miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Opakování Prahy ?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
hern
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 09:05
Odpovědět 

Tak jsem tak surfoval a narazil jsem na pěkné stránky MP. Tady se lidi můžou přesvědčit, že MP je v mnoha městech prospěšná. Jinak zajímavá událost: Nějaký dobytek chtěl opakovat událost z Prahy a okrást strážníka o jeho zbraň :

http://www.mpzlin.cz/index_f3e1941221920029cbb59de 4f0e5aca4.html

miluna
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 10:06
Odpovědět 

kdyby ho nechali vyspat tak se to nestalo, typický případ aktivního přístupu na nesprávném místě

qqq
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 10:37
Odpovědět 

A kdyby ho překročili a nechali dospat, a on by nějakou příčinou zemřel a posléze se zjistilo, že pokud by se strážníci ho všímali, tak by žil, tak byste Vy i zdejší osazenstvo "ŘVALI JAK PROTRŽENÁ SVINĚ", že jsou nahovno, když si něvšimnou ležícího spáče.

A 1,5 promile není až tak moc.

A mimochodem z článku mi není jasné za co dostal tu pokutu ???

Anonymní
# Zasláno: 2 Čec 2007 10:48
Odpovědět 

Ta pokuta byla jasně buzerační - co by se dalo čekat od zbytečných pohůnků. Hlavně že dementi mohli někomu rozbít hubu. Ať žijí Gottwaldovští pazdráti.

miluna
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 11:06
Odpovědět 

Dle mého názoru by bylo patrně lepší nalézt v jeho okolí nějaké známé ať na něj dohlédnou, případně odvedou domů. Pokud by se nikdo takový nenašel a mermo mocí ho tam nechtěli nechat, bylo by patrně lepší ho odvézt domů, tam udělat bububu tady ho máte dohlédněte ať se to neopakuje nashledanou. Co s ním chtěli dělat na služebně? čekat až jim to tam pozvrací aby ho mohli zmlátit nebo tak něco?? Pro mne opravdu nepochopitelné. (Tisk je ovšem jedna věc a skutečný běh událostí druhá)

hern
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 11:27
Odpovědět 

Miluno, říká ti něco neposkytnutí pomoci ? Jak mohli strážníci vědět, jestli není třeba zraněný, nebo nemá jiné zdrávotní problémy? Tvůj přístup je typický, jak většiny občanů. Však on je ožralý a hotovo. Jak jej měli dovézt domů, když nebyl z tohoto města a strážníci nemají pravomoc do jiného města zasahovat, popř. někoho vozit a nevidím důvod proč, byl plnoletý. Strážníci dle mě chtěli zjistit co mu je, popř. mu poté jinak pomoct, třeba zavolat sanitku. Tento parazit společnosti je napadl a chtěl opakovat akci Praha. Tohoto šmejda bych dobil jak psa a nechal zavřít na záchytku a potom do kriminálu. Tebe bych odstíhal za neposkytnutí pomoci.
To anonymní -obyčejný poskok jsi tak maximálně ty v tvojí práci, pokud vůbec zaměstnaný jsi.

miluna
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 12:08
Odpovědět 

Pokutovat opilce poté co jej probudili, to myslíte vážně s tím neposkytnutím pomoci? Prosím až mne budete chtít za něco ,,odstíhat]" tak mne budete muset nejprve ,,dobít jek psa" jinak se vám to nepodaří.
Naštěstí ale lidé jako jste vy, nemohou o své vůli nikoho stíhat ani zavírat do kriminálu. Pokud pracujete jako strážník MP, jste bohužel přesně typ který tam nemá co dělat.

hern
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 12:25
Odpovědět 

Add. Miluna. Za prvé jste mi neodpověděla ohledně Vašeho překračování opilců na ulici s tím, že jsou jenom ožralí. Za druhé: pokud by jste člověku nepomohla a zdál se Vám dle Vás jen ožralý a on umřel, tak je to trestné a možná by jste se velice divila. Je tam pálka myslím až 2 roky. Za třetí: nepracuji ja strážník MP, ale můj kamarád ano a tito hoši mě už 3 x pomohli. Já jako svobodný občan, kdybych chtěl někomu na ulici pomoci a on mě bezdůvodně napadl, dokopal bych ho, že by si to za rámeček nedal a to si pište, že jo. Nemáte žádné argumenty, vykřikujete na této stránce jen svoje nesmysly. Zkuste se trošku nad sebou zamyslet. Až Vás jednou na ulici napadne nějaké individum, nevolejte, strážníky, policii - nikoho. Vzpoměňte si na svoje výplody a podle toho se poté zachovejte. Omluvte se mu a nechte se pořádně zmlátit, ať se Vám rozsvítí. Pokud se tady na tomto webu někomu zdá, že je modní napadat fyzicky strážníky, nebo policii - ať to zkouší klidně dál. Dopadne jistě stejně jako tento ubožák a to si myslím, že může být rád, že v tomto případě dopadl jen takto.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 12:36
Odpovědět 

Myslím si, že miluna má klasický názor člověka, který něco napíše a dopředu ví, že za to nebude nést odpovědnost. Ono se dobře od compu radí, nechat ho dospat, prostě policajt ani strážník nemůže překročit na ulici ležícího člověka s tím, ať se vyspí, bylo by to nebo mohlo by to být neposlytnutí PP.

Stejně tak i já věřím, že miluna by byl jeden z těch, co by okamžitě křičeli, když by článek třeba byl ve stylu: Strážníci sice viděli ležícího mladíka na ulici, ale domnívali se, že jenom spí po "opici" a tak ho překročili a nechali dospat. Mladík později zemřel na krvácení do mozku po pádu na zem, protože mu včas nebyla poskytnuta pomoc.

To, že ho odvedli na úřadovnu MP já celkem chápu, proč věci vyřizovat na ulici, když to jde v kanceláři, ne? Možná, že s ním chtěli probírat kam s ním dál, jestli si pro něj někdo může přijet atd. Možná ne, nevím? No a že mu přitom dali nebo chtěli dát pokutu? No tak to je asi normální ne? Prostě pokuta sem, pokuta tam. Neležíš na ulici - nedostaneš ji, ležíš na ulici (opilej) - dostaneš ji. A život jde dál ...

To ggg: Za co že by ta pokuta mohla být? No já bych to viděl ofic. tak na nějaký to veř. pohoršení podle § 47/1c, neoficiálně na neoprávněný zábor veřejného prostranství :-))) (to by byl § 46/2 event. § 48 že jo?).

Anonymní
# Zasláno: 2 Čec 2007 12:37
Odpovědět 

to hern: Tak jen napište o kolik cm vám teď povyrostlo to nic mezi nohama. Teď jste ukázal, jaký jste borec, jak budete někoho dokopávat. Vaše IQ se zjevně pohybuje na úrovni teenagera z pomocné školy, jímž také asi bezpochyby jste. Možná se jednou dostanete mezi pomocnou sebranku od Hlustvisihákovi hlídací společnosti a budete se tetelit blahem, až vám nějaký dement od černé ochranky města poplácá po ramenou až budete hlídat staveniště. A když se vám bude dařit, tak si budete moci koupit i psa, protože ve vašem případě platí - víc hlav víc ví.

Anonymní
# Zasláno: 2 Čec 2007 12:40
Odpovědět 

to Petr PP: Pane, vy jste ale vůl. Za takovouhle právní nekvalifikaci a nějaké vodění opilců na služebnu městské sebranky by vás měl každý, kdo vás potká, alespoň jednou pořádně praštit přes hlavu, aby se vám v ní rozsvítilo.

hern
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 12:43
Odpovědět 

Hmmm, anonymní a to se opravdu na nic jiného nezmůžete, jenom na to aby jste mě verbálně napadal? Víte co, přesvědčte mě argumenty, nebo jak by jste postupoval na místě Vy a uvidíme - rozdáme si to v názorech.
To Petr PP- vidím, že Vy do toho vidíte a uměl by jste se řádně zachovat.

hern
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 12:44
Odpovědět 

To anonymní - nějaká právní úprava zakazuje vodit opilce na služebnu, popř k podání vysvětlení ??? Vysvětlete prosím...

Petr PP
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 13:00
Odpovědět 

To anonymní:

Opilce z uvedeného příkladu jde dostat podle mého 2 způsoby:

a) normálně lidsky ho požádat, aby tam šel, aby se tam ta věc vyřídila - samozřejmě, dotyčný může odmítnout bez možnosti sankce proti jeho osobě

b) vyzvat ho k sepsání zápisu o podaném vysvětlení a to v určitém čase na určitém místě - úpokud dotyčný tam jde, není co řešit

c) vyzvat ho ke stejnému - stylem(za 10 minut na služebně tam a tam, pokud se tam dotyčný nedostaví, možnost předvedení

by vás měl každý, kdo vás potká, alespoň jednou pořádně praštit přes hlavu, aby se vám v ní rozsvítilo

trošku zbytečný, ne?

miluna
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 15:07
Odpovědět 

Milý a vážený pane Hern, všiměte si prosím jak vás (mělo by být Vás ale to by bylo moc i na mne) oslovuji. Jen jsem zde na tomto fóru vyjádřil svůj soukromý názor a za tím si stojím. Lze to říci srozumitelně a bez emocí. Nemusíte s mým názorem souhlasit a možná že uvedení strážníci opravdu nemohou nechat člověka ležet na ulici, byť by jen vyspával opici. Váš verbální projev cit: ,,Tohoto šmejda bych dobil jak psa a nechal zavřít na záchytku a potom do kriminálu. Tebe bych odstíhal za neposkytnutí pomoci. " Mluví bohužel za vše. Již jsem to uvedl na jiném místě, v případě že mne někdo napadne, jsem zvyklý si vše vyřešit sám, z osobní zkušenosti vím že volání policie je ztráta drahocenného času. Nevím jestli je napadání strážníků cit: ,,modní" a opravdu nevím co se na té inkriminované služebně stalo. Jen myslím že agresivita je průvodní jev podnapilosti, lze s ní při kontaktu s podnapilým počítat a podle toho se i profesionálně chovat, což se asi v tomto případě nestalo. Znovu to ve mě vzbuzuje názor, že nedoučeným zedníkům svěřit zbraň je veliká hloupost a mohou tak jedině způsobit nějaký problém. V této souvislosti mne napadá, je nošení zbraně u MP povoleno na základě hromadného nebo individuálního ZP?

hern
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 15:30
Odpovědět 

Teď jste mě velmi, ale velmi pobavil/a/ !!! Jak se měli profesiálně zachovat, když jim ten parazit vyhrožoval a poté je napadl - dokonce i hasickým přístrojem? To se měli nechat zase zbít a okrást , nebo co ?? Váš mindrák, že nosí strážníci zbraň je jenom Váš a váš problém s tím nic neuděláte a v této době chodit jako strážník na ulici beze zbraně je jistá sebevražda. Nedoučeným zedníkům - to jste tak blbý, nebo zmanipulovaný pár lidma ???
A je dobře , že Policii nevoláte, aspoň se nebudou muset bavit s takovým přirozením, jak jste Vy. Až Vás třeba nějací zmetci vykradou, nebo zmlátí - nevolat ! Ale Vy jste přesně ten typ, co bude ihned škemrat u vrat policie !
Add. Co se Vám nelíbí na mém vyjadřování? To se mám od nějakého šmejda nechat zmlátit? No to určitě, to se nechte tak vy a ostatní chytráci. Opakuji: dal bych mu, co by se do něj vlezlo, zavolal policii, kteří by to posoudili jako nutnou obranu i kdyby byl na marách , to si pište ! Nejsem žádný otloukánek a bránit se budu vždycky !

miluna
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 15:46
Odpovědět 

velice vážený pane Hern, copa jsme měli na školičce z jazyka českého? Víte že se přístroj na hašení obecně nazývá hasící? Možná že je to již mimo možnosti vašeho vnímání. Promiňte ale dotýká se mne, bez toho aniž by jste mne znal osobně, vaše vyjadřování o mé osobě. Mindrák nemám z toho když nosí strážník zbraň, nelíbí se mi když strážník městské policie bez patřičného vzdělání dostane k výkonu své služby zbraň a neumí se chovat tak aby mu ji nikdo nesebral. Padlo zde na této diskuzi také něco o házení do jednoho pytle, nyní jak mohu soudit jsem s ostatními v pytli - ostatní chytráci. Děkuji je to svým způsobem poklona nebýt v pytli - hern a hulváti.

hern
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 15:57
Odpovědět 

Milý Miluno, už v tom tápete a nevíte z které do které :)))
Všímáte si mých překlepů a odvracité ee se od jádra problému :))) Vy víte jaké vzdělání mají oni strážníci ? On jim tu zbraň sebral ? Vy jste byl na místě a viděl jak se choval on a strážníci ?? Podle Vás je normální chování tohoto parazitita? Jestli jo, tak se běžte nechat vyšetřit, ať někomu neublížíte, nebo něco nezpůsobíte !

Petr PP
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 16:41
Odpovědět 

To miluna:

Když už jsme u té češtiny, tak ten přístroj se nazývá HASICÍ (krátký + dlouhý "i"), nikoliv HASÍCÍ (obě "i" dlouhá).

HASICÍ přístroj je přístroj na hašení. Slovo "hasicí" označuje druh přístroje.
HASÍCÍ přístroj je přístroj, který právě hasí. Slovo "hasící" vyjadřuje, co ten přístroj právě dělá.

Z hasicího přístroje, kterým se začne hasit, se stane hasící hasicí přístroj. Ten hasicí přístroj v uvedeném člíánku hasit nezačal, pokud jsem si to dobře přečetl.

Jinak jít po evidentních překlepech nebo po použití obecné češtiny (, mi připadá na chatu velmi nevhodné. Slovo "hasický" klidně mohlo být slovem "hasičským" a to už je v podstatě správné označení. Taky se mohlo napsat "hasičák" anebo staré dobré "minimax".

Anonymní
# Zasláno: 2 Čec 2007 16:45
Odpovědět 

A toto je chat?

Petr PP
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 19:07
Odpovědět 

To Anonymní:

Sorry, toto je forum, ne chat. Ale co se týká používání češtiny, je to stejný.

P. S. Zase hledáš mouchy ...

Citizen X
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 19:24 - Změnil/a: Citizen X
Odpovědět 

http://www.mpzlin.cz/index_f3e1941221920029cbb59de 4f0e5aca4.html
Mě to jako zpackanej zákrok nepřipadá. Ale tady u některých jedinců platí, že ať strážníci udělaj (nebo neudělaj) cokoliv, tak je to špatně.
Akorát bych chtěl ty přemoudřelý kritiky vidět v akci :-)

qqq
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 19:53
Odpovědět 

Citizen X

Taky se mi to nejeví jako zpackanej zákrok, ale jen jsem jako polda nepochopil za co mu udělili strážníci tu pokutu. Samozřejmě neznáme podrobnosti, ale i tak veřejné pohoršení z hlediska platného správního práva procesního nemůžeme s ohledem na platnou konstantní judikaturu nejvyššího soudu dělat v blokovém řízení i kdybychom nakrásně chtěli a nakrásně se nám dotyčný doznával, protože s ohledem na adhézní způsob v blokovém řízení nelze prokázat bez dalších zaznamenaných svědeckých výpovědí nejméně tří osob, které toto jednání pohoršilo, přičemž těmito osobami nemohou být osoby u kterých lze s ohledem na zaměstnání nebo jinou činnost, při které lze důvodně předpokládat, že se s daným skutkem, který může mít povahu veřejného pohoršení, setkávají (strážníci, policisté, záchranáři, hasiči... ale v tomto případě též i personál pohostinských zařízení a uvažoval bych i o hostech diskotéky, pokud je takováto "ožíračka" alespoň trochu běžným jevem).

Petr PP Na ten neoprávněný zábor jste mne dostal :-)))))) I když jinde s Vámi nesouhlasím, ale toto je opravdu lahůdka:-)))))

Mischance
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 20:28
Odpovědět 

qqq

Vzhledem k tomu,že v článku píšou,že ostatní kolemjdoucí jej museli překračovat, bych usuzoval,že by se o veř. pohoršení jednat mohlo.

miluna

cituji : "J en myslím že agresivita je průvodní jev podnapilosti, lze s ní při kontaktu s podnapilým počítat a podle toho se i profesionálně chovat, což se asi v tomto případě nestalo."

Přiznám se,že si nedokážu přesně představit,co jste tím myslel. Jak by podle Vás v tomto případě mělo vypadat profesionální jednání,tak,aby splňovalo Vaše představy ?

qqq
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 20:47
Odpovědět 

Mischance
Pokud přímo se někteří nevyjádřili, že je toto jeho jednání pohoršuje, tak nikoli. Pokud není jejich pohoršení svědecky dokázáno, tak platí zásada "kde není žalobce, není ani soudce". S ohledem na princip blokového řízení nelze ani bez dalšího, tedy zápisu o podaném vysvětlení svědků, blokové řízení uskutečnit.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 21:36
Odpovědět 

To qqq:

Tak se zřejmě někteří tak vyjádřili, že je to pohoršuje (příp. jim to strážníci vyčetli z jejich očí ... :-) ). Je také možné, že tam byly nějaké telefonáty na MP, že je to pohoršuje.

Jinak přestupkový zákon obecně umožňuje řešit veř. pohoršení v blok. řízení. A hned jsem volal jednomu známýmu policistovi a jednomu strážníkovi a oba mi řekli, že by to naprosto normálně jako veř. pohoršení "udělali" a že se to taky tak běžně dělá. Stejně jako třeba nějaký močící opilec.

Jsem rád, že jsem vás rozesmál ... :-)

pepek
Člen
# Zasláno: 2 Čec 2007 22:07
Odpovědět 

Tady se zjevně nikdo nepohoršoval, ale aktivní a nízkointeligentní obecní zaměstnanci cítili, že si mohou na někom vyzkoušet, jak se bouchá do lidského těla bez nějakých následků. Zjevně se potřebovali nějak "odreagovat od náročné práce" a jejich inteligence na víc než an fyzické násilí nestačila a dotyčný byl jediný dostupný terč, tak ho využili. Pokud tady někteří polointeligenti něco plácají o pomoci člověku, který bezvládně leží na zemi, tak bylo jejich prvotní povinností zajistit jeho základní životní fce a přivolat kvalifikovanou lékařskou pomoc. Až po zhodnocení zdravotního stavu měl případně následovat převoz na ZS, kde by dotyčný pod dohledem kvalifikovaného personálu vystřízlivěl a pak by případně v dalším kole zaplatil náklady spojené s využitím služeb ZS a dále by se jeho jednání mohlo řešit ve správním řízení. Jenže aktivní bijci toto opominuli. Být na jejich místě, tak se bojím slušného právníka, kterého si může dotyčný poškozený najmout. Na jeho místě bych to udělal a těm jednoduchým obecním zaměstnancům bych hodně přitopil pod kotlem.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 10:26
Odpovědět 

Pepku, všechno špatně, že? Já to věděl :-) CENSORED

Petr PP
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 12:54 - Změnil/a: Petr PP
Odpovědět 

To pepek:

Pokud vím, měl mít 1,5 promile, to není žádná "opice" pro záchyt. V tomto mi článek "nehraje", píšou tam silně podnapilý. Prostě na tý ulici spal. A k tomu měl asi 6 desítek. Mohl tam spát teoreticky i úplně střízlivý. Kdyby ho prostě přemohla nepřekonatelná únava. Mohli ho šoupnout na záchytku, důvod by se našel, kdyby ho chtěli nalézt za každou cenu, ale podle mýho mu nechtěli tou záchytkou "přitěžovat". A tak to chtěli vyřídit na tý úřadovně. No, že tam začal řádit je věc jiná. Nevěřím, že oni začali jeho bít první. Myslím, že vaším textem

... aktivní a nízkointeligentní obecní zaměstnanci cítili, že si mohou na někom vyzkoušet, jak se bouchá do lidského těla bez nějakých následků. Zjevně se potřebovali nějak "odreagovat od náročné práce" a jejich inteligence na víc než an fyzické násilí nestačila a dotyčný byl jediný dostupný terč, tak ho využili.

jste vyjádřil to, čemu se jinak říká !vaše) přání otcem (vaší) myšlenky.

To citizen:

Nevím přesně, co ti bylo umáznuto, ale je fakt, že je to tady bohužel běžné u nepohodlných lidí nebo nepohodlných názorů. Poukazem třeba na formální odchylení s eod tématu apod. Je to stejné jako před rokem 89. Tam byly obdobné metody pro pacifikaci disentu. V dopravě by se to dalo vyjádřit asi takto: Zatímco normálnímu člověku by se vozidlo stojící 450 cm přechodem neodtáhlo (protože to je už v běžné toleranci), disidentovi by se odtáhlo i auto stojící před přechodem 499,9 cm.

pepek
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2007 13:03
Odpovědět 

Pro pomaleji chápají či pro ty, jejichž inteligence se pohybuje hluboko pod hranicí 100 bodů - můj nick je "pepek". Psáno přesně tak, jak jsem to napsal já a malými písmeny.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je pět plus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci