miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Negativa ANO ale kde jsou pozitiva!
Autor Zpráva
zuves
# Zasláno: 13 Čec 2007 13:50
Odpovědět 

[b][/b] zase nějaký potrestaný viník co to nemohl unést sám tak musí bojkotovat asi za každou cenu práci všech strážníků co!vždyť kdekoliv jinde též neházíme všechny pracovníky na jednu hromadu a netvrdíme, že je to jeden lempl za druhým !no budeme se těšit také na pozitivní ohledy za strážníky doporučuji jako povinnou četbu např.Pražského Strážníka časopis kde je taky vidět kus práce a ne buzerace ať už od nadřízených nebo od občanů!

fandawebu
# Zasláno: 13 Čec 2007 14:12
Odpovědět 

Tak pozitiva bych tady prilis nehledal, spise to vypada jako klub, kdysi to nekdo nazval ocuravacu zakonu..

Petr PP
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 14:36 - Změnil/a: Petr PP
Odpovědět 

Smůlou policistů, strážníků ap. profesí je prostě v tom, že při své práci šahají do práv lidí, hodnotí co udělali, dávají sankce. Taková skupina lidí to vždycky bude mít těžké. Zejména pak zástupci této kategorie lidí, kteří jsou tzv. v první linii, neodděleni hradbou úředního stolu, neswchovaní v kancelářích vybavených právnickými příručkami, pracujících, jak já říkám, v reálném čase, často sólo (hlídku beru jako sólo).

Admin
Administrátor
# Zasláno: 13 Čec 2007 17:41
Odpovědět 

zuves: neřečeným faktem ovšem je, že procentuální zastoupení blbů mezi strážníky je snad nejvíce ze všemožných lidských činností.

fandawebu
# Zasláno: 13 Čec 2007 18:19
Odpovědět 

Admin zrejme vychazi z nejake spolehlive statistiky vyskytu imbecilnich osob v bezpecnostnich sborech :-D Mam dojem, ze procentualni zastoupeni magoru je stejne u vsech profesi :-)

Citizen X
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 20:00
Odpovědět 

CENSORED

miluna
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 22:02
Odpovědět 

teda pane Zuves, asi jsem momentálně zaostalej, neboť jsem si třikrát přečetl váš příspěvek a ani zbla netuším oč jde.

Marsias
Člen
# Zasláno: 13 Čec 2007 22:08
Odpovědět 

Po místní strážníky:I když si budete myslet,že jsem zaujatý proti vám.Chápu když mě MP změří někde u školy v centru Brna,že jedu 60 a ne 50.To beru zanadávám,ale beru to!Ale když měříte pár metrů (50m) před značkou konec obce u výpadovky z Brna na Rajhrad (kde není škola,nepohybují se chodci atd.),tak jste prodejný děv*y a jen buzerujete!Nad tím by jste se měli zamyslet pánové.Zda-li to když jedete měřit má "výchovný" charakter,nebo si jen MP potřebuje namastit pořádně kapsu!!!

Admin:Sorry za vulgarni vyraz,ale jinak to proste nejde!:-)))

Petr PP
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2007 01:29 - Změnil/a: Petr PP
Odpovědět 

To Marsias:

Chápu. taky mě štvou různé evidentně zbytečně omezené rychlosti, zapomenuté cedule po cestářích ap. Ani nevíte jak. Však se také na tyto případy snažím aspoň někdy a někde upozornit.

Na druhou stranu zkuste jet autem do Rakouska přes D. Dvořiště a dále přes Freistadt. Než se dostanete na rakouskou dálnici, musíte jet určitý úsek přes vesnice. Že jsou to vesnice poznáte někdy jen podle cedulí, domy jsou daleko od silnice, provoz na silnici žádný, chodci žádní, prostě nic. Navíc ty úseky vesnic jsou krátké, kolikrát jen pár stovek metrů. Situace obdobná té vaší "50 metrů za cedulí". A přesto tam každý Rakušák poslušně zpomalí. Prostě to respektuje. Možná s tím vnitřně také nesouhlasí, ale je to tam, respektuje zákon, zpomalí.

Kde je chyba? V těch Rakušácách (že zpomalí, i když to evidentně není nutné kvůli bezpečnosti provozu) nebo v nás (že nezpomalíme, protože se domníváme, že to není z důvodů bezpečnosti provozu nutné)?

Marsias
Člen
# Zasláno: 17 Čec 2007 21:32
Odpovědět 

to Petr PP:Když jsem jel párkrát do Vídně tak jsem dodržoval rychlosti,jako ostatní,ale jestli to není tím,že v těch vesnicích se téměř vždy měří a všude cedule Achtung RADAR.:-)))

fandawebu
# Zasláno: 18 Čec 2007 16:37
Odpovědět 

Znamena to tedy, ze kde se meri, je treba zakon dodrzovat a kde ne, je ring volny? Zvlastni pristup.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 18 Čec 2007 17:35
Odpovědět 

To Marsias:

Tak teď to nechápu. Vy se rozčilujete na české strážníky, že měří "50 metrů za cedulí" a přitom berete jako fakt, že v Rakousku se měří téměř všude (tedy evidentně více než v Česku), tedy i zmíněných "50 metrů za cedulí" a tedy i v mnou zmíněných obcích, které poznáte ne podle domů a provozu chodců apod. ale jen a jen podle cedulí.

Majkl
# Zasláno: 18 Čec 2007 18:52
Odpovědět 

4 Petr PP
Často s vámi nesouhlasím, ale váš příměr je naprosto, absolutně přesný a výmluvný. Pointa je ovšem v tom, že TOTO někdo není schopen pochopit.

Petr PP
Člen
# Zasláno: 18 Čec 2007 20:26
Odpovědět 

To Majkl:

OK. To, že se mnou častokrát nesouhlasíte beru. Je to naprosto v půořádku na webu, který by měl být diskuzním fórem. Jak řekl Churchill jednou v parlamentu: Mr. XY, nesouhlasím naprosto s tím, co říkáte. Ale budu bojovat za to, abyste tyto své názory mohl říkat. (Nutno podotknout, že dotyčný Mr. XY jistě diskutoval na úrovni.) Škoda, že pepek a jiní se tímto zde neřídí.

e policeman
Člen
# Zasláno: 24 Čec 2007 19:11
Odpovědět 

Dobry den po dovolene :-(

Marsias napsal:
Po místní strážníky:I když si budete myslet,že jsem zaujatý proti vám.Chápu když mě MP změří někde u školy v centru Brna,že jedu 60 a ne 50.To beru zanadávám,ale beru to!Ale když měříte pár metrů (50m) před značkou konec obce u výpadovky z Brna na Rajhrad (kde není škola,nepohybují se chodci atd.),tak jste prodejný děv*y a jen buzerujete!Nad tím by jste se měli zamyslet pánové.Zda-li to když jedete měřit má "výchovný" charakter,nebo si jen MP potřebuje namastit pořádně kapsu!!!

Váš jistě spravedlivý a opodstatněný hněv má směřovat na Městskou policii jako instituci takovou,na strážníky jako celek nebo jen na jedince,kteří měří tam,kde to podle vás je nevhodné?

Hezký den

Admin
Administrátor
# Zasláno: 24 Čec 2007 21:02
Odpovědět 

e policeman: sám víte, že strážníci pouze plní úkoly vedení. Na druhou stranu, pokud strážník nesouhlasí s úkolem, nebo mu přijde nelogický, nic ho nenutí přece pokračovat v práci strážníka, ale může zkusit štěstí jinde.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 26 Čec 2007 13:00
Odpovědět 

Na druhou stranu zkuste jet autem do Rakouska přes D. Dvořiště a dále přes Freistadt. Než se dostanete na rakouskou dálnici, musíte jet určitý úsek přes vesnice. Že jsou to vesnice poznáte někdy jen podle cedulí, domy jsou daleko od silnice, provoz na silnici žádný, chodci žádní, prostě nic. Navíc ty úseky vesnic jsou krátké, kolikrát jen pár stovek metrů. Situace obdobná té vaší "50 metrů za cedulí". A přesto tam každý Rakušák poslušně zpomalí. Prostě to respektuje. Možná s tím vnitřně také nesouhlasí, ale je to tam, respektuje zákon, zpomalí.

Kde je chyba? V těch Rakušácách (že zpomalí, i když to evidentně není nutné kvůli bezpečnosti provozu) nebo v nás (že nezpomalíme, protože se domníváme, že to není z důvodů bezpečnosti provozu nutné)?

Dlouho jsem tu nebyl a tedy pane a musím říct že v tomto solidně plácáte.
1. pokud je v Rakousku vesnice a za cedulí následuje nějaká část mezi poli pak je naprosto běžné a normální že je tam 70, někdy i 80
2. za tisíce kilometrů najeté v Rakousku jsem měřící policisty zažil JEDNOU
3. v Rakousku je normální že skoro všiczhni a takřka bez vyjímky jezdí +- 10 až 15 nad povolenou rychlostí
4. pokuta za 70 v obci na 50 je asi 15 euro
5. Policista tam nebuzeruje, naopak se snaží pomoci a vyjít vstříc. To bohužel naplatí pro zakomplexované pitomce na hranicích.
6. Je dobré vystrčit hlavu i dále za dolní dvořiště, rakousko nekončí prvním supermarketem u silnice...

Mach
# Zasláno: 30 Čec 2007 07:48
Odpovědět 

Vážený pane, trochu tu pročítám obecné reakce na strážníky, policii atd.. Musím konstatovat jendo, kdo chce psa bíti, vždycky.......... . Na jedné straně potlačování faktů do pozadí, na druhé straně vynášení polopravd do nebe. Když se konkretně vyjádřím k vaší reakci o Rakousku, tak tam nikdo s policií nediskutuje /mimochodem cca. před 5ti lety MP a Policii sloučili/, nějaká tolerance 15 Km nad je snad jen vaše přání a všichni tam bezvýhradně dodržují předpisy. Snad jen na dálnici máte pravdu, že 15 nad 130 se toleruje. A to jak tam mají rozmístěné dopravní zančení /viz. rychlosti 70,80/ prosím nehažte na strážníky, o dopravním značení nerozhoduje MP . Pokud se nějaký strážník chová nepřístojně, nebo porušuje zákony, ať to slízne, i pro samotnou organizaci to bude v konečném důsledku lepší. Ale ať se na mě nikdo nezlobí, léčit si svoje komplexy na této diskusi /myšleno obecně ne na vás/ mi nepřipadá moc seriozní.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2007 08:15 - Změnil/a: volkswagen
Odpovědět 

Pane Machu, s policií tam možná nediskutuje někdo kdo neumí německy. Dobře si vzpomínám že jsem tam ukecal strážníka za předjíždění autobusu na motorce přes plnou čáru v obci na domluvu.
A mám na to svědka :-)

Nevím jestli je v Rakousku rozlišená městká a obecní policie. Vím že se tam přejmenovala od předloňského července Gerndarmerie na Polizei. Stále tam pobíhají po městech takoví pohůnci co mají uniformy podobné starým rakouským vojenským uniformám, ale ti kontrolují výhradně parkovací hodiny. Mimochodem ani ti je nekontrolují tak striktně jak by se zdálo. Kamarádce se ve Vídni stalo že nestihla dojít a zaplatit hodinu navíc. S lístečkem který dostala za stěrač jim potom poslal v dopise potvrzení o dalším zaplacení a dostalo se jí ujištění že je to všechno v pořádku, že chápou že turista se může splést.

Strážníci o ničem nerozhodují, to je pravda. Ale hovořit o komplexech.... podívejte se když jsem svědkem toho co strážníci MP Praha dělají v mém okolí pak musím bohužel konstatovat že komplexy si léčí spíš oni. A bohužel na cizincích, starších lidech a jiných, kteří nejsou jejich vlastní "váhová kategorie" v případě jakéhokoliv problému zalezou pod kámen a tam se třesou.

Anonymní
# Zasláno: 2 Srp 2007 08:27
Odpovědět 

Aha, takže dvě identické situace - nezaplacené parkování /podotýkám, že obě velmi banální/. V Rakousku jste hned letěli doplatit překročenou hodinu a potom zasílali omluvný dopis. Tady jistě na park. hodiny kašlete /obecně je mi to srdečně jedno/ a ještě si otíráte "ústa" o ty, co to mají kontrolovat. Takže kde je chyba. Váš příspěvek úplně krásně ilustruje náhled na práva a povinnosti každého v "čecháčkově".

volkswagen
Člen
# Zasláno: 2 Srp 2007 09:15
Odpovědět 

Radil bych nejprve číst, pak zapnout tu věc mezi ušima, pak třeba ještě jednou číst a potom teprve psát. Člověk pak nevypadá jako takový trouba.
Jedna věc je přešvihnout na placeném parkování dobu o pár minut a pak jsou místní orgány schopné jisté shovívavosti vůči řidiči navíc cizinci.
Úplně něco jiného ale je namalovat si žluté pruhy prakticky okolo každého obrubníku a následně odtahovat auta na soukromé neskutečně předražené parkoviště s taxou 350 korun/den (mmch ve slušném parkovacím domě s vjezdem na čip, stálou strážní službou, pojištěném a zastřešeném se platí 120 Kč/den při KRÁTKODOBÉM stání). Velkolepě umísťovat lístečky za stěrač autu stojícímu dvěma koly na chodníku zatímco vidím že okolo auta běhá kluk s rudlíkem a zaváží vody do firmy.
Nehledě k tomu že jsem si ještě nikdy nevšiml že by konkrétně tady v Praze někdo ty lístečky za oknem kontroloval. Ono je tu totiž moc bezdomovců tak se tu MP raději moc neukazuje navzdory tomu že má za rohem služebnu.

Anonymní
# Zasláno: 2 Srp 2007 18:08
Odpovědět 

TO volkswagen: Už nic nemusíš říkat, taky plácáš páté přes deváté, předchozím příspěvkem jsi řekl dost, jak o sobě, tak svých rádoby kumpánech, které tak vehementně podporuješ:)).

volkswagen
Člen
# Zasláno: 3 Srp 2007 08:34 - Změnil/a: volkswagen
Odpovědět 

Raději bych si přečetl nějakou reakci na to co jsem napsal. Snažit se v první větě shodit oponenta je známá taktiika..... Viz oblíbené "Vy zase mlátíte černochy". Půjdu tedy za svými kumpány...

mar
Člen
# Zasláno: 30 Led 2008 23:28
Odpovědět 

zuves
I jako sváteční řidič vidím: jak rychlá auta létají a pomalá se stářím rozpadají. Jezdí se na červenou, rychle a zpomalí se tam, kde stává často radar. Telefonuje se za jízdy, tramvaj se švihne v zastávce z leva bez blinkru. Na vesnici je vše při starém: myslivec přijede Škodou 100 bez STK z čekané s flintou na pivo a těch 500 m. domů přece pěšky nepůjde. Policisů ČR je podstav a řeší jen to co musí. Nadřízení je buzerují za drobnosti a předem odrazují od jakékoliv aktivity. Obrazně řečeno: proč by pekař pekl housky, když mu zákazník zaplatí za roztopenou pec. A městská: má dost pekařů, ale smetá jen strouhanku a lepí housky.

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás bulletin board software miniBB™ © 2001-2021, Strážníci