miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Klub nepřátel Městské policie Praha
Autor Zpráva
Honk
Člen
# Zasláno: 14 Pro 2008 17:23
Odpovědět 

Všem co jsou registrováni na Facebooku (www.facebook.com) i těm co ještě nejsou, doporučuji pozornosti: Klub nepřátel Městské policie Praha:

http://www.facebook.com/photo_search.php?oid=40361 096157&view=user#/group.php?gid=40361096157

který má velmi podobné zaměření jako straznici.com. So come on and join us!:-)

krisotek
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2008 20:31
Odpovědět 

Honk
Tak jsem se díval na ten Váš web, ale je to totální ubohost. Prostě si tam lidi stěžují a brečí. Kdyby neděli přestupky , tak nemusí nadávat. Jednoho tam odtáhli, ale proč ? Protože stál se svojí károu, kde neměl a te´d zase brečí. dobře Vám tak, že dostáváte pokuty od MP. Já přestupky nedělám a pokuty žádné nedostávám.

Honza
Člen
# Zasláno: 25 Pro 2008 21:17
Odpovědět 

kdo dělá pořádek a dodržuje zákony snad nemusí mít strach ....

usama
Člen
# Zasláno: 28 Pro 2008 18:08
Odpovědět 

sem tam občas zaskočil a koukám, že jim to tam nějak usíná:-)))))))))))))))))))))))

Doktor_Z
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2009 13:17
Odpovědět 

nelmuvě o otm že polovina fotek v galerii se týká vozidel s označením POLICIE. Takže jaký pek "nepřátelé městské policie" spíš bych to viděl na přejmenovýní nejspíš na nepřátelé dodržování nařízení a zákonů a můžeme tam dávat i fotky jiných vozidel a přestupců, nebo jenom policie (státní, či městská) dělá chyby?. Vím že se do mě nějací "mravokárci" hned pustí, ale stejně mi to nedá abych nevyjádřil svobodně svůj názor.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2009 16:08
Odpovědět 

Inu do pozice mravokárce se tu situujete spíše vy :-)

Doktor_Z
Člen
# Zasláno: 30 Čec 2009 16:42 - Změnil/a: Doktor_Z
Odpovědět 

mozna jsem mravokarce, ale spis mi slo o to ze pokud chci na nekom ukazovat jeho chyby, viz tento web ci jiz zminovany facebook tak musim mit nejdriv "uklizeno pred svym prahem"

nejsem svaty a tak si ani nedovolim kritizovat nekoho jineho ale v mem prispevku slo spis o to ze pokud chci kritizovat mestskou policii, tak nebudu davat priklady chyb Policie statni a naopak

Pokud jste to nepochopil, tak se omlouvam a priste to budu psat jednoduse :-)
a jsem rad ze nekdo zareagoval a do skatulky "mravokarce" na tomto webu se ustanovil
Nic ve zlym :-))

hern
Člen
# Zasláno: 31 Čec 2009 14:38
Odpovědět 

To Honík - myslíš tu stránku o nedodržování zákonů ČR, dělání si cokoliv a bez postihu ?

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2009 10:34
Odpovědět 

Doktor: Já také nejsem svatý, ale to nikdo z nás. Nechápu příspěvatele, kteří si tu třepí pysk slovy - dodržujte zákony a nemůže se vám nic stát. To je prostě blábol. Problém je v tom, že konkrétně MP v mnoha případech lpí naprosto nekompromisně na přesném dodržování někdy nesmyslných zákazů a příkazů. S jedním takovým případem jsem se onehdy setkal před místní chirurgickou ambulancí. Nehledě k tomu, že jejich přístup je mnohdy více než arogantní. To je prostě fakt. No a ve chvíli, kdy na ně někdo nastoupí - třeba takovou pitomostí, jako jsou uniformy, skáčou jak čertíci z krabičky a svou obhajobu staví na principu "vy zase mlátíte černochy".
Víte on problém u nás není s dodržováním zákonů, ale se základní lidskou slušností a té se nedostává na obou stranách. Problém u MP je, že nedostatek prosté lidské slušnosti a dobrého vychování je spojen s jistou mocí umocněnou ještě kvérem na prdelce a uniformou. A to je potom smrtící kombinace.

tix0575
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2009 11:17
Odpovědět 

VW: a kam pak zapadám já, když ten kvér na zadku ani nenosím? :DD Jinak s tebou nemohu souhlasit v tom, že si tady někdo cintá vestu slovy: Dodržujte zákony a nic se vám nestane! Přeci nechceš, aby tu strážníci hlásali: Klidně serte na předpisy, nějak to pak spláchnem do kanálku, stejně jsou na prd! To by si přeci řezali větev pod svou prdelkou :P Ale souhlasím s tím, že slušnosti není nikdy dost a s úsměvem jde vyřídit víc jak nějakou arogancí. Tvá verze by měla znít asi takto: Všichni jsme přeci lidi, tak se domluvíme! Hříšníci ať v rozumné míře dodržují smyslplné zákony a my budeme v tom samém duchu řešit jejich porušování :D Co ty na to??
Ale osobně považuji za vrchol ignorance, když je na místě strážník a lid přímo před ním vědomě poruší předpis...jako kdyby nemohl počkat až se otočí :PP

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Srp 2009 12:13
Odpovědět 

No vy jste celkem normální, aspoň se tak zdá.

Víte zákony nemůžou postihnout všechna konání lidí. Ale mnoho vašich kolegů se snaží je na veškeré situace napasovat. Ona jim pak ta jejich "moc" vleze do hlavy a nerozhodují se racionálně. Co si mám myslet o chlapovi, který si chladí žáhu na staříkovi, co zastavil u žluté čáry zatímco se mu k autu belhá babka o dvou holích od doktora? Normální chlap by přiskočil k babce a pomohl jí. Ale tenhle se začal vyžívat na dědkovi, že se tam nesmí stát.

Já si opravdu myslím, že konkrétně v Praze, kde žiju je plno mnohem palčivějších problémů než je špatné parkování. Bohužel u ničeho jiného jsem místní MP nezahlédl ani nepamatuju.

tix0575
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2009 09:06
Odpovědět 

VW: to jistě máte pravdu, ale problém je spíše v tom, aby MP byla na místě v době konání přestupku. Vemte si např. venčení psů. Pokud pes udělá svou potřebu a majitel uvidí strážníka, tak to nejspíše uklidí. Pokud neuvidí, tak se na to taky vys..e! MP nemůže sledovat každého psa, kdy kde kálí ani asi nebude dělat rozbory DNA ač i takové úvahy tu byly. Proto řešení přestupků parkování je nejjednodušeji zjistitelné i řešitelné, protože tento dopravní zákon je nejlépe koncipovaný (vždy máte nějakého pachatele!). Špatné parkování je asi s porušováním rychlosti nejčastějším přestupkem. Musíte taky vzít v potaz, že MP má v dopravě jen některé vyjmenované přestupky a to kromě té rychlosti, parkování je jen zákaz vjezdu a pak cyklisté a chodci. Všechno ostatní řešit nesmí, ale mohou oznamovat :DD

volkswagen
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2009 15:37
Odpovědět 

No vidíte a je to tady. Neumíme nemůžeme, ale za parkování se vybírá snadno, tak na tom budeme magistrátu mazat kapsu. To ale neni treba schovavat za nejakou snahu o bezpečné silnice,je to prostě skrytá daň:-) Musim ale rict, že velice ocenuji Vaši upřímnost! Líbí se mi to. Je vidět, že u MP nepracují jenom fanatici přesvědčení, že bez nich by přestalo svítit slunce :-)

Roman
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2009 15:45
Odpovědět 

To volkswagen:Víš, že s Tebou v mnohém souhlasím, ale tentokrát si asi "tixe" špatně pochopil.já mu rozumím a v podstatě s ním i celkem souhlasím.
Jo mimochodem, co říkáte na návrh ministra Slamečky zrušit d.z. při měření rychlosti?:-)

Doktor_Z
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2009 09:50
Odpovědět 

za sebe si myslim ze je to dobry napad, protoze stejne lidi dodrzovali rychlost, jenom tam kde byla znacka a jinde to byla "divocina".

Teda mluvim z vlatni zkusenosti - kdyz uvidim znacku mereni rychlosti, tak si dam pozor na to abych jel 50, ale jinak jezdim tak jak situace dovoluje 60 - 70 (obec), cca 100 (mimo obec)

Takze znacky zrusit, protoze jak rika jeden muj znamy: "NEJSI TRESTAN ZA TO CO JSI UDELAL, ALE ZE SES PRI TOM NECHAL CHYTIT"

volkswagen
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2009 13:26
Odpovědět 

Roman: no počkáme, co k tomu napíše Tix, můj názor na to je zatím jasný.

Doktor_Z: To ani nestojí za komentář, tohle hraničí s masochismem.

tix0575
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2009 14:02
Odpovědět 

VW: v z.č. 553/1991 jsou úkoly MP a tam je mimo jiné, že MP přispívá v rozsahu stanoveném tímto nebo jiným zákonem k bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Dohlíží na to PČR! Takže sice MP umí, ale nemůže, i když se snaží (jak kdo :D) Je faktem, že MP by mohla oznamovat přestupky jak na běžícím pásu např. pásy, telefonování a jiná "těžká" zvěrstva, ale to by se úředníci na odboru dopravy mohli rovnou zastřelit :P Navíc důkazní nouze je většinou taková, že výsledek není úměrný vynaloženému úsilí. A jak zní základní pravidlo policisty: Zákrok musí být dotažen do úspěšného konce :))

Co se týká rychlosti, tak poslední dobou nabývám názoru, že je úplně jedno jestli tam značka je nebo není...asi 1/3 přibrzdí..zbytek jede dál podle svého gusta. Za hodinu je přibližně 15 ks přestupců za 1000 Kč a 2-3 za 2,500 Kč. .. takže práce je pořád dost :DD

Doktor_Z
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2009 20:36
Odpovědět 

VW: muzete mi prosim presne citovat pasaz meho prispevku, ktera podle Vas hranici s masochismem?

Rad se necham poucit :-)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 14 Srp 2009 14:49
Odpovědět 

Tix: ale to je pořád jenom kolem dokola. Nejde tedy o to přispět k plynulosti dopravy, ale dotahovat do úspěšného konce - ergo vybrat pokutu. Je sice hezké, že se to zašťituje plynulostí dopravy, ale oba dobře víme, kde je pravda. Položím tedy znovu otázku - opravdu je úsek mezi barrandovským mostem a sjezdem na Krč/pankrác, kde je úsekové měření tak nebezpečný? Proč není měření o 500 metrů dál, kde se promíchává sjezd a nájezd? No odpověď je jasná - tam nikdo rychle nejezdí. Ale pochytáme piráty kousek dál. Přitom sám magistrát uznává, že se na spojce kilo dá jezdit, když to v noci povoluje... A takových věcí je moc a moc.

Helejte já chápu, že něco jako MP je asi potřeba, ale sakra to musí fungovat normálně. Běžte se noci projít po Václaváku :-( Ale To asi fakt nemá cenu, protože se evidentně neshodneme ;-)

Doktor: Co takhle všude zavést 30ku? To bude potom bezpečno :-)

Doktor_Z
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2009 19:39
Odpovědět 

VW: dobra tak pro Vas to napisu jednoduse. V mem prispevku slo o to ze lidi sekaji latinu, jenom kdyz vi ze jsou kontrolovani, jinak ne - proto si myslim ze by se meli ty znacky zrusit a proste merit, kde to je potreba a pokud mne, nebo Vas, ci nekoho jineho chytnou pro prekracovani rychlosti, tak oflastrovat.

Nejde o to jaka rychlost je povolena, ale kolik lidi jezdi a uprime, kolik lidi v praze dodrzuje 50? Nikdo, jenom v mistech kde je ta cedule o mereni, takze taktrosku ztraci smysl.

e policeman
Člen
# Zasláno: 17 Srp 2009 15:24
Odpovědět 

Tak Taj, je to třeba latat hlava nehlava. :-)

volkswagen
Člen
# Zasláno: 19 Srp 2009 11:57
Odpovědět 

Doktor_Z: Tak počkejte - měřit, kde je potřeba znamená přesně co? Místo, které je nebezpečné, nebo místo, kde se prostě překračuje povolená rychlost? Já mám, co se týče rychlosti čisté svědomí, v Praze jezdím 50 ať se vám to líbí, nebo ne.

epoliceman: Kušte, tetičko....

e policeman
Člen
# Zasláno: 19 Srp 2009 20:23
Odpovědět 

volkswagen
A pročpak?Nelíbí se Vám slovo "látat" nebo spíše slovní spojení "hlava nehlava"?Moje zkušenosti, bohužel, svědčí o tom, že některé(všimněte si toho"některé) řidiče, je třeba prostě bez milosti trestat.Jinak se nepolepší.Toť můj názor.

feek
Člen
# Zasláno: 23 Srp 2009 18:17
Odpovědět 

Já myslím, že co se týče těch slavných radarů a značek, tak si trochu popletli zákonodárci co a jak. Víme všichni, že na řidiče v čechách platí represe. Podívejte se na statistiku prvních dvou měsíců po zavedení bodového systému.
Úsekové radary mají svůj smysl, ale bohužel při jejich umísťování někdo myslel kolenem a ne hlavou. Na jižní spojce mají své opodstatnění, protože jsou v nepřehledném úseku kde je často zácpa a je třeba zpomalit provoz. Proto před nájezdem popř. sjezdem a mimochodem značení měřeného úseku končí u mostu z autobusových garáží Kačerov (ale možná se pletu). Ale jsou jiná místa kde jsou tyto radary zbytečné, nesmyslné a ohrožující dopravu.

Leeuwerik
Člen
# Zasláno: 25 Srp 2009 19:05
Odpovědět 

Konkrétně na na té Jižní Spojce je mimo jiné stanovená dopravním značením maximálním rychlost. Buď jí dodržím nebo vědomě riskuji postih. Tohle dilema si musí řidič vyřešit radar- neradar.

Doktor_Z
Člen
# Zasláno: 26 Srp 2009 11:01 - Změnil/a: Doktor_Z
Odpovědět 

Doktor_Z: Tak počkejte - měřit, kde je potřeba znamená přesně co? Místo, které je nebezpečné, nebo místo, kde se prostě překračuje povolená rychlost? Já mám, co se týče rychlosti čisté svědomí, v Praze jezdím 50 ať se vám to líbí, nebo ne.

Myslel jsem opravdu mista, ktera jsou nebezpecna. KONECNE JSME SE SNAD POCHOPILI :-)

Jestli v Praze jezdíte opravdu 50, tak to Vas šlechtí. Mylim to Vážně, Já se snažím také tak jezdit, ale občas to prostě neuhlídám, ale to neznamená, že bych nemel rád lidi, kteří dodržují předpisy.

qqq
Člen
# Zasláno: 4 Zář 2009 12:16
Odpovědět 

Musím na jednu stranu souhlasit s některými diskutujícími, že některé rychlostní omezení je opravdu stavěno přímo na palici:-(

přáíkladem budiž právě tzv. jižní spojka jižní spojka je od Barrandovského mostu směrem na severo-západ (tedy směrem na Černý most, kde se mění na rychlostní silnici směrem na Ml. Boeslav a dále...) nebo tzv. magistrála ve směru od dálnice D1 až po Nuselský most jsou stavěné jako rychlostní komunikace s konstruční rychlostí až 130-150km/h. Na tzv. magistrále byla rychlost omezena nejdříve na 90, potom 80 a nyní je na 70 už od Bohdalce... To se mi zdá opravdu velmi přitažené za vlasy.

Stejně jako snížení jízdního pruhu za Nuselským mostem směrem do centra, kdy se tvoří kolony vozidle i v časech, kdy se jindy netvořily, protože je snížena propustnost. Na to stačí jednoduchá matematika.

A když tam vidím POLICII ČR v radarových vozidlech, tak přímo brečím... Už jsem řval ve chvíli, kdy v neděli kolem 8hod. dopoledne odchytili jednoho u Kačerova za rychlou jízdu. Vozovka měla stupeň č. 1 s velkou rezervou...

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Zář 2009 10:42
Odpovědět 

Feek - Nepřehledný úsek? Bože můj, byl jste tam někdy?

Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je šest plus šest?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás discussion forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci