miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Měření rychlosti Městskou policií, prokazování označení úseku...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2010 15:24
Odpovědět 

Nasel jsem velice zajimavy clanek pojednavajici o prokazování označení úseku Měření rychlosti Městskou policií.

Zajimalo by mne, jak v realu bude MP potazmo obec/mesto prokazovat, ze v dobe mereni, byl usek oznacen. Nevim jak Vy, ale ja, byt nekdy zmeren, ihned odmitnu projednani na miste a budu pozadovat projednani ve spravnim rizeni, kde budu chtit nejaky dukaz ze byl usek oznacen v dobe mereni me rychlosti... :) Uz se na to tesim, tedy ne ze bych po tom touzil byt zmeren, ale videt vyraz urednika, by bylo asi taky hodne zajimave :)

http://suzuki.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/ mereni-rychlosti-mestskou-policii-prokazovani-ozna ceni-useku/16700

Pro ty, kteri maji obavu na stranky jit, tak zde :

Řada čtenářů se ptá na to, jakým způsobem se bude prokazovat např. zpětně, že příslušný úsek tam, kde to zákon vyžaduje, tj. jedná se o měření prováděné Městskou policií
, byl označen příslušnou značkou
a koho bude tížit důkazní břemeno, aby tuto skutečnost prokázal.

V tomto směru dobrá zpráva pro řidiče
je ta, že důkazní břemeno obecně tíží správní úřad, který o přestupku rozhoduje a bude to tento úřad, který bude povinen prokázat, že dané místo bylo v okamžiku, kdy měl být spáchán přestupek, označeno příslušnou dopravní značkou.

Jak to budou prokazovat, je věc další, obce však v tom mohou
mít dost zásadní problém. Žádný interní dokument dostatečně neobstojí, protože tvrzení někoho, že v daném místě
značku umístil, neprokazuje, že značka v daný den na daném místě skutečně byla, případně že byla čitelná. Zkušenosti ukazují, že značka může být zakrytá, špatně viditelná, povalená, zničená apod.

Důkazní břemeno tedy bude tížit obecní úřad, aby dokázal, že značka v daný den a v daném místě skutečně měřený úsek označovala a že tato značka byla čitelná a viditelná, tj. splňovala standardní náležitosti pro její platnost stanovenou vyhl. č. 30/2001 Sb.

Pokud má tedy řidič pochybnosti o tom, zda v daném místě značka umístěna byla, je na něm, aby úřad vyzval k doložení této skutečnosti a následně posoudil hodnověrnost takového doložení, případně na jeho nedostatcích založil svou argumentaci a obhajobu.

autoweb.cz

tix0575
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2010 15:38 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

PV: není nic jednoduššího než to prokázat svědecky a popř. fotem ;) navíc má hlídka většinou značku pod přímým dohledem..nevidím v tom problém ;) Ale pokud někdo chce věnovat městu i správní poplatek, tak se nějakému oznámení nebráníme :DD

jen by jsi měl dodat k A taky B http://suzuki.autoweb.cz/pravni-poradna-bezplatna/ oznaceni-merenych-useku-dopravni-znackou-podruhe/1 6735 kde je zajímavý odstavec: K dalšímu dotazu ohledně toho, jak blízko (těsně) za značkou již začíná měřený úsek a lze platně provést měření, lze uvést, že to zákon nespecifikuje, z čehož plyne, že měřený úsek začíná hned za značkou
. Pokud k měření dojde těsně za značkou, jedná se o platně získaný důkaz. To je ostatně
stejné, jako kdyby se někdo ptal, jak brzo (blízko) za značkou označující počátek obce musí jet řidič 50 km/h. Není zde žádná tolerance, za značkou musí být povinnost značkou stanovená splněna okamžitě.
Všimni si, že to nepsal asi nějaký strážník :DD

e policeman
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2010 17:36
Odpovědět 

tix0575
Ano ano

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 1 Bře 2010 19:40
Odpovědět 

tix0575 - jojo, straznici nevidi problem v rade veci... jen tak dal. :)

tix0575 - preci jen se vratim k tomuto tematu. Pises: 'není nic jednoduššího než to prokázat svědecky a popř. fotem ' - to jako bude mit MP foto z radaru a zaroven foto znacky v ten dany okamzik ? Mam pocit, ze MP meri vetsinou zepredu, takze na te fotce bude co ? Na te fotce bude h...o :) A svedecky ? To bude predvolavat MP svedky kteri potvrdi ze tam ta znacka v dany okamzik byla ? A nebo bude svedcit dokonce ten straznik co meril a nebo ten co jeste dal ty pokuty vybiral :) No vy jste ale vesela kopa. Musite byt v kolektivu obliben ! :D

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2010 08:52
Odpovědět 

PV: hledáte problémy tam kde nejsou :D a nemáte představu jak takové měření probíhá. Jednak při instalaci značky provádíme fotodokumentaci jejího umístění a to už jen proto, abychom na místě mohli nepozorným řidičům ukázat, že tam značka je a pak pro ty další, kteří věc budou chtít projednat u správního orgánu. Dále pak při pořízení fotky vozidla, které překročilo rychlost, je na fotce i ta dopravní značky, byť z druhé strany, ale je tam vidět, že tam byla ;) Dále pak nám místní obyvatelé rádi dosvědčí, že značka umístěná byla po celou dobu měření a že s ní nikdo nemanipuloval :) a jako další podpůrný argument lze uvést další řidiče, kteří ve stejnou dobu byly změřeni a ti by po náležitém poučení, že mají vypovídat pravdu, také sdělili, že značka umístěna byla :) Platí v ČR totiž to, že pokud mne chcípne koza, tak sousedovi může umřít klidně kráva... A to už ani nepotřebuji úřední záznam o tom, že jsem značku instaloval, po celou dobu ji sledoval a po měření odinstaloval ... vím, jsem jen strážník a těm se věřit nedá :PP

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2010 13:40
Odpovědět 

tix0575 - presne takovohule aggumentaci cekam a uz se na ni tesim. Zvlaste na: ''Dále pak při pořízení fotky vozidla, které překročilo rychlost, je na fotce i ta dopravní značky, byť z druhé strany, ale je tam vidět, že tam byla ;)'' a ''Dále pak nám místní obyvatelé rádi dosvědčí, že značka umístěná byla po celou dobu měření a že s ní nikdo nemanipuloval :)''

Presne jak jsem cekal...

Na jednom rizeni na magistratu, si presne na takove strazniky jako jis ty urednik stezoval, kdyz jsem si nechal ukazat, na zaklade jakych dukazu mi chcteji prokazat, ze jsem parkoval v zakazu stani/zastaveni ted nevim. Zadal se rozcilovat, ze dokumentace je jako vzdy od MP slaba a jak jsem tady uz psal, bylo na ni vyfocene me auto pekne zezadu, zblizka, na fotce jen me auto s SPZ. Pry se da jeste sehnat i fotka, ale ta nebyla prilozena, kde je vyfocena ta znacka. Oba jsme se shodli, ze to ale asi nebude to prave i kdyz doda tu druhou, protpze na ni bude v nejlepsim pripade zase jen videt ta znacka a v dalce nejaka skodovka stejne barvy jako ma ta moje.

Ale nevim, zda by mel urednik vubec odvahu, mozna i rozum predlozit jako dukaz znacku, ktera je videt zezadu :D

Ty jsi skutecne srandysta !

e policeman
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2010 17:17
Odpovědět 

PetrVesely
Celé měření i s "cedulema" je zhovadilost a kravina.Buďto zrušit povinnost umisťovat "cedule" anebo (a vadit mi to opravdu nebude,naopak)vzít MP pravomoc rychlost měřit.Hotovo, vymalováno.A přestanou se řešit takovéto kraviny.

usama
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2010 18:26 - Změnil/a: usama
Odpovědět 

K autorovi toho pamfetu na tom webu. ten doktůrek, pokud vím, byl 26x u NSS se svými dopravními kauzami a 26x to projel... jak někdo takový může psát "odborné" články:-)

Jinak ke značkám - záleží na úředníkovi, no ale on má své šéfy a pokud bude vše shazovat a nevydělá do obecní pokladny taky, tak letí. Navíc, pokud se o nějakém úředníkovi rozneslo, že je svině a dělá strážníkům zbytečnou pakárnu, tak na něj taky jednou došlo... třeba ho chytili někde nalitýho a nejenže přišel o papíry, ale letěz z práce na hodinu.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2010 18:44
Odpovědět 

e policeman - ale proc, vzdyt jak pise tix0575 to prece prokazat 'neni zadny problem' :)

usama - k tvemu popisu 'ke znackam', mam pocit ze si ten zakon nejak vykladate po svem, kale bude straznikum shazovat'' ? Vzdyt pokud by byl dodan na urad od strazniku material, dle ktereho by bylo jasne a prukazne prokazano , ze nekdo stal v zakazu vezdu, pak ani shodit nemuze, ale pokud straznik jako treba tix0575 ma pocit, ze vyfoti znacku ze druhe strany a tim je prokazano ze ze strany ridice byla citelna , jasna a byla tam umistena v souladu s pravidly, tak co asi muze ten urednik udelat jineho, nez to shodit, to mi rekni...

tix0575
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2010 21:06
Odpovědět 

PV: asi by jsi měl vědět, že je na uvážení správního orgánu jaké důkazy vezme v potaz...pokud mu bude stačit úřední záznam , nebo si dá práci s protokolem, od strážníka, tak s tím nic nenaděláš a můžeš se vztekat jak chceš :)) Nikde nemáš psáno, že ti všechno musí být prokázáno pomocí fotky!! Už procitni ze svých omylů :))

miluna
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2010 22:38
Odpovědět 

Když už jsme u těch značek, v Dubí Pozorce je značka začátek měření postavená tak nějak natrvalo, bez toho že by se měřilo, konec nijak označen není. Existuje pro takové umístění důvod nebo je to optimální podklad pro stížnost. Co vy na to?

e policeman
Člen
# Zasláno: 2 Bře 2010 22:45
Odpovědět 

PetrVesely
Proč?Prostě proto, že "fungovat" v takovémto "blbákově" mne nebaví.Chcete mi snad tvrdit, že takhle je to v pořádku?Ať měří jen PČR, je jich dost ne? :-) A že za "ně" zaskočíme v případech, které nám nejsou primárně určeny?Nevadí už jsme si zvykli.A tak to bylo, je a bude bez ohledu na to co si myslíte, dokud se na "vnitru" něco nezmění.
Hezký den, tedy spíše noc

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 00:12
Odpovědět 

PV: musíš to brát trochu v souvislostech :) značka se fotí při instalaci ze strany symbolu...tedy je vidět na jakém je sloupku, podstavci, velikost atd a pak tu samou značku mám na radaru JAKO POZADÍ...tedy je vidět, že tam ta přenosná značka JE a v jakém provedení..a to navíc dosvědčeno případně strážníkem...pak se dá lehce odvodit logicky, že vše bylo jak má být :DD ale je to jen na správním orgánu jak se k tomu postaví...a tady se staví čelem :DD

Miluna: pevné označení je nepřípustné stejně jako označení v době kdy se neměří!!

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 02:24
Odpovědět 

e policeman - je to presne o tom, ze ta vec mela nejaky vyvoj. MP mela pravo merit bez 'ceduli' a prave proto ze si z toho udelala primarni cinnost a merila v nesmyslnych mistech a zneuzivala teto pravomoci, tak jste dostali cedule. Kdyz by jste se chovali jako lidi, tak muzete merit bez ceduli doted. A o tom to prave je.

A fnukani, jak delate praci za PCR mne nedojmes.

tix0575 - no, to je tvuj vyklad, ktery samozrejme nikde nemuze projit.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 12:29
Odpovědět 

PV: a víš,že je mi to úplně jedno jestli to projde nebo ne? Já si svoji práci udělám a zbytek je na někom jiném :DD
PS: tak jako není jedna MP jako druhá, tak se nespoléhej na to, že jeden správní orgán je jako druhý :)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 13:26
Odpovědět 

tix0575 - no prave ze ty tu praci odvadis spatne, presne na to si ten urednik stezoval, a on pak nemuze jinak nez to odlozit.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 13:48
Odpovědět 

PV já se domnívám , že je to výklad , který prochází v hodně správních ř. jelikož správnák drží většinou s MP a když jim bude vše dávat za špatné tak si ho tam starosta asi nenechá.
tix proč by nesmělo být označení kde se neměří. Např ZLín má označeno několik míst značkou, nad ní kameru ale měří jen nějaké vše dohromadx nefungují. Tudíž mají místo označené a nikdo neměří. Pak se rozhodnou přepnou a už se měří. A za tu dobu co jezdím jsmem viděl tolik oz. ůseků a MP nikde.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 13:54
Odpovědět 

petrpetr - proc mate porad pocit, ze urednik ve spravnim rizeni musi drzet s MP ? On se hlavne musi drzet zakona protoze by se jinak dostal do potizi. Tedy pokud tam neprileze becici ovce vhodna jen k ostrihani...

No a to maji ve zline takto oznaceno predpokladam trvalym a nebo prenosnym znacenim ?

antimp
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 14:54
Odpovědět 

Gottwaldováci jsou banda trotlů a opravdu si zahrávají. Používají trvalé označení, a nerespektují znění zákona a prováděcích předpisů vztahujících se k přenosnému dopravnímu značení.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 15:51
Odpovědět 

antimp - no to jihlavsti MPci delaji naprosto stejne.

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 16:00
Odpovědět 

petrpetr: i když se jedná o pevně zabudovaný radar,tak značení musí být přenosné. Ovšem na tom radaru nepoznáš kdy je v akci a kdy ne.

PV: naštěstí moji práci hodnotí jiní a ti si na ni nestěžují :DDD

petrpetr
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 16:01
Odpovědět 

A lidi jim platí a platí, sem tam se prej najde někdo kdo se hádá. No pokud na tom vydělají pár mega ročně, proč se nehádat s pár jedinci. Jednou jsem se ptal na cestu MP, kteří zrovna iměřili, ,,, GPS selhala ,,,,upozornuji v pulce obce a u školy. A ještě říkali že měří dvakrát týdně 5 hodin a v tu dobu je ve městě jiná hlídka. Tito mi tvrdili, že za rok vybrali 1500 000 a asi 30 řidičů oznamovali. Podotýkám ceduli by přehlédl jen dobytek. Stála pěkně u cesty a celou dobu jim ji prej ten dědula z pumpy hlídá.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 16:42
Odpovědět 

tix0575 - no podle toho, jake tady predvadis znalosti, bych se nedivil, kdyz by si nekdo stezoval. Ten straznik co porizoval dokumentaci meho auta, se taky asi nedozvi, co si o jeho praci dotycny urednik mysli.

petrpetr - no pokud tam maji pevnou znacku namisto prenosne tak zaplatit muze jen hloupa ovce a hadat se ? proc, vzdyt tohle jde vyresit s usmevem na tvari :D

petrpetr
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 16:57
Odpovědět 

Tak jinak značka byla přenosná, a bavili se o lidech které oznamovali jako těch 30

samozřejmě ten zlín je má dost divně a asi není sám, co tak člověk vidí. Ale jak psal tix tak se domnívám, že v tom není problém.Ani v těch fotkách a toho svědka hahaha, strážník dva tři, kamera která to vidí, odborná fa která provede montáž či ten dědek na pumpě.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 17:52
Odpovědět 

petrpetr - vam odborna firma umistuje prenosne dopravni znacky ? :) A dedek na pumpe muze odprisahnout ze zrovna kdyz ja jsem byl meren tam znacka byla a necim neprekryta ? aaale :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 19:10
Odpovědět 

klidně se tu plácejte po ramenou jací jste znlaci práva,ale aby jste se pak nedivili,že skutečnost je jiná ... Bůh s Vámi :DD

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 19:23
Odpovědět 

tix0575 - ano pane straznik :D Mimochodem kolikrat jsi byl uz resit pokutu od MP na magistratu, asi ani jednou, vid... kamaradickove zaridi kdyz tak. Ja uz byl nekolikrat, i na MP i na magistrate. A zatim jsem se jen smal... :D

petrpetr
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 19:28
Odpovědět 

No mě určitě né. a já ti jen psal jaké jsou možnosti, ono bude uplně stačit když ten dědek řekne že tam ta značka byla nehnutě od do, a těch možností je uplná spousta. Ale tebe pane nej nic a nikdo nepřesvědčí. myslíš , že třeba konkrétně ten Zlín osazovali MP asi těžko že. Neberu ted že špatně jen ti odpovídám.

antimp
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 19:29 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Proč chodíš k obecním darmošlapům? Že se s nimi vůbec bavíš a zahazuješ.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 19:57
Odpovědět 

Poradili a dobře, narozdíl od mé GPS mě nikdy nic neudělali,.

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je osm mínus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás PHP forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci