miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Stalo se Vám / Pokuta za parkování - několik lístečků najednou + firemní auto
Autor Zpráva
jankrabice
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2013 03:13
Odpovědět 

Dobrý den,
jak to tu pročítám, přihodila se mi asi klasická situace. Parkoval jsem firemní Felicii našeho neziskového sdružení ve Vršovicích a asi z důvodu únavy či tak jsem přehlédl, že je tam zákaz zastavení a další věci. Bylo to v ulici, kde je slepá, o čemž jsem nevěděl, že se nesmí parkovat "v protisměru" - parkovaly tam další auta, takže jsem bohužel šel s davem.

Auto tam parkovalo minimálně od 29.4.2013 do 8.5.2013 - dostali jsme celkem 4 lístečky za stěrač mezi těmito dny - všechno za stání na zákazu zastavení, v protisměru a chodníku. Zní to strašně, ale asi to nikomu nepřekáželo, jinak by to odtáhli, což se ani po takové době nestalo. Lístečky jsme dostali až teď a uvažujeme, co dělat.

Je moje informace správná v tom, že pokud se dostavím na městskou policii, tak buď jim zaplatím za ty 4 lístky nebo odmítnu vypovědět za 2500 Kč? Auto je ale psané na sdružení, takže nevím, jestli to druhou možnost vůbec můžu udělat?

Otázkou je, kolik by tak po nás mohli chtít za ty lístky dokupy, máte představu, na kolik by se to dalo umluvit? Předpokládám, že pokud se tam jednou dostavím a nebudu souhlasit se zaplacením takové částky, do správního řízení to půjde už určitě a tím odpadne další možnost, že by třeba strážník nebyl tak důsledný a obsílku bychom nedostali.

Je to pro nás jako neziskáře dost peněz, ať to bude jakkoli vysoká pokuta, pochybil jsem při parkování, ale škoda dá se říct nevznikla.

Tudíž - shrnu dotazy:
1)Kolik byste očekávali za ty lístečky, když bych se dostavil na MP - Počernická 634 95?
2)Jakou vidíte šanci, že nedostaneme obsílku? Je to už skoro 3 týdny od prvního lístečku a zatím nic.
3)Jak často si strážníci čistí agendu - tj. jestli třeba koncem měsíce řeší, co obsílat a co ne - tzn. jak dlouho bych se měl strachovat, zda mne dopis pošlou.
4)Pokud dostane sdružení doporučeně výzvu, je tam stále šance na nějakou nízkou pokutu nebo je to už s nějakou minimální sazbou (např 1500 Kč) - přeci jen ten lístek jsem vůbec nemusel najít (což se skoro stalo)

Děkuji za Váš čas a ochotu, jsem vážně na vážkách, co s tím.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2013 06:35
Odpovědět 

Když jsem přišel k projednaní byla tam strážnice a za stani v "protismeru" jsem po zapojeni svého šarmu, charizma a výřečnosti dostal 200,- proto jsem se to nesnazil "resit jinak".

Ale je pravda ze to nebylo v zákazu zastavení.

2/ skoro nulovou
4/ to že jsi ten listek nemusel najit je pravda ale na cele veci to nic nemeni, vsak oni ti napisou, nebo spise provozovateli. Ted pisi radi, kdyz je zakladni pravo dane ustavou zpoplatneno castkou 2500 korun. Je mmi na bliti kdyz vidim kam jdou zakony a prava lidi :(

jankrabice
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2013 11:51
Odpovědět 

Tak jsem tam sel a dokupy 300 Kc...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 17 Kvě 2013 13:56
Odpovědět 

Nekdy je to lepsi, kdyz nenarazis na vola...

Brnensky ridic
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2014 15:50
Odpovědět 

Jezdím celé dny a takové věci řeším neustále, letos jsem se zkusil pojistit u XXX tak mi to snad ušetří aspoň ten čas to trávím na úřadech.

~CENSORED~

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je sedm mínus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás online community script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci