miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Stejnokroj a "bejsbolky"
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
P3T3R
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2008 19:03
Odpovědět 

Cetl jsem na vasem webu o stejnokrojich a ze kdyz bude mit tuhle ksiltovku, ze nemuze vykonavat ukony sverene MP, ale co když si ji pak sundá? :-)

Citizen X
Člen
# Zasláno: 14 Čec 2008 19:51
Odpovědět 

Pak ho můžeš zmlátit či zastřelit, neboť je demokracie a každý si může dělat co se mu chce.

MP_Brno
Člen
# Zasláno: 15 Čec 2008 19:28
Odpovědět 

Ukony mu svěřené může vykonávat vždy, akorát si můžeš na něj ex-post podat stížnost, pokud máš dojem, že uniforma nebyla ok.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2008 09:37
Odpovědět 

To není tak úplně pravda. Strážník se prokazuje stejnokrojem. Tedy nemá-li kompletní stejnokroj, nemá se čím prokázat.

Prohlášením "městská policie" se může prokázat v podstatě v případě NO nebo KN.

Oni to hoši městští mají v tomhle o dost přísnější než PČR :-)

straznikMP
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2008 11:29
Odpovědět 

volkswagen : Co to zase meleš za blbosti ????

Povinnosti strážníků

§ 6

2) strážník je i mimo pracovní dobu povinen v mezích tohoto zákona provést zákrok, popřípadě učinit jiné opatření, zejména vyrozumět nejbližší útvar policie, je-li páchán trestný čin nebo přestupek, kterým je bezprostředně ohrožen život, zdraví nebo majetek. Pokud se v tomto případě strážník neprokazuje podle §9 odst. 1, prokáže příslušnost k obecní policii průkazem obecní policie; vzor průkazu obecní policie je uveden v příloze, která je součástí tohoto zákona.

3) Jestliže okolnosti zákroku nebo jiného opatření neumožňují, aby strážník prokázal svoji příslušnost k obecní policii průkazem obecní policie (odstavec 2), prokáže se ústním prohlášením "obecní policie" nebo "městská policie" (č 1 odst. 5). Průkazem obecní policie se strážník prokáže ihned, jakmile to okolnosti zákroku nebo jiného opatření dovolí.

4) strážník je při provádění zákroku povinen, pokud to povaha a okolnosti zákroku dovolují, použít odpovídající výzvy.

5) Každý je povinen uposlechnout výzvy zakročujícího strážníka.

§ 8

strážník není povinen provést zákrok k plnění úkolu podle tohoto zákona, jestliže

a) je pod vlivem léků nebo jiných látek, které závažným způsobem snižují jeho schopnost jednání,

b) k jeho provedení nebyl odborně vyškolen ani vycvičen a povaha zákroku takové odborné vyškolení nebo vycvičení vyžaduje,

c) by jeho provedení bylo v rozporu s opatřeními policie nebo jiných ozbrojených bezpečnostních sborů.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2008 11:36
Odpovědět 

MP_Brno : V globálu máš pravdu. Těch prvků je na strážníkovi hned několik a čepice rozhodně není rozhodující. Samotnému, kdyby mě vadila a překážela při zákroku, tak ji raději sám odhodím a nikdo by ti za to nemohl říct ani popel. A taky jsem ještě nikde nečetl, že by někoho ohledně čepice tahali po soudech. Nikde ve světě to neřeší, zda má policista čepici či né. Až na české strážníky !!!!!

qqq
Člen
# Zasláno: 16 Čec 2008 12:26
Odpovědět 

Už se těším, až vyleze nová vyhláška MVČR a tady tato diskuse a mnohé další budou konečně maximálně sloužit jako dějepisný podklad.
Jen doufám, že nezmizí, až budeou poslanci za několik let mít zase jiný názor - jak dnes mají na radary, i když před několika málo lety, to bylo přesně opačně.

Mno jo no...

Roman
Člen
# Zasláno: 18 Čec 2008 19:33
Odpovědět 

No..potěž noha, to jsou zase názory, no zkusím něco podobného až mě bude buzerovat příslušník PČR, pokud nebude mít čepici, nebudu se s ním bavit, zavolám 158, vyfotím ho a pošlu podnět k prošetření na inspekci ministra vnitra, schválně co s tím udělají..:-)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 13:35
Odpovědět 

Romane, PČR to má s ústrojovou kázní trochu jinak. Já za to nemůžu a nevymyslel jsem si to.

Nechci moc komentovat to, že se ten pán od MP snaží vyvracet můj komentář tím, že ho potvrzuje... Chtělo by to více číst, že...

Roman
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 19:49
Odpovědět 

volkswagen:Eee..unifrmovaný příslušník PČR je také povinnen mít při výkonu pravomoci pokrývku hlavy...:-)

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 08:06
Odpovědět 

Roman
Ale kde,toť otázka ... :-)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 08:10
Odpovědět 

Roman: Dáte mi odkaz? Vím, že jsem to svého času hledal a žádnou relevantní informaci, která by to potvrzovala jsem nenašel. Krom povinnosti mít tuším viditelně odznak s číslem.

Ať už to je jak chce, s MP to je, jak jsem napsal - zasáhnout musí, je-li "ohrožen život, zdraví nebo majetek" což je v podstatě NO nebo KN ne?

mmch jak létá R1?

Roman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 09:05
Odpovědět 

No R1 lítá jako dračice, je to potvůrka:-).A co dělá Kawina?
Jinak k té pokrývce hlavy, je to tedy stejné jak u strážníků tak i u policistů, obecně vzato, někdo se baví tím, že na té čepici trvá u strážníků, já na té čepici trvám u stáťáků...protože je nemám ani trošku rád a už sem dokonce měl s jedním vychrtlým příslušníkem hrdinné PČR, který prováděl "silniční kontrolu" kvůli tomu pěknou debatu:-).Neměl čepici ani baret pod "nárameníkem".No nakonec pochopil, že mě asi na nic neudělá, tak se chytil posledního stébla a chtěl vidět povinnou výbavu vozidla, měl ale smůlu, já mám vše v pohodě...tak sem mu řekl svůj názor na něj.Pak jsem se ho jen tak z legrace optal, kolik dá na "benč", jestli 5kilo nebo 10kg, že by tomu odpovídala jeho fyzická konstituce, tak mu ruply nervy..a začal se rozčilovat, druhý z příslušníků PČR, taktéž bez pokrývky hlavy...ho musel uklidňovat..hm a pak, že mají být příslušníci jedinečné PČR psychicky na výši:-).Pak sem si je vyfotil, že nemají pokrývku hlavy, sdělil jim, že jim děkuji za to, že mě chrání a že mi pomohájí, ale že se mi nelíbí fakt, že nemají čepice a proto jsem si je vyfotil a že na ně posílám stížnost...Koukali jako telátka, hlavně ten vychrtlej:-).Samosebou, že nic posílat nebudu, ale pobavili mě.Zkusil jsem je vytočit a podařilo se mi to.
No a jak říká e policeman, otázkou je KDE má mít tu čepici, jo to je dobrá připomínka..:-).

Roman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 13:31
Odpovědět 

Rád bych se optal, jestli někdo ví, kde mohu najít vyhlášku o ustrojenosti strážnílů?Myslím tím, ale tu novou, která by měla platit od ledna 2009.Díky

straznikMP
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 16:12
Odpovědět 

Roman : je to jenom část, nechci to sem dávat celý, je to docela dlouhý,ale toto se konkrétně týká ustrojenosti....

ČÁST DEVÁTÁ

JEDNOTNÉ PRVKY STEJNOKROJE STRÁŽNÍKŮ, OZNAČENÍ MOTOROVÝCH VOZIDEL A DALŠÍCH DOPRAVNÍCH PROSTŘEDKŮ OBECNÍ POLICIE

§ 15

Jednotné prvky stejnokroje strážníka

(1) Jednotnými prvky stejnokroje strážníka jsou:

a) černá, modrá nebo žlutá barva svrchní části stejnokroje strážníka; žlutá barva se nepoužije u pokrývky hlavy,
b) páska se čtverci bílé a modré barvy o velikosti minimálně 5 x 5 mm, uspořádanými pravidelně ve více řadách šachovnicovým způsobem (dále jen „šachovnicová páska"),
c) odznak podle § 14,
d) černé, modré nebo bílé označení „OBECNÍ POLICIE" nebo „MĚSTSKÁ POLICIE" (dále jen „označení"), výrazně odlišné od barvy podkladu.

(2) Stejnokroj strážníka vždy obsahuje jednotné prvky podle odstavce 1 písm. a), c) a d).

(3) Šachovnicová páska se umístí na pokrývku hlavy alespoň po polovině jejího obvodu na čelní straně. Šachovnicová páska se nepoužije na kožešinovou zimní pokrývku hlavy. Šachovnicovou pásku lze vhodně použít i na jiné části stejnokroje strážníka.

(4) Odznak bez použití identifikačního čísla strážníka se může použít i na čelní části pokrývky hlavy.

(5) Označení se umístí na přední nebo zadní straně horní části stejnokroje, popřípadě na obou stranách současně. Označení lze umístit i na čelní část pokrývky hlavy; to neplatí, pokud se zde již nachází odznak nebo šachovnicová páska.

(6) Šachovnicová páska a označení mohou být provedeny i v reflexních barvách uvedených v odstavci 1 písm. b) a d).

(7) Je-li pokrývka hlavy strážníka osobním ochranným pracovním prostředkem1) nebo speciálním osobním ochranným pracovním prostředkem2), jehož výrobní provedení to neumožňuje, nemusí být opatřena jednotným prvkem stejnokroje strážníka.

§ 16

Jednotné prvky označení dopravního prostředku obecní policie

(1) Jednotnými prvky označení dopravního prostředku obce určeného trvale k plnění úkolů obecní policie podle zákona nebo jiného právního předpisu 1) (dále jen „vozidlo") jsou:

a) bílá barva vozidla,
b) nápis „OBECNÍ POLICIE" nebo „MĚSTSKÁ POLICIE" modré barvy tvořený velkým kolmým tiskacím písmem o výšce nejméně 100 mm,
c) název obce modré barvy tvořený velkým kolmým tiskacím písmem o výšce nejméně 25 mm (dále jen „název"); písmo nesmí být větší než nápis podle písmene b).

(1) Nápis a název mohou být provedeny i v reflexní barvě.

(2) Nápis se umístí na bočních stranách a na zadní části vozidla.

(3) Název se umístí na bočních stranách vozidla pod nápis.

(4) Pokud výrobní provedení vozidla neumožňuje použít nápis nebo název o stanovené výšce písma nebo je nelze umístit na stanovených místech podle odstavce 3 nebo 4, platí ustanovení odstavce 1 písm. b) a c) a odstavců 3 a 4 přiměřeně.

§ 17

(1) Jednotnými prvky označení dopravního prostředku obce určeného dočasně k plnění úkolů obecní policie podle zákona nebo jiného právního předpisu1) (dále jen „dočasné vozidlo") jsou:

a) nápis „OBECNÍ POLICIE" nebo „MĚSTSKÁ POLICIE" modré barvy tvořený velkým kolmým tiskacím písmem o výšce nejméně 40 mm,
b) název; písmo nesmí být větší než nápis podle písmene a),

umístěné na bílém podkladu přiměřené velikosti, tak aby nápis a název nepřesahoval bílý podklad.

(2) Nápis, název a podklad podle odstavce 1 mohou být provedeny i v reflexní barvě.

(3) Nápis se umístí na bočních stranách dočasného vozidla.

(4) Název se umístí na bočních stranách dočasného vozidla pod nápis.

(5) Pokud výrobní provedení dočasného vozidla neumožňuje použít nápis nebo název o stanovené výšce písma nebo je nelze umístit na stanovených místech podle odstavce 3 nebo 4, platí ustanovení odstavců 1, 3 a 4 přiměřeně.

Roman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 16:41
Odpovědět 

To straznikMP:Diky moc...mohu se prosim optat kde bych to znění našel celé?

straznikMP
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 17:24
Odpovědět 

No tak to já taky nevím. Nám ho posílali jako nové informace interní poštou a odkud to je to nevím. Já jsem to zkoušel na stránkách obecní policie, ale tam je jenom nové znění Zák.553 ...

Roman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 18:08
Odpovědět 

straznikMP:Aha..no já už ale strážník nejsem tudíž se k tomu asi hed tak nedostanu...zajímalo by mě hlavně jak to mají strážníci s barvou a tvarem čepice, v Brně mají prý bílé brigadýrky..a já jsem nedávno viděl v jednom městě strážníka s černou brigádou ale nebyla to ta "hranatá" ale normální "kulatá"....

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 18:16
Odpovědět 

Roman
U nás máme taky kulaté "blembáky".Normálka.

Roman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 19:04
Odpovědět 

e policeman:
..aha, tak já myslel, že to město byla jakási rarita..a ejhle:-)...Mňó..pravdou je, že tvar čepic ta "stará" vyhláška neřešila.No jsem zvědav jak to budou mít strážníci s těma čepicema (barva a tvar) v té nové vyhlášce.

alik
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 23:22
Odpovědět 

Ty, Romane, nezdá se ti už trapné, pořád se chlubit tím, kolik zvedneš na bendž a podobně? Přijmeš pozvání na žíněnku od 75kilového střízlíka, který dělá 15 roků aikido? Jsi tím už totiž trošku trapný, tak bych tě chtěl poznat osobně. A jsem zvědavej, co pak budeš zpívat zde na foru.

Roman
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 09:10
Odpovědět 

alik:Beru, přijeď k nám.Tréninky máme každý sudý týden pondělky a středy, je to areál bývalejch "uhelnejch skladů" v krásném severočeském městě.

Roman
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 09:28
Odpovědět 

alik:Jo aikido taky ujde, jestli ho děláš tolik let co píšeš, pak jistě budeš znát pana Jedličku, ten kdysi "dávno":-) dělal na Hradě u tehdejšího prezidenta Havla v ochrance, ten dělal to aikido na dost vysoké úrovni,taky jsem to k němu párkrát zašel zkusit, ale jelikož to pro mě bylo daleko, myslím dojíždění do Práglu nakonec jsem to vzdal.Navíc box je mnohem krásnější a spontánější.Jeden můj bývalý kolega do Práglu dokonce dojížděl za nějakým "frantíkem" co byl nositelem jednoho z nejvyšších "stupňů" v aikidu, ale to jeho jméno bohuižel již neznám, ale začínalo něco jako Vailant?....No ale kliďánko opravdu přijeď. bude sranda, pozvání do ringu tedy přijmu.

osmpp
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2008 01:53
Odpovědět 

pokud hledáš nějaké info o novelizaci ustrojenosti strážníků zkus juknout na www.obecnipolicie.eu. možna to tam najdeš. jinak mám dojem že se zde dohadují strážníci s republikovou což mi připadá tak trochu jako žabomyší válka...... teda nevím jak kde ale v praze tyto dvě policie celkem, dle mých zkušeností ,celkem dobře spolupracují. nemyslím že by pčr byla lepší nebo horší než mp. např. u nás měla kdysi městská svoji zásahovku, než se musela rozpustit protože to nedovoloval zákon.Ti kluci ještě dělaj, jen jsou rozházeni po služebnách ale je li třeba, svolaj se a jdou na to.tahle partička jednou na akci pro lidi, vyzvala zásahovku pčr na sranda souboj, jako ukázku pro lidi,v paintbalu. bylo to velice zajímavé pozorování a k mému údivu a překvapení měla lepší taktiku městská, která s přehledem rozprášila pčrku."ztráty" měly minimální, úspěch velký. a co se týká bojových sportů, každý má svoje,tomu se líbí box, jinému aikido, tamtomu kung-fu, jiný bere musado. proto je tolik boj. sportů, aby si každý mohl vybrat dle svého.........:-)

miluna
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2008 14:24
Odpovědět 

pro OSMP - v dřevních dobách paintballu jsem na turnaji PGP only, měl tu čest hrát proti týmu PČR, nepamatuji si přesně jak dopadli celkově ale hráli naprosto katastrofálně, taktika žádná adrenalin jim tekl z uší a ruce se jim stresem třásly. Takže tak.

Honza
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2008 21:42
Odpovědět 

nebo ústním prohlášením, průkazem pokud je vše v pohodě...

PANTER
Člen
# Zasláno: 27 Pro 2008 16:50
Odpovědět 

To jsou mi tu věci a já myslel, že přestupky řeší strážník a né čepice. Strážník se špatnou čepicí, nebo bez ní může přestupek řešit a pokud se to přestupci nelíbí, tak si může pak u nadřízeného stěžovat na neustrojenost, ale to je tak všechno, za přestupek se však potrestání nezbaví. To mi připomíná situaci, kdy jsem na stavbě v zákazu vjezdu řešil řidiče, který zákaz zcela úmyslně porušil a on se bránil tak, že buďto ho necháme tak - bez postihu, nebo si na nás bude stěžovat, protože jsme tam čekali schválně, abychom tam někoho chytili a ještě k tomu jsme od značky zákaz vjezdu nebyli vůbec vidět. Takže jsme se ho začali bát a dostal to namísto za 300,- za 500,-Kč a nepomohla mu ani argumentace, že máme špinavé auto, no božínku to jsou mi věci, jasně že jsme tam stáli schválně a to tak aby nás vidět nebylo, protože si stavaři stále stěžovali, že jim mezi bagry a nákladní auta stále někdo vjíždí.

Klara
Člen
# Zasláno: 18 Lis 2010 23:22
Odpovědět 

Nemáte nic důležitějšího na práci? Kdyby jste parkovali tam kde máte neměli by jste si na co stěžovat. Ty lidi dělaj jen svou práci, stejně jako vy všichni.Když vám někdo stojí před garáží, jsou vám měštácí dobrý,ale běda když nějakej lísteček dotanete vy, to jsou to hned buzeranti a debilové. Zamette si před svým prahem!

volkswagen
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 08:12
Odpovědět 

Jojo... PMS je potvora :-)

antimp
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 19:38
Odpovědět 

Vítám další obecní šlápotu.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci