miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Vrchol demence
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
gl1200
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2008 15:50
Odpovědět 

Tak tohle přeháníte! Nejsem strážník, ale tohle je hovadina od a do z!!!!

Desatero chování
Přinášíme Vám desatero chování ke strážníkovi:
1. Chovejte se naprosto klidně, nedejte na sobě znát jakékoliv emoce.
2. Mluvte slušně a chovejte se asertivně, trvejte na svém.
3. Nenechejte se zbytečně vyprovokovat a nereagujte na provokace.
4. Nedejte na sobě nic znát i kdybyste sebevíc spěchali, strážníci Vás budou "just" zdržovat.
5. Pokud po Vás strážník požaduje doklady, požádejte i Vy jej o služební číslo.
6. V případě, že se Vás strážník na cokoliv zeptá, zeptejte se, zdali již probíhá podání vysvětlení. Pokud ano, upozorněte strážníka, že Vás předem nepoučil a žádejte zaprotokolování.
7. Jako odpovědi volte holé věty (ano, ne, nevím,...)
8. K ničemu se nevyjadřujte ani nepříznávejte, vždy si nechte předem předložit důkazy!
9. Jestli čemukoliv nerozumíte či něco nechápete - NIC NEPODEPISUJTE!
10. Pamatujte, že strážník je placen z městské kasy, potažmo z Vašich daní. Strážník je tu pro nás, ne Vy pro něj!

miki
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2008 18:46
Odpovědět 

A co přesně je na tom špatně? že se nemáme chovat slušně? Máme se nechat vyprovokovat? Co KONKRÉTNĚ je v tom desateru špatně a proč?

milancukrar
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2008 20:21
Odpovědět 

Toto je ukázka kritiky všeobecné. Pokud by pan gl1200 napsal, vadí mi to a to, tak by se dalo o tom diskutovat ale takhle....
jak píše Miki

straznikMP
Člen
# Zasláno: 22 Úno 2008 21:35
Odpovědět 

Nechci se mezi Vás motat ale třeba :
bod 5 strážník není povinen někomu ukazovat svoje sl. číslo ( číslo má snad viditelně na pravé straně prsou) a nechápu co si tím jako někdo pomůže že bude mít sl.č.!!!!!

bod 6 od kdy strážníci sepisují protokol!!!! a projednávání třeba dopravního přestupku není podání vysvětlení v prav. slova smyslu dle §11 zák.č.553/1991

bod 8 od kdy je strážník povinen na místě předkládat důkazy?????

bod 9 minimálně podepište a sepište vyjádření k oznámení o přestupku (doporučuji)

Jinak nevím jestli zrovna toto je návod jak se k sobě chovat lépe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!

milancukrar
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2008 12:22
Odpovědět 

Já ty body nepsal, ale polemizuji.
bod 5 strážník není povinen někomu ukazovat svoje sl. číslo ( číslo má snad viditelně na pravé straně prsou) a nechápu co si tím jako někdo pomůže že bude mít sl.č.!!!!!

Pokud ho tam to číslo nemá, nebo pokud ho trochu zakrývá, nic mě nebrání abych ho slušně požádal, že si ho chci napsat.
bod 6: asi se pisatel domnívá, že se jedná o podání vysvětlení na oddělení.
bod 8: asi opět na oddělení, předložte důkazy, že jsem něco provedl....
bod 9. Já doporučuji nepodepisovat a ani nepodepisovat, že nechci podepsat. NIKDO Vás nemůže donutit něco podepsat, co nechcete.
Poslední bod: Jinak nevím jestli zrovna toto je návod jak se k sobě chovat lépe
ANO, NAPROSTO S VÁMI SOUHLASÍM, a domnívám se, že se tak chová minimum a většinou z hlouposti.
(Když tak někdy čtu odvolání NSSoudu, tak se někdy za břicho popadám, jak jsou lidi ...)

straznikMP
Člen
# Zasláno: 23 Úno 2008 16:34
Odpovědět 

Jasan já to tak taky beru jako diskuzi.
To číslo si může každý opsat , taky už jsem se s tím setkal dokonce i s nahráváním na kameru nebo tlf. pokud je ovšem strážníkův úkon či zákrok dle platných oprávnění tak je všechno v poho i když příjemný to moc není.
K bodu 8 ani na oddělení se důkazy neukazují spíš na příslušném odboru dopravy nebo u
přestup.komise...ale bude to o 1000 dražší.
k bodu 9 jak myslíte každopádně, když se budu chtít k něčemu vyjádřit i třeba k tomu proč nesouhlasím s přestupkem, tak jak pak někdo pozná že jsem se vyjadřoval já ??????

milancukrar
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2008 18:04
Odpovědět 

strážníkuMP, velice děkuji, že vedete slušnou a neurážlivou debatu. Asi se vám to zdá normální, ale sám čtete, že to tak není.
ad8: K bodu 8 ani na oddělení se důkazy neukazují spíš na příslušném odboru dopravy nebo u přestup.komise...ale bude to o 1000 dražší.
Jasně, že se to většinou řeší až ...., .... ale nemusí to být dražšší o 1000Kč, můžu klidně odejít s formulářem na proplacení náhrady.... (to je ale dost komplikované)

ad 9: ze zkušenosti to radím, páč řidič je ve většině neznalý a podepíše kde a co mu ukážou. Pak machruje a machruje, ale už je pozdě, páč podepsal a ani neví co. Proto radím , nepodepisuj a nepodepisuj, že nic nepodepisuješ. Pak mě zavolej a bez LHANÍ, mě řekni jak to proběhlo. Když si to nechám vyprávět znova a s doplňujícími otázky, zjistím, že to bylo jinak. Takový řidič si zaslouží nakopat do ... ale když je to kámoš musím pomoci.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2008 20:30
Odpovědět 

milancukrar: Máte pravdu, né vždy to musí skončit pokutou plus ten 1000 záleží jaké jsou důkazy a tak...
Já osobně mám zkušenosti takové, že starší ročníky většinou velice respektují zákon a nedělají rozdíl mezi MP a PČR. Jsou soudný a když něco provedou, tak se hned na místě pokorně přiznají a podle toho taky vypadá řešení přestupku.
Co mně ale fakt vytáčí je ,když třeba TV Nova odvysílá to, jak naši řidiči nejsou připoutaný a ty co by jim měli jít příkladem ( jako Policie) sami nejsou připoutaný...... zaráží mně jak taková reportáž vůbec může projít do vysílání....
Zbytečně provokujou a štvou lidi proti policii i když snad všichni řidiči víme, že ze zákona Policie připoutaná být nemusí.
To co si dovolujou dneska mladí lidé, je opravdu katastrofa. Za nás když jsme viděli uniformu, tak jsme secvakli p.... a radši jsme přešli na druhou stranu ,aby jsme na sebe neupozorňovali. Kdežto dneska ty kloučkové bez problémů ještě řvou na policajti....je to opravdu hnus fijalovej.
Nezbývá mně než s Vámi souhlasit , pokud je diskuze o něčem i když má někdo opačný názo,r tak se dá v klidu poklábosit a jde to i bez urážek, jak to tady někteří členové dokazují...

milancukrar
Člen
# Zasláno: 25 Úno 2008 21:59
Odpovědět 

Spolu by se nám komunikovalo, i když s vámi nesohlasím ve všem. Jestliže jakékoliv média přinesou článek nebo reportáž, tak jsou většinou klamná. Usmívám se jak to může někdo vypustit. Ihned dodám - může, páč je demokracie. Cenzura i autocenzura byla zrušeno. Nepouštějme se do polemiky jestli porušujete, nebo neporušujete zákony. Já tvrdím, že je to jako u ostatních lidí. Někdo ano, někdo ne. Zastávám názor, že policisté by se měli chovat vzorově. Páč lidi číhají, až nějaká vyjímka provede chybu. To je jako katolický farář aby lezl za holkama.
Mladí nemají respekt, páč nepamatují horší časy a bohužel Vás je málo a nestíháte to.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2008 08:20
Odpovědět 

straznikMP:
Jako ironie to je krásný a vtipný příspěvek. Ale mrazí mě v kostech jestli to myslíte vážně. Viďte že ne?

straznikMP
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2008 11:30
Odpovědět 

volkswagen : jistě že vážně!!!
Ale zrovna s Váma se o tom moc rozepisovat nebudu...je mi líto.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2008 11:42
Odpovědět 

straznikMP: No to tedy potěš pámbů....

milancukrar
Člen
# Zasláno: 26 Úno 2008 16:31
Odpovědět 

strážníku MP, klídek, je to jako v Zasláno: 22 Úno 2008 20:21
jen změnit jméno.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2008 13:48
Odpovědět 

Tak mám teď čas trošku se rozepsat, tak se do toho pustím.
Takže postupně: PČR se ze zákona poutat nemusí, to je pravda, nicméně také je pravda, že to jejich omezení na připoutání se týká plnění služebních povinností. A to by se dalo vykládat jako okamžik, kdy někoho honí nebo někam vyjíždí - třeba k vloupání. Ale nešť - všichni víme, že zákon je před průletem předním oknem při nehodě neochrání.

Co mě ale vyděsilo, to byla věta "že to může projít do vysílání".To snad má znamenat že by se mělo zakázat říct něco proti policii? Takže bude opět něco rozhodovat co se občan může a co se nemůže dozvědět? Zajímalo by mě jestli jste stejně horlíte když třeba předseda KSČM v televizi vypráví lži o roku 48 a 68. Ať už ta reportáž pro vás vyzněla jakkoliv uvedla fakta: policisté pokutují řidiče za nepoužívání pásu a sami je nepoužívají. Vy to vidíte jako štvaní proti PČR, každý soudný člověk ví, že zrpávy Nově musí brát s rezervou. Kdo štve lidi proti PČR je hlavně ona sama. Jejich jednání je ode zdi ke zdi a to je špatně. Když jsme s nimi naposledy řešili nehodu - přítelkyně škrábla auto při parkování. A protože šlo o služební, tak se volala PČR. A ona si dovolila odběhnout na záchod přesně v době, kdy zrovna PČR přijela. Já od nich dostal takový pojeb který bych vám nepřál.

No a pak přišlo další - "a nás když jsme viděli uniformu, tak jsme secvakli p.... a radši jsme přešli na druhou stranu ,aby jsme na sebe neupozorňovali." Tak to jste teda museli být parta pěkných grázlů, když jste se báli uniforem. Jenom jste už nenapsal, jakých. Nádražáků, nebo snad hluchavek? Jestli máte špatný pocit z toho že se tu lidi nebojí policajtů, tak bych asi doporučil přesun do Kim Čong Ilova ráje, kde se lidi policajtů bát musí. Já jsem rád, že před policajtem uhýbat nemusím. Celkově mi ten příspěvek připoměl takové to drmolení nějakého zakyslého důchodce v metru, který je tak nějak neurčitě naštvaný na svět, jemuž nerozumí. Ale tu poslední větu neberte osobně, říkám jenom svůj názor.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2008 17:28
Odpovědět 

volkswagen :
Ty jseš opravdu pacoš....
K těm pásům ......chtěl bych vidět když budeš v noci provádět hlídkovou činnost a někdo bude vykrádat třeba auta, jak za ním vylítneš připoutanej ?????? To je třeba ten hlavní důvod proč nemusíme být připoutaný !!!!!! A to že to prošlo do vysílání mně vadí ,protože upozorňují na něco co žádný přestupek není !!!!!!!
A k těm uniformám. Myslím , že tyto stránky jsou o policistech a strážnících a jaké uniformy jsem asi myslel cóóóó ??? Není potřeba se uniforem bát , ale mít respekt to stačí........Nevím co za "grázla "jseš ty ,já rozhodně problémy s policií neměl a přesto je dokážu respektovat...

straznikMP
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2008 17:29
Odpovědět 

Jo a raději už se nerozepisuj , je to tragédie.....

antimp
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2008 19:39
Odpovědět 

Milej zlatej "straznikMP" dej si raději pořádných pár facek za blbost a bež si honit...třeba ty vyjkradače aut

volkswagen
Člen
# Zasláno: 14 Bře 2008 19:52
Odpovědět 

straznikMP:
Tak k tomu už nemám co dodat. Nicméně děkuju, sám ukazujete co je u MP za lidi. Pokud u ní tedy opravdu pracujete.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 15 Bře 2008 09:28
Odpovědět 

Nějak vám dvou došly argumenty....... to jsem velice rád , protože už dávno jste ve škatulce s pepkem a o vás třech, už jsme si udělali obrázek dávno.. takže sbohem zdravý stražníkMP

Josse
Člen
# Zasláno: 16 Bře 2008 21:47
Odpovědět 

Zdravý....hm, možná tělesně....

Jirka1111
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2008 02:53
Odpovědět 

Pane strážníku, vy jste mi to ale příklad. Opravdu dokazujete, že k policii vezmou každého... Pan Čeština o vás ani nezavadil a určité sympatie s komunisty nezapřete. Sakra, je mi 18 let. To mám pokaždé, když uvidím policii, utíkat do první temné uličky, kterou uvidím? Respekt před strážníky mám, když vidím, že to nejsou ti mladí blbečci, kteří zrovna prošli akademií (nebo čím). Několikrát mě strážníci kontrolovali. Většinou to bylo na koncertě nebo na lesní cestičce. Také jsem většinou měl nějaký ten alkohol v krvi. Ještě jsem nebyl plnoletý, proto vám to píši. Někteří byli na zabití - prostě hňupi -, ale s některými jsme se i pobavili. Irituje mě řešení naprostých blbostí. Jako je močení u stromu (ano, i za to mě stavěli) atd. Ne že by raději jeli do města, kde ožralí neonacisté bijí každého, kdo se jim nepodobá. Jednou mi ukradli mobil. Tak jsem byl sepsat hlášení (nevím, jak se tato písemnost přesně jmenuje). Pan policista dělal hrubky nejvyššího kalibru a některé okolnosti jsem mu musel vysvětlovat 3x, než je byl schopen pochopit. Jo a vylítnout za zlodějem aut připoutaný rozhodně není nic složitého. Pás se dá sundat do jedné vteřiny a pokud nejste obtloustlý, pomalý a pokud jste měl alespoň základní výcvik, určitě zloděje chytnete (k tomu také slouží vaše služební vozidla).

straznikMP
Člen
# Zasláno: 25 Bře 2008 08:22
Odpovědět 

Jirka1111 :
Moje čeština jistě není dokonalá , ale jak jsem si mohl přečíst ,vaše bohužel také néééé , takže než budete zase něco močit na těchto stránkách tak si raději přečtěte i ty svoje erudované názory.... Pochybuji , že jste byl psát " hlášení " na MP !!!!! Plácáte dohromady hrušky a jablka.....

vlada
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2008 12:41
Odpovědět 

Na strážníky MP mám svůj názor, bohužel nic moc. Jejich prioritou je plnit obecní pokladnu, tedy vybírat i na místech, kde jsou omezení zbytečná ale lehce postižitelná. Sami se pasují do pozice obyčejných prudičů, nic víc. Pro " straznikMP " pokud jde o prokazování přestupku, kde tvrdíte, že nejste povinen předkládat důkazy. LŽETE. §73 odst 2) zák.č. 200/1990 Sb -
§73

Obviněný z přestupku

(1) Občan je obviněným z přestupku, jakmile správní orgán učinil vůči němu první procesní úkon. Na takového občana se hledí, jako by byl nevinen, pokud jeho vina nebyla vyslovena pravomocným rozhodnutím.

(2) Obviněný z přestupku má právo vyjádřit se ke všem skutečnostem, které se mu kladou za vinu, a k důkazům o nich, uplatňovat skutečnosti a navrhovat důkazy na svou obhajobu, podávat návrhy a opravné prostředky. K výpovědi ani k doznání nesmí být donucován.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2008 14:33
Odpovědět 

vlada : To je sice hezké co jste napsal , ale vy píšete o správním orgánu a já o dokládání důkazů na místě přímo přestupci..... nebo snad myslíte , že na ulici bude strážník ukazovat třeba kamerový záznam, nebo foto atd. V praxi trošku hůř realizovatelné, to jedině ,že by podezřelý na místě třeba dvě hoďky počkal...no nevím ,nevím jak by se v to lidem líbilo...takže ještě jednou , kdo tady lže ?????

vlada
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2008 15:09
Odpovědět 

A na základě čeho mi dáte pokutu, pokud já si nejsem stopro jistý, že jsem něco porušil a Vám logicky nevěřím ani slovo, protože Vás nemusím? Jen na základě tvrzení proti tvrzení, které není ničím podložené, nebo mi upíráte právo seznámit se s důkazy o mém přestupku?

antimp
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2008 16:26
Odpovědět 

to vlada: nesmíte hned tak zhurta na obecního zřízence, jemu bude teď hodně dlouho trvat, než toto pochopí a začne tady blekotat něco o tom, že on je zákon a důkazy nepotřebuje či něco v tomto stylu. Na nic víc jeho IQ obecního poskoka nestačí

straznikMP
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2008 17:45
Odpovědět 

vlada : začínáte potvrzovat rčení , že co čech to právník....myslím ,že bez důkazů by vám dneska těžko někdo udělil nějakou pokutu.Takže, když už na vás strážník vyrukuje s tím ,že jste podezřelý , tak už v 99 % bude mýt důkaz někde připravenej , pro případ ,že narazí na druh lidí co si nedokáží uznat svoji chybu a budou se hádat. Takže přeji hodně štěstí u správního orgánu...Jinak si opravdu pečlivě prostudujte zákony a neplácejte pátý přes devátý.Ještě jednou opakuji ,že na místě strážník není povinen někomu něco ukazovat.

antimp : velice se mýlíte...bez důkazů si dneska těžko někdo dovolí někoho pokutovat. Naštěstí nemají tlf. a jiná záznamová zařízení jenom přestupci ,ale dnes už i policie...bohudík..

miluna
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2008 19:43
Odpovědět 

strážníkuMP - mýt znamená čistit, mít vlastnit. Opakujte po mě: Mydlář myslí že myš mydlí....

straznikMP
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2008 20:27
Odpovědět 

Když budu psát jeden řádek, jako vy a budu mít čas si to desetkrát číst, tak to bude možná super....ale o chybách to asi nebude to oč tady běží že ??? jsem si jist ,že když si přečteme nějáké vaše povedené články , taky tam jistě nějaká chybička bude....

Stormtech
Člen
# Zasláno: 4 Dub 2008 21:19
Odpovědět 

Policista má být připoután vždy. I při plnění služebních povinností. Mrtvý nikomu neposlouží. Záchranáři se taky nemusí poutat a v drtivé většině se poutají... proč asi? vědí jak je nebezpečné jezdit bez pásu.

Apropo, čerstvě jsem dostal lísteček, protože někdo nedokázal pochopit že když jdu na jednání na úřad a není místo na oranžové, tak to parknu na modrou kde bylo v tu dobu na 20 mistech asi 5 aut, zaplatim jako na oranzove a za okno dam omluvny listecek... hlavne ze to bylo kecu v novinach o shovivavosti atd...
inu kdyz je nekdo natolik hloupý jít ke státní policii a líný dělat u bezpečnostní agentury tak jde šikanovat k městské.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest děleno tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás PHP forum software miniBB™ © 2001-2020, Strážníci