miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / MĚSTSKÁ POLICIE FOREVER
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 29 Čec 2007 21:20
Odpovědět 

FANDÍM MĚSTSKÉ POLICII A JSEM RÁD, ŽE TADY JE. TEĎ SE JEŠTĚ ZVEDNOU JEJÍ PRAVOMOCE A LIDÉ JAKO ADMINOVÉ A DALŠÍ BUDOU MÍT PO ŽÍŽALKÁCH, DOSTANOU POKUTY ZA SVOJE PŘESTUPKY LOL

Admin
Administrátor
# Zasláno: 29 Čec 2007 21:37
Odpovědět 

Anonymní: ať každý pyká za své přestupky, zjevně jste web špatně pochopil.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 09:22
Odpovědět 

Narazil jsem na tenhe web náhodou a nechápu co máte proti městské policii. Vždyť u státní policie taky jsou průšvihy a všelijaké lumpárny. Mně je jedno jestli je tady městská nebo státní hlavně ať je pořádek. Jo a že městská policie měří rychlost je dobře , protože dopraváky jsem předtím vidět rychlost neviděl .

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 09:37
Odpovědět 

Anonymní: důkladně se seznamte se články na webu a možná to pochopíte.

Mach
# Zasláno: 30 Čec 2007 09:44
Odpovědět 

Vážený pane Administrátore, náhohdně jsem dnes pročetl debaty kolem MP, stížnosti a stesky některých. Jaký cíl má váš web? Napadá mě vybízení k porušování zákonů, nebo odhalování neodstatků MP, nebo neustálým předhazováním si banálních situací kolem pokut, že jsem potkal bl*ce většího než jsem já si tak odlehčit své tížiivé situaci, nebo chcete jen prudit úřady Prahy nesmyslným opakování dotazů na nárameníky v ustrojení strážníků, nebo kam směřujete? O co Vám vlasně jde? MP je bezpečnostní složka s cílem definovaným zákonem o MP, nic víc, nic míň. Tento zákon také definuje co mají a nemají dělat a dostávají za to peníze co dostávají. Pokud se nepletu, financuje je příslušné městi, tj. potažmo stát. Jestli se vám ta práce líbí, dělejte to, jestli ne, nedělejte to a dělejte třeba popeláře, nebo kosmonauta. Z peněz daňových poplatníků jsou financovány všechny obecní stavby, nebo třeba Karlovarský filmový festival, nebo třeba Gripeny. Také se domáháte vstupu zdarma, nebo proletu Gripenem? /tím narážím na vaší diskusi ohledně vznášedla./.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 11:05 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

Mach z MP Brno: žádný zákon o MP neexistuje, zřejmě máte na mysli zákon o obecní policii. Právě tento zákon a jeho prováděcí vyhlášky jasně uvádí, co a jak máte dělat. Proč tedy porušujete ústrojovou kázeň, používáte nápisy STOP, případně používáte ustrojení velmi podobné dopravní policii nebo ÚRN?

Mach
# Zasláno: 30 Čec 2007 11:25
Odpovědět 

Takže otázka zůstala nezodpovězena, podle vašeho přístupu jsem to vcelku čekal, takže zbytečná diskuse.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 11:30
Odpovědět 

A jak je obecní strážník nějak financován státem? Nějak mi uniká souvislost. Každý občan má již několik let právo na svobodný přístup k informacím, takže tohoto práva admin využívá. Je snad na tom něco špatného? Má snad za to být admin zastřelen či lynčován četou obecních strážníků?

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 11:56
Odpovědět 

Mach z MP Brno: odpovězte na otázky Vy. Tím, že nechcete odpovědět si zároveň odpovídáte, proč tento web existuje.

Mach
# Zasláno: 30 Čec 2007 12:16
Odpovědět 

Trochu jste si spletl rovinu celé diskuse. Za prvé jsem položil otázku první, za druhé v tomto duchu si diskutujte se sobě rovnými a za třetí jen dodám, že jste propásl jedinečnou šanci prodiskutovat spoustu problémů, možná kdyby jste se "hrabal" ještě více v IP adresách serverů tak by jste pochopil. Ve vašem duchu, popř. Pepka je diskuse opravdu zbytečná.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 12:23
Odpovědět 

Mach z MP Brno: o tom kdo se spletl si čtenáři udělají obrázek sami. K čemu je určen tento web naleznete již na úvodní stránce:

Vítejte na webu zabývajícím se strážníky obecních a městských policií. Ač to tak možná na první pohled nevypadá, tento web je zaměřen na různé jejich prohřešky, jednání v rozporu se zákonem a další věci, které jsou z jejich strany řekněme trošičku "nestandardní".

Co více chcete dodat? Ovšem odpovědi na námi položené dotazy již nebudou, jak bývá zvykem.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 12:31
Odpovědět 

Machu, nepíše se kdyby jste, ale kdybyste. Úroveň vaší čeština svědčí o celkové úrovni obecních strážníků - neumí ani svůj mateřský jazyk a pak chtějí někoho poučovat. Vraťte se raději do ZŠ.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 12:34
Odpovědět 

A také tam máte napsáno: K celému problému se snažíme přistoupit konstruktivně, bez urážek a s právní argumentací... což s ohledem na povolené osobní urážky a invektivy některých z diskutujících - odpůrců institutu MP, a na druhé straně až skoro šikanovaní příznivců se mi jeví přesně tak, jak jsem již uvedl v jiné diskusi, ač o tom ještě nevíte...

qqq

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 12:39
Odpovědět 

Anonymní qqq: tato informace se píše na hlavním webu, ne zde na fóru. Zajisté uznáte, že nemůžeme ručit za názory diskutujících.

alik
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2007 12:45
Odpovědět 

Pokud je Mach opravdu z MP Brno, zajímalo by mě, co ON říká na to protiprávní jednání strážníků, které je tam běžné - bílé čepice a košile, zastavení stopkou, což mně o víkendu také potkalo. Chápu, že co se týká výstroje, obyčejný strážník za to nemůže a proti zaměstnavateli určitě nepůjde stylem bílou košili nechci, to je v rozporu se zákonem. Ale proč to zastavování stopkou? Vždyť to, že MP prozatím nemůže zastavovat vozidla vědí už téměř každý, tak proč to tak strážníci proboha dělají? Je takový problém vystrčit z okna červenou baterku nebo plácačku?
Jasně, příjde mně nelogické, že když mají tolik pravomocí ohledně zastavení vozidla, že jej i z důvodu vlastního bezpečí nemůžou zastavit stopkou na majáku. Tohle je zcela nepochybně chyba našich zákonodárců, ale jelikož je to věc známá a často vzpomínaná, tak se tím sakra budu řídit, ne???

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 12:47
Odpovědět 

Alík: pan Mach raději pokládá otázky, než odpovídá. Možná nechtěně si sem přenáší svou práci.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 14:15
Odpovědět 

Vůbec nechápu o čem je tady debata ? Prostě obecní policie je ze zákona a nic se s tím nenadělá.. Četl jsem si jejich zákon a další přespisy, proč tady tedy na ně házíte špínu. Přece Policie ČR taky není svatá. Připadá mi to, že je to akorát konkurenční boj. Obce mají peníze a tak si svoje policie financují. Jen si vemte v čem jezdí státní policie a MP, jejich vozový park je nesrovnatelný. Také kolik bafuňářů je na vnitru a policejním prezídiu a po kanclářích. Dneska je vidět v ulicích jenom městská policie, to mi nikdo nevymluví.
Já nic proti městské policii nemám. Vůbec si nedovedu představit kdyby jí chtěl někdo zrušit a taky proč ? A proto říkám, že městská policie má smysl a ať klidně dál měří rychlost a dělá dopravu, protože státní policie na to nemá lidi a to je fakt. Já jezdím slušně a nikdy jsem neměl problémy s městskou policií a ani se státní. Slušný člověk se nemusí ničeho bát.

opas
# Zasláno: 30 Čec 2007 14:57
Odpovědět 

Slušný člověk se nemusí bát? Hehehe jako vtip to nebylo špatný. Je Vaší povinností znát všechny zákony. Znáte je? A pokud ano, dodržujete je? Všechny a pořád?

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 15:36
Odpovědět 

Jezdím po městě 50 km/h a dodržuji rychlost, neparkuji tam, kde nemám a hlavně na žluté čáře.Také nepředjíždím na plnné čáře. Nebo snad v autoškole se učí něco jiného ? diskutující OPAS asi dělá lumpárny a pak se diví, že dostává pokuty. Vždy se ozve nějaký člověk co mu je vše proti srsti.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 15:50
Odpovědět 

Anonymní strážník MP Brno: pokud respektujete rychlost a parkování, proč nerespektujete ústrojovou kázeň nebo zákon o obecní policii?

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 17:14
Odpovědět 

pro Admin :
Tak to jste vedle jak ta jedle proč strážník a ani ještě z Brna. Nechápu co to má společného z ústrojovou kázní ? Ale říkal mi jeden člověk od policie ČR, že ústrojová kázeň je v každém kraji či okrese úplně jiná. No a obecní policie má svojí ústrojovou kázeň a obce jí vydávají vyhláškou, jak jsem se díval na jejich servery tak všichni mají jednotící prvky § 9 zákon č.553/1991

(1) Strážník je povinen při výkonu své pravomoci prokázat svou příslušnost k obecní policii stejnokrojem s odznakem obecní policie, identifikačním číslem a názvem obce; vzor odznaku obecní policie je uveden v příloze, která se součástí tohoto zákona. Vykonává-li strážník svou pravomoc na území obce, která je smluvní stranou veřejnoprávní smlouvy podle § 3a, prokáže se na požádání rovněž zmocněním této obce; při zákroku, který nesnese odkladu, tak učiní, jakmile to povaha a okolnosti tohoto zákroku dovolí.
(2) Odznak obecní policie nosí strážník na pravé straně prsou a identifikační číslo pod odznakem obecní policie. Nášivka s názvem obce se nosí na záloktí rukávu
.

Nevím proč a zač Vám vadí obecní policie. Myslím si m že jste zakomplexovaný člověk. Ale ono je to vlastně jedno. K tomuto serveru jsem se dostal náhodou. Stále napadáte obecní policii , že je k ničemu, ale k ničemu není, obce si je zřizují . Co je na tom špatného , že má obec vlastní policii, když státní není schopná udělat pořádek a pořád se vymlouvá na personální stav policistů.
Dost mojich kamarádů je u státní a obecní policie, ale tomuto serveru se smějí.
S vámi nemá cenu diskutovat, jelikož jste paranoidní psychopat se schopností neuznávat
názor druhých lidí. Měl byste navštívit psychologa a ten když nepomůže tak lékaře z oboru psychiatrie. Dále se nemá smysl Vámi již o čem bavit. Kdyby to mělo smysl tak se zaregistruji a budu věcným diskutérem na jednotivé témata.

alik
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2007 17:29
Odpovědět 

Anonymní: Vážený pane, já zde na foru patřím mezi zastánce strážníků MP, ale na druhou stranu, pokud ze zákona něco dělat NESMÍM, tak to přeci nedělám. A pokud to budu dělat dále, je to důvod k podání stížnosti na strážníka, který tak činí a posléze k jeho potrestání.
A pokud strážník v Brně, který mě o víkendu v noci stavěl STOPkou, na můj dotaz, proč tak činí, když to nesmí odpoví, že když je na autě, tak ji může používat, tak ho musím považovat za hlupáka. A když jsem se ho ptal, co by dělal, kdybych mu nezastavil, jelikož to nebylo v souladu se zákonem, tak mně řekl, že bych mohl dopadnout jako jeden z několika řidičů, na jejichž vozidla v posledních týdnech policie střílela, jelikož jim nezastavili.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 18:06 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

Anonymní: za Brno se omlouváme, z Brna je Mach. Vy jste si ovšem zjevně nečetl vyhlášku Ministerstva vnitra č.88/1996 Sb., kterou se provádí zákon o obecní policii (č.553/1991):

1. Vyhláška 88/1996 Sb. - §11 Jednotné prvky stejnokroje:

(1) Jednotnými prvky stejnokroje strážníka jsou:
a) kravata černé barvy a bunda, sako anebo plášť černé barvy nebo košile s krátkým rukávem bleděmodré barvy,
b) nárameníky v barvě bundy, pláště, saka nebo košile s krátkým rukávem, bez jakéhokoliv označení,
c) pokrývka hlavy černé barvy,
d) páska na pokrývce hlavy se čtverci v bílé a tmavě modré barvě uspořádanými pravidelně ve více řadách tak, aby se barvy čtverců střídaly šachovnicovým způsobem, umístěná viditelně po celém obvodu pokrývky hlavy s výjimkou kožešinové zimní pokrývky hlavy,
e) odznak na čelní části pokrývky hlavy ve tvaru kruhu bílé barvy s tmavě modrým mezikružím; v horní části mezikruží je v opisu zlatě ražené slovo "OBECNÍ" nebo "MĚSTSKÁ" a v jeho dolní části slovo "POLICIE".
(2) Velikost nárameníků a podrobnosti o tvarovém provedení odznaku a pásky na pokrývce hlavy jsou uvedeny v příloze.

2. Příloha citované vyhlášky: řeší konkrétní velikosti nárameníků, tvarové provedení, aj.

Stále máte pocit, že informace zde uvedené jsou výmysly, případně že je někdo 'paranoidní psychopat se schopností neuznávat názor'. Pokud ano, právě jste popsal sám sebe.

To see around
# Zasláno: 30 Čec 2007 19:51
Odpovědět 

Je zde spousta ubohých a nízkých příspěvků, stejně jako je na světě spousta "slabších" strážníků, ale mohu konstatovat, že argumenty ADMINA v české malosti a ignorantsví jasně vedou. Holt někdo se "udělá" na pěkných slečnách, někdo na lehkých slečnách....... a někdo se "udělá" na kritice álá "nedostatečně modrá košile strážníků", nebo "služební odznak nakřivo" . Jen tak dále, přeji hodně úspěchů v této bohulibé a naprosto zbytečné činnosti.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 30 Čec 2007 19:57
Odpovědět 

To see around: kdyby šlo pouze o nedostatečně modrou košili, problém je trošičku širší.

To see around
# Zasláno: 30 Čec 2007 20:04
Odpovědět 

Myslím, že jsem to tu pročetl pozorně, netvrdím, že jsou všude 100%ní, ale tento web je vpodstatě celkově o tvých osobních problémech, dosti často ne právního, ale psychického rázu. Howg měj se.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 20:27
Odpovědět 

pro ADMIN

A CO JAKO TI VADÍ, ŽE MAJÍ STRÁŽNÍCI TŘEBA KOMBINÉZY, ZELENÉ REFLEXNÍ VESTY, KANADY, BARETY, TRIČKA A DALŠÍ DOPLŇKY ??? MNĚ JE TO ŠUMA FUK , HLAVNĚ , KDYŽ MĚSTSKÁ POLICIE FUNGUJE A JE TADY. POŘÁD TADY OD TEBE ČTU, JAK SEŠ TOTÁLNĚ V PRDELI , ŽE TĚ SERE ÚSTROJOVÁ KÁZEŇ. TY VOLE TY SEŠ NĚJAKÁ GUMA CO , ALE ANI SI SE NENARODIL, ALE TY SI VYŠEL V ROZKAZE. ASI TI UŽ Z TOHO HRABE CO ? JINAK NEMŮŽU REAGOVAT, ALE PORADÍM TI : Najdi si ženskou a je to lepší a budeš v pohodě. než se ukájet nad městskou policií.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 21:17
Odpovědět 

PRAHA: Za prvních šest měsíců letošního roku se podařilo pražským strážníkům zajistit při běžných kontrolách 235 osob celostátně hledaných pro trestnou činnost nebo pohřešovaných. Oproti stejnému období v loňském roce jde o více jak 30 procentní nárůst. Za úspěchem pražských strážníků při odhalování hledaných osob stojí jak pravidelné kontroly na vytipovaných místech, tak znalost jejich chování.

23.07.2007 Aktualizováno 23.07.2007 14:27:04

„Nedílnou součástí spolupráce Městské policie hlavního města Prahy s Policií České republiky je pátrání strážníků po celostátně hledaných a pohřešovaných osobách v rámci jejich hlídkové činnosti. Od ledna letošního roku se jim podařilo zadržet a předat republikové policii o třetinu více hledaných osob než za stejné období loni," upozornil náměstek pražského primátora Rudolf Blažek, do jehož rezortu městská policie spadá.

Městská policie provádí během celého roku běžné hlídkové služby při řešení mnoha různých forem protiprávního jednání, jakými jsou například přestupky proti veřejnému pořádku, proti státnímu či soukromému majetku nebo dopravní přestupky. Pravidelně také kontroluje vytipované lokality (např. nádraží, opuštěné objekty, zahrádkářské kolonie), kde se hledaní lidé snaží ukrýt.

„V průběhu těchto kontrol a následnou lustrací strážník hned na místě zjistí, zda se určitý člověk nachází v databázi celostátně hledaných osob. Všechny hledané nebo pohřešované osoby poté předáváme Policii ČR," uvedl Vladimír Kotrouš, ředitel Městské policie hlavního města Prahy. Od ledna do konce června letošního roku předali pražští městští strážníci na útvary Policie ČR 235 osob. Ve stejném období roku předchozího jich bylo o 61 méně.

Strážníci objevují hledané osoby lustrací v poskytované databázi nejen při běžné hlídkové činnosti a při řešení přestupků s jejich pachateli, ale také na základě Policií ČR zveřejněných portrétů pohřešovaných či hledaných osob. Důvodem k vyhlášení celostátního pátrání po určitém člověku je buď jeho trestná činnost nebo fakt, že se dotyčná osoba dlouhodobě pohřešuje.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 21:18
Odpovědět 

Pane anonymní strážníku, vám zjevně pro ukojení stačí existence obecních strážníků a psaní se zapnutým CapsLockem. Podle množství a délky příspěvků jste za posledních 24 hodin zažil hodně orgasmů.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2007 21:21
Odpovědět 

VSETÍN: Automobilové honičce jako z akčního filmu mohli koncem uplynulého týdne přihlížet obyvatelé Vsetína. Jeden z vozů přitom řídil podnapilý muž, který se pokusil ujet z místa nehody, při níž naboural dvě zaparkovaná auta. Městským strážníkům při jeho dopadení pomohl kamerový systém.

15.05.2007 Aktualizováno 16.05.2007 10:13:55

Incident se odehrál v neděli v podvečer. „Operátor městské policie přijal o půl sedmé na tísňové lince oznámení, že na ulici Tyršova pravděpodobně opilý řidič modrého vozidla značky Vaz při jízdě narazil do dvou zaparkovaných vozidel a ujel," popisuje důvod zahájení stíhací akce ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák.

Provinilci se však uniknout nepodařilo. Strážníci pomocí kamerového systému zjistili, že ujíždí směrem na Zlín. Na místo proto vyrazila autohlídka. „Řidič vozidla sice na výzvy strážníků nereagoval a pokoušel se ujet směrem z města. Svou bezohlednou a riskantní jízdou přitom bezprostředně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," popisuje dramatické chvíle ředitel městských strážníků.

Pirátovi silnic to ale nebylo nic platné. „Přes jeho snahu zabránit svému předjetí se strážníkům podařilo provést nebezpečný manévr a pronásledované vozidlo zablokovat a násilně zastavit," pokračuje Martinák s tím, že při kolizi naštěstí nedošlo ke zranění, ale jen k drobnému poškození vozidla městské policie.

Nebezpečný šedesátiletý řidič, který nadýchal 1,34 promile alkoholu, byl přímo na místě předán do rukou vsetínské policie. Ta následně zjistila, že na své vozidlo ani nemá sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

„Řidič je tak podezřelý jak ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí až jeden rok vězení, tak i z přestupku na úseku povinného pojištění vozidla. Za ten mu hrozí pokuta ve výši dvacet tisíc korun nebo zákaz řízení motorových vozidel až na půl roku," uzavřel ředitel Martinák.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je dvanáct mínus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás open source forum script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci