miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Změny v roce 2009
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
tix0575
Člen
# Zasláno: 18 Led 2010 22:54
Odpovědět 

PV: asi by to chtělo nastudovat k čemu jsou vlastně MP zřízeni!! Kriminalitu a vandalismus mají ma krku Obvodní oddělení a kriminální služba policie České republiky, dopravu dopravní služba ... MP pouze spolupůsobí a to ještě jen při řešení problémů s místními záležitostmi veřejného pořádku. Myslím, že tebe v práci taky nikdo nečiní odpovědným za to co vymysleli v Microsoftu :DD

straznikMP
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 01:32
Odpovědět 

PetrVesely
Kde berete informace, že MP dělá jenom botičky. Asi se málo koukáte na TV a nečtete tisk. Zkuste taky PC, když do toho tak děláte..... Každou cvhíli je třeba na seznamu zprávička o MP.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 06:28
Odpovědět 

straznikMP - nerikal jsem jenou, ale vezsina jeji vykazane prace jsou boricky, rychlost a cihani za bukem u nejakeho zakazu... A kde beru info ? Statistika + to co vidim + to co slysim :)

tix0575 - AHA !

Takze Kriminalitu a vandalismus - Obvodní oddělení a kriminální služba PCR, dopravu dopravní služba a pak tedy vy MP jste k cemu ? Narod uz si odpovedel....

Musim rici, ze je mi cim dal vic na bl*tí, kdyz vas tady ctu, pani straznici.

tix0575
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 09:07
Odpovědět 

PV: jsi jak malé děcko! Vysvětlím ti to jinak: Můžeš chtít po osobním automobilu, aby ti odvezlo metrák uhlí? Můžeš, ale každý rozumný člověk si na to vezme nákladní auto a nebude to tahat v kufru osobního po 50 kg pytlích. Takže se smiř s tím, že trestné činy odhaluje, vyšetřuje a objasňuje PČR a MP u toho jen spolupůsobí, tzn, že když svojí činností tč zjistí, tak to předá do kompetence PČR. Že to není moc těžké na pochopení... ;))
A jako IT by jsi měl vědět, že statistika je přesné sčítání nepřesných čísel..
PS: mě je zase na bl*ti z některých programů co mám v PC :DDD

antimp
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 09:08
Odpovědět 

Musim rici, ze je mi cim dal vic na bl*tí, kdyz vas tady ctu, pani straznici.
A na to jsi přišel až teď, že ta ozbrojená pěst starostů je k ničemu a k hovnu?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 09:46
Odpovědět 

antimp - ne, ale doufal jsem, ze to neni tak, jak se vypravi. Netusil jsem, co se tady doctu...
To je strasny co se jim honi v hlavach. Kdyz si vezmes ze maji jeste zbran a pravomoc verejneho cinitele tak to je na povazenou.

straznikMP
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 12:49
Odpovědět 

PetrVesely
No vidíš, že málo čteš. Od 1.1.2010 se nám změnil trestní zákoník a tam už po veřejném činiteli není ani památky.

tix0575
Dlouho jsem jsem nechodil a bylo mě fajn. Oni na to ty hlupáci přijdou, jako třeba admin. Na úvodní stránce už musel spoustu věcí taky opravit, když se pozměnil náš zákon a už tam vlastně nemá ani o čem psát. To bylo humbuku kolem STOPKY, ustrojové kázně, JOZ a najednou je klid.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 13:22
Odpovědět 

straznikMP - ja mam ted dost ke cteni danovych zakonu, abych mohl podnikat, protoze musim zivit ze svych dani i hlidace zakazu vjezdu, kteri jsou presvedceni, ze to je to nejdulezitejsi na svete a bohuzel to mysli vazne a nedokazi pochopit ze maji lidem pomahat... :(

A NAOPAK, stale je o cem psat, napriklad o znackach s informaci o mereni rychlosti MP, uz se tesim az je zase osadi, protoze jsou to pevne a ne prenoste ale radeji si to za pomoci zdejsich kolegu overim, nebo stale strazniky porusocabe pouceni pred podanim vysvetleni. Mel jsem s MP jiz radu jednani a ani jednou nebylo pouceni podano tak jak ma... Takze diky za takoveto stranky...

Ono dokud budete botickari a hlidaci zakazu vjezdu tak prestiz neziskate..

Admin
Administrátor
# Zasláno: 19 Led 2010 13:58 - Změnil/a: Admin
Odpovědět 

straznikMP: s těmi hlupáky pozor, nejsme u Vás na služebně.

PetrVesely: zajímavý podnět ke zpracování, chcete se ho ujmout?

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 14:30
Odpovědět 

Admin - jelikoz si sve setkani s MP vzdy a skutecne rad uzivam, mam tech veci celkem dost :) Pokud by byl zajem, mohu neco napsat... Mam jeste cerstvy posledni zazitek z vanoc, ktery byl skutecne nejslozitejsim a nejrozsahlejsim za celou dobu zazitku s MP ale vypilovanie jednani, asertivni pristup k veci, a alespon nejake povedomi o zakonech teto zeme v kombinaci s trochou te tvrdohlavosti a hlavne fakt ze odmitam byt tou strihanou oveckou beeeee beeeee prineslo sve. Nakonec to debre dopadlo :)

A ty znacky ? No na ty se skutecne moc tesim, uz jsem psal na nasi MP proc znacky odstranila a byl jsem ubezpecen ze se zase montovat budou, tak se tesim.

Mel jste na mysli nejake konkretni tema ?

straznikMP
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 18:15
Odpovědět 

Od kdy má MP stanice ????

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 22:56
Odpovědět 

straznikMP - minimalne radiostanice jiste ma... A u vas mne tesi ze reagujete skutecne na to podstatne , jako pravy straznik... :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 19 Led 2010 23:56
Odpovědět 

PV: porušení zákonů se má postihovat ať je poruší občan, nebo MP, či někdo jiný...od toho ty zákony jsou a v nich i případné sankce. Můžeš diskutovat o tom, jestli jsou správné nebo ne, můžeš s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno co s tím můžeš dělat :DD

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 06:51
Odpovědět 

tix0575 - Nevsiml jsem si tveho predchoziho prispevku, takze: ''Takže se smiř s tím, že trestné činy odhaluje, vyšetřuje a objasňuje PČR'' - ja taky nechci aby MP odhalovala zavaznou kriminalitu. Pisi o tom, ze ma resit vandalstvi, problemy v souziti, dohlizet obecne na poradek v obci (ne kostata ma nebo hrabla na snih) a stejne tak jak se mam smirit ze zavaznou kriminalitu resi PCR zak se zase smir s tim, ze by MP nemela supolovat praci policie v doprave. Presne to byla na pocatku idea obecni policie: Ne suplovat dopravaky ale pomahat udrzovat a dohlizet nad poradkem v obci... Ale casem se zjistilo, jak se da krasne naplnit kasa a tak jste jen prosty botickari, kteri uz na dohlizeni nad poradkem a pomahani lidem nemate pro mereni rychlosti a hlidani zakazu vjezdu cas...

O tom ze se maji trestat trestne ciny, no to jsi objevil ameriku. Ale uz pomalu zacinam mit pocit, ze skutecne nedokazete rozlisit buzeraci od toho, proc tady jste a to POMAHAT LIDEM.... A tve recneni o tom ze vsechno se musi postihovat kdyz je takovy zakon, to muzes vykladat tady nebo pred kolegy na sluzebne, ale pokud mas jeste alespon trochu mozku v hlave a srdce tam, kde ho maji normalni lidi, tak vecer, az prijdes domu, lehnes si do postele a zapremyslis co jsi za cely den delal, tak v te chvili se zeptej: Kolika lidem jsem pomohl... Pokud si znovu odpovis: Byl jsem skvelej ! 23 nasazenych boticek za spatne parkovani a 32 piratu silnic, co ohrozovaly male deti jizdou 57 km/h 5 metru pred ceduli pred koncem obce, tak pak je to uz skutecne spatne. Pisi samozrejme obecne, ne o tobe ale o vas vsech co tady hajite neobhajitelne...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 08:31
Odpovědět 

PV ty jsi trošku blázen až ti nkdo v těch 57 srazí dítě budeš rád že tam někdo měří. A co furt meleš o naplnování rozpočtu, v našem městě MP stojí ročně asi 10 mega a do kasy dají tak 1 až 1,5 tak co naplnují? Dopravka k nám dojede jednou za týden tak bohužel někdo musí hlídat i tu dopravu. Včera se u nás na městě mlátili lidi s romama asi 8 lidí. MP tam byla za 5 min. PČR asi tak za dvacet. Tak si krytyzuj tu tvoji Jihlavu a neházej všechny do jednoho pytle. A mezi náma i ty botičky jsou potřeba tady je sice nedávají a odtah nemají, ale až ti bude hořet byt někde na sídlišti a hasiči se tam nedostanou skrze zaparkovaná auta tak možná změníš názor. Policie je represivní složka a proto ji nikdo nemá rád, když by jen pomáhala jak by to asi vypadalo. Musí být postih a to ve všem, jinak by si každý dělal co chtěl.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 09:23
Odpovědět 

petrpetr:něco podobného jsem se mu už taky snažil vysvětlit, takže jsi teď naházel hrách na zeď ty :)) Jak pravíš, dokud se jich to netýká, tak buzeruješ, jakmile by jim to v něčem ulevilo,tak jim zrovna pomáháš :PP

PV: máš pravdu...raději budu jednoho neposlušného občana "buzerovat" (nezapomeň si všimnout uvozovek :)) ) abych tím dalším slušnějším pomohl. Vzhledem k tomu, že pracuji podle toho co mi zákon umožňuje (zákonodárci mi svěřili MOC :DD ) tak ti doporučuji buď se těmito zákony řídit, nebo se mi raději vyhni :) ČAU

volkswagen
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 10:29
Odpovědět 

Nojo, to tu chybělo, emokecy o dětech....

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 10:45
Odpovědět 

petrpetr - ano spousta deti si hraje 5 metru pred ceduli pred koncem obce... Az budete merit na prechodech u skol, pujdu vam pomahat drzet laser... Ale tam to neni tak lukrativni, takze tam nemerite... A ta argumentace hasicema ? Krasny pokus :) Ale opet by to chtelo stzatistiku, u nas je 90% boticek nasazeno NA NAMESTI na placenem parkovisti :)

Policie je represivní složka a proto ji nikdo nemá rád - OMYL, stale vysvetluji, budu rad kdyz bude policie represi ale praktikovat tam, kde to mebude buzerace, cihani za bukem a mereni preba u privadece na dalnici... Rozumime si ?

tix0575 - mas pocit velkeho uspokojeni a velke pomoci obcanum pri nasazovani boticek tam kde auto neprekazi, mereni na prehlednem useku u konce obce ci pri jinem duslednem vyzadovani dodrzovani nejakeho jineho duleziteho zakona ?

Pak ti zavidim jak to mas snadne, ja musim pro svuj pocit udelat daleko vic...

volkswagen - zajimalo by mne, zda je o tom presvedcenej, a nebo zda to je jen ucelova vymluva... Bohuzel cim dal tim vic zjistuji, ze oni snad tomu i skutecne veri...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 12:04
Odpovědět 

Dítě neozlyšuje kde si hraje tomu je nějaká cedule jedno. A u nás se u těch škol měří. peníze jsem ti vysvětlil tak furt nemel o výdělku. Co to je mega v tom co uřad utratí a vydá peněz. A na placeném parkovišti se platí teda alespon slušní lidé platí. Ono se pak jen řve že ty parkoviště nejsou a že nejsou odhrnutá. No ono to něco stojí ta udržba , proto se tam platí že. Nebo proto když jedeš nakoupit at máš kde zaparkovat aby tam nestála odstavená auta celej den. Tak když někdo nemá desetikačku tak at tam tu botu klidně má.

A mezi náma tam kde auto překáží tak botička se nesmí nasadit. Tak si to porovnej v hlavě.

volkswagen
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 12:25 - Změnil/a: volkswagen
Odpovědět 

PV: Je, protože o tom nepřemýšlí. Tohle je širší problém, mnoho současných rodičů se snaží přesunout odpovědnost za své ratolesti na zbytek společnosti. A tihle Hujerové se toho s nadšením ujímají, neb to vnímají jako potvrzení své vlastní důležitosti. Mohou o někom rozhodovat.

Ještě to doplním: stejé emokecy jsou o těch hasičích. V Praze je oblíbená taková kratochvíle, že se načmárá žlutá čára na libovolný obrubník - chcete-li konkrétní příklad, tak například v místě, kde přechází Most legií ve Vítěznou uliici a následně se tam (pokud možno za sněhu, kdy ty čáry nejsou vidět) pošle odtahovka a už je vyděláno :-)

petrpetr
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 13:05
Odpovědět 

Ale ale , prosímtě když ta čára není vidět tak tam asi nikdo odtahovat nebude. Jsou dána procenta jak musí být viditelná. Nevím proč pořád diskutujete 50 platí od cedule obec tak tam jedu 50 a hotovo. A proč pořád vzpomínáte ten výdělek, to co vyberou je minimum co na ně magistrát vydá.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 13:20
Odpovědět 

petrpetr - porad nechapes o cem se tady bavime...

straznikMP
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 13:30
Odpovědět 

PetrVesely
Proč teda PČR odkazuje veškerou dopravu na MP když k nim někdo zavolá ???????? Tak ať si to dělají sami a MP bude dělat VP. Jakmile zavoláš na PČR tak se ti ozve : to neděláme to dělá MP zavolejte si k nim !!! U6 jsme to tady řešili a to ty jsi ještě vynalézal programy.

Nevím jak bych tě měl oslovovat, ale abys to pochopil. Já třeba zabezpečuju tísňovou linku 156, takže 99 procent mé práce je pomáhat, tak nikoho nepoučuj co má dělat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Botičku jsem nenandal asi tak 2 roky.......
Pošli prosím tě odkaz na ty tvoje statistiky, rádi si v nich počteme...

petrpetr
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 14:26
Odpovědět 

PV v čem nechápu - vysvětli. Děkuji.

tix0575
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 15:15
Odpovědět 

PV: tak mám dojem,že jsi se do těch svých argumentů trochu zapletl. Nemá cenu ti vysvětlovat něco, co si vysvětlit nedáš. Máš holt svoji pravdu a svůj prapor, který hrdě vláčíš. Jen ti přeji,aby tě ostatní obyvatelé planety neházeli do stejného pytle s hackery a jinými šiřiteli virů, protože třeba pak z toho nějací IT mohou mít pěkné korýtko, aby je zase z PC dostali ven... :DDD
Jdu se hambit do kouta a sypat si hlavu žhavým popelem,že jsem tak nízkého charakteru a vyžaduji dodržování předpisů, tak mě omluv že nebudu odpovídat

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 20 Led 2010 16:09
Odpovědět 

tix0575 - Jdu se hambit do kouta a sypat si hlavu žhavým popelem,že jsem tak nízkého charakteru a vyžaduji dodržování předpisů.

Rozkaz znel: ''dodrzovat predpisy''... Neni cas premyslet, jaky je jaky...

Uprimne, to jste opravdu takhle omezeni ?

straznikMP
Člen
# Zasláno: 21 Led 2010 21:58
Odpovědět 

PetrVesely

Čekám....

volkswagen
Člen
# Zasláno: 22 Led 2010 08:11
Odpovědět 

StraznikMP: možná, by vám "kluci" na služebně mohli poradit, jak se používá Google.

http://www.mpb.cz/informacni-servis-mp-brno/aktual ni-informace/statistika-prestupku-a-dalsi-udaje-z- cinnosti-mp-brno-v-roce-2009/

Cituji:
"Z tabulky i dlouholetých zkušeností plyne, že největší procento přestupků tvoří přestupky na úseku bezpečnosti silničního provozu, tedy dopravy. K nejčastějším z nich pak patří přestupky spojené se špatným parkováním, dále nerespektování maximální povolené rychlosti a stejně tak ignorace zákazových a příkazových dopravních značek. Incidence řešených dopravních přestupků je s údajem 88 446 případů v meziročním srovnání o 17,8 % vyšší než v roce 2007."

Ne úplně aktuální - Česká lípa, tam to s tou spoluprací s PČR značně kulhá:

botiček 2350, osob na PČR - 63 :-)

http://mp.mucl.cz/Statistiky/statistika_2008.pdf

Další - Prostějov - je třeba najít tabulku

http://www.prostejov.eu/cz/obcan/mestska-policie-p rostejov/o_meststke_policii/vysledky-cinnosti-mp-p v/

Dál už hledat nebudu, tohle mi úplně stačí...

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Led 2010 08:55
Odpovědět 

straznikMP - http://petrvesely.nazory.cz/jihlavamp.jpg tak treba tahle ? :)

volkswagen - "Z tabulky i dlouholetých zkušeností plyne, že největší procento přestupků tvoří přestupky na úseku bezpečnosti silničního provozu, tedy dopravy. K nejčastějším z nich pak patří přestupky spojené se špatným parkováním, dále nerespektování maximální povolené rychlosti a stejně tak ignorace zákazových a příkazových dopravních značek. Incidence řešených dopravních přestupků je s údajem 88 446 případů v meziročním srovnání o 17,8 % vyšší než v roce 2007."

A VONI TO KLUCI NE A NE POCHOPIT :)

Jeste dodam, ze to samozrejme neni tak, ze by to nejvetsi procento prestupku bylo PACHANYCH ale RESENYCH MP, aby to kluci cerny meli vysvetlene...

Pro jetse pomalejsi: ta cisla neznamenaji to ze na namesti napriklad neoperovala skupina neprizpusobivych a nevyprazdnovala kapsy kolemjdoucich, ze by se za rohem neprodaval fet, ze by bezdaci neobtezovali kolemjdouci, banda sprejeru nedelala statisicove skody na fasadach, ne, ta cisla znamenaji to, ze MP namisto toho stala u znacky zakaz vjezdu a odhalovala nebezpecne prestupky nebo misto toho na parkovisti nasazovala boticky... Normalni lide reknou: samozrejme, misto prospesne prace buzerace a prace pro mestkou pokladnu, straznici reknou: Kazdy prestupek musime resit :D

MP - DEKUJEME !

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 22 Led 2010 09:09
Odpovědět 

A tady je ta nase krasna, Jihlava středisková :)

VÝKAZ ČINNOSTI MĚSTSKÝCH POLICIÍ KRAJE VYSOČINA

období: 2008
Město: Jihlava
Tabulkový počet strážníků: 51

řešené přestupky počet
§ 22 zákona 200/1990 Sb. - přestupky na úseku silničního provozu 17 203
§ 30 zákona 200/1990 Sb. - alkohol a jiné toxikomanie 91
§ 46 zákona 200/1990 Sb. - ostatní přestupky 1 849
§ 47 zákona 200/1990 Sb. - přestupky proti veřejnému pořádku 1 597
§ 49 zákona 200/1990 Sb. - přestupky proti občanskému soužití 125
§ 50 zákona 200/1990 Sb. - přestupky proti majetku 483
jiné přestupky 70

Celkový počet řešených přestupků 21 418

přestupky postoupené: počet
oznámení v dopravě 803
ostatní postoupené přestupky 451

Postoupeno celkem 1254

počty přestupků zjištěných za pomocí měřiče rychlosti 833
zadržení pachatelé trestné činnosti 58
zadržení hledaných osob 38
počet předvedení na základě žádosti orgánu obce 4
počet zjištěných trestných činů postoupených Policii ČR 238
nařízené odtahy 24

odchyceno toulavých zvířat 330
přijatá oznámení občanů 6 050

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je tři krát jedna?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás web forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci