miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Nazor k webu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Roman
Člen
# Zasláno: 1 Říj 2007 18:08
Odpovědět 

To Admin Děkuji Vám za odpověď,jen jsem ptal a Vy jste mi odpověděl:-).Opravdu v tom nic nehledejte.Přeji mnoho spěchů a hezký den

Klidek
Člen
# Zasláno: 26 Říj 2007 18:05 - Změnil/a: Klidek
Odpovědět 

Panové, bomba !
Zadal jsem zcela nevinny dotazecek na problem s ulomenou SPZkou a misto odpovedi jsem dostal clanek se sbirkou jakychsi zoufale pruhlednych manipulativnich agresi ci co :-)
A panove - PRISAHAM - ja nevedel, ze je to organ, to jsem si precetl az tady pozdeji -
ja to z jeho vyjadrovani OPRAVDU poznal PO JEDNOM JEHO CLANKU ze to neni jen obyc. forum-prudic, ale doopravy organ !!! To je zoufale, jak muze byt nekdo tak pruhledny.
Napiste mu nekdo sikovne nejake to konto, na posilani financni vypomoci na transplantace :-)
Ď.K.

Roman
Člen
# Zasláno: 26 Říj 2007 18:13
Odpovědět 

To Klidek:
mýlíte se, strážníkem již nejsem:-)

Netvorec
Člen
# Zasláno: 20 Pro 2007 22:22
Odpovědět 

Tady tento web vrací český národ zase do pozice švejků a celosvětově proslulých vyčůránků. Nejde souhlasit s tím aby strážník porušoval zákon, ale zde nejde o to aby si připsal neprávem bodík, ale aby mohl vůbec vykonávat svou práci i přesto, že mu to zákonodárce z podivných důvodů nechce umožnit.
Potrefená husa nejvíc kejhá - to je přísloví jež se hodí pro zastánce tohoto webu.
Nebo se snad někdo zasadil o změnu v zákoně, intervenoval na příslušnýchh místech?
Ne, jen si tu pod nicky vylévá zlost za to že dostal pokutu - jednoduchý jak facka - samozřejmě ta co byla posléze označena za nedovolené použití donucovacího prostředku co vážení?!

Admin
Administrátor
# Zasláno: 21 Pro 2007 10:26
Odpovědět 

Netvorec: opravdu jste si pročetl hlavní web, především kategorii Korespondence?

obecnizrizenec
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2007 11:32
Odpovědět 

Admine: Korespondence je hlavne o toceni se na tvrzeni o nepredpisovosti ustrojeni strazniku, o tom je i cela fotogalerie, od ktere jsem si sliboval trochu vice nez jen fotky strazniku, kteri nejsou ustrojeni, tak, jak by snad meli byt, byt to neni nijak vynutitelne. Nicmene musim dodat, ze v pripravovane zmene zakona uz bude nepredpisovost ustrojeni strazniku mozne sankcionovat.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 21 Pro 2007 11:46
Odpovědět 

obecnizrizenec: fotogalerie je taková, jakou si ji udělají čtenáři. Pokud jste si od ní sliboval něco jiného, proč jste nezaslal nebo nezašlete svoje fotografie?

obecnizrizenec
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2007 12:09
Odpovědět 

Otazka ceho by se ony fotografie mely tykat, maji seznamovat s praci strazniku? Zamereni webu odpovida spise kritice, ac si o ni v teto forme myslim sve. Fotogaleri je asi to nejmensi, reagoval jsem na Vasi odpoved nicku Netvorec. V one korespondenci jde jen o jednu vybranou vec resici, spise neresici zlomek z toho, co je, co muze, nemuze, ma nebo nema mestska policie. Problemu, ktere MP, samozrejme i jine slozky provazi, je cela rada, ale vztahovat svuj boj jen na obleceni a vytvareni pravnich deregulatoru zda se mi ponekud podivne.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 21 Pro 2007 12:45
Odpovědět 

obecnizrizenec: máte možnost se realizovat i Vy a následně zaslat korespondenci k uveřejnění.

obecnizrizenec
Člen
# Zasláno: 21 Pro 2007 13:50
Odpovědět 

Admin: Ja se realizuji, zasilal jsem pripominky k navrhovanym zmenam zakonu vc. zak. o obecni policii, z. o prestupcich atd.. Tesim se, az pripominky k nedokonalosti zakona najdu i tady, nebo je to jen o ustrojeni, listeckach za sterac a osobe blizke? Ale vite co, zapomente na to, budu se tesit na dalsi hodnotne prispevky na hlavnim webu.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 22 Pro 2007 12:13
Odpovědět 

obecnizrizenec: pokud nám zašlete dané materiály, mohou se objevit i na hlavním webu.

obecnizrizenec
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2007 13:33
Odpovědět 

Admin: Ale ja predpokladam vasi aktivitu v teto oblasti :-) Ja nejsem tvurce ani spravce webu, pouze jeho ctenar a navstevnik a i kdyz se web prezentuje jako nestranny a resici nestandardni postup strazniku pristupujici k problemum bez urazek atd, neni to, podle meho nazoru pravda. Viz listky za steracem, zastavovani stopkou, ustrojova kazen nebo laserove rusicky. O radach, resp, jejich urovni, vyjadrovani nekterych prispevatelu sverepe hajicich sve pravo na nezasahovani prava do prav jejich na foru by se dala napsat vedecka prace :-)

P.S. Hezke svatky vsem.

kraken
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2007 17:33
Odpovědět 

názor k webu

je to SUPER

zajimavý

novak
Člen
# Zasláno: 22 Pro 2007 22:17
Odpovědět 

Vážení, né že bych byl expert na zákony či oblečení atd. ale, košile je košile, polokošile je polokošile , triko je triko, bundokošile je bundokošile. Košile má knoflíky po celé délce, polokošile jich má jen pár, tedy např.3, triko je bez knoflíků a bundokošile je košile stažená v pase např. gumou. Nevím co je nepochopitelné pro OP nebo MP /zákony snad platí pro každého a tudíž i pro ty co je mají vymáhat a možná by je tito měli respektovat ještě důsledněji / k čepicím, nikde není psáno o tom, že to musí být brigadýrka, ale pokud použií tzv. bejzbolky či barety nebo i lodičky mají mít tyto náležitosti : šachovnicové proužky a odznak MP či OP /čepicový/ nápisi jsem nikde v zákoně o OP nenašel . Jinak by OP či MP neměla být zaměnitelná s jinými ozb. složkami, pokud potkám MP v kombinéze, nevím zda je to policista či jiná složka až do té doby než si přečtu, že se jsdná o MP. To taky není v pořádku, ale už jsem potkal MP, která měla označení / reflexní šachovnicový pruh na techto kombinézách/. Pokud je zákon špatný má se změnit, ale, do té doby jej musí dodržovat MP i kdokoli jiný. K prokázání se k příslušnosti MP: MP je povinen se prokázat občanu a to i když je v uniformě sl. průkazem na žádost tohoto občana. Falešných policistů nebo strážníků je kolem pořád dost / stačí se podívat na TV nebo číst noviny /. Nechci se nikoho dotknout, ale i toto je dáno zákonem. Chápu, že je to složitější, ale pokud by se všichni chovali tak jak mají, nemusel by existovat tento web / slušné chování je míněno jak pro občany tak strážníky MP /.

Mischance
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2007 14:28
Odpovědět 

to : novak

Kde jste přišel na ten nesmysl,že MP je povinen se prokazovat služebním průkazem i když je v uniformě ?

Přečtěte si § 9 Zák. 553/91 Sb.

novak
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2007 20:59
Odpovědět 

to: Mischance
A Vy jste snad našel opak. Tím chci říct, že by se snad na požádání občana strážník neměl nebo snad nesměl prokázat sl. průkazem ? Řekněte kde a já si to rád přečtu. Né, jen strážník, ale i policista je povinen bez zbytečných průtahů na požádání se prokázat sl. průkazem. To platí i v případě, že je v uniformě. Jsou zde sice okolnosti, kdy to nejde okamžitě, ale jak to situace dovolí je povinen tak učinit.
Pokud se pletu, tak mě prosím řekněte, kde je toto uvedeno. Zákon a § který uvádíte je jen o uniformě a její náležitostech. Ani se zde nehovoří o tom, kdy si občan řekne o prokázání sl. průkazem, pokud mám správné informace, tak sl. průkaz má mít strážník stále při sobě a toho má tedy k čemu ?

Roman
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2007 22:25
Odpovědět 

To novak:
Mischance má pravdu, §9 zákona o obecní policii jednoznačně říká jak je strážník povinnen prokázat svou příslušnost, to o tom služebním průkazu je nesmysl.

Roman
Člen
# Zasláno: 23 Pro 2007 22:57
Odpovědět 

To novak:
Buďte prosím tak laskav a přečtěte si ještě §7 odstavce 2 a 3 pak pochopíte na co je průkaz obecní/městské policie.Pokud je strážník v pracovní době, jednoznačně prokazuje svoji příslušnost k obecní/městské policii stejnokrojem,odznakem..atd...Požádat o průkaz jej sice můžete, ale vyhověno Vám být nemusí.

Mischance
Člen
# Zasláno: 24 Pro 2007 20:10
Odpovědět 

to novak

Melete nesmysly. Buďte tak laskav a sdělte mi,kde jste přišel na onu povinnost prokázat se služebním průkazem i v případě,že jsem v uniformě a já si to rád přečtu. Vždyť je to tak prosté. V tom paragrafu,na který jsem Vás odkázal je psáno,jak strážník prokazuje svoji příslušnost k obecní policii. Není zde ani zmínka o průkazu ! Pakliže budu na ulici ve stejnokroji se všemi náležitostmi a Vy ke mě přijdete a budete chtít,abych se Vám prokázal služebním průkazem,tak Vám zdvořile odmítnu. (a to je ta jemnější varianta ;o)) Víte proč ? Samozřejmě,že by mi to nic neudělalo,ale prostě ho ukazovat nebudu. Není totiž žádný důvod. Dle zákona jsem se prokázal dostatečně. A nebudu Vám dělat šášu někde na ulici. A vzhledem k tomu,že jsem svého času sloužil u PČR,tak Vám mohu s jistotou říci,že ani policista tuto povinnost nemá.

Takže abych to shrnul. Napište prosím číslo zákona, paragrafu,který mi tuto povinnost ukládá a já se Vám zde samozřejmě omluvím. Do té doby jste u mě jen další pepek.

Na tom je založen tento web. Někdo si někde něco vyloží po svém a plácne to zde jako bernou minci.

pepek
Člen
# Zasláno: 24 Pro 2007 21:33 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

to novak: Tak jste se teď sám přesvědčil, jaká je úroveň znalostí a ochoty u obecních zřízenců. Jejich právní znalosti (zvláště pak těch, co nevzali k PČR) jsou na úrovni znalostí žáka zvláštní školy.

Mischance
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2007 08:54
Odpovědět 

to pepek

Dle Vás se pletu ? Tak mi prosím odkažte na paragraf,ze kterého mi tato povinnost vyplývá ?

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2007 09:34 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Milý neznalý obecní zřízenče, víte proč vás nevzali k PČR? Protože zjistili, že nestačíte obsahově pojmout ani základní předpisy. Což třeba takhle §10 Vyhl. MV č. 25/1998Sb. ?

obecnizrizenec
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2007 13:18
Odpovědět 

Souvislost s vyhlaskou jsem nejak nepobral, ma-li uniformu, je podle me prukaz bezpredmetny.

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2007 13:49
Odpovědět 

Jelikož jste jen obecní zřízenec, tak se ani nedivím, že nepoberete ani to malé kvantum informací a o dalších souvislostech ani nehovořím.

Pavelyar
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2007 17:28
Odpovědět 

Admine kroť si pepka. Zákon 553/91 mluví jasně. Nebo se můžem urážet všichni ?

~CENSORED~

Admin
Administrátor
# Zasláno: 25 Pro 2007 17:32 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

Pavelyar: kroťte především sebe. Pepek reagoval na prohlášení Mischance, který tvrdil 'A vzhledem k tomu,že jsem svého času sloužil u PČR,tak Vám mohu s jistotou říci,že ani policista tuto povinnost nemá. '. Dále již snad číst umíte.

pepek
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2007 17:43 - Změnil/a: pepek
Odpovědět 

Jsou rozumní lidé, kteří pochopí, o co jde a pak jsou ti ostatní

Mischance
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2007 18:43
Odpovědět 

to pepek

Ale já přece netvrdil,že mě nevzali k PČR, ale že jsem u PČR sloužil. Ale vzhledem k Vaší inteligenci Vám to promíjím.

Pominu Vaše bláboly,že tento web je o MP a ne PČR,ale když si myslíte,že máte pravdu (což se stává málokdy) tak se o PČR bavit chcete. Nuže pozorně jsem si přečetl onen § 10 a stále mám pocit,že jste si ho špatně vyložil.
Pokusím se Vám to vysvětlit - V § 10 je psáno cituji " Policista při prokazování příslušnosti k policii služebním průkazem nebo odznakem služby kriminální policie předkládá k nahlédnutí přední stranu služebního průkazu s fotografií nebo přední stranu odznaku služby kriminální policie, aniž jej vydá z ruky."

Když si pozorněji přečtete tu první větu, zejména : "při prokazování služebním průkazem"
Pepku - při prokazování služebním průkazem. Za normálních okolností se prokazuje (stejně jako strážník MP) uniformou ! Tento paragraf určuje způsob prokazování služebním průkazem a ne,že určuje,že se policista prokazuje pouze sl. průkazem.

majkl
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2007 20:11
Odpovědět 

Pepek mě už svoji tupostí natolik otrávil, že se definitivně loučím s tímto kdysi nadějným a zajimavým webem. Že vám to astojí za to:-))) Zdarec

~CENSORED~

Citizen X
Člen
# Zasláno: 26 Pro 2007 11:02 - Změnil/a: Citizen X
Odpovědět 

Znám případ, kdy občanka chtěla po strážníkovi v uniformě a ve službě vidět průkaz s tím, že co když je falešnej, že pravýho strážníka třeba zabil a zakopal v lese a teď má jeho umiformu. Strážník jí to zdvořile vysvětlil, průkaz jí neukázal, ona si stěžovala a nakonec utřela, protože:
a) k prokázání stačí uniforma se všemi náležitostmi
b) strážník se k ní choval slušně.

To jsou ty lidi, který moc věřej podobným webům...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři mínus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci