaz končí hranicí křižovatky.

tak ještě specifikujte kde končí onen zákaz vzjezdu z druhé strany, který jste neviděl, protože osobně neznám konec zákazu vjezdu


Původní situace byly naprosto shodné, jako vykresluje reálná ukázka z Hustopečí nad Bečvou. Tedy jízda/stání na komunikaci osazené dopravní značkou Zákazu vjezdu všech vozidel v obou směrech, kdy v jednom směru tato značka buď chybí nebo je umístěna až ve větší vzdálenosti od křižovatky a vozidlo se nachází na straně a ve směru osazeném dopravní značku, kdy se ovšem do této pozice dostalo otočením po vjetí na komunikaci z opačné strany, tedy ze strany bez dopravní značky, resp. s dopravní značkou umístěnou až dále za křižovatkou, tudíž aniž by projel za dopravní značku zakazující vjezd. Dle vás - viz vaše citace - platí dopravní značka Zákazu vjezdu všech vozidel v obou směrech pro oba směry a končí až křižovatkou bez ohledu na to, zda je tato dopravní značka osazena i z druhé strany komunikace a v jaké vzdálenosti od křižovatky je umístěna.

Tazateli lrrtm1 jste odpověděl, že porušil zákaz vjezdu (jak mohl porušit zákaz vjezdu, když za dopravní značku Zákazu vjezdu všech vozidel v obou směrech nevjel, otočil se ještě před ní?), reakcí na moji modelovou situaci vycházející z dotazu lrrtm1 byla vaše obvyklá snůška nesouvisejících rádobyvtipných pitomostí a nyní u hustopečského příkladu tvrdíte, že se nelze dopustit přestupku (chybějící dopravní značka z jedné strany by na to ale dle vašeho předchozího výkladu přeci neměla mít vliv - Pokud se jednalo o dopravní značku B 01, tak platí v obou směrech). Přitom se stále jedná o jednu a tu samou situaci. Neměl byste si trochu srovnat myšlenky? Jak to tedy je?

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2013 10:32
Odpovědět 


šetřete dechem. Takže když jeden řidič vjede to zákazu vjezdu, cestou se vymění a na konci je zastaví policie, tak se řidič ničeho nedopustil, protože nejel kolem dopravní značky?? Docela blbost, že? :)

pan_x
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2013 11:28
Odpovědět 


Opět stáčíte směr mimo podstatu. Situace a otázky jsou formulovány jasně. Reagujte na ně a až pak se můžeme bavit o dalších, jiných situacích a aspektech.

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2013 13:11
Odpovědět 


pan x: dopravní značka B1 má název Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) - tedy nejen řidič má vědět, že tam nesmí vjet ze svého směru a nic nemůže přijet z opačného směru ... docela důležité třeba pro chodce. Samozřejmě, že z každé strany musí být ta značka umístěna.
Váš příklad umístění dopravních značek nemá logiku a jde tedy zjevně o chybné osazení, pokud vůbec něco takového je ve skutečnosti. Původní zadání bylo: Prosím o váš názor: Pokud je kousek za hranicí křižovatky zákaz vjezdu, já se v křižovatce otočím a zastavím v opačném směru (ještě před značkou), stojím v zákazu vjezdu? Je mojí povinností tušit, zda je značka zákaz vjezdu i z druhé strany? Kde pak zákaz končí? Hranou křižovatky, nebo na úrovni protější značky zákaz vjezdu? Tedy Hustopeče jsou něco jiného, neboť tam vjedete na komunikaci BEZ dopravního značení! Takže až přestanete míchat dvě věci dohromady, tak se třeba i dohodneme...pokud již z principu nepotřebujete mít svoji pravdu :D

pan_x
Člen
# Zasláno: 19 Čen 2013 16:55
Odpovědět 


Tixi0575, věřte, že ukázka z Hustopečí nad Bečvou je skutečná. Nemyslíte si snad, že bych se naboural do Google a upravil jim StreetView? Hustopeče jsou v principu to stejné, princip podobnosti jsem dostatečně srozumitelně objasnil výše. V Hustopečích vjedu na komunikaci bez dopravního značení, stejně tak lrrtm1 vjede na komunikaci bez dopravního značení. V Hustopečích dopravní značení zcela chybí, v případě lrrtm1 je osazeno až kousek za křižovatkou a nevjel by za něj. V obou případech tedy nedošlo k nerespektování dopravní značky Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech). Oba bychom se na komunikaci otočili a jeli/stáli na opačné straně komunikace, než jsme přijeli. V případě Hustopečí bych jel po komunikaci ve směru, který je osazen dopravní značkou Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech), o jejíž existenci nemohu vědět. Lrrtm1 by jel po komunikaci ve směru, který může, ale taky nemusí, být osazen dopravní značkou Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech), ale pravidla provozu neporušil, za dopravní značku Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) nevjel, neboť se ještě před ní otočil. Situaci s umístěním dopravní značky Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) až po určité vzdálenosti od křižovatky se lze setkat - typicky místní komunikace s domy podél ní, za posledním domem osazena dopravní značkou Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) (často s dodatkovou tabulkou mimo vozidla lesů, ZD, na povolení OÚ, apod.) nebo komunikace, jejíž část je kvůli stavebním pracím uzavřena, kdy příslušné dopravní značení včetně dopravní značky Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) je umístěna až před vlastním místem stavebních prací.

Tak mi jakožto strážník, který řeší přestupky v dopravě, tudíž toto musí znát, odpovězte, na základě čeho a jakého přestupku by se dopustil lrrtm1, když se otočí ještě před dopravní značkou Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) a proč bych se nedopustil přestupku já, když bych v Hustopečích jel po komunikaci ve směru, v němž je vjezd zakázán dopravní značkou Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)?

tix0575
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 15:28
Odpovědět 


již jsem napsal, že pokud je špatně umístěné dopravní značení, tak není možné zdůvodnit zákonnost

pan_x
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2013 17:51
Odpovědět 


Dobře, tak ještě toto: Tak mi jakožto strážník, který řeší přestupky v dopravě, tudíž toto musí znát, odpovězte, na základě čeho a jakého přestupku by se dopustil lrrtm1, když se otočí ještě před dopravní značkou Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)?

tix0575
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2013 08:08
Odpovědět 


jestli myslíte tu slepou ulici, staveniště a kdoví co ještě, tak ničeho

pan_x
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2013 16:55
Odpovědět 


Tixi0575, teď píšete, že by se lrrtm1 nedopustil ničeho, před tím jste však tvrdil, cituji: Takže pro tvoji lenost uvedu, že stojíš v zákazu vjezdu, protože jsi měl a mohl vědět, že je zde zákaz vjezdu i z druhé strany. Stejná situace, dvě protichůdná tvrzení. Myslíte si, že je to normální? Takhle fungujete i v praxi?

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2013 10:31
Odpovědět 


pan X: už se vám stalo, že jste mohl přijet z druhé strany slepé ulice kam je zákaz vjezdu?? Už chápete, proč nemá s vámi cenu probírat některé věci, když motáte věci do sebe?

pan_x
Člen
# Zasláno: 1 Čec 2013 17:17 - Změnil/a: pan_x
Odpovědět 


Tixi0575, zkusím to jinak. Zkusím vám to nakreslit. Tento obrázek znázorňuje situaci, kterou popsal lrrtm1, situaci, o které je řeč - řidič odbočí na komunikaci, na níž je po určité vzdálenosti od křižovatky dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel (z obou stran), ještě před ní se otočí a zastaví/jede zpět ke křižovatce. Slovně to bylo pospáno již dostatečně srozumitelně, i s příklady, kde se taková situace může vyskytnout. Obrázek to snad pomůže pochopit i vám, abyste neměl nejasnosti.

Jakého přestupku a čím se ho řidič vozidla dopouští?

Nejprve jste tvrdil, že stojí v zákazu vjezdu (sic), pak jste tvrdil, že se nedopouští ničeho a teď děláte, že vlastně nechápete, o čem je řeč a nemá cenu diskutovat. Tak jak to tedy je?

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2013 08:15
Odpovědět 


Pan X: takže si nejdříve probereme význam dopravní značka B1, a její umístění, pak platnost dopravních značek a nakonec zavinění a druh komunikace, aby bylo jasno.
B1 je zákazová značka pro zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech. Tedy jízda vozidel je zakázána i z druhé strany a bude tam nejspíše taky B1 - o tom asi není sporu, Dopravní značka platí od místa umístění po nejbližší křižovatku, označení konce zákazu, nebo konce obce. B1 nezná konec jinak než tou křižovatkou, nebo koncem obce. Zavinění pak postačuje z nedbalosti a to dle § 4/1b z.č. 200/1990 Sb.
Takže pokud se jedná o průjezdní komunikaci s B1 z obou stran, tak konec zákazu vjezdu platí od značky k hranici křižovatky - o tom se asi nebudeme přít. Jestliže nějaký trubka špatně umístil značky, pak je tahle debata úplně zbytečná.
PS: a pokud se jedná o slepou ulici s B1 v půlce, tak zákaz platí od značky dál. Protože ze slepé ulice nikdo nemůže přijet, tak nemá cenu to rozebírat :)
Stačí, nebo to budeme i malovat??

pan_x
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2013 17:58
Odpovědět 


Tixi0575, prosím poučte mě, jakožto laika:

- Jakého přestupku se řidič vozidla dopouští? Tedy, jaký paragraf byste použil a jak to zdůvodnil.

- Co řidič zanedbal a čím naplnil podstatu paragrafu 4 odst.1 písmeno b) zákona O přestupcích, když odbočil a následně vjel na komunikaci, aniž by mu to dopravní značení zakazovalo a až poté, po ujetí určité vzdálenosti, by narazil na dopravní značku Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)?

- Jak by se měl řidič legálně, bez porušení předpisů, dostat zpět na komunikaci, z níž odbočil, neboť v pokračování v jízdě po stávající komunikaci mu brání dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)?

- Jak má řidič, který dojede k dopravní značce Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) tušit, zda je komunikace průjezdní či slepá?

Tixi0575, budeme si ještě malovat. Tento obrázek znázorňuje situaci s průjezdní komunikací. Důvod, z něhož je v daném úseku vyloučena doprava, je podružný. Odpovězte mi, prosím, na dvě související otázky:

- Jak se mají lidé od domů dostat vozidly legálně, bez porušení předpisů, k hlavní komunikaci? Dle vás se dopouští přestupku i v případě, že se budou pohybovat v úseku od značky Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) ke křižovatce, tedy aniž by vjeli za dopravní značku zakazující vjezd.

- Dle vás takto umisťuje značky jen nějaký trubka. Vy nejste trubka, tak mi povězte, jak v tomto případě správně umístit dopravní značky Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)? Tedy aby byla z onoho úseku vyloučena veškerá doprava, ale aby současně nebyli zákazem vjezdu dotčeni ti, kteří směřují k domům.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2013 08:07
Odpovědět 


pan X: existuje dodatková tabulka např: dopravní obsluze vjezd povolen, dále je možné si požádat o udělení vyjímky. Nic těžkého.
Jinak opakuji, že pokud je špatně umístěné dopravní značení, tak není vina na řidiči, ale na tom kdo to tak označil

pan_x
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2013 09:23
Odpovědět 


Tixi0575, čekal jsem, že zmíníte použití dodatkové tabulky. Ale přečtěte si ještě jednou a pořádně zadání - aby byla z onoho úseku vyloučena veškerá doprava, ale aby současně nebyli zákazem vjezdu dotčeni ti, kteří směřují k domům.

Pokud by se dopravní značky Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) posunuly na začátek komunikace a byly doplněny o dodatkovou tabulky Mimo dopravní obsluhy, pak nebude neomezený příjezd k domům, tento vjezd bude povolen jen těm, kteří splňují výjimku pro dopravní obsluhu. A hlavně, z daného úseku má být vyloučena veškerá doprava, no takto tam budou moci vjíždět ti, jež jsou dopravní obsluhou. Dodatková tabulka tedy není řešením. Udělení výjimky dtto. Jak rozlišit úsek, kam člověk s výjimkou může a úsek, kam už ne?

Představte si, že komunikace se zákazem vjezdu z modelové situace 2 je silnice mezi dvěma obcemi, na níž se někde uprostřed kupříkladu provádí stavební práce a je tak nutné z úseku stavebních prací vyloučit dopravu. Pak se tedy dopravní značka zakazující vjezd má umístit až ke křižovatce v obci a tím se zakáže vjezd i k domům stojícím podél silnice od křižovatky po konec obce či k úseku stavebních prací? Nebo se umístí až před úsek stavebních prací, aby byl možný přístup k domům v obci? Nemožnost řešení dodatkovou tabulkou viz výše.

Zkusme jinou zákazovou značku - Zákaz vjezdu vozidel, jejichž výška přesahuje vyznačenou mez. Tato značka s vyznačenou výškou např. 3 metry bude umístěna před podjezdem. Jelikož za podjezdem není značka ukončující platnost tohoto zákazu, pak tedy platí až k nejbližší křižovatce. Pak tedy ten, kdo jede po komunikaci mezi tímto podjezdem a nejbližší křižovatkou s vozidlem vyšším než 3 metry, se dopouští přestupku, byť se vrací po otočení od podjezdu či na komunikaci najel z místa ležícího mimo pozemní komunikaci. Je to tak, tixi0575?

Na otázky stran zavinění přestupku řidičem jste neodpověděl, protože dle vás není na vině řidič, ale ten, kdo umístil dopravní značení, jelikož je umístěno chybně. No před tím jste opakovaně tvrdil, že řidič se dopouští přestupku. Ptám se znovu - myslíte si, že je to normální?

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2013 18:43
Odpovědět 


pan X: ať je tedy po vašem..jsem hlupák hloupý, nevzdělanec co neumí ani přečíst zákon, hlava dubová, kterého baví jenom měřit rychlost. Ovšem od Vás, jako odborníka na slovo vzatého bych se rád dozvěděl, kdepak to vlastně přestává platit zákazová značka, abych přestal žít v omylu. Děkuji za lekci z 361/2000 Sb.

pan_x
Člen
# Zasláno: 8 Čec 2013 01:03
Odpovědět 


Nikoliv tixi0575, nejste hlupák hloupý, nevzdělanec ani hlava dubová. Jste strážník a jakožto takový musíte mít v malíčku příslušné zákony, na jejichž dodržování dohlížíte a jejichž porušování trestáte. To já jsem jen prostý laik, a proto se na vás obracím, abyste mi výše zmíněné nejasnosti vysvětlil. Nuž, s chutí do toho, otázek padlo dost a já se rád poučím od osoby znalé.

Tixi0575, můžeme se společně podívat na zákon č. 361/2000 Sb., no o platnosti dopravních značek tam mnoho nenajdeme. Řekl bych, že tam nenajdeme nic. Platnost dopravních značek totiž řeší vyhláška č. 30/2001 Sb.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dva krát tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj
 

Pohání nás chat forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci