miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Osoba blízká to má spočítané :)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
volkswagen
Člen
# Zasláno: 28 Led 2008 19:58
Odpovědět 

Vy jste vážně trumbelín. Tak jinak - to rozhodnutí ústavního soudu se týká jednání o přestupku s odkazem na to že bylo porušeno právo na spravedlivý proces. Zřejmě jsou na ústavním soudu hlupáci protože nevědí že se jednání o přestupku nerovná soudnímu procesu. Inu jak se říká chytrému napověz atd...
Jestli v tom nějakou paralelu nevidíte tak máte smůlu. Nedohodneme se a já si o vás nadále budu myslet že jste hlupák.

osobne
Člen
# Zasláno: 28 Led 2008 20:22 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

volkswagen: Nález Ústavního soudu zveřejněný pod č. 52/2001 Sb. řešil nemožnost přezkoumání rozhodnutí správního orgánu soudem, pokud šlo o rozhodnutí o přestupku, za který nebylo možno uložit pokutu nad 2000 Kč. To ale bylo v rozporu s čl. 36/1 LZPS, proto to bylo Ústavním soudem zrušeno. I o přestupku totiž může nakonec rozhodnout soud, ale to že se jedná o řízení před soudem neznamená, že jde o trestný čin, nebo dokonce o trestní stíhání. To si pleteš pojmy s dojmy. A odmítnout výpověď proti osobě blízké lze dle LZPS pouze v případě hrozícího trestního stíhání, nikoliv v případě pouhé sankce za přestupek. Mícháš prostě hrušky s jabkama dohromady a navíc si myslíš, že to jsou mandarinky. Kapišto?

Čl.36/1 LZPS
Každý se může domáhat stanoveným postupem svého práva u nezávislého a nestranného soudu a ve stanovených případech u jiného orgánu.

pepek
Člen
# Zasláno: 28 Led 2008 23:11
Odpovědět 

Tak pánové, tady opět vidíte, že na demagoga v jeho grafomanských výlevech a odejití od probíraného problému nemáte. Růžový úchyl je v tom kovaný a zběhlý.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 28 Led 2008 23:41
Odpovědět 

Bohužel je to tak. Nejprve s ÚS vůbec přestupky nezabývá, pak aniž by byla připuštěna sebemenší možnost omylu najednou ano ale něčím úplně jiným...

Přeju vám pane hodně štěstí, ale mluvit se s vámi opravdu nedá.

osobne
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 06:20
Odpovědět 

Aha, hošánek pepek nemá argumenty, tak začíná zase urážet.

volkswagen: Já jsem nikdy netvrdil, že se Ústavní soud přestupky nezabývá. Ale je to pravda, Ústavní soud se opravdu nikdy nezabývá konkrétními přestupky. To o čem rozhoduje Ústavní soud je vymezeno Ústavou ČR. Je to až směšné, jak zaměńuješ základní pojmy se svými dojmy.

Čl.87 Ústavy ČR

(1) Ústavní soud rozhoduje

a) o zrušení zákonů nebo jejich jednotlivých ustanovení, jsou-li v
rozporu s ústavním pořádkem,

b) o zrušení jiných právních předpisů nebo jejich jednotlivých
ustanovení, jsou-li v rozporu s ústavním pořádkem nebo zákonem,

c) o ústavní stížnosti orgánů územní samosprávy proti nezákonnému
zásahu státu,

d) o ústavní stížnosti proti pravomocnému rozhodnutí a jinému zásahu
orgánů veřejné moci do ústavně zaručených základních práv a svobod,

e) o opravném prostředku proti rozhodnutí ve věci ověření volby
poslance nebo senátora,

f) v pochybnostech o ztrátě volitelnosti a o neslučitelnosti výkonu
funkcí poslance nebo senátora podle čl. 25,

g) o ústavní žalobě Senátu proti prezidentu republiky podle čl. 65
odst. 2,

h) o návrhu prezidenta republiky na zrušení usnesení Poslanecké
sněmovny a Senátu podle čl. 66,

i) o opatřeních nezbytných k provedení rozhodnutí mezinárodního soudu,
které je pro Českou republiku závazné, pokud je nelze provést jinak,

j) o tom, zda rozhodnutí o rozpuštění politické strany nebo jiné
rozhodnutí týkající se činnosti politické strany je ve shodě s
ústavními nebo jinými zákony,

k) spory o rozsah kompetencí státních orgánů a orgánů územní
samosprávy, nepřísluší-li podle zákona jinému orgánu,

l) o opravném prostředku proti rozhodnutí prezidenta republiky, že
referendum o přistoupení České republiky k Evropské unii nevyhlásí,

m) o tom, zda postup při provádění referenda o přistoupení České
republiky k Evropské unii je v souladu s ústavním zákonem o referendu o
přistoupení České republiky k Evropské unii a se zákonem vydaným k jeho
provedení.

(2) Ústavní soud dále rozhoduje o souladu mezinárodní smlouvy podle čl.
10a a čl. 49 s ústavním pořádkem, a to před její ratifikací. Do
rozhodnutí Ústavního soudu nemůže být smlouva ratifikována.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 07:47
Odpovědět 

volkswagen: Ne, to není pravda, Ústavní soud neřešil nikdy žádný vztah přestupkového zákona a Ústavy ČR. Meleš tu nesmysly.

Takže neřešil?

Jak už jsem řekl tahle debata nemá smysl. Chvilku jsem se domníval že se s vámi diskutovat dá, zjevně ne.

osobne
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 10:54
Odpovědět 

volkswagen: Ústavní soud neřeší vztah přestupkového zákona a Ústavy ČR. Ústava ČR má vždy vyšší právní sílu než přestupkový zákon, jsou-li ve vzájemném rozporu. Ale to už jsem jednou psal a ty to stejně nemáš šanci pochopit. A navíc si pleteš LZPS s Ústavou ČR, což je ale podružné.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 11:11
Odpovědět 

Tohle už mě fakt nebaví, myslete si svoje, já si budu taky myslet svoje. Vy stejně jako já dobře víte kde pravda je. Tak raději pokračujte ve větrání kancelářře a pozor na pavouky

osobne
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 11:34
Odpovědět 

volkswagen: Jsem rád, že jsme se konečně dohodli.
:-) :-) :-)

milancukrar
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 19:33
Odpovědět 

29.1.na ČT 1 opět mluvili jak zatočí s osobou blízkou, tím, že si pozvou celou rodinu.
Když každý řekne "já jsem neřídil", tak koho potrestají?

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 19:38
Odpovědět 

Velmi pravděpodobně nikoho.Ale lidičkové budou pěkně nasr@ní ! :-)
Inu kdo chce kam...

pepek
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 20:21
Odpovědět 

Nenapsal už náhodou nějaký obecní zřízenec, že už sem nezavítá a přál zde všem, ať si zlomí vaz?

btw. Ono existuje ještě pár zákonných možností, jak nikam zajistit, aby nikdo nikam nechodil, ale to slaboduší obecní zřízenci a jejich fans nevědí

osobne
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 20:24 - Změnil/a: osobne
Odpovědět 

pepek: Neboj, s novelou to všechno padne.

pepek
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 20:37
Odpovědět 

Novelou čeho, nedoučenče?

hern
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 20:37
Odpovědět 

Pepku, opravdu, ale opravdu se smiř s tím, že s osobou blízkou přestaneš v blízké době vyjebkávat :)

osobne
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 20:44
Odpovědět 

hern: On už se pepek s koncem finty s osobou blízkou smířil, proto psal naivně o tom, že existuje ještě pár jiných zákonných možností.
:-) :-) :-)

pepek
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 20:48
Odpovědět 

Jestlli obecní zřízenec hern (nebo snad hrma?) jebá s nějakou osobou, je mi vcelku jedno, ale jeho neznalost zákona svědčí o jeho duševní zaostalosti.

milancukrar
Člen
# Zasláno: 29 Led 2008 21:10
Odpovědět 

DOVOLÍM POLOŽIT OPĚT OTÁZKU, KDY SE DOSTAVÍ "v blízké době "?

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Led 2008 03:34
Odpovědět 

pepek
Já si mohu psát co chci a kam chci.Jsem svobodný člověk.A jste-li tak vzdělán,jak si o sobě myslíte,pak Vaše vyjadřování a neustálé invektivy nasvědčují o opaku a Vaše vzdělání a lidská slušnost jsou si navzájem nepřímo úměrné.
Co se mne týče,míra mého vzdělání mi docela postačuje.

I přesto hezký den.
POLICAJT

pepek
Člen
# Zasláno: 30 Led 2008 09:10
Odpovědět 

Koukám, že u některých obecních zřízenců se jejich postoje a názory vyvíjejí velmi dynamicky. Kdyby se tak rychle vyvíjelo i jejich právní vědomí, pak by to bylo alespoň k něčemu. Takhle ze sebe jen dělají hlupce a tlachaly.

hern
Člen
# Zasláno: 30 Led 2008 12:27
Odpovědět 

Milý Pepínku, osobu blízkou už radši nikomu nedoporučuj. Neměli by tě rádi :

http://zpravy.idnes.cz/predvolame-vsechny-vase-oso by-blizke-hrozi-ridicum-policiste-p6l-/krimi.asp?c =A080129_152438_krimi_cen

miluna
Člen
# Zasláno: 30 Led 2008 12:42
Odpovědět 

Tedy pane Hern to je vostrý co? Tak tejkonc už budu jezdit pomálu a po zaparkování raději projdu celou ulici s baterkou a hadrem jestli někde není schovaná zasviněná značka. Taky se vám po přečtení rozklepal monitor?

pepek
Člen
# Zasláno: 30 Led 2008 14:29
Odpovědět 

Pokud napíši, že obecní zřízenec hern má IQ na úrovni zurčícího potůčku, tak nebudu daleko od pravdy a jeho právní znalosti jsou na stejné úrovni. Jen takovýto jedinec může věřit takovým slintům a sbírce siláckých řečí. Kdo má trochu právního povědomí, tak se při čtení toho "uměleckého výtvoru" směje, až se za břicho popadá. Kdo nezná možnost přímého užití prvních cca 9-10 slov z inkriminovaného odstavce příslušného paragrafu všech dotčených zákonů, tak jen ten se bude bát toho, co je zkresleno ve výše uvedeném odkazu.
btw. Kdo umí, tak si dle mého náznaku najde potřebné.

hern
Člen
# Zasláno: 30 Led 2008 15:49
Odpovědět 

Zurčícího potůčku - :)))), super, opravdu jsem se od srdce zasmál ! Ale jedna věc je jistá, osoba blízká to má za pár a nebožáci občané, kteří tě poslechnou. Potom ti můžou přijít poděkovat.

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Led 2008 16:00
Odpovědět 

pepek
Můj názor na Vás je od jisté doby,a to díky Vaší formě vyjadřování (s obsahem bych leckdy i souhlasil) již ustálený a neměnný.Nebudu však jako Vy a nesnížím se k invektivům a urážkám.

Hezký den
POLICAJT

milancukrar
Člen
# Zasláno: 31 Led 2008 18:31
Odpovědět 

Media a novináři, to je ten problémek. Páč kdyby byl reportér trochu, opravdu trochu znalý, tak by takovou reportáž neudělal. Jak se zmiňuje Pepek, ALE JEN SLUŠNĚ, tak s ním souhlasím.
To je třeba zase s absolutním právem chodců na přechodu. To nikdy nemůže být.

Souhlasím ještě s e policeman ohledně Pepka, pokud by neurážel, tak bych s ním souhlasil častěji.
Pepku, nedalo by se s tím něco dělat?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 1 Úno 2008 14:11
Odpovědět 

Kdo nesledoval na ČT1 ve čtvrtek "máte slovo" tak tam mimo jiné zaznělo z úst zákonodárce, že pokud se nehne s ústavou, tak nelze zrušit osobu blízkou. Pan Huml, požadoval, aby platil pokutu (bez bodů) majitel vozidla. To taky nejde, páč....

Citizen X
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2008 20:40
Odpovědět 

Další případ, kdy řidič zřejmě využije osobu blízkou...
http://www.novinky.cz/clanek/132949-vuz-se-propadl -ledem-do-lipna-ridic-utekl.html

pepek
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2008 20:51
Odpovědět 

Jen kretén a omezenec používá označení "osoba blízká". Ten, kdo zná a ví, tak odmítne podat vysvětlení s odvoláním na příslušný paragraf příslušného zákona (podle toho, v jaké je situaci), což je hodně velký rozdíl, který ale obecní zřízenci a jejich fans nechápou.

hern
Člen
# Zasláno: 11 Úno 2008 21:18
Odpovědět 

Pepku, pozor ať si necvrnkneš :)))))

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je osm děleno čtyři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci