miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Nazor k webu
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Roman Malek
# Zasláno: 11 Čec 2007 15:00
Odpovědět 

Dobry den,zdravim Vas..jen bych si vam dovolil napsat neco ohledne ustrojenosti strazniku...na foru se casto pise,ze straznici nosi tzv."bejsbolky"..a ze takto ejsou predpisove ustrojeni,mohu se zeptat,jake konkretne t"bejsbolky" imto myslite?My u nas mame ty "bejsbolky" cerne,a maji po celem obvodu tu Vasi milovanou a tolik zminovanou sachovnici,ten napis co je Vam tolik proti srsti "MESTSKA resp. OBECNI POLICIE" tam nemaji,ale je tam klasicky "odznak" co je na brigadyrce na cepici...-)) takze tato "bejsbolka" je predpisova..a kde jste presne nasli kdyztak ze tato pokryvka byt nesmi?Zakon jez tak radi citujete prece rika ze pokryvka ma byt cerna..se sachovnici,ale CO to ma byt za cepici tam stanovene nei,jedina vyjimka kde sachovnice byt nemusi je kozesinova zimni cepice,ne?Rad bych se tez zeptal,proc je odsuzovano to,ze maji straznici barety?vzdyt uz i barety jsou delany se sachovnici po celem obvodu a s cepicovym odznakem..a kde je dano ze tento baret musi byt na hlave?Je nekde v zakone,ze nemuze byt pod naramenikem?Dale bych se rad zminil k napadani,ze straznici nenosi kosile..a kde je presne stanoveno COJE TO KOSILE?Jsou na to nejake "normy"?-))))Co kdyz zrovna jako kosile se bude povazovat tricko s limeckem?-))A kdyz bude mit modrou barvu?-))))))Vazne se Vasim forem kazdym dnem bavim,kdykoliv nekdo z obcanu na me "zkousi" nejake ty "Vase" inteligenni finty..jako tu,ze se ma straznika ptat na sluzebni prukaz..-))))))To jste to ale vymnoukli co?-)))).....A jeste bych se rad optal,jestli nevite o nejake nadaci jez se sklada na operaci mozku a to jednoho z Vasich clenu,mam na mysli konkretne "pepka",jestli takova nadace existuje dejte mi prosim vedet,nebot na tohoto pana rad prispeju..-)))) operaci mozku by totiz rozhodne potreboval...a nebo jestli by potreboval na nejake nakladne psychiatricke vysetreni a nema na nej prostredky,tez se rad budu na tomto podilet,jsem s nim solidarni a lituji ho den ode dne vice....jinak Vam preji mnoho uspechu,stesti a zdravi.

S pozdravem Roman Malek straznik mestske policie

miluna
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2007 16:12
Odpovědět 

tak mám konečně dojem, že se projevil někdo s tou VŠ

Petr PP
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2007 16:35 - Změnil/a: Petr PP
Odpovědět 

To miluna:

Zbytečně odvádíte pozornost tou narážkou na VŠ, zabývej se fakty v článku (obsahem článku), ne formou. Odvádění pozornosti od obsahu k formě bývá obecně jednou ze známek absence protiargumentů. Je tam náhodou několik zajímavých bodů:

- čepice - bejzbolky: je fakt, že některé OP je mají se šachovnicí a odznakem, některé ne(např. Praha), ale jak už snad bylo řečeno, to je problém obce, co si schválí, to strážníci nosí a tečka, nutno kritizovat obci

- skutečně neexistuje předpis, který říká, že strážník musí mít čepici na hlavě, pouze že čepice černé barvy patří k tzv. jednotným prvkům, čili, dejme tomu, strážník ji pouze musí mít (nikoliv na hlavě) (tento problém už řešila některá stará - tehdy ještě - vyhláška o pravidlech silničního provozu, tam také bylo, že motocyklista musí mít za jízdy přílbu, teprve dodatečně bylo přidání "nasazenou na hlavě"

- skutečně neexistuje norma pro košili, tričko s límečkem a pár knoflíky může být jak tričkem, tak i košilí, event. chcete-li polokošilí (máme na mysli vše s krátkým rukávem)

K tomu všemu nutno ještě opakovaně říct, že ta vyhláška o oblečení OP je zastaralá, překonaná.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 11 Čec 2007 16:37
Odpovědět 

Petr PP: a protože je zastaralá, tak to strážníkům dává morální právo nosit co chtějí...

Petr PP
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2007 16:51
Odpovědět 

To Admin:

Ne to ne, po stránce čistě právní nikoliv. Ale je běžné v českých zemích, že právní norma, která se přežila, se již tak striktně nerespektuje. Samozřejmě, z čistě právního pohledu, je to chyba. Navíc jak jsem uvedl, je to věc obcí, nikoliv OP.

miluna
Člen
# Zasláno: 11 Čec 2007 20:57
Odpovědět 

To s těmi uniformami je stejné, jako kdybych si udělal svůj techničák na auto a napsal si tam údaje dle libosti a doplnil to SPZkou například ve formě obrázku. Asi by mi to dlouho nikdo netoleroval ne?

Petr PP
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2007 01:58 - Změnil/a: Petr PP
Odpovědět 

To miluna:

Tak to bylo snad zbytečné tento problém takto zlehčovat. Je to podle mého úplně jinak. Třeba případem ze stejného soudku je případ, když byla před lety přijata novela (myslím, že) obchodního zákoníku. Ta nařizovala, že podnikající fyz. osoby nesmějí používat za svým jménem a příjmením, co by svých obchod. názvem, již žádné "ocásky", jako např. "Jan Novák - zámečnictví". Povolenou formou bylo pouze "Jan Novák". A pokuty byly resp. jsou dosti drakonické, až 50.000 Kč. Nicméně lidé dále tyto "ocásky" používali resp. používají a není zřejmě znám případ, že by za tento prohřešek někdy někdo dostal pokutu. Prostě i živnostenské úřady pochopily, že zákonodárce přestřelil a nestíhaly to. Důvodem bylo, to ta novela šla mimo realitu. A zbytečně přinášela režim, který nevyžadovala ani Evropa resp. přímo zakazovala to, co je v Evropě zejména u drobných živnostníků běžné = "ocásky". Asi jako když jsme byli resp. stále ještě jsme papežtější než papež, cos e týká dětských pasů a jejich délek platnosti (Bublanův zvláště povedený kousek). takže obdobné je to podle mého s tou vyhláškou o oblečení OP - jde mimo realitu, je překonaná.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 12 Čec 2007 07:52
Odpovědět 

Petr PP: překonaná být může, ale pro obyčejného občana je závazný správně ustrojený strážník a ne hadrák co si hraje na přepadovku.

Josse
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2007 08:31
Odpovědět 

Petr PP
Petre, ale no tak.... Trosku silna slova- mimo realitu ne? Pochopil jste vyznam slovniho spojeni "jednotici prvek"? Ten Vas priklad neni zrovna idealni. Vite, ono je dano, ze zivnostnik "jedna svym jmenem a na svoji odpovednost", coz je onen zakonem vyzadovany jednotici prvek vsech zivnostniku - Jan Novak. Aplikovane omezeni na dalsi "bonusove udaje" je vec jina, leckdy vitana a potrebna, v tomto konkretnim pripade ocividne zcestna. Straznik take muze nosit vlastni slunecni bryle temer libovolne konstrukce a vzhledu a je jen na nem, jestli bude vypadat jak Drsnej Harry nebo debil, ovsem krome toho musi byt holt vybaven treba onou cepici, kosili a vozidlem opatrenymi JEDNOTICIMI PRVKY spolecnymi pro organizaci organu jako celou instituci a neni mozne, aby si jednotlive mistni urady upravovaly vzhled strazniku podle toho, jak si zrovna kde mysli, ze to klukum bude vic sluset nebo sedet s tim, ze aplikuji vlastni vyklady one vyhlasky nebo ji dokonce vedome porusuji s tim, ze "je prece davno prekonana a mimo realitu a my vime nejlip, jak maj nasi kuci chodit vobleceny". Nemuze se prece stavat, ze si v jednom meste clovek plete straznika s ochrankou mistniho supermarketu, ve druhem s hrobnikem a v dalsim treba s republikovym policistou! Jednotici prvky kategoricky ano a cim vic, tim lip a predevsim takove, ktere primarne jednoznacne a bez pochybnosti ihned identifikuji prislusnost organa k obecni policii jako instituci, nikoli prislusnost k obecnim barvam. A samozrejme takove, ktere na prvni pohled vylouci zamenu jak s policii statni, tak s ruznymi ochrankami.

Roman
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2007 09:53
Odpovědět 

Je ale pravdou,to co zde nekteří poukazují a to je fakt,že jsou mesta a obce kde se na ustrojenost moc nedba,ja sam s timto sice zkusenost nemam,ale nemam duvod lidem neverit.Muj osobni nazor je takovy,že by se ta ustrojenost mela "sjednotit" podobne jako je to u PČR.Jinak nazory lidi na MP..no at si ma kazdy nazor jaky chce,je to jeho pravo,pokud si mysli neco spatneho,je to jeho vec a JEHO PRAVO.Ja se za to,ze jsem straznik nestydim,existuje i spousta lidi co se na MP diva pozitivne.Nikomu nic nevyvracim a ani bych to nedelal,je mozne,ze je spousta lidi v uniformach MP nebo OP co by ji nosit nemelo,ale tak uz to byva...na blbce narazi clovek vsude...v uniforme to ale,pravda,miva casto tragicke nasledky..a to,ze se pak jedinec ktery ma uniformu reprezentovat tak se "předvede" jako pekne vemeno....ted nemluvim ale o pripadech,kdy nekdo spacha prestupek at je jakykoliv a dostane od strazniku pokutu....pak zde nadava,jak osklivy a zly byl na nej straznik,vymysli ruzne varianty te historky.....-)))))no to mluvi samo za sebe...ne?-))))Tim nechci rict,ze by se nemelo pokutovat,nebo naopak melo..je to ale PRAVo kazdeho straznika rozhodnout a druhu "prislusne sankce"....jestli da ci neda pokutu,je ale pravdou,ze by se to mohlo delat vice s citem a rozumem,tohle je ale dvojsecne...kdyby se lide chovali s uctou a respektem,bylo by to tez jine,ale pokud k nekomu prichazite a slusne pozdravite...a ridic zacne hnedka byt arogantní a poukazovat na vse mozne..pak se nemuze divit....jiste,straznik by mel byt na takove "úrovni" aby se nad toto povznesl,ale nechat si nadavat?.....No...to snad ne?..Jinak je tohle vazne zajimavy web...-)))))Ja nejvice "zbožnuji" pepka...to je ale SPRÁVNEJ ŘÍZEK...-)))))))))

fandawebu
# Zasláno: 12 Čec 2007 11:21
Odpovědět 

Pratele,
je uplne jedno, jak je straznik ustrojeny.
Sice by mesta mela dodrzovat vyhlasku ministerstva, ktera stanovi jednotne prvky stejnokroje strazniku, ale faktem je, ze mesta onu vyhlasku casto nedodrzuji. To ale neznamena, ze by tak straznik pozbyl cokoli ze svych kompetenci, pripadne by se obcan mohl na vystrojni nekazen odvolavat. Poruseni zminene vyhlasky ministerstva totiz nezaklada skutkovou podstatu spravniho deliktu, cili neni nijak vynutitelne. Straznik bude straznikem, tedy verejnym cinitelem, i kdyby mel na hlave cerveneho kulicha, ktereho mu ve vyhlasce prisoudili vtipni zastupitele z Horni Dolni.

Musim ale podotknout, ze by mesta mohla vyvinout shanu stejnokroje MP sjednotit.

fandawebu
# Zasláno: 12 Čec 2007 11:22
Odpovědět 

Dodatek:

Samozrejme nesmi byt uniforma zamenitelna se stejnokrojem prislusniku ozborjenych sil, bezp.sboru atd :-)

Josse
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2007 13:48
Odpovědět 

Mily fando, copa to tu placate? Jak mi potom, jako svemu priteli, vysvetlite napr. §79, odst.1, písm.c) Zák.361/2000 sb.? Bohuzel pro organa, ac semu to pochopitelne nelibi, svlecenim uniformy nebo jeji casti ztraci i podstatnou cast svych pravomoci, kompetenci a ega. Takze asi nemusim prilis konkretizovat, co by si s nejvetsi pravdepodobnosti vyslouzil tajtrlik v cervenem kulisku.
To je zajimave, ze poruseni zrovinka tehle vyhlasky nejak najednou nezaklada skutkovou podstatu...

fandawebu
# Zasláno: 12 Čec 2007 14:20
Odpovědět 

Ale ono nedodrzeni skutecne nezaklada skutkovou podstatu spravniho deliktu, skutecne nikde neni ono nedodrzeni jako spravni delikt definovano :-)
Pripad, ktery zminujete, je srovnatelny i pro policii CR, nebavime se pouze o casti kompetenci, ale o celku. Slo-li by o cast, nutno uznat, ze mate pravdu. NIcmene je diskutabilniu, jakou castg odevu lze pak povazovat za stejnokroj, patrne tu, ktera je schvalena vyhlaskou mesta..

Petr PP
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2007 21:54
Odpovědět 

1. Je nutné rozlišovat, jestli je strážník oblečen podle předpisů obce ale ty jsou v rozporu s uvedenou "překonanou" vyhláškou MV (pak nadávejte obci) nebo je oblečen přímo v rozporu s předpisy obce (pak nadávejte strážníkovi resp. jeho OP).

2. Myslím si, že jasno by asi skutečně vneslo jednotné oblečení všech OP v Česku (tak jako mají jednotné oblečení policisté Policie ČR), jediným rozdílem ať pak je pouze ta domovenka. (To je taky odpověd Jossemu k příspěvku nahoře.)

A ještě pro Josseho: No zkuste to teda nají jako přestupek nebo správní delikt. Oblečení OP v rozporu s vyhláškou MV. MV by max. mohlo ty vyhlášky obcí o oblečení OP napadnout, že jsou v rozporu s jinými práv. normami. Proč to ještě neudělalo?

Anonymní
# Zasláno: 13 Čec 2007 07:39
Odpovědět 

Jezis, omlouvam se vsem za ty silene preklepy. Psal jsem v rychlosti.

Ježíš
# Zasláno: 13 Čec 2007 08:24
Odpovědět 

Odpouštím ti!

Roman
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2007 17:01
Odpovědět 

Admine...vis,ac si tento svuj podnetna a pro Tebe jiste prospesny web financujte s pepkem sami,nemuzu nez jen s usmevem pozorovat jak si sami "serete do vlastniho hnizda"..-))) promin tu vulgaritu,i kdyz mysli,ze Tobe ani pepkovi se za vulgarni slova NIKDO omlouvat nemusi,nebot vy se zde prezentujete tak zapškle a zle,že by i Lucifer vedla Vás vypadal jak "beránek"-))))))Vy prezentujete,že by tento web měl byý bez urazek a vseho podobneho ale ty sam a pepek se chovate jako......vsak ty vis jak,ze?-))))Ja kdykoliv mam spatnou naladu,tak si jdu sem precist pepkovi detinske,trapne a radoby intelektualske namety a namitky a hnedle mam dobrou naladu,nebot vidim,ze na svete existuji lide jako ON...-))))))Kvuli pepkum a jemu podobnym musi byt straznici-tupci aby byla zachovana prirozena rovnovaha,tupec-straznik a tupec-obcan-)))))))

miluna
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2007 21:38
Odpovědět 

občas je i ze stylu psaného slova a používání diakritiky zřejmé, že tady něco nebude úplně v pořádku

fandawebu
# Zasláno: 14 Čec 2007 22:10
Odpovědět 

Na nepouzivani diakritiky nevidim naprosto nic spatneho :-)

miluna
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2007 22:14
Odpovědět 

Pokud chybí jen ona a zbytek je v pořádku, dobrá omlouvám to, zřejmě z důvodů rychlého psaní. ALE zde chybí trošilinku cit pro mateřštinu, a trošičku znalosti pravopisu

Admin
Administrátor
# Zasláno: 14 Čec 2007 23:34
Odpovědět 

Roman: jsme rádi, že Vám tento web alespoň něco dává a berete to s humorem, některým Vaším kolegům chybí už i ten.

Roman
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2007 09:09
Odpovědět 

To miluna...človíčku,diaktriku nepoužívám a jestli se Ti nelíbí můj styl a sloh..tak to zkrátka nečti,ano?A "bazírování" na tomto je celkem dost dětinské...obraz člověka Tebe samého,jenž upozorňuje na druhotné věci..hodnoť spíše obsah....ju?-))A to Admin...humor mi sem tam schází,to je fakt,ale po každé návštěvě tohoto "sranda-webu" je mi na světě vždy krásně...-)))))))Jen mně osobně tu schází pepek..-((((( škoda,asi nemají z Bohnic vycházky,ne?-))))))Anebo v té knihovně co pořád spí,asi zůstal natrvalo...-)))))))Tak se tu mějte pohádkově hojky-)))

Admin
Administrátor
# Zasláno: 15 Čec 2007 11:20
Odpovědět 

Roman: jsme sami zvědavi, jak Vám dlouho vydrží úsměv na rtech, až někdo využije rad zde uveřejněných při jednání s Vámi. Obvykle se strážníkům prodlouží brada, vypoulí oči a buď začnou koktat, případně se rozpálí doběla.

Roman
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2007 12:27
Odpovědět 

To admin..ale no tak admine..-)))Vaše rady?Pokud vím,tak kupříkladu ta Vaše inteligentní a duchaplná a podle práva "oprávněná" rada,že by měl občan požádat o strážníka o služební průkaz?Tuhle radu jste třeba myslel?-)))To byla ale blbost co jste zde uvedli,že?Prý služební průkaz...-))jak směšné a tím pádem Tobě a Vašim zde přítomným "pepkům" podobné...-)))))A to je nejen to ohledně služebního průkazu...-))Trapných a nesmyslných rad je zde "hafo"..-))Jo a nebojte,pokud by u mě někdo použil osobu blízkou,nevadí mi to,je to právo toho občana..-)))Já si jen pomyslím svoje a popřeji mu hezký den..a v duchu si řeknu:"Každá svině má svého řezníka"...-)))))))Přeji hezký den

Admin
Administrátor
# Zasláno: 15 Čec 2007 13:40
Odpovědět 

Roman: taková rada se zde na webu nevyskytuje. Nicméně jaké další rady jsou 'trapné a nesmyslné'? Ty co raději nechcete napsat, protože nejsou?

Anonymní
# Zasláno: 15 Čec 2007 14:37
Odpovědět 

Tak jednoho řidiče, co chtěl sundat botku z auta a použil osobu blízkou znám. MP přijela, když zaslechal cosi o osobě blízké, jala se dotazovat v blízkosti auta svědků, zdali někdo neviděl, kdo s tím autem zaparkoval a pak byla hlídka odvolána k jinému případu, který měl samozřejmě přednost. Sledoval jsem to jen zpovzdálí z terásky restaurace, ale vím jistě, že sundání botky (mimochodem, skutečně tam zaparkoval ten chlapík a žádná osoba blízká) trvalo přes 2 hodiny, celkem jsem se pobavil.... Možná bude následovat stížnost thoí chlapíka, ale bylo legrační vidět, jak vztekle volá MP a řve do telefonu, že tu "zkurvenou pokutu zaplatí", jen ať mu to přijedou sundat :-))))

Roman
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2007 14:39
Odpovědět 

To Admin...tak milý a drahý admine ted pěkně LŽEŠ,ta rada byla v tom Vašem inteligentním desateru....a já sám jsem Vás na toto upozornil,a když jste bez mého svolení.-)))okopíroval můj mail na Vaše fórum,tak byste měl vědět,že i o té chybě v "Desateru" jsem Vás informoval prostřednictvím mailu ........V "Desateru" jste radili,že pokud Vás strážník požádá o doklady,že jej má občan požádat o služební průkaz....-)).Ha ha ha hha ha ha--))))Taková hloupost a stupidita..-))))Vždyť byste z lidí akorát udělali trouby..-))))))Škoda,že mě o toto někdy někdo nepožádal,to by byla ale ta pravá "bžunda".Ale budiž Vám přiznáno,že jste tento blábol sami opravili..-))))Mám pokračovat dál?

Admin
Administrátor
# Zasláno: 15 Čec 2007 16:54 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

Roman: zjevně Vám dělá potíže rozpoznávání slov a jejich významu, potažmo časů. Zatímco my píšeme v čase přítomném,Vy zde řešíte čas minulý a ještě máte tu drzost nazývat nás lháři. Ano, rozhodně pokračujte dál, zatím zde dokolečka opakujete dávno vyřešené věci.

Roman
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2007 17:34
Odpovědět 

Ale,ale..-))píchl jsem do "vosího hnízda"..-))) ajta krajta..-))) no...to se ale podívejme..-))))mám ale pravdu,co?-))))Rozpoznávání mně potíže,drahý admine nedělá,ale Vám asi ano.A copak vy zde neopakujete dokolečka některé chyby strážníků?To nejsou věci minulé?Hm?A jestli já mám drzost nazývat Vás lhářem,jak to,že Vy máte drzost urážet a hanět zde všsechny strážníky?Máte ve svých stanovách,ž by příspěvky měly být slušné,bez vulgarismů,ale některé návštěvníky necháváte nadávat strážníkům do obecních poskoků apod. a ani Vy nejdete daleko pro urážlivé a výsměšné věty a výrazy na adresu instituce MP.A Vy chcete někoho poučovat?Vždyť jste k smíchu...-)))))Na Vás platí jedno přísloví:"Na hrubý pytel,hrubá záplata"..-)))přeji krásný den

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je nula plus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás free forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci