miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / konec zedníků s radarem?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
miluna
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 22:28
Odpovědět 

http://www.novinky.cz/clanek/143419-straznici-nebu dou-smet-merit-rychlost-odhlasovala-snemovna.html

antimp
Člen
# Zasláno: 25 Čen 2008 22:56
Odpovědět 

Pozdě, sledoval jsem hlasování on-line http://www.straznici.com/forum/index.php?action=vt hread&forum=5&topic=71&page=5

Citizen X
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2008 12:24
Odpovědět 

Proč konec zedníků? U nás ve městě je dvacet strážníků a zedník není ani jeden.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2008 12:28
Odpovědět 

Nedostali se? :-)

miluna
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2008 13:40
Odpovědět 

protože z poslední akce proti mému zaparkovanému vozu, jsem nabyl dojmu, že víc jak devět let ten pán do školy nechodil a z jeho mluveného projevu jsem pochopil, že mu v hlavě příliš místa mozková kůra nezabírá :-) (tady mi napíšete, proč s tím nesouhlasíte, nebo půjdete s námi) výhružným tónem (hahááááá to myslíte vážně) já zvesela

osobne
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2008 20:16
Odpovědět 

miluna: Jestli spíše nemá problémy se vzděláním ten, kdo tam ten tvůj vůz zaparkoval.
:-)))

Stormtech
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2008 20:29
Odpovědět 

Mno lepší zprávu snad ani nelze za den pozřít, nežli tu, že obecním šašulům seberou hračku z rukou... akorát nějak nevím co bude teď jejich náplní práce, jelikož když jsem MP viděl, tak jedině s radarem v ruce:-D

miluna
Člen
# Zasláno: 26 Čen 2008 21:54
Odpovědět 

to ,,osobně,, tak to nevím, nemohu sloužit, já dotyčného špatně parkujícího neznám, snažil jsem se dotyčnému vysvětlit že to když momentálně držím v ruce klíče, neznamená automaricky, že jsem parkoval já. Což nějak nechtěl ten popleta vstřebat, haha

milancukrar
Člen
# Zasláno: 27 Čen 2008 16:36
Odpovědět 

Doufám, že senát změní stanovisko a jen se upraví kde mají měřit.

osobne
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2008 06:59
Odpovědět 

Tam jde spíše o to, že peníze vybrané na blokových pokutátch od MP a na pokutách od správního orgánu, jsou ze zákona příjmem obce. Stačilo by v zákoně upravit, aby to byl příjem státního rozpočtu, jako to je u pokut od PČR.
:-)))

dement
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2008 11:33
Odpovědět 

Co vůbec dodat k práci poslanců?
http://zpravy.idnes.cz/poslanci-nevedi-co-schvalil i-kdyz-sturmovali-kvuli-prazdninam-pvl-/domaci.asp ?c=A080628_093849_domaci_lpo

Vzpomene si dnes ještě vůbec někdo jak si poslanci "omylem" odhlasovali zvýšení mzdy? Dokud bude bordel ve sněmovně bude bordel v celé zemi.

Roman
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2008 15:34
Odpovědět 

Já pevně doufám a věřím, že zvitězí zdravý rozum a senátoři nedovolí strážníkům rychlost vozidel měřit.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2008 16:02
Odpovědět 

osobne : To je sice pravda, ale kdo vrátí obcím peníze za vynaložené náklady na měřící zařízení ???

osobne
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2008 16:33
Odpovědět 

straznikMP: A obce snad nemají žádné příjmy ze státního rozpočtu?

straznikMP
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2008 17:49
Odpovědět 

No to mají. Jonomže s těma pěnězma musejí nákládat různě , takže to nejsou jenom přímo určené peníze od státu na MP.

Roman
Člen
# Zasláno: 28 Čen 2008 18:16
Odpovědět 

Radary si obce koupily z vlastní vůle a nikdo je k tomu nenutil, byla to jejich volba, jejich riziko.Většina obcí už má ty radary za dva roky platnosti bodového systému stejně dávno zaplaceny.Teď si ty radary mohou naložit do lihu, v místě mého bývalého působiště starostka prý prohlásila, že doufá, že se jí ozve někdo od PČR resp. z ministerstva vnitra ČR s "nápadem" zda-li by nedarovala či nezapůjčila radar PČR.Prý je pošlě kamsi, neboť podle ní i podle zastupitelů zapůjčit radar vymatlózům z PČR by znamenalo s radarem ámen.:-).Je to tam totiž samej chytrolín a šikula.
Já s ní musím souhlasit.V noci ze včerejška na dnešek mi v jednom nejmenovaném severočeském městě kdosi vykradl auto, tak jsem ráno zavolal linku 158 a oznámil to.Čekal jsem tak 1,5hodiny a přijelo vozidlo PČR s krásným nápisem pomáhat a chránit a z něj se vysoukal jakýsi pupkatý strýc a druhý z policistů byl sotva odrostlý chlapeček, který měl "bůhvíproč" natažené protiúderové rukavice, to bylo asi proto, že vážil takových 60kg a chtěl vypadat drsně.To byla pro mě záminka k úsměvu.Oba dva pak chytře obcházeli moje auto a důležiě "hmkali"..byla to švanda.Pak mi řekli, že na oddělení sepíšeme "záznam":-)
V protokolu, který psal ten drsoň s rukavicema (ty si kupodivu sundal) jsem pak při podepisování toho protokolu našel tři hrubé chyby:-).Jo, jo slavná PČR s maturitou a jejich houbeles platnou "ZOPkou".
Tak jestli tohle nám má pomáhat a chránit nás tak to je síla.
Ale zpátky k pravomocem MP v dopravě, jak jsem napsal, je fajn, že poslanci udělali po dlouhé době něco užitečného a sebrali jim radary.Ještě by strážníkům měli zakázat zastavování aut,botičky a odtahy.Snad to senátoři napraví.

e policeman
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2008 03:54
Odpovědět 

Roman
Radar,boty a odtahy bych bral.Ale se zastavováním vozidel to nemyslíte vážně?

Roman
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2008 09:07
Odpovědět 

e policeman:Ano, myslím to vážně, veškeré pravomoce v dopravě bych strážníkům odebral.A to i zastavování vozidel.Pak by bylo samo sebou od věci zrušit v §86 zákona 200/90Sb i pravomoc ukládání pokut od strážníků v blokovém řízení za přestupky v dopravě.
Jen ať pak jedinečná a dokonalá PČR ukáže jak si sama poradí.Já bych pak jako občan hlásil na linku 158 každých pět minut a oznamoval, kde jaké auto stojí v rozporu se zákonem.Dokonce bych si tam počkal na příjezd nějakých legračních figurek v uniformách PČR.Jelikož má PČR povinnost ze zákona konat a oznámení přijmout a vyřešit je (samosebou by to personálně nestíhala) , to by bylo stížností na příslušné ředitelství na neschopnost PČR.Pozorně budu sledovat i ustrojenost figurek PČR.
Doufám, že u senátorů zvitězí rozum a pravomoce strážníkům odeberou.
Jelikož by to ale pak vypadalo ještě hůř než teď, protože vypatlózy od PČR by se z toho potento, pravomoce strážníkům bohužel asi zůstanou:-(.

bobr
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2008 12:32
Odpovědět 

Ať strážníkům odeberou pravomoc měřit rychlost a ať je víc zabitejch dětí na silnici. Jen pro to, aby si někteří šášulové, kteří sem píší, mohli lítat po vesnicích dvoustovkou. Víte, kdyby měření rychlosti zachránilo jediný lidský život, tak ať měří třeba bezdomovci.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2008 13:10
Odpovědět 

Bobr: Slušný emo-výlev. Máte to podpořené nějakým faktem? Jako třeba že od té doby, co se měří klesla nehodovost, nebo počet mrtvých dětí? Máte fotky nějaké MP jak měří u školy? Nebo snad dokonce radaru, který je umístěný někde, kde se hodně dětí pohybuje? Dáte ho sem?

hern
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2008 13:27
Odpovědět 

Ne, ať jim to vezmou - to oprávnění. Aspoň budou mít míň práce, nebudou se muset otravovat s kryplama a budou mít více času na své věci :)))

Roman
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2008 15:54
Odpovědět 

volkswagen:Zdravím:-).
No ono by to možná chtělo se jet podívat jinam než do Prahy apod.Jak jsem mnohokrát napsal u nás se měřit chodilo zásadně ke školám, ale to je věc osobního zaujetí a názoru.Já zase nikdy neviděl figurku PČR, že by nějakým způsobem přispěla k bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.Taky bych moc rád viděl fotku jak stáťáci měřej na místech opravdu nebezpečných.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 3 Čec 2008 16:13
Odpovědět 

Romane, herdekfilek :-)) Zabýváme se tu přeci MP. Argumentace, že PČR "takyneměřítamkdejetonebezpečný" je přece úplně bezpředmětná. Taky mě štvou, zvlášť ten, co mi dal pokutu, když jsem telefonoval v autě cestou z porodnice ;-)

Píšu tu svoje vlastní zkušenosti, pravda z Prahy a připouštím, že měří stejně prasácky PČR i MP. Jiným faktem je, že koncentrace "buzerbudek" podstatně vzrostla. Viž například slavná budka, co měří 30ku na dávno zrušeném železničním přezedu v Mělníku. A že jejich účelem většinou není BESIP, ale vybírání peněz, to mi taky, zatím, nikdo nevyvrátil. Bohužel. Prosil jsem o konkrétní čísla, nikdo mi je neposkytl.

e policeman
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2008 13:43
Odpovědět 

volkswagen
Tak tedy něco konkrétního,byt ne přímo o usmrcených osobách v souvislosti s rychlostí a měřením. "Vzhledem k tomu, že v poslední době dochází k nepravdivému veřejnému tvrzení o "šikaně řidičů" v souvislosti s měřením rychlosti Městskou policií, zveřejníme na našich stránkách postupně všechny úseky, kde Městská policie dohlíží na dodržování nejvyšší dovolené rychlosti ve městě. Jedná se o úseky, kde se vždy nachází přechody pro chodce, autobusové zastávky, křižovatky, nebo jsou tyto místa označená dopravními značkami jako úseky častých dopravních nehod nebo jako nebezpečné úseky, anebo se tyto úseky nachází v blízkosti škol. V roce 2007 se strážníci věnovali měření rychlosti celkem 800 hodin z celkového počtu 32.950 hodin, což je 2,5% z celkové činnosti Městské policie. Z výše uvedeného lze laicky vyvodit, že Městská policie v Rožnově se vždy prioritně a v maximální míře věnovala činnostem na úseku veřejného pořádku. Vybraná místa k měření rychlosti byly vždy odůvodněná vzhledem k vyskytujícím se rizikům a nikoliv určená pro výdělečnou činnost města a šikanu řidičů, jak je obecně tvrzeno.Projednáváni za přestupek byli vždy ti řidiči, kteří překročili rychlost a navíc i hranici tolerance, což znamená, že v Rožnově nebyl nikdy žádný řidič pokutován za rychlost v rozmezí 51- 55 km/h."Dále jsou na stránkách MP Rožnov umístěny fotografie a popis míst,kde se měří.
Tolik ze stránek MP Rožnov p/R.Já jen podotknu,že "bezpečná" je pro řidiče rychlost do 60km/h.Tedy co se týče Rožnova.
Zdá se vám na měření v Rožnově něco "nefér" nebo dokonce se jedná o šikanu?Podle mne je takováto tolerance při měření rychlosti více než velkorysá jak jsem již zde před časem uvedl :-)

hezký den

miluna
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2008 15:38
Odpovědět 

Rožnov neznám, snad jste tam trošku rozumní ale u nás se zrovna dnes měřilo cca 50m za cedulí, nejsou tam ani z jedné strany baráky a pěšky se tam chodí opravdu výjmečně. Po cca 100m je teprve benzinová pumpa a až za dalších 100m začínají domy, kde už můžete narazit na chodce. Přiznávám že když se tudy večer vracím domů (22 - 23 hodina) letím tudy obvykle cca 80km/h, poté je kilometr mírně z kopce až ke křižovatce kde odbočuji a tak to celé absolvuji na ,,vyháka,, bez brždění. No zabte mne, jsem pirát silnic a žeru malé děti. V tom úseku je tuze nebezpečno a je potřeba zasáhnout!!

Stormtech
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2008 19:02
Odpovědět 

epoliceman bohužel pro vás jako MP uvedu příklad z Prahy co lidi skutecne s..e. Strakonická do centra. jezdím tudy několikrát denně v rámci pracovních povinností. C úseku za lahovickým mostem je úsekové měření. Přijede MP k zastávce kam chodí lidé z lahovic na autobus, stoupne si na chodník, zapne wifi příjem a stahuje projíždějící vozy. Strakonická do centra volně přechází z rychlostky, dvouproudovka, 80 km za hodinu. MP na rovném úseku který má cca 4 km a kde není jedinný přechod pro chodce měří každý den cca 12 hodin, dokonce když jsme se vraceli z výjezdu tak zhruba v 3:30 RÁNO tam stáli a stále měřili. Bohužel pak např na zbraslavi kde je u nové zástavby a nového sídliště 30 a na rovince tam každý jezdí 50-80 jsem v životě hlídku nevíděl. inu nevybrali by tam tolik. Navíc na strakonické už nevyberou lidi co tma jezdí jelikož vědí jak to tam probíhá a za druhou kamerou plynule zrychlí. platí tak lidé co ještě neměli tu čest.

A právě v tomto to je, řidiči nikdy nebudou posuzováni podle černých ovcích ale složky jako policie, hasiči, záchranka a potažmo městská policie jsou hodnoceni podle excesů jedinců a každý jedinec svým chováním ovlivňuje pohled na celek. Buhožel zde je pak i onen problém kdy vedení stanovuje toto měření. Jednoduchým receptem by bylo oddělit peníze z vybraných pokut od zřizovatele, tj aby peníze nezůstávali obcím, ale putovali státu. Možná by jsme se pak divili kolik by ubylo takovýchto výnosných měření....

e policeman
Člen
# Zasláno: 5 Čec 2008 19:34
Odpovědět 

miluna
Já zase neznám Prahu.Tedy z pohledu "fungování" Mp.Jinak do Matičky samozřejmě tu a tam zajedu,neb se mi to město líbí :-) Co se Vás týče,zajeďte někdy do Rožnova.Věřím,že se Vám zalíbí.Například 2x nebo 3xza rok je tu motorkářský sraz.A musím uznam,že na pár blbů z řad bikerů jsou vesměs ti kluci a holky ve velké pohodě.
Stormtech
Pro mne jako MP Váš příklad z Prahy není vůbec "bohužel".Hraji stenou "ligu",ale za svůj "tým".Nemohu soudit a vyjadřovat se k činnosti MP v Praze.Asi zde platí,že každý pes jiná ves.Tak jak to popisujete to jistě není správně.Obávám se však,že s tím já nic nenadělám.

Hezký den

miluna
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2008 19:32
Odpovědět 

skvělý rozbor http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20080 70605

Roman
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2008 20:06
Odpovědět 

miluno, ač také souhlasím s odebráním pravomocí MP/OP v oblasti měření rychlosti tak autor toho článku je totální mimoň a populista.V hlavě toho asi moc mít nemůže, nedivím se proto, že vám se zamlouvá.Vrána k vráně sedá.

miluna
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2008 21:21
Odpovědět 

máte sned nějaké prokazetelné důkazy pro svá tvrzení, nebo jen potřebujete světu sdělit jak jste mimořádně inteligentní?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři děleno jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci