miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / konec zedníků s radarem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Autor Zpráva
e policeman
Člen
# Zasláno: 27 Říj 2011 16:41
Odpovědět 

volkswagen
.."Vy jste přesvědčen, že když se postavíte v noci před 30ku u školy, že konáte dobro."..
Tohle tvrzení je hovadina.Toto jsem nikdy nedělal a dělat nebudu.A srovnávat mne s Grebeníčkem.To mne poprávu uráží.Ale od Tebe vlastně ani ne.Zamysli se než vyplodíš tvrzení, které nemáš podložené.

tix0575
Člen
# Zasláno: 28 Říj 2011 00:28
Odpovědět 

pan X: jak sám uvádíte: musí porušovat nebo ohrožovat zájem společnosti a musí být toto jednání výslovně uvedeno v záíkonu o přestupcích či jiném zákoně... Takže polopatisticky ;) ..když je v zákoně uvedeno, že v obci se jezdí 50 km/h a jedete víc...tak třeba zrovna neohrožujete, ale PORUŠUJETE na 100 %. Vemte jiný příklad...při řízení vozidla máte mít u sebe ŘP, ORV a z. pojištění. Pokud je nepředložíte policii při kontrole, tak taky nikoho neohrožujete, ale porušujete a můžete dostat pokutu...a mnoho dalších příkladů se pak skrývá pod § ... jiným jednáním porušil ustanovení ;)
Jinak to můžeme srovnat i s přestupkem proti občanskému soužití, kdy jednoho urazíte slovem debil a druhý to bude brát jako jeho běžné označení, které mu na nevadí...proto se taky toto může řešit jen na návrh poškozeného, neboť v prvním případě to přestupek bude a v druhém nikoliv...tak asi tak :D

pan_x
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2011 00:12
Odpovědět 

tixi0575, když je v zákoně uvedeno, že v obci se jezdí 50 km/h a jedu víc, tak naplňuji pouze formální aspekt přestupku a pokud neporušuji nebo neohrožuji zájem společnosti, nenaplňuji materiální aspekt a jednání tak nesplňuje všechny podmínky přestupku. Můžete mi konečně vysvětlit, čím je v mnou výše uvedených příkladech překročení rychlosti zavrženíhodný čin, čím ohrožuje či porušuje zájem společnosti a proč je nutné jej trestat?

Ad příklad s doklady - jestliže se vydám do provozu, nemohu nikdy předem tušit, zda nebudu účastníkem dopravní nehody. Pak jsou doklady nutné pro její bezproblémové vyřešení a jejich nepřítomnost by se dala již považovat za porušení zájmu společnosti. Jiný příklad s chybějícími doklady - řídím-li vozidlo bez držení příslušné skupiny, nemůže tedy společnost kvůli chybějícímu osvědčení vědět, zda jsem způsobilý dané vozidlo řídit a může se cítit ohrožena. Stejné při chybějícím technickém průkazu nebo zelené kartě - není jistota, zda je vozidlo způsobilé provozu na pozemních komunikacích, resp. zda je pojištěno. Zde se materiální aspekt dá najít.

Ad příklad se slovem debil - tento příklad nahrává spíše ve prospěch mých příspěvků. Při uražení se užitím slova debil může být naplněn i materiální aspekt, jelikož může být porušen zájem společnosti, kupříkladu na bezproblémovém soužití. Neurazí-li se někdo, není naplněn materiální aspekt, protože dotyčný nepovažuje uvedené jednání za narušující společenské soužití a k přestupku nedochází. Tím se kruh uzavírá a opět vyvstává otázka - jak a čím je porušen nebo ohrožen zájem společnosti při překročení maximální povolené rychlosti v mnou uváděných případech.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2011 06:57
Odpovědět 

Myslim, ze nastala doba, kdyz zednici v cernem, tesici se na to ze jim prestane naskakovat koprivka pri slovech 'odmitam vypovidat', u hloupejsich ridicu 'osoba bliza' budou skoro kolabovat az jim dojde vyznam slov materialni aspekt... Kluciiii pohoda za bukem zacina pomalu koncit :) a studovat muzete zde: http://www.zkracovatko.cz/Z54T44

petrpetr
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2011 13:42
Odpovědět 

Pv to je ale dva roky staré tak na co to tady taháš, nastuduj nějakou novinku a pak machruj

petrpetr
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2011 13:43
Odpovědět 

pan_x vy to ale ženete pane, vás nikdo nepřehádá žejo.

tix0575
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2011 14:43
Odpovědět 

pan X: myslím, že Váš argument, že společnost má zájem na místě nehody vědět zda vozidlo je pojištěné a řidič je vlastníkem příslušného oprávnění je pokulhávající, neboť jde přeci jen o administrativní věc a to tu, že pčr je schopná vylustrovat řidiče v centrální evidenci a tedy na místě vše zjistit a pojistka se nechá dodatečně předložit. To, že nemám u sebe příslušné papíry je podle mého soudu méně nebezpečné než to, že vy se cítíte bezpečně i při překročení max. povolené rychlosti.
A jinak to čím se oháníte je sice rozhodnutí NSS, ale musíte vzít v potaz, že se jednalo o nepatrné překročení rychlosti..tuším, že o 2 km/h a nelze ho vztahovat na vyšší rychlosti. Přirovnal bych to k tomu, jako by jste řídil vozidlo bez dokladů těsně před svým domem a pro doklady si došel :D

e policeman
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2011 17:20
Odpovědět 

pan_x
.."jestliže se vydám do provozu, nemohu nikdy předem tušit, zda nebudu účastníkem dopravní nehody.."No právě :-)

pan_x
Člen
# Zasláno: 29 Říj 2011 23:32
Odpovědět 

Tixi0575, je fajn, že PČR je schopna vylustrovat řidiče v centrální evidenci, no je třeba si uvědomit, že PČR už neasistuje u každé nehody, a tak se při přivolání PČR na místo nehody může stát ze záležitosti na půl hodiny záležitost na půl dne. Je v zájmu účastníků dopravní nehody a defacto i v zájmu plynulosti provozu, kdy dopravní nehoda blokuje komunikaci, aby byla tato dopravní nehoda co nejrychleji vyřešena. Tixi0575, pokud byste byl účastníkem dopravní nehody a byl poškozený, rozešel byste se v klidu s viníkem s tím, že vám doklad o tom, zda je vůbec pojištěn předloží dodatečně? Pravdou je, že na papíry auta nejezdí a ani patřičné doklady nejsou zárukou schopnosti jejich držitele pohybovat se v provozu.

Tixi0575, to, čím se oháním, je definice přestupku dle zákona o přestupcích. Rozsudek NSS, když už jste ho zmínil, se sice týkal konkrétního případu, přesto v něm NSS učinil i několik obecných prohlášení. S dovolením budu citovat z onoho rozsudku:

Lze tedy obecně vycházet z toho, že jednání, jehož formální znaky jsou označeny zákonem za přestupek, naplňuje v běžně se vyskytujících případech materiální znak přestupku, neboť porušuje či ohrožuje určitý zájem společnosti. Z tohoto závěru však nelze dovodit, že by k naplnění materiálního znaku skutkové podstaty přestupku došlo vždy, když je naplněn formální znak přestupku zaviněným jednáním fyzické osoby. Pokud se k okolnostem jednání, jež naplní formální znaky skutkové podstaty přestupku, přidruží takové další významné okolnosti, které vylučují, aby takovým jednáním byl porušen nebo ohrožen právem chráněný zájem společnosti, nedojde k naplnění materiálního znaku přestupku a takové jednání potom nemůže být označeno za přestupek.

Zákon o přestupcích ani jiný právní předpis nestanoví přesnou hranici rychlosti jízdy motorovým vozidlem, jejíž překročení způsobí naplnění materiálního znaku přestupku. Správní orgány jsou povinny zkoumat vždy, když rozhodují, zda určité jednání je přestupkem či nikoliv, také otázku, jestli došlo k naplnění obou znaků přestupku, tj. znaku formálního i znaku materiálního.

Nezbývá mi, než se opět zeptat - čím porušuji nebo ohrožuji zájem společnosti při překročení nejvyšší povolené rychlosti za okolností, které jsem již dříve vyjmenoval? Mimochodem, po léta byla nejvyšší povolená rychlost v obci 60 km/h, cítil jste se snad permanentně ohrožen?

petrpetr: Nemyslím si, že bych cokoliv hnal a šlo mi o nepřehádání. Jediné, co chci, je zodpovězení otázky, čím porušuji nebo ohrožuji zájem společnosti překročením nejvyšší povolené rychlosti za podmínek, které jsem uvedl. Odpovědi jsem se zatím nedočkal. Pokud nepočítám výklad, kdy naplnění formálního znaku je současně naplněním i materiálního znaku přestupku.

e policeman: Co no právě? Netuším, co jste tím chtěl říci, resp. jeden možný výklad mě napadá, no je-li můj předpoklad správný, zřejmě jste nečetl všechny mé příspěvky či jste je nečetl důkladně.

tix0575
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2011 08:56
Odpovědět 

pan X: kdysi se jezdilo v noční době v obci i víc jak 50 km/h a asi to z nějakého důvodu zrušili. Jinak existují studie, že rychlost 50 km/h jste schopen ještě nějakým způsobem přežít, ale 60 už ne...já to nezkoumal, ale asi na tom něco bude když je 50 v hodně státech ;)
Ano, soudci když nemají přímo v zákoně napsáno, že ta rychlost je ohrožující, tak to pro ně prostě není...
Myslím, že skončíme každý při svých názorech a necháme případné rozhodování na soudech a soudcích...hlavně těch z Plzně :P Vy totiž neuznáte, že společnost má zájem na dodržování zákonu a já nesouhlasím s tím, že přestupek se nestal. Pěkný den ;)

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2011 17:27
Odpovědět 

pan_x
"No právě" to, že když se nedejbože staneš účastníkem nehody, může být rozhodujícím faktorem právě i to, jestli jedeš 50km/h nebo 58km/h.A teď bádej, bade.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2011 18:07
Odpovědět 

''petrpetr Zasláno: 29 Říj 2011 13:42 - Pv to je ale dva roky staré tak na co to tady taháš, nastuduj nějakou novinku a pak machruj'' - no jo, ale doted byla moznost odeprit vypoved nebo se odkazat na osobu blizkou, ale ted, kdyz, toto pada, se bude materialni aspekt pouzivat daleko vice. A to se velice projevi na pozadavky na praci uredniku a nasledne i na praci zedniku v cernem a PCR. A hlavne osoba blizka moc nebranila schovavat se pohodlne za bukem takm, kde to bylo bezpecne, a svadelo to k 'poruseni' ted prave toto nenapni materialni aspekt. Kluciii blizi se doba kdy mozna budete muset zacit delat neco uzitecnejsiho nez bejt schovany v autech za ceduli zacatek obce!

e policeman
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2011 18:21
Odpovědět 

Obávám se, že se hlavně blíží doba, kdy se svět obrací v kravskou řiť.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2011 19:52
Odpovědět 

e policeman - vzdyt to rikam, ze vam nastanou zle casy :)

A debaty o tom jak je svet spatny bych byt poldou zrovna nezacinal, jste jednim z aspektu a pomahaci toho vseho.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2011 23:19
Odpovědět 

pane PV studujte, nemení se vůbec ale vůbec nic, osoba blízká padá až od roku 2013 a do té doby se to ještě stokrát zmnění, ale jinak to co tadyplácáš...hahahahaha... pečti jsi pve co jsi napsal. A komu nastanou zlé časy ? Plácáš páté přes deváté.

e policeman
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2011 19:42
Odpovědět 

PetrVesely
Myslel jsem to s tou kravskou ř*tí malinko jinak.Já se mám poměrně dobře, o to se neboj :-)

pan_x
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2011 21:57
Odpovědět 

Tixi0575, já chtěl jen jednoznačnou odpověď na otázku, jak konkrétně je ohrožena plynulost a bezpečnost silničního provozu. Toť vše. Netuším, v čem je problém odpovědět.

Život člověka je svázán množstvím předpisů, vyhlášek a zákonů, o jejichž existenci běžný člověk ani leckdy nemá tušení. Nelze se tedy divit, že při své pouti životem člověk řadu předpisů poruší, ať už vědomě či nevědomě, a to určitě i zřejmě všech zákonů a vyhlášek znalý a hlavně dbající tix0575. Tyto zákony a vyhlášky jsou psány v obecné rovině, není jimi možno pokrýt každý jednotlivý konkrétní případ lidského jednání a ne každé toto jednání narušuje zájem společnosti, kvůli kterému ten který daný zákon či vyhláška vznikly. Právě proto je přestupek definován jako naplnění jak formálního, tak i materiálního aspektu. V opačném případě, tedy splynutí formálního a materiálního hlediska, bychom se přestupků dopouštěli v podstatě denně a stali se národem chronických přestupců. Soud se k tomuto již vyjádřil a nemyslím si, že by NS okupovali soudci z plzeňského právnického rychlokurzu. Citaci zopakuji:

Lze tedy obecně vycházet z toho, že jednání, jehož formální znaky jsou označeny zákonem za přestupek, naplňuje v běžně se vyskytujících případech materiální znak přestupku, neboť porušuje či ohrožuje určitý zájem společnosti. Z tohoto závěru však nelze dovodit, že by k naplnění materiálního znaku skutkové podstaty přestupku došlo vždy, když je naplněn formální znak přestupku zaviněným jednáním fyzické osoby. Pokud se k okolnostem jednání, jež naplní formální znaky skutkové podstaty přestupku, přidruží takové další významné okolnosti, které vylučují, aby takovým jednáním byl porušen nebo ohrožen právem chráněný zájem společnosti, nedojde k naplnění materiálního znaku přestupku a takové jednání potom nemůže být označeno za přestupek.

e policeman: Tak to jsem předpokládal správně. Pak jste ovšem mé příspěvky nečetl či nečetl bedlivě. Mimochodem, pokud bych jel rychlostí 58 km/h po přehledné, široké městské komunikaci s žádným či minimálním provozem a řidič vyjíždějící z vedlejší by mi nedal přednost a došlo by k nehodě, určil byste mě jako viníka či alespoň jako spoluviníka?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2011 15:55
Odpovědět 

E policeman:

"Ano, některé zákony mohou být a také jsou přiblblé.Znamená to, že je nebudeme dodržovat?Pak tedy hurá anarchie!"

Jestliže hlásáte toto, pak vám jistě nemůže být proti srsti pokutovat 30 v noci u školy. Jet tam rychleji je přeci proti zákonu. Kdybyste to pokutování považoval za špatné, těžko byste se takového vykládání zákonů zastával.

Jestliže to, co děláte považujete za správné, pak se v mých očích řadíte mezi ostatní "pachatele dobra" a je mi celkem jedno, jestli měli, či mají na tanku rudou či bílou hvězdu, jestli mají uniformu šedivou, modrou, zelenou či černou.

tix0575
Člen
# Zasláno: 8 Lis 2011 21:13
Odpovědět 

VW: to má posuzovat každý přiblblost zákonů a podle toho se chovat?? Mě připadají všechny zákony ohledně placení daní přiblblé (Vám asi taky :D) má to být omluvenka za to, že je nebudu platit?? Podle mého názoru přestupek se stane i v noci u školy, rozdíl má být posouzením jeho společenské nebezpečnosti, nebo-li škodlivosti :D a tedy i určení sankce. Ve dne plná palba, v noci by stačilo napomenutí, pokud by to stálo za řešení ;)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2011 09:24
Odpovědět 

tix: Každý se má předně chovat slušně. Daně jsou samy o sobě zhovadilostí a o jejich nesmyslnosti vypovídá to, jak se s nimi zachází. Jestliže jste ovšem vy sám z daní placen, nechápu, co proti nim máte. Jjako zaměstnanec příležitost daně neplatit nemám. V pozici osvč bych ovšem udělal všechno proto, abych nezaplatil "ani vorla", to je snad pochopitelné. O zhovadilosti systému pak vypovídá i to, že by to bylo naprosto podle litery zákona.

O tom, jestli se někde přestupek stal, či nestal přeci nerozhoduje nějaká pitomá cedule ale předně zdravý rozum. Jestli se někdo sníží k tomu, že bude pokutovat v noci 30 u školy, nebo stopku v polích, pak se nemůže divit kritice.

tix0575
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2011 14:00
Odpovědět 

VW: to máte pravdu..jenže kde dneska je zdravý rozum?? Kdybychom se řídili podle zdravého rozumu, tak už tu dávno máme jinou vládu :)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2011 14:15
Odpovědět 

Když ho nezačneme používat, nebude tu nikdy. Když začne každý u sebe, budete se divit, jak to půjde...

e policeman
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2011 17:20 - Změnil/a: e policeman
Odpovědět 

volkswagen
Tak tedy ještě jednou.Nikdy jsem neměřil 30-ku v noci.Ani u školy ani jinde.Co na tom nechápeš bikere?A malá poznámka.Pokud mne nějaký aktivní "blbec" bude hlídat a zjistí, že jsem si "nevšiml" přestupku a tento neřešil, mám, lidově řečeno "poprdeli".A denně si lecčeho nevšímám.Právě proto, abych nevynucoval "zákon za každou cenu.A pak mám tady číst tohle?Pravda nikdo mne k tomu nenutí. :-)

e policeman
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2011 17:25
Odpovědět 

volkswagen
Osobně nic proti Tobě.To,bohužel neplatí naopak.V tomhle jsi malinko "omezený".Neber to doslova, prosím.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2011 10:26
Odpovědět 

e policeman: Nic osobního ani proti vám, naopak mi jako slušný člověk přijdete. S každým názorem každého souhlasit ani nemůžeme a stejně tak ani neexistuje univerzální návod na to, jak se "správně" chovat ;).

Jakkoliv to třeba sám neděláte, zastáváte se systému, který to programově dělá. A když to není 30 v noci u školy (což je extrémní případ a používám ho tu víceméně jako model, takže se na tom nemusíme točit) tak je to jiná hovězina, třeba rozdávání lístečků na parkovišti u hypermarketu, hlídání stopky v polích anebo či cokoliv jiného. Neříkám, že to děláte vy, nebo MP v Rožnově, ale dělá to MP, jako celek. Stát si tu zvolil nějakou doktrínu, podle které bude ovce buzerovat (a v těchto případech o nic jiného než buzeraci nejde) a nutím jim názor, že "pořádek musí bejt" čemuž ovce nadšeně přibekávají, dokud se to nedotkne jich samých. Takže se následně dostáváme do komické situace, že policie zatkne slušného člověka, který se zúčastnil demonstrace proti pozitivní diskriminaci, zlije ho vodou a ztluče na služebně, zatímco druhá parta hlídá opuštěný železniční přejezd s nesmyslnou stopkou a party grázlů vykrádají auta, jak na běžícím pásu. Ale to už je fakt dost akademická debata ;)

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2011 12:41
Odpovědět 

VW: fakt krásná debata :) navrhuji Vám založit nějaký ten čtvrtý, nebo možná už pátý odboj a bojovat proti systému :) Já bych do toho šel s \vámi, protože když mohli Mašíni, tak proč bychom nemohli my...za dobro věci,že??

e policeman
Člen
# Zasláno: 11 Lis 2011 18:04
Odpovědět 

volkswagen
Hlídat stopku v polích je hovadina.Stejně tak je ovšem hovadina,když řidič zaparkuje na místě pro invalidy,protože je o 5 metrů blíže k bankomatu a argumentuje tím, že je všude kolem dost místa!Když je tedy kolem dost místa, může s klidem zaparkovat jinde nebo ne?Pravda, akademická debata...

volkswagen
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2011 16:07
Odpovědět 

TIX: Zatím tuhle zemi nikdo neokupuje ani mi nebrání ji opustit, natož aby mě za pokus opuštění zavřel do uranových dolů. Zatím.

E policeman. Vidíte, ve stopce se shodneme, v parkování na prázdném parkovišti kvůli blízkosti bankomatu nikoliv. Když už bych měl přijmout to trestání občana státem, pak jej mohu trestat pouze za to, že vznikne nějaká škoda, případně nebezpečí, které bude škodou bezprostředně hrozit. Nikoliv tím, že někdo poruší předpis, který je v dané chvíli a na daném místě úplně nesmyslný.

Ono je stejně samo o sobě velmi zvláštní, a o naší společnosti to vypovídá jen to dobré, že označení "invalida" vozí za okénkem automobily s pořizovací cenou 1 mio Kč a více. Je úžasné, že u nás mají invalidé až takový životní standard :-)

e policeman
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2011 17:47 - Změnil/a: e policeman
Odpovědět 

volkswagen
Nebudu zde rozebírat "invalidy".Z vlastní zkušenosti vím,že mnoho lidí zneužívá tento "institut".Zároveň však prohlašuji,že na "O1" se prostě neparkuje a tečka!Některé věci se prostě nedělají.Ať už je parkoviště jako takové jakkoli prázdné.Neb argument,že nikoho neomezuji zde neobstojí.Proč bych měl parkovat zrovna na "O1" když je 5 metrů vedle prázdné místo?Protože chci být blíže bankomatu?To je lenivost a zhovadilost.Jelikož toto sám nedělám, proč bych to měl tolerovat u druhých?Když pojedete vlakem s lístkem do 2.třídy sednete si do jedničky,která je prázdná?Já tedy ne.Je to nemlich to samé.
Jsem schopen toliko přimhouřit oko v případě,že např.na přeplněném náměstí není kde zaparkovat a pantáta přijede pro panímámu a na moment na "O1" zastaví, máma nasedne a oba odjíždějí.To je ode mne maximum.Lidské i policejní a přeber si to jak chceš.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 14 Lis 2011 19:00
Odpovědět 

Jo takže jste to prohlásil a tečka. No tak díky za diskusi :-)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je jedna plus dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci