miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Změny v roce 2009
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Admin
Administrátor
# Zasláno: 31 Pro 2008 11:13
Odpovědět 

Je schopen někdo shrnout všechny změny (alespoň ty zásadní), které začnou platit zítřejším dnem?

PANTER
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 12:11
Odpovědět 

No určitě nejsou všechny, ale snad to dáme spolu dohromady, podle mne jsou ty zásadní tyto.
- maturita pro přijetí k MP (povinná)
- měření zůstává, za podmínky označení měřeného úseku zančkou
- k základním nacionále se přidává rodné číslo
- oprávnění přímého přístupu do databáze řidičů a vozidel
- přidání donucovacích prostředků, elektrický paralizér, možnost použít místo obušku jiný úderový prostředek, hrozba namířenou služební zbraní, varovný výstřel, přičemž dva poslední již nemusí splňovat pomínky pro použití služební zbraně
- úprava poutání, je umožněno spoutání dvou osob k sobě, nebo připoutání k předmětu na max 2 hodiny
- úprava jednotných prvků OP a MP
- strážník ve služebním vozidle nemusí mít bezpečnostní pás
Pak je tam spousta interních záležitostí a slovíčkaření, na víc si teď narychlo nevzpomenu, ale někdo to určitě doplní.

antimp
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 13:20
Odpovědět 

Obecního zřízence doplním v jednom bodě dosti zásadním způsobem - dopravní značka upozorňující na měření rychlosti obecními šašky musí být PŘENOSNÁ. Doporučuji si dohledat náležitosti umisťování přenosné dopravní značky

usama
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 13:39
Odpovědět 

ještě několik bodů
- právní jistota u písemného předvolání k podání vysvětlení. Nelze již vykládat jinak, než že strážník má právo předvolat osobu písemně
- přísnější podmínky k přijetí než je u Policie ČR
- povinná minimální zdravotní způsobilost (blížící se k PČR)
- výcvik v akreditovaných školících zařízeních (strážník se již nemůže se vzdělávat samo-doma)
- jakási kontrola ze strany MVČR (jde o pouze ovýklad, protože samozřejmě MVČR mělo kontrolní pravomoce vždycky, ovšem na vnitru neznají výklad zákona)
- možnost koordinačních dohod s PČR (opět ty koordinační dohody zde mohly být již 15 let, ale vnitráci co to mají na starosti /Mgr. Bačkovská zvaná ..., Dr. Chauer zvaný žabák a tuším Dr. Bartoň/, neznají zákony)

co se mě osobně nelíbí a divím se, že Admin a další jeho já neřvou až se hory zelenají
- NENÍ POVINNÝ JEDNOTNÝ ODZNAK STRÁŽNÍKA A ODZNAK NA ČEPICI. Každá obec může si nechat udělat svůj odznak, pokud jeho součástí bude státní znak ČR a nápis OBECNÍ POLICIE nebo MĚSTSKÁ POLICIE
Nelíbí se mi jednání antimp a některých dalších a jednám s nimi stejně, ovšem, zde byste mohli vytvořit jakousi "petici" a poslat to Lengerovi. Ty (ne)odznaky jsou fakt stupidita.

Roman
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 14:10
Odpovědět 

Kromě toho co napsal usama a PANTER:

-používání nápisu STOP (k zastavování vozidel) na vozidlech OP/MP
-pokyny strážníka budou při usměrňování provozu nadřazené světelným signálům, dopravním značkám
-oprávnění požadovat od každého osobní a věcnou pomoc

PANTER
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 14:48
Odpovědět 

Jojo, to mi nějak vypadlo. Jinak s tou věcnou pomocí je to tak, že údajně můžeme zabavovat (zapůjčovat si) i vozidla, pokud je to třeba při plnění úkolů, sice nezná právní rozbor pro toto zabavení, ale myslím si, že to bude možné například při pronásledování nějakého grázlíka třeba antimp, nebo při nějaké živelní pohromě, ale to se ukáže až to někdo přesně právně vysvětlí. Stopka - konečně. Jo a stím odznakem mám pocit, že to bylo trošku jinak, myslím, že tam je napsáno, že musí obsahovat buď státní znak, nebo znak obce, takže jestli jsem to dobře pochopil, tak odznak zůstává stejný akorát může být jiná střední část, ale nechci se hádat.

Admin
Administrátor
# Zasláno: 31 Pro 2008 15:05
Odpovědět 

Je někdo ochoten a schopen projít (ne)aktuální kategorii Právních rozborů na hlavním webu a napsat zde, co je a co není aktuální, případně zpracovat nový rozbor?

straznikMP
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2008 18:26
Odpovědět 

Dále, je tam taky mnohem lepší použití pout. Mužeme je od zejtra nasazovat téměř kdykoli a né jako to bylo předtím, že jenom při předvedení a podle § 76/2 T.ř. Což je si myslím hodně dobrý !!!! Zastavovat vozidla zezadu a konečně taky samostatně převážet na záchytku.... Což budou kolegové od PČR s chutí využívat...

usama
Člen
# Zasláno: 1 Led 2009 10:26
Odpovědět 

Admin Myslím, že nejlepší, kdo tady na to bude, je qqq. Ale nějak dlouho jsem jej tady nezahlédl (nediskutuje), od té doby, co jsi mu mazal nějaké jeho příspěvky (což se na druhou stranu nedivím).
Myslím, že by bylo nejlepší mu napsat na mail nebo pokud vidíš, že se připojuje, tak mu dát nějaké echo.
Na druhou stranu se nedivím, když tady mažeš věci od četníků a necháváš slinty antimp bez reptání. Tenhle šlověk si zaslouží zabanovat až nadosmrti. Potom se nediv, že diskuse tady pustne a lidi už ani nemají zájem diskutovat. S8m vidíš, kolik lidí tady píše a kolik jich to už vzdalo. Sám už také o tom přemýšlím. Existují weby, kde ty právní názory existují a jsou relevantní (obecnipolicie.cz, mvcr.cz apod.), ale koneckonců i soudní rozhodnutí, které tady někteří nehodlají akceptovat.

Mě se také nelíbí hodně věcí na některých městských policiích, zejména v Praze, ale to neznamená, že jsem sběrač hovínek apod. (jak tady beztretně opakovaně uvádí např. antimp alias pepek). Na druhou stranu, dnes městské policie v ČR dělají práci, která každodenně trápí lidi a na kterou Policie ČR, s prominutím, sere. Protoiže nemá lidi, nebo protože se cítí stále nadřazení jako v době komunismu. Občas zajdu na vnitro a PP za přáteli a musím konstatovat, že duch SNB a StB, tam stále žije, a dokud neodejdou staré struktury, tak bude žát dále. Bohužel tohoto "ducha" již přejali i někteří mladší, kteří to sice nedávají tak okatě najevo, ale myslí si to samé a dávají to v určitých věcech zcela jasně najevo (staří si přečíst jejich některá prohlášení a výroky).

admine, nechci ti sahat do svědomí, ale myslím si, že by jsi měl velmi zásadně přehodnotit koncepci tohoto webu, a piš si, že pokud tak uřiníš, tak bude trvat strašně dlouho, než tento web nebude brán jak "absolutní kritika městských policií bez ohledu jestli je oprávněná nebo není".
Já i někteří ostatní zde přítomní strážníci jsou ochotni spolupracovat, ale pouze za předpokladu, že to bude nezávislá diskusní a akademická platforma a nikoliv to co z toho je dnes.
Naprosto budu brát kritiku typu - v obci xyz jsem jel 53,7km/h a strážníci mě zbuzerovali za značkou obce ve vzdálenosti 10metrů. Podivejte se na mapu, odkaz je zde... nebo,
v obci abc jsem zaparkoval 7cm za znaškou zákaz stání a dostal jsme pokutu. Podívejte se na fotky zde a zde. Zbuzeroval mě strážník služební číslo 123456789, co mám dělat...
A věř, že i ostatní městské policie těm strážníkům (ale i třeba starostům) na různých platformách důrazně vysvětlí, že tudyx cesta nevede. Dokud se to tady bude pouze paušalizovat a urážet strážníky, kteří dělají svojí práci. Když si někdo stoupne jako prase do vjezdu garáže, zpoloviny na chodníku, kde neprojdou lidé s kočarky a ještě svým SUV zabere polovinu parkovacího místa dědečka invalidy, který je rád, že ho syn odveze k doktorovi a dobelhá se od auta ke dveřím domu a výtahu, a majitel (řidič) toho vozidla ještě řve, že je to buzerace, že si bude stěžovat a vůbec on s tím nepřijel, ale jeho osoba blízká, tak se potom nikdo nesmí divit, že strážník, ale i úředník takovího týpka zbuzeruje více než je zdrávo.

Tak admine, záleží jen na tobě, jak chceš ten web vést...

PANTER
Člen
# Zasláno: 2 Led 2009 13:14
Odpovědět 

straznikMP
No stěma poutama to použití zas není "SKORO KDYKOLIV". Jsou jasně dané pomínky a v hodně případech to smrdí a bude smrdět průšvihem dál. Stále je to oemezení osobní svobody.

usama
Člen
# Zasláno: 2 Led 2009 14:52
Odpovědět 

S těmi pouty je to v 99% případů při předvedení... nic rozhodně nesmrdí průšvihem. Už jsem to použil a důvod byl "§ 18a odst. 1 písm. b) zákona...., protože výše jmenovaný kladl odpor při předvedení k podání vysvětlení.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 2 Led 2009 16:36
Odpovědět 

§ 18a
(1)Strážník je oprávněn použít pouta

c)proti osobě, která fyzicky napadá jinou osobu nebo strážníka, ohrožuje vlastní život, poškozuje cizí majetek nebo se pokusí o útěk při zákroku strážníka.
(2)V případě podle odstavce 1 písm. c) může strážník omezit možnost volného pohybu osoby připoutáním ke vhodnému předmětu za použití pout. Omezení volného pohybu může trvat nejdéle do doby, kdy je zřejmé, že osoba nebude protiprávní jednání opakovat nebo než bude předána policii, nejdéle však 2 hodiny.

Já myslím, že tímhle je řečeno vše. Ten, kdo na ty ulici je, tak ví jak to myslím.... Pak to stačí jenom vložit do ÚZ a myslím, že je to v poho...

PANTER
Člen
# Zasláno: 2 Led 2009 17:22
Odpovědět 

Jj, souhlas, ale takzvaně neprůstřelnej UZ. Jistě každý ví jak to myslím.

Roman
Člen
# Zasláno: 2 Led 2009 22:23
Odpovědět 

Takže usamo,PANTERE,aliku,miluno,volkswagene,e policemane,straznikuMP(snad sem nikoho nevynechal?)...se s Vámi opět "loučím", zítra ráno se odebírám zase za naše hranice, vrátím se až koncem dubna/začátkem května, držte mi všicí palce, ať se vrátím celej a živej.A všem našim vojákům, je to tam teď hustý.
Mějte se tu fajn.VŠICHNI se tu mějte fajn...i ty Admine.
A ty pepíčku konečně už vem rozum do hrsti...
AHOJ....a HANBA ZBABĚLÝM...

PANTER
Člen
# Zasláno: 2 Led 2009 23:32
Odpovědět 

Tak se měj a určitě přežiješ.

PANTER
Člen
# Zasláno: 4 Led 2009 20:39
Odpovědět 

Admin
K tvé žádosti na kontrolu a aktualizaci právních rozborů, ti musím s politováním oznámit, že já ochoten nejsem, web jsi si založil sám a to s jasným cílem (hledat chyby na práci jiných), takže si budeš muset poradit sám. Jinak nezapoměň na to, že dnes je již 04.01.2009 a platnost nového zákona je již v praxi, máš zde zcela nepravdivé - zavádějící informace, což poukazuje na tvoji neznalost a neobjektivitu. To že se tu ukážeš jen zcela ojediněle značí to, že asi už tak proti nám nejsi a web držíš jen proto, že se sem občas někdo mrkne. Nezapomeň na to, že my "obecní zřízenci" tu nejsme na to, abychom tvůj web podpořili, ale abychom obhájili svoji práci.

Citizen X
Člen
# Zasláno: 4 Led 2009 21:20
Odpovědět 

Souhlasím s panterem a usamou. Jak si to tu admin vedl, takový to tu má. I já bych byl schopnej udělat aktualizaci právních rozborů, podklady k tomu mám, ale nechci. Ať si to udělá Pepek nebo admin sám. Alespoň se pobavíme.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 4 Led 2009 23:34
Odpovědět 

Pánové !!!!!! Poslední dobou, je to tady opravdu fakt dobrý.... Myslím, že jim konečně dáváme trochu víc nafrak a je to i vidět na tom, kdo jsem poslední dobou nejvíc přispívá...... Děkuji všem.

alik
Člen
# Zasláno: 4 Led 2009 23:41
Odpovědět 

Naprosto souhlasím, ADMIN pořád jen uráží strážníky a společně s pepínem na ně plive špínu a najednou žádá ty bezduché " obecní zřízence" o nějaké rady ohledně novely zákona? To je drzost největšího kalibru. Beztak tento web založil jen pro diskreditaci MPíček v republice a snížení jejich váhy a autority mezi magory a puberťáky. Takže ADMINe, pomož si sám, nebo si zajeď na školení třeba do POLISu nebo TRIVISu!

qqq
Člen
# Zasláno: 5 Led 2009 11:35
Odpovědět 

Zdravím všechny. Člověk se vrátí z (ne)civilizace bez internetu a nestačí se divit:-) byl jsem skoro tři týdny na lyžovačce na pomezí Itálie a Rakouska, kde mají jedno město rozdělené hranicí. Myslím, že by se někteří odpůrci "picli", protože tamní městské policie (Italská i Rakouská) a i Četnictvo a Policie z obou států tam dělá fakticky policejní práci. Městská dělá všechno, vyhlášky obce, dopravu(!) včetně dopravních nehod, horskou záchrannou službu a další věci. Státní tam jezdí jenom na trestňáky a měří rychlost na dálnici (v civilních autech), kde sedí jeden Ital a jeden Rakušan a kostí to na obou stranách hranice:-)))
Měšťáci z Rakouska mají taky radar a půjčují jej co sousedního státu (Itálie) i s policistou, který měří a Italové kasírují :-)

bylo tam několik čecháčků. Musel jsem se fakticky smát, kdaž začal s místním policistou diksutovat o stání jeho vozidla na zákazu stání. On jen stál a odpočítával bloky po 5€ a když čecháček domluvil, tak mu řekl, že tím jeho projevem si napočítal 350€, které pokud nezaplatí na místě, tak mu zabaví auto :-) Čecháček nepochopil, něco začal diskutovat (a k tomu nadávat česky) a chtěl šéfa. Pobaveně jsem se na to díval. Policista mu řekl, že tady je šéfem on a že jej upozorňuje, že trochu rozumí česky, speciálně nadávkám, a že pokud s tím nepřestaně, tak si půjde na 14 dnů sednout do místního vězení a 5 let se nepodívá ani do Rakouska ani do Itálie :-)
Čecháček sklapnul, zaplatil 350€ a bylo vymalováno.

Jinak nemám moc náladu něco psát pro zdejší web, kde mne antimp alias pepek uráží a není administrátorem mu zakázán přístup na tuto diskusi.

antimp
Člen
# Zasláno: 5 Led 2009 12:43
Odpovědět 

Zde byl brak.

~CENSORED~

PANTER
Člen
# Zasláno: 5 Led 2009 13:09
Odpovědět 

qqq
Jó, holt česká mentalita, třeba na to naši taky přijdou a přestanou si stěžovat na blbosti, jako je šachovnice na čepici, či nezapnutý knoflíček na košili, nebo že je písmo na autě namísto 10ti cm jenom 98 mm, ale začnou se zaobírat tím, jak udělat vše proto aby, aby nedělali problémy, za které je někdo z nás, či PČR sekne. Nejvíc mně může dojmout tmavopleťový spoluobčan, který v životě nedělal nic, nadává ti do bílejch sviní a bude křičet, že jsme rasisti a že žijeme z jeho daní. U nás mentalita vede k tomu, že čecháček nic nedodržuje a když ho někdo chytí, tak si stěžuje na to, že proč radši nedělaj něco jinýho (důležitějšího), než obtěžují slušné občany, kteří jen projížďejí jednosměrkou v protisměru, vjíždějí do zákazů vjezdu, jenom stojí na zákazu zastavení, nebo jenom nedodržují rychlost či rozkopávají popelnice, nebo ve tři ráno zpívají v sídlišti a řvou tak, že pobudí půl sídliště. Nejvíc paradoxní je, že takový občan (přestupce) má nejplnější hubu keců a přesně ví (podle něj), co máme dělat a kde máme být. Jedni křičí abychom se nesrali do práce PČR a dělali hovínka a druzí křičí, kde jsme byli když mu vykradli byt, či ukradli auto , nebo když ho v restauraci někdo zbil, když znásilnili jeho ženu, když mu nedal řidič přednost v jízdě a zničil mu auto a tak dále. Vážení nevědoucí, nejlépe bude, když si uděláte celostátní schůzi a odhlasujete si, co vlastně po nás chcete a toho se budete držet všichni. Jste trapní v tom, že když se nic protiprávního neděje vám, tak řvete, že jsme na nic a ať se nestaráme o tohle a támhleto a když se vám tohle a támhleto stane, tak jste první co škemrá o pomoc a jste nespokojení, proč jsme tomu nezabránili. Denně se setkávám s tím, že se někdo domáhá hlídání NĚKDE a jiný zas jinde, ale nikdo si neuvědomí, že dva lidi nemůžou být všude. U nás je denně v práci +-8lidí, dvě autohlídky a dva okrsky, jedni poukazují na to, že nás je moc a druzí na to, že nás je málo, je to komické.

Opět na vás pánové apeluji, aby jste přehlíželi vzduch který sem občas zavane a neumí nic jiného nežli napadat a urážet.

jokinen
Člen
# Zasláno: 5 Led 2009 16:23
Odpovědět 

Zde byl brak.

~CENSORED~

volkswagen
Člen
# Zasláno: 5 Led 2009 16:52
Odpovědět 

bylo tam několik čecháčků. Musel jsem se fakticky smát, kdaž začal s místním policistou diksutovat o stání jeho vozidla na zákazu stání. On jen stál a odpočítával bloky po 5€ a když čecháček domluvil, tak mu řekl, že tím jeho projevem si napočítal 350€, které pokud nezaplatí na místě, tak mu zabaví auto :-) Čecháček nepochopil, něco začal diskutovat (a k tomu nadávat česky) a chtěl šéfa. Pobaveně jsem se na to díval. Policista mu řekl, že tady je šéfem on a že jej upozorňuje, že trochu rozumí česky, speciálně nadávkám, a že pokud s tím nepřestaně, tak si půjde na 14 dnů sednout do místního vězení a 5 let se nepodívá ani do Rakouska ani do Itálie :-)
Čecháček sklapnul, zaplatil 350€ a bylo vymalováno.

Dostat za parkování na zákazu 350 Euro, když je za to pokuta 14-21 Euro je historka z říše pohádek... achjo

PANTER
Člen
# Zasláno: 5 Led 2009 18:54
Odpovědět 

jokinen
Smím vědět, kolik ti je, jaké máš zaměstnání a co jsi v životě dokázal mimo plivání? Díky za inteligentní odpověď.

usama
Člen
# Zasláno: 5 Led 2009 21:39
Odpovědět 

Dostat za parkování na zákazu 350 Euro, když je za to pokuta 14-21 Euro je historka z říše pohádek... achjo

volkswagen tak jestli se chceš nechat ztrapnit jako cz42 s tou Francií, tak tady mektej o 14-21 Eur ještě chvilku. Náhodou do Rakouska občas zajedu a ty pokuty jsou tam jinde, než ty tady tvrdíš. Na netu jsem si kvůli tobě našel pokuty v dopravě v různých státech. Je to krásně v tabulce a v Eurech a vydavatelem je rakouská motoklub, vydal to v létě a najdi si laskavě řádek pro Rakousko, pokud by jsi nevěděl, tak je tam napsáno Österreich a ve sloupci je Parkdelikt. Pokuta tam je 21-726 Euros.

A ta tabulka je tady:
http://www.oeamtc.at/netautor/download/document/re cht/strafenkatalog_europa.pdf

qqq má pravdu a ne ty !!!

btw. Je celkem zajímavé, že tebou udaná hranice jako nejvyšší je hranicí nejnižší.

Strážníci nejsou až tak omezení a dokonce někteří si umí naťukat do vyhledavače něco v cizím jazyku, třeba v němčině:-)

PANTER
Člen
# Zasláno: 5 Led 2009 22:10
Odpovědět 

TAK TO TEDA ČUMIM NA TY PÁLKY

krisotek
Člen
# Zasláno: 6 Led 2009 13:32
Odpovědět 

Admin
Chtělo by to aktualizovat a jak již tady někdo říkal , protože jestli si někdo přečte názory a doporučení z tohoto webu jak postupovat při setkání s OP nebo MP, tak při nejlepším dostane dost vysokou pokutu ve správním řízením a při nejhorším má zaděláno na tretný čin.
Já zákon znám a prováděcí vyhlášku také. Ale vím jedno jak již jsem napsal v jiné diskuzi, že strážníci budou čím dál více zasahovat do našich běžných věcí. Tak jak uvedl QQQ viz výše Rakousko , Itálie a atd.

usama
Člen
# Zasláno: 6 Led 2009 22:05
Odpovědět 

krisotek no to chce aktualizovat, ale adminovi to nikdo aktualizovat nechce. Přeci jenom si tento web nadělal dost "nepřátel"...

PANTER
Člen
# Zasláno: 6 Led 2009 23:33
Odpovědět 

usama
No fuj, takhle bych to nespecifikoval, jakých nepřátel, já nejsem jeho nepřítel jsem jen oponent. Nepřátele jsem viděl, když jsem byl ve válce, nepřátelé se zabíjejí a neubíjejí argumenty.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři děleno dva?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás simple bulletin board miniBB™ © 2001-2018, Strážníci