miniBB: free php bulletin board and forum softwareStraznici.com - forum 
 - Diskuze - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
www.straznici.com fórum / Obecná diskuze k webu Strážníci.com / Měření rychlosti Městskou policií, prokazování označení úseku...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Autor Zpráva
antimp
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 20:06
Odpovědět 

Pokud jsi tupec a neumíš používat navigaci, pak se není čemu divit, že blb jde pro radu ke kreténům

petrpetr
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 20:09
Odpovědět 

No já ji umím používat a za to co mám naježděno tak asi hodně líp než tady kdokoli z Vás tebou počínaje. Ti Mpíci to tam znali jako botky a vše poradili, ta k u r GPS je bohužel jen stroj - možná ji program dělal PV.

usama
Člen
# Zasláno: 3 Bře 2010 21:15
Odpovědět 

My dáváme mnohde značky "pod kamery", pěkně je nafilmováno jak tam stála. S to benzínkou je to také super - kdo by nevěřil dědkovi, který z pumpy vidí celý den, jak tam ta značka je a ještě mnohdy na ní vidí i jeho kamery :-))

Jinak na magistrátě v Praze se s Vámi nemazají vůbec... když natrefíte na opak, tak si buďte jistí, že tam dloouho nevydrží, protože v tabulkách se z pouhého základu nedá žít. Jsou ohodnoceni počtem spisů a udělených sankcí...

Jinde je situace jak kde, ale když čtete judikáty NSS, tak se dělají hlody všude.

Jinak na našem úřadu (již nejsem v Praze) je všech osm přestupkářů v dopravě bývalí policajti :-))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 06:00
Odpovědět 

petrpetr - no pokud by mne nekdo chtel dat pokutu jen diky dedka z pumpy, kterej nemuze svedcit, ze ve chvili mereni tam znacka byla a byla citelna, tak bych na nej ihned poslal DASku... Jak na organ, tak na dedka. Verim, ze by se hned rozpomel, ze celou dobu na tu znacku rozhodne nekoukal.

No a argumentovat jako ty svedectvim firmy co ji instalovala, to jsi si zase nabehl na vidle vid :) Prenosne znacky asi instalovat nebude a na ty stale ''sere bilej tesak'' :)

antimp - ja zakony ctim, a kdz mne predvola MP nemo magistrat, neni zadny duvod, proc tam nezajit. Nikdy nevim, treba jsem skutecne neco spachal, a ja si za sve ciny klidne zodpovednost ponesu. Ale musim zaklepat, zatim to vzdy bylo jen prijemne popovidani.

petrpetr - co to znamena 'za to co mám naježděno tak asi hodně líp než tady kdokoli z Vás' nejak to ne a ne pochopit... No a to ze ti nejde navigace, ta to jiste bude moct software prodavanej v stotisicovejch seriich jako jsou navigacni softy... :)

usama - chapu ze muze byt urednik placen od toho kolik vybere, ale vsazi na to, ze jsou lidi ovce a on ma naucenej natlakovej postup jak je zmanipulovat, aby se sami priznali.
Napriklad NIKDY jsem nebyl poucen ze nemusim vypovidat... Kdyz ale narazi na odpor, radeji odlozi, protoze mu nestojis za ty problemy co by mohl mit a za dverma stoji rada dalsich ovci, co budou vdecny, kdyz jim da spodni hranici a radi zaplati, tak co by se zdrzoval ze.

Bylo treba usmevne, kdyz mi pri projednani rekl urednik, kdyz jsem ho pozadal o nahlednuti do fotodokumentace, ze nejsme u spravniho rizeni, ale jen u podani vysvetleni a tedy ze nemam pravo nahlizet do dokumentace. No nevim co cekal. Tak jsem mu rekl, ze pak se tedy nemame o cem bavit kdyz nevim, proc mne vlastne zavolal a ze odchazim domu a budu chtit proplatit naklady. No pak uz nakhlednout slo a ukazalo se, ze fotky fotil nejakej troubelin od MP a bylo vyreseno za par minut. Byt ovce a rict, ano pane urednik, kdyz rikate ze jsem tak parkoval, tak to jsem tam jiste parkoval, dejte mi prosim pokutu, tak jsem mu mozna pridal bod do toho jeho podkladu pro vyplatu...

Uz si rozumime, zajiste.

petrpetr
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 06:41
Odpovědět 

Ale díky dědkovi ti nikdo pokutu dávat nebude, tu dostaneš za rychlost svědectví MP, foto značky adědek je jeden z důkazů MP.Určitě né jen on, A bud si jist , že pokud jsi na místě ztotožněn tak tě ten správnák udělá na 99. No a je tady jedna MP ta nemá auto , leč radar má. značky jim rozmistuje fa dopravní značení tak nemel o čem nemáš absolutní přehled.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 06:53
Odpovědět 

petrpetr - no ty mne vzdy tema tvejma reakcema a nazorama taky skoro pokazdy udelas :D

Rozeberu ti to tedy: Organ ma povinnost prokazat ze v dobu mereni tam znacka byla, byla citelna, nezakryta a dle vsech dalsich povinnosti umistena. Upozornuji MEHO MERENI, tedy ne fotka na zacaktu kdy tam panove prijeli k aralce, vyndali znacku, sli na kafe a pak za hodinu zacali merit...

Svedectvi strazniku, kteri meri ZA znackou, bude asi k nicemu, kdy nevidi, zda neni zakryta, pripadne na ni vubec nevidi.
Svedectvi senily z benzinky, kterej tam ma nejakou praci, bude jiste zajimave, pote co si vyzadam od spolednosti provozujici pumu vyjadreni, zda tam pracuje, nebo ma cas stale koukat na znacku...
A na miste stotoznenej a zmerenej muzu byt treba 158x, kdyz nebude prokazano ze tam ta znacka byla, tak se muzes pripravit tak maximalne na to, ze budes hradit naklady na to, ze jsem musel jet za vami na sluzebnu :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 08:54 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

PV: pokud si myslíš,že stakovými argumenty obstojíš, nemá cenu ti je vyvracet. Co se týče tvých dalších příspěvků, tak pokud by tě někdo nepoučil před výpovědí o tvých právech a povinnostech, tak tam nemá co dělat, protože to je to první co se učí i ten největší zelenáč u PČR. Jinak mimo jiné to je součástí protokolu a většinou se to dává osobě přečíst.
Jen malá příhoda z praxe...naměřili jsme jednoho pracovníka ministerstva dopravy, který zkoušel podobnou výmluvu jako ty...nemusíš hádat jak dopadl :) NEUSPĚL! Tím nechci říci, že by jsi byl o něco horší ;)) třeba se ti to povede někde u NSS úspěšně prosadit :)) Vítáme takové koumesy jako jsi ty, protože se nám tím otvírají obzory na co si dát pozor.. :DD

Jak píše usama...na odborech dopravy většinou přestupky dělají bývalí dopraváci s mnohaletou praxí...a ty jen tak rohlíkem neopiješ. Ale není to žádné dogma...každý je nějaký, že? :))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 09:14
Odpovědět 

tix0575 - porad nechapes, o cem je rec. Ja nikoho rohlikem opijet nechci. Za svou chybu rad zaplatim. Ale zase ze sebe nenecham delat pitomce, abych pripustil jako svedka nejakeho sinilu z benzinky, nebo jako dukaz fotku znacky zezadu. To muzes skouset na nekoho jineho. A cim argumentoval ten pracovnik ministerstva, to by mne zajimalo. A neuspel jako kde ? U hlidky, nebo na magistrate, nebo v prestupkovem rizeni, nebo nasledne u soudu ?
A to pouceni ? To ze mi nekdo pristrci papir, neznamena ze mne poucil, mam pocit, ze mne ma poucit ON, a to predem, ne tim, ze mi necha podepstža papir na konci,kde soucasti zapisu je, ze portvrzuiji ze jsem byl poucen.

Jen se chlapsi ucte, nic jineho po vas nechceme, az se budete chovat podle zakonu, budete mit dokumentaci podle zakonu, mozna vam zacnu i nejake pokuty platit :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 14:01
Odpovědět 

PV: a kdepak máš napsáno, že tě někdo musí poučovat ústně?Buď poučení rozumíš, nebo ne a pak ti jej může dále vysvětlovat. Svým podpisem strvzuješ, že bereš poučení na vědomí a že tomu rozumíš..jestli to pro TEBE je poučení nebo není už není až tak podstatné :DD Stejně tak není podstatné co TY chceš připustit jako svědectví...to náleží správnímu orgánu nebo soudci :P
Neuspěl v přestupkovém řízení když trvdil, že tam značka nebyla ...je to na delší povídání.
PS: v žádném zákoně není jak má vypadat dokumentace přestupku...to jen tak pro úplnost :))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 15:10
Odpovědět 

tix0575 - najdu si zen zakon, at se muzeme o presnem zneni bavit jak mam byt poucen.

No a samozrejme ze je na mne co pripustim a co ne, protoze podle toho se rozhodnu, jak budu dale v pripadu jednat...

volkswagen
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 15:52
Odpovědět 

Tix: ale no tak, nikdo mě nemůže nutit něco číst. Obvyklý fór úředníků je - tady to podepište.... To přeci víte.

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 16:26
Odpovědět 

VW: samozřejmě, že tě nikdo nebude nutit něco číst,ale jak se říká, co je psáno, to je dáno a nakonec to stejně podepíšeš, protože je to součástí protokolu :)) a ten je lepší si přečíst, protože nevíš co se tam pak píše :PP a mohl by jsi podepsat i nějakou hrubou chybu :DD To, že ti dá poučení předtištěné je výhodné, protože pak nic neopomine...a pokud nechceš, nebo nemůžeš číst, tak ti ho předříká..na tom nic není. Není toho ani tolik s čím by jsi měl být seznámen...ale ať mi nikdo netvrdí, že ho správní orgán,nebo policista nepoučí...tomu nevěřím.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 16:29
Odpovědět 

tix0575 - mne nepoucil ani jednou straznik, ani spravni organ. Ale tak, jak pise volkswagen , predlozil mi pouceni na konci jako soucast protokolu.
Tedy - nebyl jsem poucen.

tix0575
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 16:44 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

PV: a podepsal jsi? ;)) Na konci bývá taková kouzelná větička: To je vše co mohu k dané věci uvést, nic jsem nezamlčel a vypověděl jsem podle pravdy a nemám co bych k věci dodal. Skončeno, přečteno a jako správné podepsáno den...tam a tam v tolik hod...podpisové doložky ;)

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 4 Bře 2010 23:01
Odpovědět 

tix0575 - ne, tohle co citujes, bych rozhodne NIKDY nepodepsal :)

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 07:23
Odpovědět 

PV: tak to by mne zajímalo co jsi vlastně sepsal :DD asi nějakou pohádku :))

Admin
Administrátor
# Zasláno: 5 Bře 2010 09:30
Odpovědět 

tix0575: Víte co znamená slovo předem?

Strážník je povinen osobu předem poučit o možnosti odepřít vysvětlení podle odstavců 4 a 5.

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 12:27
Odpovědět 

admin: samozřejmě...proto na úvodu protokolu je větička: Po předchozím poučení dle výše uvedeného předtisku, NEŽÁDÁM dalších vysvětlení, ani právní pomoc advokáta, na MP jsem se dostavil dobrovolně a NEVYUŽÍVÁM svého práva nevypovídat a k věci uvádím následující: bla bla bla :)) Myslíš, že to je nedostatečně předem?? ;)
Pro úplnost ještě v případě cizince se doplní...českému jazyku rozumím a nežádám překlad tlumočníkem do rodného jazyka kterým je ....
Samozřejmě, že pokud s něčím takovým osoba nesouhlasí , tak se jí poučení vysvětlí, poskytne právní pomoc, tlumočník atd.
Zápis o podaném vysvětlení nebo jiný protokol je přeci výpovědí té osoby a ona si může určit co do něj chce a co ne...no a pak se položí doplňující otázky ;))

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 16:37
Odpovědět 

tix0575 - no a proto tohle nikdy nemohu podepsat, chapete ?

Jinak ukazujete jaci ignortanti na MP jsou...

e policeman
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 16:51
Odpovědět 

PetrVesely
Pouze jsem konstatoval skutečný stav.
Nepotřebuji nikoho a Vás už vůbec ne, čímkoli dojímat.A proč taky?Takže dobré ráno.

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 16:52
Odpovědět 

PV: a můžete mi laskavě naznačit v čem jako jsme ti ignoranti?? Nějak nechápu proč něco takového nemůžete podepsat, když to všichni podepisují.. ;)) Mimochodem, tohle je standartní postup i u PČR :DD

antimp
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 17:51 - Změnil/a: antimp
Odpovědět 

Milý obecní tupče, svéprávný člověk podepíše jen to, co chce a to co odpovídá pravdě. Ty nemáš šanci ho k podpisu nutit. Pokud nechce, tak nepodepíše. Je ti to jasné nebo požádáš svého psychiatra, aby ti to vysvětlil?

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 18:03 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

antimp: milý chytrolíne..nikdo tady netvrdí, že bude vypovídající osobu lámat k podpisu, ale každý NORMÁLNÍ člověk pokud se rozhodne vypovídat a v protokole je to co vypověděl, tak nemá problém to podepsat :DD Pokud tam nejde nějaké nestrovnalosti, tak se buď opraví, nebo se dopíší k keho spokojenosti..no a pak už jen ten podpis :DD

Tak mám dojem,že tady operujete s tím, že MP vědomně dělá podvrhy a padělky nějakých ubohých výpovědí u přestupku...vždyť to nemá zapotřebí :PP

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 19:35
Odpovědět 

tix0575 - Vis jak vypada navsteva na uradu/sluzebnu: osba prijde podat vysvetleni, vystresovana co se bude dit, co udelal a urednik/straznil rekne: Tak jiste vite, proc jste tady, Ne nevim odveti predvolany... , vzdyt to mate na predvolani napsane !!! Ano, je tam napsane spatne parkovani ale ja si mesic zpet skutecne nepamatuji kde jsem vsude parkoval... Tak budeme si tady hrat na co ? Jako ze se nic nestalo ?! Ne, ja jen, ze s autem take jezdi zena a taky, ja si opravdu nepamatuji, nemuzete mi rici neco blizsiho .... JO TAK SI BUDEME HRAT NA OSOBU BLIZKOU ? ! Ne, ja nechci na nic hrat, jen bych chtel videt nejake podklady, proc mne predvolavate...

Tak takhle nejak vypadalo me predposledni podani vysvetleni, jen ja tam nesel vystresovany ale tesil jsem se tam... Pokracovalo to jak jsem psal tim, ze jsem trval na tom, ze dokud nedostanu nejake materialy, co vlastne chteji projednat, nevim o cem chteji mluvit. Kdyz jsem pak dostal do ruky fotky, bylo jasne, ze bude legrace az do konce a urednik to odpiskal...

Ale presne takto to probiha, ALE NEMA !!!!
Straznik / urednik ma jeste driv nez zacne zadat podani vysvetleni poucit, ze dotycny muze odmitnout vysvetzleni podat. Jiste by rada lidi toto vyuzila, ale ''pouceni'' jsou az na konci podani vysvetleni, kdy uz je vyhotoven protokol, kde podepisi, ze byly pouceni... kdyz by v tu chvili, chteli odeprit podani vysvetleni, tak by to uz asi neslo, protopze protokol je napsany a dotycny jiz 'vypovidal' respektive jiz ustne vysvetleni podal a tezko jej bude brat zpet.

Nemate nic doplnovat ci opravovat k jeho spokojenosti, mate lidi POUCIT, ze mohou odeprit podani vysvetleni.

Ale vam je to jedno, vy rozdil nevidite a takoveto praktiky povazujete za korektni.

tix0575 - jeste mozna pro ty pomalejsi kratce a jasne: ''ale každý NORMÁLNÍ člověk pokud se rozhodne vypovídat a v protokole je to co vypověděl, '' - ne kazdy normalni clovek vi, ze muze podani vysvetleni odmitnout, a vy ho mate poucit PRED podanim vysvetleni, ne az na jeho zaveru. To snad pochopi i straznik ne ?

tix0575
Člen
# Zasláno: 5 Bře 2010 20:52
Odpovědět 

PV: operujete ale s tím, že strážník a úředník konají proti předpisům!! Samozřejmě, že to je tak špatně a o tom se nemusíme dohadovat! Kdyby ti lidé neprovedli něco proti předpisům, tak by tam vůbec nebyli :) Jasně a stručně...KAŽDÝ kdo se nechová jak má si zasluhuje nějaký trest, jinak tu bude cochcárna. To si můžeme taky postěžovat, že pojišťováci při podpisu smlouvy naslibují hory doly a jelikož si lidi nepřečtou pořádně smlouvu a navíc jí kolikrát ani nerozumí,tak přesto podepíší a pak se diví...takový je ale život..základ je, nepodepisovat něco čemu nerozumím.
Detailněji popíši jak tedy vypadá předvolání u nás :) Již na předvolánce je jednak napsáno čeho se předvolání týká a také to, co si dotyčný má vzít s sebou + poučení. Při návštěvě jsou seznámeni čeho se dopustili a co jim za to hrozí za trest a mohou se k tomu po poučení vyjádřit (poví svou pohádku :D) Pokud se věc dá vyřešit na místě,tak se žádný zápis nepíše. Pokud se věc zpracovává písemně, tak dostanou list s poučením, kde jsou všechny alternativy a já si zatím v klidu mohu vypsat hlavičky v papírech...než se tedy začne cokoliv psát a vysvětlovat, tak se zeptám, jestli všemu rozumí, zda chtějí advokáta a jestli budou vypovídat. Pokud řeknou, že třeba nemají brýle nebo jiný důvod proč si to nemohli přečíst, tak jim to odříkám a opět se zaptám jestli tomu rozumí, a budou tedy vypovídat. Když je to OK, tak si začnou diktovat svůj příběh a já je jen usměrňuji aby to mělo hlavu a patu. Když skončí a není tam všechno co si myslím, že by tam mělo být, tak se píše otázka: odpověď: aby bylo zřejmé na jakou otázku co odpovídá. V zápisu se má odpovědět na 7 kriminalistických otázek : co, kdy, kde, kdo, jak,čím, proč! Když vyčerpáme veškeré téma, ukončí se protokol dle výše uvedené věci a dá se přečíst, nebo jej opět přečtu. Zde si někteří buď vzpomenou na jiné suvislosti, nebo se jim nezdá formulace a chtějí to změnit nebo doplnit..a tak se jim vyhoví, proč taky ne! Když je to vyladěno k jejich spokojenosti, tak se přistoupí k podpisu...žádná věda v tom není!
Pokud po náležitém poučení řekne, že nebude vypovídat, tak se napíše, že využívá svého práva a hotovo, podpis...a je s tím daleko méně práce jak psát ten sáhodlouhý elaborát :DD takže se poučení vyplatí :DD
Pokud by to bylo jak popisuješ, tak ti nic nebrání tomu, aby jsi žádal na sepisujícím orgánu ať tedy napíše doplnění protokolu, že jsi nebyl před sepsáním řádně poučen a že tento doplněk žádáš až poté co jsi se v poučení dozvěděl o svých právech a pak to můžeš v klidu podepsat. Nebo jakmile se z poučení (byť by bylo až na konci) dozvíš, že jsi nemusel vypovídat, tak prostě odmítnout podpis s tím,že využíváš svého práva...v tom máš pravdu. Pak mají v ruce jen cár papíru. Jenže já jsem nepředpokládal, že by to tak někdo dělal ;)) To už by tě taky nejdřív mohli zbít a pak se tě na něco ptát :PP
Jak ale říkáš, pokud to někdo nedělá, tak je to špatně a ani já je nepovažuji za korektní.

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 05:08
Odpovědět 

tix0575 - dokazete pochopit, ze i kdyz nekdo neco 'provede' tak ma pravo aby se s nim jednalo podle zakona ?

To ze na predvolani je napsano, ceho se predvolani tyka je uplne jedno. Jak jsem psal, to na mne zkousel taky. Ale ja byl predvolan, a chtel jsem videt proc, vcetne dukazu jejich tvrzeni. Ne, skutecne nemam povinnost si pamatovat, kde jsem pred mecicem parkoval...

Vesele je, jak rikas, ze jim oznamis, ceho se dopustili, no to je prave ono, ty jim muzes oznamit tak maximalne, ze mas pocit, ze se neceho dopustili. Ale to jak pises, ze oni reknou, svou 'pohadku' jasne ukazuje jaky jsi ubozak v uniforme...

Vic nema co dodat, ukazal jsi se v pravem svetle, byt si tady hrajes na slusnaka.

e policeman
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 07:21
Odpovědět 

PetrVesely
"..osba prijde podat vysvetleni, vystresovana co se bude dit, co udelal a urednik/straznil rekne: Tak jiste vite, proc jste tady, Ne nevim odveti predvolany... , vzdyt to mate na predvolani napsane !!! Ano, je tam napsane spatne parkovani ale ja si mesic zpet skutecne nepamatuji kde jsem vsude parkoval... Tak budeme si tady hrat na co ? Jako ze se nic nestalo ?! Ne, ja jen, ze s autem take jezdi zena a taky, ja si opravdu nepamatuji, nemuzete mi rici neco blizsiho .... JO TAK SI BUDEME HRAT NA OSOBU BLIZKOU ? ! Ne, ja nechci na nic hrat, jen bych chtel videt nejake podklady, proc mne predvolavate... "

Takhle to možná probíhalo ve Vašem případě a možná to podobně probíhá občas i v případě někoho jiného.Ale dokázat, že to tak je vždy a všude prostě nemůžete!Nezlobte se, ale tak to prostě je.Já tvrdím, že tak, jak jste popsal výše to probíhá naprosto vyjímečně.

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 08:23
Odpovědět 

PV: asi jsi nepochopil princip projednání přestupku ;) Pokud si je pachatel vědom toho, že uvedený skutek spáchal a souhlasí s jeho projednáním na místě blokovou pokutou, tak mu nemusím nic dokazovat!! Pokud s tím nesouhlasí (s BP) tak se věc sepíše a PROKAZUJE SE až před správním orgánem a já nemám povinnost mu cokoliv ukazovat :P na to má právo jako obviněný z přestupku u správního orgánu. Na něm taky je jaké důkazy vezme v potaz.
Jsi srandista :DD já nikoho neobviňuji ze spáchání bzť jen přestupku na základě svých pocitů :PP Abych někomu chtěl uložit BP, tak to musím mít něčím podložené a vědět, že v případě nesouhlasu pachatele s tím uspěji i u správního orgánu. To znamená mít poškozeného a škodu, fotodokumentaci a svědky a hlavně mít naplněnou skutkovou podstatu přestupku!! Základní pravidlo policejních složek totiž je, že každý zákrok se musí dotáhnout do ÚSPĚŠNÉHO konce...jinak jsi lidem pro srandu. Ale to jsme stejně, takže na tom až tak nezáleží, že?? :DDD

PetrVesely
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 08:55
Odpovědět 

tix0575 -

Ten kdo nepochopil, nebo mlzi, jsi ty. Prestupek, kvuli kteremu je clovek predvolavan, je vetsinou ten, ktery zacal listeckem za steracem. Nemusim snad dal nic psat. Listecek se promaci, deti ho seberou, a ja jsem pak predvolan za mesic dopisem a rozhodne nevim, jak jsem, kdy jsem parkoval a zda to bylo prave v pripade , ze se tam nesmelo.

Takye kdyz pak ze straznika hlupacka vyleze: 'já nemám povinnost mu cokoliv ukazovat :P' tak ho proste poslu do haje a jdu pryc + pozadam o nahradu sveho casu.

Stejne tak u spravniho organu.

''Základní pravidlo policejních složek totiž je, že každý zákrok se musí dotáhnout do ÚSPĚŠNÉHO konce...jinak jsi lidem pro srandu.'' - naprostz souhlas, a to presne podporujes prave tim, ze jako dukaz budes prtedkladat znacku vyfopcenou z druhe strany :D

Cim dal tim zjistuji, ze skutecne kvalita mysleni strazniku je opravdu miziva.

tix0575
Člen
# Zasláno: 6 Bře 2010 11:06 - Změnil/a: tix0575
Odpovědět 

PV: problém je v tom, že ty vidíš jenom jeden konkrétní přestupek s lístečkem...MP řeší i jiné, tedy to píšu obecně

Ale já ti psal, že za a) značku fotíme při instalaci a to ze strany nápisu, aby jsi to měl konkrétně a pak na fotce z radaru je stejná značka, ale z druhé strany...co je na tom tak těžkého k pochopení? pak A + B = C :DD

Jde o to co chceš předvoláním dokázat.Pokud chceš přestupek vyřešit na místě,tak přestupce seznámíš, poučíš a předložíš důkazy úplně stejně jako by jsi to udělal na ulici na místě a nemusím nic sepisovat. Buď souhlasíš nebo nesouhlasíš. Pokud řeším něco pro správní orgán,tak tě pouze vyslechnu a nemusím ti nic dokazovat ani ukazovat a vše se dozvíš u správního orgánu. Pochopitelně po seznámení s podstatou výslechu a po náležitém poučení a ty buď vypovíš, nebo nevypovíš. Na to máš právo.
Možná to spíše pochopíš formou algoritmu přestupku:
s přestupkem souhlasíš a pak se řeší jestli zaplatíš hotově nebo na složenku, pokud nesouhlasíš, tak jdeš ke správnímu orgánu kde může rozhodnout v příkazním řízení, nebo si tě předvolá. Pak zase souhlasíš, nebo ne a máš další instanci k rozhodování. U výslechu pak buď vypovíš, nebo nevypovíš, buď si vezmeš právníka nebo si ho nevezmeš. a ve finále buď spor vyhraješ, nebo prohraješ :DD záleží jen na uvážení soudu ;))

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Vaše odpověď
Tučně  Kurzíva  Podtržení  Vložit obrázek  Vložit odkaz 
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyři:
Pro ověření, že jste opravdu člověk je nutné SLOVNĚ odpovědět následující otázku:
Kolik je čtyři plus tři?
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Pouze registrovaní uživatelé smí vkládat příspěvky. Přihlaš se se svými přihlašovacími údaji před odesláním příspěvku, nebo se zaregistruj

Pohání nás easy forum software miniBB™ © 2001-2018, Strážníci