miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Změny v roce 2009
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
Admin
Administrátor
# Zasláno: 7 Led 2009 08:55 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

krisotek: u každého ze článků je již napsáno varování, že nemusí být aktuální.

usama: nejde o chce nebo nechce, ale spíše o dostupný čas. Navíc právě teď máte možnost i vy, strážníci, ovlivnit chod webu. Záleží pouze, jestli této možnosti využijete nebo si ji necháte proklouznout mezi prsty.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Led 2009 09:04 - Změnil/a: volkswagen
Odpovědět 

Dostat za parkování na zákazu 350 Euro, když je za to pokuta 14-21 Euro je historka z říše pohádek... achjo

Strážníci nejsou až tak omezení a dokonce někteří si umí naťukat do vyhledavače něco v cizím jazyku, třeba v němčině:-)

No to jste mě tedy dostal - používejte tu věc mezi ušima a pak pište.
Koukněte se sem: http://www.oeamtc.at/netautor/pages/resshp/anwendg /1100913.html

A pak hledejte třeba tady:
http://www.oeamtc.at/index.php?type=article&menu_a ctive=26&id=1105598

A zjistíte, jak to s těmi pokutami je jo?

Vy lingvisto

Jestli vám to bude dělat potíže, pak vězte, že ty vyšší pokuty jsou ve správním řízení ;-)

PANTER
Člen
# Zasláno: 7 Led 2009 09:58
Odpovědět 

Admin
- Takže v první řadě se omlouvám za tykání, ale jsme anonymní, takže to tak bude (oboustanně)
- Tím, že tvůj web nebude tebou aktualizován, vystavuješ neznalé značnému nebezpečí postihu.
- My strážníci sem nechodíme, abychom ti tu na povel aktualizovali, pokud tu kdokoliv z nás dá něco na pravou míru, tak je to jen momentální dobrá vůle.
- Tvůj web je zaměřen výhradně proti nám, tak proč ti pomáhat.
- Nikdo z nás z tvého webu nemá žádný užitek, pár lidí (nestrážníků) co sem přijde, nejsou pro naší práci až tak důležití. Ti slušní nechť přijmou mojí omluvu.
- Jak již jsem minule psal, tak sem chodíme naší práci obhájit.
- Zcela určitě, pokud začne být tento web neutrální a objektivní, začne sem chodit více lidí.
- Strážníci, kteří sem chodí, jsou lidé, kteří mají o práci u MP a OP zájem, trotl který je sice strážníkem, ale netahá, tak ten sem určitě nepřijde.

volkswagen + USAMA

Nezlobte se na mně oba, ale trumfujete jeden druhého listováním na netu, uvědomme si všichni, že žijeme v čechách a musíme se řídit místním zákonem, ať se nám líbí nebo nelíbí. Bude to vypadat jako vychloubání, ale ať, stalo se mi mnohokrát, když jsem ještě sloužil v terénu, že po vyřešení přestupko (pokutou) mi lidé říkali, že si nikdy nemysleli, že placení pokuty může být i vcelku příjemné. Zcela určitě je to jen a jen o lidech a o rolích které hrají - řešitel - řešený. Vždycky jsem se snažil udržet komunikaci v rovině diplomacie, ale po těch letech už mně nějak síly opouštějí. Velmi těžko se udrží diplomatická rovina, když si někteří lidé dovolí urážet nás zcela veřejně, například "vy onuce, darmožrouti, zmrdi" a podobně

VŠEOBECNĚ
Věřte, že ať je názor na nás jakýkoliv, tak bez nás by bylo lidem těžko a PČR velmi ouvej. Každý na nás nahlíž, jako na botičkáře a podobně, ale to je tvář denního světla, nikdo neví co se děje večer a v noci, jakou práci děláme (hlavně za PČR, která má absolutní nedostatek lidí), věřím, že kdyby si kdokoliv z vás neprofesionálů vyzkoušel dvě denní a dvě noční u MP nebo OP, tak by svůj náhled přehodnotil. Neříkám, že vždy se předřeme ale tak to chodí. Jednou vám jde hlava kolem, že nevíte co dříve a podruhé je klid. Osobně už jsem měl tolik úrazů co nikdo z neprofesionálů za celý život a určitě to nebylo tím, že bych špatně provedl zákrok, nebo že bych se neuměl prát, ale zkrátka někdy to úspěšný zákrok vyžaduje. Naposledy to byla utržená žebra, když jsme bránili ředitelku DDM před jedním "cvokem".

volkswagen
Člen
# Zasláno: 7 Led 2009 10:49
Odpovědět 

Panter: Jste rozumný, to se mi líbí. Evidentně i myslíte samostatně, to se mi líbí ještě víc.

Mě nejde o nějaké trumfování vyhledanými informacemi na netu. Něco málo jsem se nacestoval a v zahraničí jsem několikrát i s policií jednal. A proto mi připadá komické, když místní "klika zastánců tvrdé ruky" blábolí nesmysly.

Souhlasím s tím, že slušnost musí být na obou stranách, nicméně strategie "když se někdo kroutí, tak ho vosolim" může vyvolat obdiv u kumpánu u pivka, ne ve slušné společnosti.

Nemám čas se o tom rozepisovat více, ale chtěl jsem jen rychle reagovat.

PANTER
Člen
# Zasláno: 7 Led 2009 13:40
Odpovědět 

volkswagen
Jen osobní poznámka, ta mašina má nádhernou barvu, je přesně podle mého gusta i když už tedy nejmladší nejsem.

S tím kroucením a osolením. Nevím jak ostatní, ale já to vždy řešil s nadhledem, pokud byl přestupce slušný a dokázal rozumně argumentovat, nebyl nikdy problém upravit pokutu směrem dolů, či ji zcela vypustit, ale na druhou stranu, pokud se přestupce hádal, smlouval, byl arogantní a nebyla mu již pokuta stanovena, tak to dostal za vysoko, né-li za plnou. Pokud jsem už cítil, že ho mám plné zuby, tak jsem s ním sepsal oznámení o podezření na spáchání přestupku s přesným popisem jeho chování a výší uložené pokuty a předal to na správní. Také se stávalo, že značně arogantní a vulgární přestupce, chtěl na závěr pokutu přijmout, ale na složenku s tím, že jí stejně zahodí, tak jsem ho stejně napsal na správní s tím, že pro jeho chování není výše maximální pokuty na místě uložená, dostačující. Byl jsem vždy přísný, ale spravedlivý. Nikdy jsem se za sebe stydět nemusel a k tomu vedu i své podřízené.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 17:36
Odpovědět 

straznikMP 4 Led 2009 23:34 Pánové !!!!!! Poslední dobou, je to tady opravdu fakt dobrý.... Myslím, že jim konečně dáváme trochu víc nafrak...

No pane Strazniku, jestli pracujete s takovym nadsenim a timto stylem i v 'praci' tak to musi byt vyborne... neni nad straznika, ktery chce dat 'tem druhym' na frak...

Ach jo.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 18:02
Odpovědět 

A ty jsi prosímtě spadnul od kud ??????? Zatím jsem tady od tebe moc fundovaných názorů nepřečetl !!!!! Já se za to co dělám určitě nestydím, když můj nick je straznikMP. Napiš co děláš ty a já se do tebe budu taky bez větších problémů obouvat. Zajímalo by mě jak si této společnosti přispěl ty ? Nemám zapotřebí se tady nějak tlachat. Mě se ale třeba povedlo najít a předat 6 hledaných osob. Zkus se taky vytáhnout......

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 18:25
Odpovědět 

straznikMP - Odkud jsem spadnul sem ? No mel jsem ted nedavno s MP docela dobrodruznou prihodu, tak jsem se chtel vzdelat, jaka presne prava a povinnosti MP ma a tak mne tady mas :) A co delam ? Ja jsem majitel firmy na vyvoj software a zaroven jeste jeden z vyvojaru. Vyvijime informacni systemy, navigacni aplikace, komunikacni software a podobne...
Ja proti MP obecne nic nemam, mam ale velke vyhrady proti straznikum, kteri 'to chteji tem druhym pekne natrit', kteri cihaji za bukem, proti botickarum na parkovistich kteri jdou po pokutach a ne 'pomahat a chtranit' i kdzy to je heslo PCR...

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 11:32
Odpovědět 

PV: chceš snad říci, že nějaký strážník ti dal botičku na parkovišti?? Např před Hypernovou?? To snad neee :DD Pokud ovšem jde o placené parkoviště a ty nezaplatíš, tak vlastně "okrádáš" majitele parkoviště..to je ti jasné. V tvém oboru se tomu asi říká plagiátorství když si někdo nelegálně stáhne software ..nebo ne?? Taky bych mohl říci, proč bych nepálil CD, když tím nikoho neohrozím ;))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 12:36
Odpovědět 

tix0575 - nikde netvrdim, ze je v poradku, ze nekdo parkuje na placenem parkovisti bez placeni.

ALE take rikam, ze:

1/ soukrome parkoviste by asi mel hlidat soukromnikuv 'policajt'
2/ pokud se z botickovani na placenych parkovistich stane prevazujici cinnost MP tak je to spatne viz me tema: NEJVICE MP SLEDOVANY A TEDY PATRNE NEJNEBEZPECNEJSI USEK V JIHLAVE !!!

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 12:47
Odpovědět 

PV: 1)ano, soukromé parkoviště si má ohlídat soukromník!!
2) pokud nejčastějším přestupkem je neplacení, tak asi logicky bude nejčastější činností MP kontrola těchto parkovišť :)) MP nemůže sedět jednou prd..í na dvou židlích a i strážník má jenom dvě ruce ;) a osmihodinovou pracovní dobu. Ale jak píšu..obraťte se na své zastupitele, že budete chtít, aby se věnovali třeba pouze sundávání koček ze stromů a zbytek zaplatíte z daní. Např naše MP má s jednou obcí uzavřenou smlouvu jen na měření rychosti (to si dohodli starostové a ne MP) a tedy tam nic jiného neřešíme...klidně si tam mohou lidi parkovat třeba na zeleni :))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 12:55
Odpovědět 

tix0575 - ale predpokladam, ze obcanum ani tak nejde o to, zda je na prkovisti obce zaplaceno a nasazeny boticky ale treba a by straznik byl videt i jinde. Prave proto ze 'trážník má jenom dvě ruce a osmihodinovou pracovní dobu.' tak by ji mel venovat necemu pro lidi uzitecnejsimu nez hlidat mestu placeni parkoviste.

A TO JE JADRO PROBLEMU...

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 15:11
Odpovědět 

PV: ty asi zapomínáš, že strážník je zaměstnancem obce a tedy musí dělat to co mu nařídí jeho zaměstnavatel... a ten si asi bude přát, aby hlídal obecní prostředky, tedy výběr parkovného. Stále to vypadá, že strážník si dělá co chce, ale není to tak. Pokud by tvůj zaměstnanec vyvíjel jiný software než chceš s tím, že se mu zdá užitečnější pro lidi než ten nařízený, tak taky nebudeš skákat radostí :))
A pokud si lidi myslí, že vidí málo strážníků, není nic jednoduššího, než aby si jich zapaltili víc.. :DD

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 17:00
Odpovědět 

tix0575 - ja nerikam 'jednotlivy straznici jsou botickari, a delaji sluzbu jen pro trachy a vybrane pokuty' ja rikam MP je takova vcetne zrizovatele...

Rikam, ze MP dela zbytecnou perzekuci misto aby lidem pomahala.

tix0575
Člen
# Zasláno: 31 Pro 2009 17:35
Odpovědět 

a já bych rád věděl, kdo rozhodne o tom, co je zbytečné a co není...co je pomoc a co není.. :DD Pravda, jaký zřizovatel, taková MP ;))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 12:41
Odpovědět 

tix0575 - ''a já bych rád věděl, kdo rozhodne o tom, co je zbytečné a co není...''

jak jsem ti uz jednou rikal, staci se zeptat lidi, i male dite ti to mozna rekne.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 15:12
Odpovědět 

PV: jde o radní...např Liberec byl vyhlášený tím, že udělali placené zony a MP se mohla ujezdit s botičkami. Teď RADNÍ rozhodli, že se boty používat nebudou a tak MP je dávat nebude...jak jednoduché. Prostě je to politické rozhodnutí jejich představitelů obce na kritiku obyvatel...a hotovo. Jak praví lidové přísloví: koho chleba jíš, toho píseň zpívej. :DD

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 16:27
Odpovědět 

tix0575 - ale s tim ja souhlasim, ze to neni problem strazniku ale zrizovatele... Ale ty jednou napises ze za to muze zrizovatel ze s toho dela rejzak na prachy, a podruhe pak ''já bych rád věděl, kdo rozhodne o tom, co je zbytečné a co není...'' :) Prece kazdy jasne pozna co je buzerace a rejzovani penez a co skutecny zajem pro lidi. Ano, 'hlidani' zakazu vjezdu je v te prvni kolonce.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 19:29
Odpovědět 

PV: město stanoví úkoly a priority, které oblasti považuje za důležité z pohledu obecního zájmu (např, rychlost, nebo špatné parkování) tam směřuje své síly k vynucení pořádku (tedy strážníky MP a v součinnosti i PČR) a na místě samém pak strážník může posoudit společenskou nebezpečnost a k tomu odpovídající sankci. Některé sazby jsou pevně dané zákonem (rychlost, nebo montáž botičky) u jiných deliktů máš prostor pro stanovení dle okolností.
Jen jsem ti chtěl ukázat, že jako občan města to máš ve svých rukách :D Jdi na radnici, nebo sepiš petici a prosaď u radních, že považuješ za buzeraci kontrolu zákazu vjezdu a parkování a byl by jsi raději, kdyby MP korzovala po náměstí a sledovala kapsáře. Na konci roku ovšem počítej s tím, že budeš muset sáhnout hlouběji do své kapsy a tu MP zaplatit, protože chytne daleko méně zlodějů, které navíc pak předá PČR pro tr.č. a nebude z toho ani Kč ... Nechci, aby to vypadalo, že MP je tu jenom na vybírání pokut, ale je to taková malá kompenzace nákladů. Holf darebáci musí nahradit slušným lidem jejich vydání za společenskou službu.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 21:04
Odpovědět 

tix0575 - podle tveho pohledu by bylo mozna ty MPiky lepsi zrusit... neznam primarni zpusob financovani MP, ale predpokladam ze nebyla zrizovana za ucelem ziskavani penez ale na ochranu poradku ve mestech a obcich...

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Led 2010 23:38
Odpovědět 

PV: městské divadlo bylo taky zřízeno kvůli kulturnímu vyžití občanů a přesto se tam vybírá vstupné... ;))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 13:16
Odpovědět 

tix0575 - pravda MP je v podstate take divadlo, jen by mohla hrat lepsi kusy :]

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 13:42
Odpovědět 

PV: :DDD kde taky ale nejdeš takovou sbírku kašpárků, že?? je to samá tragikomedie! Holt záleží na režisérovi ;))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 16:35
Odpovědět 

tix0575 - no jasne, a kdyz se jedna neco zavaznejsiho nez nasazovani boticek a mereni trychlosti, tak MP mizi jako povestny divadelni sbor Járy Cimrmany pri zakonceni - vichr z hor :)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 17:35
Odpovědět 

No možná v Jihlavě. Když se podíváš třeba na Zlín tak tak vidíš MP daleko častěji u závažných zákroků než PČR.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 17:41
Odpovědět 

petrpetr z ceho se da takovy zaver udelat ?

petrpetr
Člen
# Zasláno: 5 Led 2010 23:53
Odpovědět 

chce to vyjít ven mezi lidi a vidíš, kdo budí fetky na nádru, kdo jezdí na rvačky na discotéce. Doma od netu to neuvidíš.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Led 2010 11:45
Odpovědět 

petrpetr - ze statistiky to moc nevypada :) Ano ja mezi lidi chodim a MP si vsimam :)

straznikMP
Člen
# Zasláno: 17 Led 2010 18:50
Odpovědět 

PetrVesely :
Jestli myslíš ty navigace co podle nich lidi jezdí a pak to naperou třeba do baráku, tak to jsi toho pro společnost udělal opravdu o něco víc !!! A nevymlouvej se na ty lidi, protože to já bych se mohl taky vymlouvat, že ty lidi co já bohužel musím občas pokutovat jsou taky hloupý, protože se neměli dopouštět přestupků...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 18 Led 2010 19:31
Odpovědět 

straznikMP - Ano pane strazniku... a parni strou, take dabluv vynalez...

Ale to nema nic spolecneho s tim, ze lide rozlisuji kdyz jim straznici skutecne pomahaji, tedy resi kriminalitu, vandaliszmus a nebo je buzeruji jen botickama. Zatim bohuzel prevlada rapidne ta druha cinnost

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři plus pět?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás forum script miniBB™ © 2001-2018, Strážníci