miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Vezmou k MP každého? Nebo k PČR?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Citizen X
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2008 14:09 - Změnil/a: Citizen X
Odpovědět 

Minulý týden jsem měl zajímavý rozhovor s několika veterány OO PČR a MP v našem okresním městě. MP přibírala nedávno pár lidí a strážníci se bavili tím, že dva neúspěšní uchazeči nyní nastoupili k PČR. Chlapci od PČR si stěžovali, že k nim teď vezmou každýho, že tu hrůzu nikdy nezažili. Lehce jsem porovnali přijímací testy: lékařská prohlídka: u MP stačí u praktického lékaře u PČR musí být komplexní v nemocnici. Ovšem i ta komplexní je fraška, berou co chodí a mluví. Psychotesty: stejné, MP i PČR je dělají v ČB u stejného psychologa. Fyzický: PČR ty současný trapný, běh na 1 km a bez plavání, MP ty starý, těžší i s plaváním a jako bonus shyby na hrazdě, nejméně 5 ks.

Objektivní čtenář si tedy udělá názor sám. Ještě dodám, že u obou policíí musí být pochopitelně maturita.

krisotek
Člen
# Zasláno: 4 Srp 2008 15:28
Odpovědět 

Máš úplnou pravdu, dneska berou k PČR ti co mají hlavu,ruce a nohy. Než začal platit nový služební zákon tak to bylo výběrové řízení k PČR, teď je totální nábor. Ono bude zajímavé až k 31.12.2008 skončí tzv. přechodné období u PČR, kdy mohou poldové odejít na výsluhu po 10 letech a od 1.1.2009 již po 15 letech, to každý zmizí. Dneska k MP už berou pouze s maturitou, ale pouze v Praze stačí výuční list, ale to se změní k 1.1.2009 je totiž dle novelizace maturita povinná. Jinak dnešní psychotesty jsou k PČR a MP stejné.
Další je zase , že maturita a vysoká škola není patent na rozum. Takový elektrikář nebo soustružník s výučním listem nemůžem být hlupák,oba dva musí dobře počítat a mít to v hlavě srovnaný. Takže znám plno strážníků s výučním listem a jsou v pohodě.

Chci jenom říci co ještě lidé nevědí, ale začne se o tom mluvit tak v listopadu, že bude chyět strašně moc policistů v příštím roce. Takže MP bude dost hodně práce a to je taky důvod , proč se jí neustále zvyšují pravomoce. A to měření rychlosti je otázkou času,kdy to bude mít zpět.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2008 17:22
Odpovědět 

Snad neprozradím tajemství, když uvedu následující: v našem okresním městě je stav u PČR stejný jako všude. Nejsou lidi. Tzn., že MP často jezdí Policii ČR linku 158, neboť ta věčně nemá volnou hlídku. Místní strážníci tedy vedou statistiku vzájemných žádostí o zákrok. Nebudu uvádět přesná čísla, ale za určité delší období potřeboval operační PČR zákrok od MP desetkrák častěji, než strážníci potřebovali hlídku PČR.
To jen tak na téma "MP jsou jen na botičky a nejlepší by bylo je zrušit". Dovolím si tvrdit, že po případném zrušení MP by do měsíce či dvou nastala totální anarchie a byli bysme tu jak někde v Somálsku.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 5 Srp 2008 17:53
Odpovědět 

Jo jo a to se teprve dočkáme až od nového roku budeme moct převážet na PZS, tak telefon neutichne....

miluna
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 09:11
Odpovědět 

krisotek - chytrý elektrikář dělá elektriku, protože to je pokud to umí zlatý důl. Nešika nebo netáhlo nastoupí k MP :-)

alik
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 12:43
Odpovědět 

Miluna: A Vás nenapadne, že toho chytrého elektrikáře třeba jeho práce nebaví, a proto jde k policii? Nebo že u policie má ve svém volnu čas se věnovat své původní profesi a tím pádem má dvojitý příjem??

e policeman
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 12:51
Odpovědět 

alik
Tak tak.A proč ne,že... A z toho druhého příjmu si v klidu platí připojištění,aby se měl,pokud se jej dožije, v důchodu dobře :-) .
No není to těm věčným rýpalům k zlosti?Já se nedivím,že pořád pindají :-))

Pozn: Já mám "rentu",plat jako MP a ještě ten "druhý příjem" .To je k nasr@ní !

Hezký den

krisotek
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 13:35
Odpovědět 

e policeman

To je jasný vím přesně o čem mluvíš, starý zákon č.186/1992 Sb. přestal platit a tak každý zmizel komu to trochu myslí. Přece tam člověk nebude naždy u firmy a neboli 15 let a více. Když může jít k té samé firmě a k tomu ještě s bonusem. Tebe hned napadne co myslím a ostatní ať si lámou mozek.
Hezký den..... a jinak každého 10. v měsíci....

miluna
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 14:12
Odpovědět 

Alík hehehe ...a jde k policii a tam ho to baví, ale jděte vy brepto. Takového člověka já tedy neznám, mít zalíbení v uniformě a muset poslouchat na slovo? Jistě pro to existuje nějaká přesná lékařská diagnóza ale sedět na špinavé služebně s ostatními podobně postiženými jedinci nebo snad nedejbože jezdit ve špinavé Fábii v propocené nepadnoucí uniformě to už musí mít čllověk v hlavě opravdu vymaštíno. No ale což každý dle libosti. :-) Ještě se poplácejte po ramenou jak jste s tou výsluhou vyjebali, no prostě ubožáci co by za peníze udělali cokoliv.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 19:06
Odpovědět 

Miluno, co máš za problém? Že by odmítnutý adept k policii? Proč urážíš za každou cenu? Z praxe neznáš asi nic. Asi jsi nebyl ani na vojně. Jinak bys věděl, že asi každá uniforma sebou přináší subordinaci neboli povinnost poslouchat. Jinak by to nešlo.

Já osobně znám plno poctivých a pracovitých policistů a strážníků, které jejich práce baví. Zažijí nejrůznější situace, často mají dobrý pocit, že někomu pomohli (i když to není tolik vidět jako např. botičky) apod.

Zdá se, že současná lepšící se situace u MP a to co se legislativně blíží, bere všem odpůrcům vítr z plachet a pak nezbývá než uboze urážet a vymýšlet "diagnózy", když někoho baví dělat v uniformě. Ubohé a jednoduché.

Jak říkával Forest: pro hlupáka každý hloupý.

miluna
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 19:30
Odpovědět 

Já problém?? Nemyslím. A odmítnutý adept k policii?? Tak to tedy rozhodně ne, to mne nenapadlo ani ve snu. Byla to jen reakce na plácání o tom, koho kam berou, a jak je to u MP super. Dělám co umím a jsem spokojen. S čím ovšem spokojen nejsem to je chování MP v našem městě a jejich implementace vlastního názoru a jeho upřednostnění nad předpisy obecně. Ty samozřejmě platí, ne že ne, bohužel však jen pro někoho.

Roman
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 19:46
Odpovědět 

miluno ty seš blbej až za roh.

miluna
Člen
# Zasláno: 6 Srp 2008 20:39
Odpovědět 

Ale Románku, neumíš vyjádřit sllušně co chceš jinému sdělit? Ubožáčku hehe.

Roman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 07:45
Odpovědět 

miluno, od tebe mi takové oslovení připadá komické, od někoho kdo se sám chová jako ubohá nanicovatá nula.A řekl bych, že s tou vojonou mají pravdu, ty bys na vojně dostával pěkný kapky, no je ale možné, že s takovou troskou jako seš by se ani mazáci nechtěli zahazovat...určitě bys byl buď bonzák nebo řiťolezec.Takových tam vždy pár bylo...hodně mi tě připomínaj.

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 08:05
Odpovědět 

miluna
Pominu-li Vaše urážky musím konstatovat,že každý má právo na vlastní názor.Ve Vašem městě MP nefunguje dobře?Pak tedy s tím něco udělejte.Co se týče "renty" jsem rád,že ji pobírám.Jistě,kdo by nebyl rád.Ostatně berou ji vysloužilí policisté,vojáci,celníci,vězeňská služba... Renta byla,je a možná i bude.Pokud tento motivační prvek někdo zruší pak bude "zle".Výsluhové náležitosti tu byly i za 1.republiky tak co?
A moje práce? Ano baví mne.Někdy ovšem taky ne.Sbírat opilce není příjemné, ale s tím se počítá.A špinavá Fabia, upocený stejnokroj?Ani náhodou.Je-li třeba,převleču se, abych trochu vypadal, nejsem prase.A mimochodem ve služební Octavii máme klimatizaci :-)

Hezký den

miluna
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 11:03
Odpovědět 

pro Románka- jestli tu má někdo nějaký problém, tak jsi to patrně ty, zakyslej bejvalej měšťák co chodí cvičit a musí to každýmu vytroubit aby bylo jasný jak je jako vostrej. Tahle diskuse by měla být o problémech s MP a ne o vzájemném osočování, jak zde již dříve kdosi napsal. Pokud vám někomu vadí co píšu tak je to váš problém, pokud s tím nejste schopni pomocí argumentů polemizovat, raději nic nepište, vypadáte jako ubožáci.

pro e policeman- ne v našem městě nefunguje MP dobře, po stížnosti starostovi (mimochodem dodnes na ni neodpověděl) je jedinou reakcí perzekuce naší rodiny, tam kde jiný parkuje já dostanu botu. To neberte jako pofňukávání, mě to nerozhodí, já se tím bavím.

Roman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 11:12
Odpovědět 

miluno já si taky mohu psát co chci s osočováním si začal ty nulo ty.Ubožák seš tady akorát tak ty.

miluna
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 11:44
Odpovědět 

ano máš pravdu, jsem ubožák a nula, na bench jsem zvedl max 120 a to už je dýl, dnes nevím nevím nestálo by to za nic.

alik
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 12:21
Odpovědět 

Miluna.: Myslíš, že není dostatečné množství lidí, které práce u Policie baví? To jsi na omylu, každý tam nastupuje s nějakýma ambicema ( někdy ho ovšem přejdou). Myslíš že je špatná práce, která je nestereotipní, práce, kdy člověk postihuje přestupce a naopak se snaží pomáhat slušným lidem?
A pokud u policie takoví lidé nebudou, bude to kolaps a za něj je třeba poděkovat současnému ministrovi Langerovi, který se snaží státním poldům službu co nejvíce znepříjemnit a osekat jim i ten malý plat, co za svou práci berou.
A ještě Ti vysvětlím, proč jsem ve Tvém případě přešel na tykání. Vykám pouze lidem, kterých si nějakým způsobem vážím i na internetové diskuzi. Ovšem Tvoje poslední příspěvky mě přesvědčily, že jsi jen slepý pomlouvač, patrně častý přestupce, kterého pánové od Policie neustále "otravují" a ten pak blije hlouposti na forech.

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 13:27
Odpovědět 

miluna
Upřímně mne mrzí,že máte s MP jen špatné zkušenosti.Přijeďte někdy k nám a třeba zjistíte,že to jde i jinak.Osobně si však myslím,že "více smrdí hovno rozšlápnuté".

Nevím, jestli mne chápete?!
Hezký den

Roman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 13:29
Odpovědět 

miluno 120kg je celkem slušné, to dávám tak na druhou sérii po zahřátí, záleží ale jakej trénink jedu, na objemovku je to trošku slabší váha, na maximálku by bylo potřeba tak o těch 20kg víc, i když já ty tzv. "Powery" moc neuznávám.Raději mám 5-7 sérií s opakováním tak 10-12x.A na to by těch 120kg mělo stačit.
To alik:máte pravdu.

miluna
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 14:27
Odpovědět 

Alík - pokud si me někdo neváží jeho problém, to tykání na diskusi mi nevadí, osobně bych si ho vyprosil. Popisuji jen své dojmy a postřehy, kdy mne zastavili dopraváci, že jsem jel trošku rychleji přez obec, ponechám stranou fakt, že se mi celou dobu lepili s civilkou na nárazník a provokovali, tak jsem vždy poodjel. Nakonec s nimi byla celkem řeč, popovídali jsme o autech, je zajímalo mé GTV a kolik to jede a tak. No a nakonec, my máme O1 s 1,8Turbo to celkem taky dobrý ne? Já přistoupil k jejich autu a... uvnitř to bylo ve variantě ,,Ivory,, (béžová světlá) no a parádní humus! zašmatlaný zasraný až do bezvědomí, ta béžová okolo madel dveří plynule přecházela v černou!!! FUJ!!!. To jak vypadají některé služebny víte jistě sami, je to katastrofa. Při svých cestách po Německu jsem několikrát musel jednat s německými policisty a tedy, to je rozdíl jak hrom. Čistota, ustrojenost a naprostá profesionalita. Tedy alespoň tam kde jsem byl já.
Pro e policeman - můžeme zkusit následující testík, přijedete k nám svým autem, já ho zaparkuji před naším domem a uvidíte ten šrumec. Poté ho postavíme vedle do ulice třeba na trávník nebo na chodník a vsadímm co chcete, že to bude bez problému. Možná že je to tak v pořádku, já nevím.

e policeman
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 18:18
Odpovědět 

miluna
To, co popisujete "zřejmě" v pořádku není!Ale s tím musíte něco dělat Vy.Já u Vás nebydlím.

miluna
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2008 19:16
Odpovědět 

Já napsal stížnost na rozdílné chování naší MP starostovi a ... nic, mrtvej brouk. Za odměnu botka a tak. Nejlepší je jak si ti pěšáci u auta sykali: ,,to je von,, ,,a há, fakt?,, No trapné, trapné.

qqq
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 11:52
Odpovědět 

Miluna nepochopil, že pokud by lidé dělali všichni všechno stejně, tak bychom byli dosud někde hluboko pod úrovní mravenců, protože i tam je dnes vědecky prokázána dělba práce. Někteří mravnce makají, někteří prozkoumávají okolí, jiní udržují dopravní tepny v pořádku.

Mravenci mají, ale oproti lidem jednu malou nevýhodu, a to je kolektivní myšlení a nikoliv individuální, proto mravenci nemají v mraveniští vězení pro neposlušné mravence, protože pokud mravenec, který dohlíží na cesty v mraveništi chemickou sloučeninou vyznačí, že "tudy cesta nevede", tak tam žádný mravenec nevleze. To se u lidí ovšem nedá říci, že... proto existují vedle zákazů i sankce, což mravenci neznají.

miluna
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 13:42
Odpovědět 

Hmm díky za osvětu, začínáme to hnát příliš k filozofickým úvahám. Můj názor, soukromý nikomu ho nevnucuji je velmi zhruba takovýto: Každý ať si dělá co chce, tady potud pokud při tom neomezuje práva druhého který si též dělá co chce. Protože tu hranici kam až je má svoboda, má každý trochu jinde, vymysleli si lidé svoje pravidla, které nazývají zákony. Nad jejich dodržováním bdí speciální služba, která by měla být mravně a vědomostně na výši. No a tady mám já trošku problém. Ty ,,zákony,, jsou trošku pokroucené, nejasné a příliš složité, jejich nedodržování je naprosto standartní věcí (jinak ani nelze) a ta služba je plná podivných individuí, morálního odpadu a různých vykuků. Co s tím?? Já nevím? řešení žádné není systém mne nutí pohybovat se v nějakých mantinelech které ale sám nedodržuje, vím dá se to přežít ALE pocit jisté pokřivenosti a nespravedlnosti tu je a zůstane.

Roman
Člen
# Zasláno: 8 Srp 2008 13:51
Odpovědět 

miluno..no musím uznat, že to co si napsal je pravdivé, nečekal bych to od tebe.

miluna
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 15:36
Odpovědět 

Tak na oplátku -vše nejlepší k svátku :-)

Roman
Člen
# Zasláno: 9 Srp 2008 15:44
Odpovědět 

miluna:Děkan

svetlo
Člen
# Zasláno: 13 Zář 2008 08:13
Odpovědět 

Bohužel,v současné době je totalita větší než za komunistů.Značně se zneužívá technika pro to,aby se lidé mohli totálně kontrolovat.PČR a MP není výjímkou.Násílím se na lidech vymáhá dodržování jakýchsi "pravidel"a "lidmi vytvořených zákonů",jsou to pravidla a zákony,které ovšem ta většina nestanovila a koneckonců s nimi nemusí ani souhlasit.Jsme primitivní civilizací,která je založená na používání násilí .Lidé nejsou svobodní ani náhodou.Můžeme maximálně snížit spotřebu a žít tzv."neviditelný" zivot s naprosto minimální angyžovaností v této civilizaci.Peníze jsou nám vnuceny,nikdo se neptá,zdali-je budeme používat či ne.Nejsem pesimista,pouze jsem si odstranil růžové a černé brýle.K policii bych nešel pracovat ani náhodou je to násilcká organizace a policisté jsou služebně(ne soukromě)loutkou,která má chránit a trestat..uff..divím se že to vůbec je ochoten někdo dělat.. pomáhat a chránit...pouze heslo,které má upoutat pozornost.Policisté ještě nikdy nic neochránili a ani nemomohli a to proto,že nejsou nestranní.Vždy jednu stranu udupou a druhou pustí.Proti čemu se bojuje to se posiluje.Neexistují ani zloději(vytváří je svou působností tzv."zákon"..jinak bynebyli) a není v podstatě ani ten policista.I měření rychlosti je násilí.a automatické systémy je totalitní kontrola.Vím,sám jsem řidič,že některí řidiči jezdí tzv."nebezpečně".Osobně to za nebezpečí nepovažuji-ten řidič prostě jede jak jede-nic se neděje,nikdy bych nikohl za cokoliv nebonzoval,dám tomu řidiči svobodu.A ani jedinou myšlenkou ho neodsoudím.Lidé potřebují změnu smýšlení a názorů.Je to však velice obtížné,protože ani vláda,ani policie,ani náboženské organizace a téměř všechna média n e j d o u příkladem a v lidech je dokonce systematicky udržován názorový systém záměrně tak,aby nevybočili z řady a měli v podstatě permanentní strach,že něco dělají špatně.Šílené.Sám jsem se zbavil strachu,nekomentuji nic kolem sebe,jen se dívám,tiše tupě dívám a ani se už ničemu nedivím.l

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je deset mínus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás community script miniBB™ © 2001-2020, Strážníci